Článek

Daniel (21) evakuovaný z Wu-chanu: Popsal karanténu na Bulovce, přítelkyni má v Číně

 
Jeden z pětice Čechů letecky evakuovaných z čínského Wu-chanu Daniel Pekárek (21) aktuálně tráví čas v karanténě na infekčním oddělení v pražské Nemocnici Na Bulovce. Lékaři na tom trvají z důvodu rizika, které představuje 14denní inkubační doba smrtícího koronaviru. Daniel, který studuje na Wuchanské univerzitě, pro Blesk Zprávy popsal, nejen jak probíhal let a následná vyšetření, ale také prozradil, co mu v asijské zemi z Česka nejvíce scházelo.
05.02.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (111 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků)
Podobné články

Nejvíc mi tady chyběla maminka, říká Čech propuštěný z karantény na Bulovce

 
Pětice Čechů v pondělí ráno opustila karanténu v pražské Nemocnici Na Bulovce, v níž se na dva týdny ocitla po příletu z čínského Wu-chanu. Opakované testy na nákazu koronavirem ukázaly, že jsou všichni zdraví a mohou se vrátit domů. Lékaři u propuštěných pacientů neočekávají komplikace, za celou dobu hospitalizace neměli žádný zdravotní problém. Zhlédněte rozhovor s 21letým studentem Danielem Pekárkem, který je jedním z čerstvě propuštěných.
17.02.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Čech (75 článků)

Čech, kterého ve Wu-chanu uvěznil koronavirus: Zatím jídlo mám, ale zásoby rychle docházejí

 
Zákeřný koronavirus uvěznil 56 milionů lidí včetně dvou českých studentů v několika čínských městech, na které vláda uvalila karanténu. Úřady hlásí přibližně 1300 nemocných, přinejmenším 41 lidí už viru podlehlo. V pátek se koronavirus dostal i do Evropy, první dva nakažené potvrdila Francie, která se obává výskytu dalších případů. EXKLUZIVNĚ: Daniel Pekárek (21), který je momentálně ve Wu-chanu a nemůže město opustit, promluvil pro eXtra.cz. Největší obavy má z nedostatku jídla a vody.
25.01.2020 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Čech (75 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (111 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků)

Pětice Čechu opouští karanténu, koronavirus zabíjí dále: Téměř 1800 mrtvých, přes 71 tisíc nakažených

 
Pětice Čechů, kteří byli po návratu z čínského Wu-chanu umístěni na dva týdny do karantény na pražské Bulovce, se v pondělí kolem osmé hodiny ráno vrátí domů. Po opakovaných testech lékaři rozhodli, že smrtící nákazu nemají. Aktuálně koronavirus má 1775 obětí, přes 71 tisíc lidí je nakažených.
17.02.2020 07:16 |

podobné články

Koronavirus ONLINE: Čechy pustili z karantény. Těší se na vlastní postel

 
Pětice Čechů, která byla před čtrnácti dny evakuována z čínského Wu-chanu, opustila v pondělí karanténu pražské Nemocnice Na Bulovce. Ani druhé testy u nich neprokázaly nákazu, informoval již dříve ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nový koronavirus si vyžádal už bezmála 1770 obětí, nakažených je podle čínských zdrojů přes 71 tisíc. Vůbec první oběť má Evropa, ve Francii nákaze podlehl turista z Číny. Jedním z ohnisek nákazy je i výletní loď Diamond Princess, kde se nakazilo už přes 350 lidí. Česká vláda v pondělí projedná vyslání humanitární pomoci pro Čínu. Dění kolem šíření nákazy sledujeme online.
24.01.2020 06:55 |

podobné články

Testy na koronavirus byly negativní: Češi evakuovaní z Wu-chanu budou propuštěni z karantény

