Článek

Daň z nabytí nemovitosti končí, odpočty úroků zůstanou. Zákon čeká na podpis Zemana

 
18:47Sněmovna stvrdila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Do vládního návrhu na zrušení této daně pouze vložila pozměňovací návrh Senátu, který má napravit některé legislativní chyby. Týká se části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů, ale předlohu jinak nemění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) senátní verzi podpořila. Zákon nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
15.09.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24227 článků)
Podobné články

Poslanci zrušili daň z nabytí nemovitosti. ODS překvapivě prosadila zachování odpočtu úroků z úvěrů

 
Poslanci ve středu dopoledne rozhodli o zrušení daně z nabytí nemovitosti. Normu sice předložila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), ale pravicová opozice zrušení daně požaduje už několik let. Překvapivě prošel i pozměňovací návrh ODS, aby i po zrušení daně zůstaly zachovány odpočty úroků z úvěrů, které chtěla vláda zrušit.
08.07.2020 11:30 |

podobné články

Návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti Senát vrací do Sněmovny

 
Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do Sněmovny. Senát v něm chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. Cíl návrhu, zrušení daně z nabytí, však zachovává, stejně jako možnost odpočtu úroků. Předlohu tak dostane opět Sněmovna, která o ní rozhodne pravděpodobně až v září.
12.08.2020 12:10 |

podobné články

Zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací k poslancům. Senátu vadí chyby v návrhu

 
Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti se vrací ze Senátu do Sněmovny. Senát v něm chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. Cíl návrhu, zrušení daně z nabytí, však zachovává, stejně jako možnost odpočtu úroků. Předlohu tak dostane opět Sněmovna, která o ní rozhodne pravděpodobně až v září.
12.08.2020 12:15 |

podobné články

ODS: Prosadili jsme zrušení daně z nabytí nemovitosti a zachování úroků z hypoték

 
Občanským demokratům se podařilo prosadit zrušení daně z nabytí nemovitosti. Na návrh poslance ODS Vojtěcha Munzara navíc Sněmovna zachovala i daňové odpočty z hypoték, které chtěla vládní koalice zrušit.
08.07.2020 16:00 |

podobné články

Ministryně financí Schillerová: Odložíme splátky úroků a hypoték, ale...

 
Plošné pozastavení splácení úvěrů včetně hypoték. To chce navrhnout ministryně financí Alena Schillerová (56, za ANO) ve středu na jednání vlády. A najednou chce zrušit také daň z nabytí nemovitosti. Jenže... sebere odpočty úroků z hypotéky!
30.03.2020 12:15 |

podobné články

Poslanci kývli na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zůstane i odpočet úroků, Schillerové navzdory

 
Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) však zachovala možnost odpočtů zaplacených úroků z úvěrů na bydlení od základu daně z příjmů. Vláda chtěla tuto možnost od roku 2022 zrušit. Pro návrh občanského demokrata Vojtěcha Munzara hlasovali i dva sociální demokraté Václav Votava a Roman Sklenák a také část poslanců KSČM.
08.07.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (58 článků)

Daň z nabytí nemovitosti končí, podepsal to Zeman. Odpočet úroků z hypotéky zůstává

 
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Daň ve výši čtyř procent platil kupující a stát tak ročně vybíral v posledních letech kolem 13 miliard korun. Zákon, kterým se ruší zákonné opatření Senátu z roku 2013, současně zachovává možnost kupujících odečítat si od základu daně z příjmů úroky z úvěru na bydlení.
18.09.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24227 článků)

Nákup bydlení čeká sleva: Sněmovna otevřela cestu ke zrušení daně z nabytí nemovitosti

 
Sněmovna ve středu v úvodním kole podpořila vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí. Nejde o schválení návrhu, ale o jeho propuštění do dalšího čtení. Čtyřprocentní daň z nabytí platí kupující a státu ročně vynáší kolem 13 miliard korun podle toho, kolik nemovitostí se v daném roce prodá. Loni z ní stát vybral téměř 14 miliard korun. Návrh také do budoucna zruší možnost odečítat si zaplacené úroky z hypotéky od základu daně.
27.05.2020 20:05 |

podobné články

Změny u hypoték ve Sněmovně: Daň z nabytí zřejmě skončí, ale s ní i odpočet úroků

