Článek

Dalších 46 milionů pro podnikatele: Magistrát jimi navýší záruční fond COVID Praha

 
Původních 600 milionů, které nechal pražský magistrát vložit do svého podpůrného fondu pro podnikatele COVID Praha, bude navýšeno o dalších 46 milionů. Rozhodli o tom pražští radní. Celková částka se tak vyšplhá na dosavadních 646 milionů. Fond vznikl proto, aby podpořil pražské podnikatele, na které se nedostalo v rámci státních programů COVID.
13.07.2020 11:55 |

podobné články

Podobné články

Praha projedná navýšení programu pro podnikatele o 46 milionů Kč

 
V Praze by se mohli podnikatelé dočkat další pomoci v podobě zajištění úvěrů, vedení města projedná navýšení záručního fondu COVID Praha o 46 milionů korun na celkových 646 milionů. Na dotaz ČTK dnes sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Počet žadatelů, kteří uspěli a budou mít zaručen úvěr, by se tak zvýšil na 270. Praha vytvořila program poté, kdy nebylo možné, aby se pražští podnikatelé hlásili do vládního programu COVID II. Záruky pro město vyřizovala Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB).
11.07.2020 06:50 |

podobné články

Primátor Hřib: Praha nemůže dál suplovat roli vlády

 
Pražští podnikatelé vyčerpali záruční program COVID PRAHA krátce po jeho spuštění. Přijato bylo v řádu minut 378 řádně podaných žádostí o záruky za úvěry v celkové hodnotě 1,5 miliardy Kč. Žádosti budou vyhodnoceny v horizontu několika následujících týdnů. Program připravilo hlavní město Praha ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB).
22.04.2020 08:45 |

podobné články

Záchranný kruh pro podnikatele. Hlavní město spustí úvěrový program „COVID Praha“ 20. dubna

 
Program COVID Praha, který by měl v rámci hlavního města garantovat úvěry pro malé a střední firmy by měl být spuštěn 20. dubna. Pražský magistrát se tak dohodl s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, která bude půjčky zajišťovat. Praha program na zmírnění ekonomických dopadů pandemie koronaviru pro pražské živnostníky podpoří částkou 500 milionů korun.
09.04.2020 15:00 |

podobné články

Ministr Havlíček: Ministerstvo a rozvojová banka již podpořily první podnikatele a vyhlašují záruční program COVID II

 
Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) vyhlašuje program COVID II.
30.03.2020 18:00 |

podobné články

Úlevy pro podnikatele: Těm nejzasaženějším Praha odpustí či sníží nájem, schválili radní

 
Pražský magistrát zlevní či případně odpustí nájemné podnikatelům v městských prostorách, kteří museli v důsledku epidemie nového koronaviru dočasně zavřít. V pondělí o tom rozhodli radní. Podnikatelé budou moci od úterý na webových stránkách Prahy požádat o odpuštění nebo slevu na nájmu, magistrát poté bude žádosti vyhodnocovat. Podpora se má týkat firem do ročního obratu 300 milionů korun. Ohledně přesné podoby podpory ještě magistrát čeká na návrh programu ministerstva průmyslu a obchodu COVID - Nájemné.
18.05.2020 14:55 |

podobné články

Podpůrný program vyčerpali pražští podnikatelé během 10 minut. Žádalo jich 363, některé banka vyřadila

 
Během deseti minut bylo vybráno! Do programu COVID Praha, který hlavní město spustilo v úterý, se přihlásilo 363 podnikatelů. Předpokládaná výše zaručovaných úvěrů je 1,8 miliardy korun. Většina žadatelů je ze sektoru služeb, jako jsou například maloobchodní prodejny, restaurace, hotely či autoservisy, sdělila Marie Lafantová, specialistka pro styk s veřejností Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB), která pro magistrát žádosti vyřizovala. Praha vložila do programu 600 milionů korun.
23.04.2020 16:40 |

podobné články

Ministr Havlíček: Na program COVID III je alokováno 150 miliard

 
150 miliard korun jako veřejnou podporu může Česká republika využít v COVID III. Záruční program pro OSVČ a firmy do 500 zaměstnanců, který v pátek získal potřebnou notifikaci Evropské komise, schválila vláda. Spuštění záleží na finálním dojednání podmínek spolupráce Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) se soukromými bankami.
19.05.2020 11:25 |

podobné články

MHMP: Peníze podnikatelům v programu COVID Praha byly rozdělovány v souladu se zákonem