 
Vládní speciál s celkem 5 Čechy přiletěl do Česka z koronavirem zamořeného Wu-chanu 3. února. Odtud byli všichni převezeni do Nemocnice Na Bulovce, kde bylo testy prokázáno, že Covidem-19 není nakažen ani jeden Čech. I tak ale museli strávit 14 dní v karanténě, z níž budou v pondělí konečně propuštěni. Informovala o tom televize Nova.
15.02.2020 23:05 |

podobné články

K Číně dorazil tajfun. Před bouří musely být evakuovány dva miliony lidí

 
Tajfun Chaj-kchuej, který provázejí silné deště a vítr o rychlosti až 150 kilometrů v hodině, dnes nad ránem dorazil nad čínskou pevninu v oblasti provincie Če-ťiang. Před bouří musely být podle agentury Reuters evakuovány téměř dva miliony lidí z pobřežních regionů. Zrušeno bylo také více než 500 domácích i mezinárodních letů ze Šanghaje a dalších měst.
08.08.2012 09:15 |

podobné články

Vzkaz ze zamořeného města Wu-chan: Pane Babiši, dostaňte nás domů, prosí Daniel

 
V čínském Wu-chanu, který tamní úřady uzavřely kvůli šíření koronaviru, jsou nyní tři Češi. Jedním z nich je Daniel Pekárek, jenž studuje na tamní univerzitě. Aktuálně žije ve velkých obavách a nervozitě ze situace, která je velmi dramatická. Na nákazu koronavirem zemřelo už 80 lidí, přibližně 3000 lidí se nakazilo. Osud Čechů je ale nejistý. Daniel tak na Facebooku prosí o pomoc - návrat do Česka. Bojí se, že pokud dále setrvá v Číně, může se nakazit...
27.01.2020 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (111 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků)

Rodiče se bojí o studenta Dana (21), který uvízl ve Wu-chanu: Ať chcípne, čteme od lidí!

 
Když před půl rokem odjížděl Daniel Pekárek (21) do čínského Wu-chanu, zářil štěstím. Splnil se mu sen, jel studovat softwarové inženýrství. Jenže plány zhatil nebezpečný koronavirus, který město odřízl od zbytku světa. Rodiče Josef (45) a Karin (46) z Háje ve Slezsku nyní trnou strachy a nepřejí si nic jiného, než mít syna doma.
01.02.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (111 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků) , Daniel Daniel (157 článků)

Daniel Hůlka je v nemocnici, podstoupil operaci slinivky

 
Zpěvák Daniel Hůlka byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče v nemocnici Na Bulovce. Operovali mu slinivku. "Jeho stav je vážný, ale pomalu se zlepšuje," řekl Revue iDNES.cz zpěvákův manažer Martin Svoboda. Další články k tématu: Hůlka přišel v hospodě o zub, spraví mu ho přítel Laurinové To je moje láska, ukázal Hůlka štěně, které hlídá kamerový systém Daniel Hůlka měl nehodu, zrušil kvůli ní vystoupení v televizi Daniel Hůlka nemůže skoro chodit, zranil se při derniéře Draculy
30.03.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (680 článků)

Daniel Hůlka je doma z nemocnice, má přísnou dietu

 
Zpěvák Daniel Hůlka odešel na vlastní žádost po třech týdnech z Nemocnice Na Bulovce, kde podstoupil operaci slinivky. Jeho stav se lepší, rekonvalescence ale bude dlouhá. Další články k tématu: Daniel Hůlka je v nemocnici, podstoupil operaci slinivky Hůlka přišel v hospodě o zub, spraví mu ho přítel Laurinové To je moje láska, ukázal Hůlka štěně, které hlídá kamerový systém Daniel Hůlka měl nehodu, zrušil kvůli ní vystoupení v televizi
12.04.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (680 článků)

Série silných otřesů zasáhla Nový Zéland, stovky lidí byly evakuovány

 
Série silných otřesů zasáhla v neděli novozélandské město Chritchurch, kde došlo k výpadku proudu a bylo zničeno několik budov. Stovky lidí byly evakuovány, uvedla agentura AFP.
26.12.2010 07:45 |

podobné články

Anonym ohlásil bombu v budovách České spořitelny v Praze; byly evakuovány

 
AKTUALIZOVÁNO. Anonymní telefonát ohlásil dnes po 09:00 na recepci budov České spořitelny (ČS) v Budějovické ulici v Praze, že je v nich bomba. Budovy byly evakuovány. Prohledal je policejní pyrotechnik se psem vycvičeným pro vyhledávání výbušnin.
07.03.2011 10:30 |

podobné články

KRÉTU DRTÍ MOHUTNÝ POŽÁR! Stovky lidí byly evakuovány!