 
Až bude Sněmovna schvalovat vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti, zřejmě při tom odmítne zachovat možnost kupujících odečíst si úroky z hypotéky od základu daně z příjmů. Vláda chce tuto možnost zrušit společně s daní. Sněmovní rozpočtový výbor před závěrečným schvalováním vládního návrhu nepodpořil žádný z pozměňovacích návrhů, které se k předloze sešly. Tedy včetně těch, které chtěly odpočet úroků zachovat. Stojí to ve stanovisku rozpočtového výboru. Sněmovna by o zrušení daně měla hlasovat v tomto týdnu.
06.07.2020 11:20 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Tři důvody, proč je dobře, že vláda právě teď zrušila daň z nabytí nemovitosti

 
Komentář k tomu, proč je právě nyní vhodná doba je zrušení daně z nabytí nemovitosti, o které se diskutovalo v rámci Národní ekonomické rady vlády i v rámci vlády samotné. Vláda ve čtvrtek zrušení daně z nabytí nemovitosti schválila.
01.05.2020 12:35 |

podobné články

Sněmovna podpořila zrušení daně z nabytí nemovitostí

 
Sněmovna dnes v úvodním kole podpořila vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí. Nejde o schválení návrhu, ale o jeho propuštění do dalšího čtení. Čtyřprocentní daň z nabytí platí kupující a státu ročně vynáší kolem 13 miliard korun podle toho, kolik nemovitostí se v daném roce prodá. Loni z ní stát vybral téměř 14 miliard korun.
28.05.2020 06:30 |

podobné články

Revoluce v nakupování bydlení: Za pořízení nemovitosti už nebudete platit daň z nabytí

 
Kdo si pořídí dům za 3 miliony, ušetří 120 tisíc korun na dani z nabytí nemovitosti. Tuto daň totiž dnes poslanci zrušili. ODS prosadila zachování odpočtu úroků z úvěrů, přestože je vláda původně chtěla zrušit.
08.07.2020 13:50 |

podobné články

Vláda schválila zrušení daně z nabytí nemovitosti

 
Vláda ve čtvrtek schválila zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty u hypoték budou nadále možné u všech smluv uzavřených do konce roku 2021. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zrušení slibovala už od konce března a téměř zastavila realitní trh. Zákon musí ještě schválit Poslanecká Sněmovna.
30.04.2020 18:15 |

podobné články

Poslanci definitivně schválili konec daně z nabytí nemovitosti

 
Poslanci v úterý potvrdili zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti. Sněmovna tak podpořila vratku ze Senátu, která počítá s tím, že i nadále je zachována možnost daňových odpočtů z úroků u hypoték, avšak v maximální výši 150 tisíc korun.
15.09.2020 19:10 |

podobné články

Munzar (ODS): Zrušení daně z nabytí nemovitosti pomůže lidem k vlastnímu bydlení

 
Poslanec občanských demokratů oceňuje, že Sněmovna konečně schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti a zároveň zanechala možnost daňových odpočtů z úroků z hypoték, jak právě Munzar navrhoval.
16.09.2020 08:45 |

podobné články

Munzar (ODS): Zrušení daně z nabytí nemovitosti pomůže lidem k vlastnímu bydlení

 
Poslanec občanských demokratů oceňuje, že Sněmovna konečně schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti a zároveň zanechala možnost daňových odpočtů z úroků z hypoték, jak právě Munzar navrhoval.
16.09.2020 09:45 |

podobné články

Prezident Zeman podepsal zrušení daně z nabytí nemovitosti

 
Prezident Miloš Zeman podepsal v pátek zákon o zrušení daně z nabytí nemovitosti. Tuto daň ve výši čtyř procent platil kupující a stát na ní ročně vybíral v posledních letech kolem 13 miliard korun. Zákon, kterým se ruší patřičné zákonné opatření Senátu z roku 2013, současně zachovává možnost kupujících odečítat si od základu daně z příjmů úroky z úvěru na bydlení.
18.09.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24227 článků)

Senátor Valenta: Zrušme daň z nabytí nemovitosti

 
Daň z nabytí nemovitosti nemá morální ani fiskální opodstatnění. Proto jsem v senátu navrhl její zrušení.
14.07.2016 21:15 |

podobné články

Pětina okresních měst zvedne příští rok daň z nemovitostí

 
Zhruba každé páté okresní město zvýšilo pro příští rok daň z nemovitostí, a to většinou na dvojnásobek. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil server Podnikatel.cz. Daň zvedala města naposledy před dvěma lety. Daň z nemovitostí se musí uhradit do konce května, ale lidé kvůli chystanému navýšení nemusí podávat nové přiznání k dani z nemovitostí.
29.10.2011 07:35 |

podobné články