 
Ministerstvo vnitra a Ministerstvo pro místní rozvoj potvrdily, že pražský magistrát zřízením záručního fondu COVID Praha ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) neporušil zákon č. 131/2000 Sb., o hlavním městě Praze, který omezuje možnosti ručení hlavního města Prahy za závazky jiných osob. Zástupci ODS a ANO v Zastupitelstvu hl. m. Prahy zvolený postup dříve zpochybňovali.
10.06.2020 11:50 |

podobné články

Google založil fond pro evropské podnikatele

 
Google hodlá investovat do slibných technologických firem v Evropě. Fond, který založil má nyní na účtu 100 milionů dolarů (přes dvě miliardy korun). Společnost chce prostřednictvím fondu podporovat evropské podnikatele. Jeden takový fond již existuje a specializuje se na firmy v USA. Peníze zatím investoval do více než 250 tamních podniků.
10.07.2014 17:40 |

podobné články

MZe navrhuje zvýhodněné úvěry pro venkovské podnikatele

 
Ministerstvo zemědělství navrhuje zvýhodněné úvěry pro malé a střední podnikatele na venkově. Mohly by dosáhnout tří milionů korun s ročním odkladem splátek jistiny. Podnikatelé by také mohli získat příspěvek až 15.000 eur (cca 390.000 korun). Úvěry od Českomoravské záruční a rozvojové banky by musely být splacené do sedmi let, píše úřad v materiálu pro vládu, který má ČTK k dispozici. Ministerstvo se tak snaží podpořit podnikání na vysídlujícím se venkově.
06.08.2017 20:30 |

podobné články

MPO: V programu COVID Záruka CK obdrželo 56 firem záruky za víc než 55 milionů korun

 
Cestovní kanceláře (CK) od začátku března ušetřily víc než 55 milionů korun, které by jinak musely složit jako záruku pro povinné sjednání zajištění proti úpadku. Díky programu COVID Záruka CK Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) je za ně složila Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB). Podnikatelé v cestovním ruchu tak mohou peníze, které by museli z provozního kapitálu složit na účty v bankách, využít jinak.
21.04.2021 17:15 |

podobné články

Půjčky pro pražské podnikatele v ohrožení? Hřib: Program COVID Praha byl v souladu se zákonem

 
Pražský program záruk půjček pro malé a střední podnikatele COVID Praha nebyl v rozporu se zákonem. Jak v pondělí uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti), ministerstvo vnitra změnilo svůj původní názor, podle kterého měl program porušovat zákon o hlavním městě, kde je napsáno, že magistrát nesmí ručit za půjčky. Podle nového stanoviska byl program v pořádku. Primátor řekl, že při schvalování byla porušena procesní pravidla, ale bylo to nutné, aby byl rychle schválen.
08.06.2020 16:40 |

podobné články

Praha spustila program pro podnikatele, za 9 minut bylo vyčerpáno! „Cílená likvidace živnostníků,“ čílí se Pospíšil