 
Dvě vesnice na řecké Krétě musely být v pátek evakuovány kvůli lesnímu požáru na jihu ostrova. Informuje o tom agentura AFP.
29.07.2011 22:45 |

podobné články

Zemětřesení v USA o síle téměř šesti stupňů: Bílý dům i Pentagon evakuovány

 
Východní pobřeží Spojených států zasáhlo dnes před 20:00 SELČ zemětřesení o síle téměř šesti stupňů na Richterově škále. Byly kvůli němu evakuovány části Bílého domu, Pentagonu, Kapitolu i některé další budovy. Zatím nejsou zprávy o zraněných nebo obětech na životech. Američtí meteorologové neočekávají, že by otřesy vyvolaly vlnu cunami.
23.08.2011 20:35 |

podobné články

Stavební firma zajistila evakuovaný dům Prague Marina. Lidé se vrátí asi ve čtvrtek

 
Stavební firma Metrostav zajistila evakuovaný bytový dům Prague Marina v pražských Holešovicích podpěrnými sloupy, dům je stabilní, řekl dnes mluvčí firmy František Polák. Ve čtvrtek statiku luxusní stavby zkontroluje odborník, hned poté se do bytů budou moci vrátit majitelé. Příčina problémů se statikou zatím není jasná. Podle Poláka ale pohyby domu mohly způsobit vysoké teploty.
02.05.2012 15:05 |

podobné články

Stovky lidí byly evakuovány, hladiny řek ale od jihu klesají

 
Hladiny řek na jihu a západě Čech začaly klesat. Vltava v Praze pravděpodobně nebude kulminovat v 7:00, ale později. Na zhruba padesátce míst stále platí třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení, ale extrémní stupeň ohrožení už byl na všech místech odvolán. V Praze a na Ústecku byly evakuovány stovky lidí.
03.06.2013 07:25 |

podobné články

Muž hospitalizovaný na Bulovce prasečí chřipku nemá

 
Turista, který byl po nedělním návratu z Mexika hospitalizován na pražské Bulovce kvůli podezření na možnou infekci prasečí chřipky, je zdravý. Virus se u něj nepotvrdil. Oznámila to primářka infekčního oddělení nemocnice na Bulovce Hana Roháčová. Testy provedla Národní referenční laboratoř.
04.05.2009 12:35 |

podobné články

Nemocniční pavilon č. 8 v Nemocnici Na Bulovce byl stavebně dokončen

 
Problémy a nevyhovující prostory, které komplikovaly provoz a využití nejstaršího pavilonu pražské Nemocnice Na Bulovce, jsou minulostí. V součinnosti města s nemocnicí se jej totiž podařilo zrekonstruovat pro komplexní laboratorní provoz s dokonalým technickým zázemím a vybavením. Radní hlavního města Prahy Martin Dlouhý dnes symbolicky předal klíč k Pavilonu č. 8 ředitelce nemocnice Na Bulovce Andree Vrbovské.
08.10.2014 14:10 |

podobné články

První miminko letošního roku narozené v Nemocnici Na Bulovce je Ema

 
Nemocnice Na Bulovce ohlásila první miminko roku 2015: 1. ledna v 8:14 se narodila Ema, 3200 gramů, 50 cm. Celkem se v Nemocnici Na Bulovce za rok 2014 narodilo 2257 dětí a je to o 223 dětí víc nežli v roce 2013.
03.01.2015 20:02 |

podobné články