 
Stačilo devět minut a bylo po všem! V úterý ráno mohli pražští podnikatelé začít žádat o bezúročné půjčky z programu Covid Praha. Do něj hlavní město vložilo 600 milionů z evropského operačního programu Praha – pól růstu, dohromady půjde o záruky za 1,4 miliardy korun. Program podnikatelé vyčerpali během devíti minut, informoval primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „Působí to jako cílená likvidace podnikatelů a živnostníků na území hlavního města,“ čílí se jeho koaliční partner Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu).
21.04.2020 11:25 |

podobné články

Letiště Praha: Letecká společnost Rossiya navýší počet letů do Petrohradu

 
Letecká společnost Rossiya Airlines oznámila, že od letního letového řádu 2020 navýší počet letů na lince mezi Prahou a ruským Petrohradem. Od 30. března 2020 přidá k dosavadním deseti spojením týdně další čtyři frekvence, které budou operovány v pondělí, úterý, čtvrtek a v sobotu.
27.11.2019 20:35 |

podobné články

Letiště Praha: Letecká společnost Air Serbia navýší počet letů do Bělehradu

 
Letecká společnost Air Serbia oznámila, že v průběhu příští letní sezóny navýší počet frekvencí na lince mezi Prahou a Bělehradem.
21.02.2020 21:25 |

podobné články

Nadační fond proti korupci: Nezákonné losovačky a šnečí finta v dalším případu

 
Nadační fond proti korupci upozornil na dlouholetou absurdní praxi, podle které může Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zmařit stížnost podnikatele, stěžujícího si na porušení pravidel zadávání veřejných zakázek – tzv. šnečí fintu. Jediným předpokladem zmaření jsou průtahy v rozhodování ÚOHS a rychlé uzavření smlouvy mezi zadavatelem a vybraným uchazečem. Bránící se podnikatele přitom ÚOHS paušálně označuje za výpalníky. ÚOHS uvádí, že je zcela v pořádku, když má ve svých rukách nekontrolovatelnou a nepřezkoumatelnou moc rozhodovat o tom, zda se ke stížnosti podnikatele věcně vyjádří či nikoliv. Tímto způsobem bylo zmařeno na 250 stížností v hodnotě cca 25. mld. Kč. Zatím poslední stížnost zmařená tímto způsobem je ze dne 19. dubna 2017. Jedná se tedy o fintu, která je stále aktuální. NFPK přináší další z případů „vyřešených" šnečí fintou.
11.05.2017 08:35 |

podobné články

Magistrát si došlápne na nepoctivé taxikáře i Uber: Od středy navýší kontroly

 
Magistrát razantně zvýší kontroly, využije tak novely zákona, která umožňuje přísněji postihovat nepoctivé taxikáře, ale i například řidiče Uberu. Už ve středu 4. října vstoupí v platnost zákon, po kterém Praha volá dlouhé roky. Například průkazy jim dříve nikdo odebírat nemohl, nově to půjde a změní se i sankce. Nevýhodou je, že těm poctivým řidičům přibudou povinnosti.
03.10.2017 16:50 |

podobné články

Jaká je záruční lhůta člověka? Končí spolu s trvanlivostí smrtících injekcí

 
Co rozhoduje o životě a smrti člověka? Tak konkrétně třeba v americkém Arkansasu to je procházející záruční lhůta sedativa. Vzhledem k tomu, že jde o jednu ze tří látek, které se používají do smrtících injekcí pro odsouzence, rozhodly se úřady popravit do konce měsíce v bezprecedentní sérii osm lidí. Čtyři sice prozatím trestu uniknou - to ale nic nemění na skutečnosti, že podle tamních úřadů by zřejmě byla věčná škoda vyhodit prošlý midazolam.
25.04.2017 10:30 |

podobné články

Hospodářská komora: Pražští podnikatelé použili půjčky z programů COVID hlavně na mzdy

 
Z nejnovějšího šetření Hospodářské komory pro Hlavní město Praha vyplývá, že podnikatelé na území hlavního města si půjčili prostřednictvím záručních programů COVID III a COVID Praha peníze hlavně na to, aby mohli svým zaměstnancům uhradit mzdy a odvést za ně povinné odvody státu a zdravotním pojišťovnám.
03.07.2020 11:50 |

podobné články