Článek

Další zpřísnění: Za nedodržení bezpečnostních opatření pokuta až 10 tisíc na místě

 
Za porušení vládních opatření proti šíření koronaviru budou zřejmě moci občané dostat od policistů a strážníků pokutu až deset tisíc korun. Vládní návrh zákona, který s touto možností počítá, dnes schválila Sněmovna, byť poměrně těsnou většinou. Návrh teď poputuje do Senátu, který ho projedná.
08.04.2020 17:41 |

podobné články

Podobné články

„Zpřísnění opatření nepomůže.“ Prymula vyzdvihl kompenzace a má mít na starosti očkování

 
Opatření proti šíření covidu-19 nejsou podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly dost silná. „Zpřísnění ale nepomůže, protože se nebude respektovat,“ řekl v České televizi. Naopak pomoci by v současné době mohly kompenzace, směřovat by měly k lidem v karanténě i ekonomice. Vláda bude v pondělí odpoledne rozhodovat o zpřísnění protiepidemických opatření ze třetího na čtvrtý stupeň. Obchody ale dál zůstanou otevřené. Prymula také uvedl, že by se mohl stát vládním zmocněncem, který by měl na starosti očkování proti covidu-19. ČT řekl, že o tom s Babišem hovořili.
14.12.2020 14:30 |

podobné články

Nezapomeňte na povinný čip pro psa. Hrozit bude pokuta až 20 tisíc

 
Majitelům psů přibude od roku 2020 nová povinnost. V platnost vejde novela veterinárního zákona, která stanoví, že každý pes musí být očipován. Za nedodržení bude hrozit pokuta až 20 tisíc korun.
22.12.2019 10:20 |

podobné články

Městská policie o povinném dezinfikování rukou v Praze: Je to jen doporučení hygieny, nelze ho vymáhat!

 
Kvůli narůstajícímu počtu nakažených koronavirem začalo v Praze od pondělí platit další opatření proti šíření nákazy. Pražané jsou podle nařízení hygieniků tak povinni si před vstupem do všech veřejných budov dezinfikovat ruce. Toto nařízení mají hlídat sami provozovatelé a při jeho nedodržení mohou zákazníka vykázat, náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že na dodržování dezinfikování rukou by měli dohlížet i strážníci pražské městské policie. Jenže jejich mluvčí uvedla, že zde nemohou jako v případě nedodržení nošení roušky nic dělat.
14.09.2020 19:55 |

podobné články

Tresty za schůzku v restauraci: Prymulovi hrozí 20 tisíc pokuta, Faltýnek si nechá vzít imunitu

 
V restauraci, která měla být zavřená, navíc bez roušek. Dostaveníčko ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO), šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a ředitele ostravské fakultní nemocnice Jiřího Havrlanta v restauraci na pražském Vyšehradě budou řešit úřady. Věc už na základě odhalení Blesku začala vyšetřovat policie, pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) mluví o tom, že v případě opatření vydaných vládou řeší jejich porušení magistrát. A do věci se zřejmě vloží i hygienici. Zatímco hospodě hrozí v případě prokázání porušení restrikcí pokuta až tři miliony, magistrát může podle Hřiba pokutovat další hříšníky, těm hrozí pokuta až 20 tisíc.
26.10.2020 05:10 |

podobné články

Prasečí mor v Česku: Hrozí milionové pokuty. Jak se můžete provinit?

 
V Česku se objevil africký prasečí mor. Potvrdilo se, že stál za úhynem dvou divokých prasat ve Zlíně. Veterináři proto připravili mimořádná opatření, kterými se má zamezit jeho šíření. V ochranné zóně zakázali krmení i lov divokých prasat. Myslivci ale musí aktivně vyhledávat a hlásit uhynulé divočáky. Chovatelé pak musí nahlásit všechna prasata v hospodářství a zajistit, aby nemohla přijít do kontaktu s divokými prasaty. Za nedodržení opatření hrozí lidem pokuta až 50 tisíc Kč a firmám až dva miliony korun.
27.06.2017 19:45 |

podobné články

Zpřísnění hypoték: Nájmy zdraží a mladé rodiny to budou mít těžší, varují odborníci

 
Česká národní banka rozšíří od října pravidla pro poskytování hypoték o požadavky na výši příjmu domácnosti. Opatření by se podle analytiků mohlo dotknout až třetiny žadatelů o hypotéku, podle ČNB to bude ale výrazně méně. Podle developerů a realitních kanceláří zpřísnění pravidel povede ke zdražení nájemného hlavně ve větších městech. Zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték o požadavky na výši příjmu omezí přístup k vlastnímu bydlení hlavně jednotlivcům s nižším příjmem a mladým rodinám s dětmi žijících z jednoho příjmu, uvedli analytici.
12.06.2018 18:20 |

podobné články

Autonehoda Mira Šmajdy: Hrozí mu pokuta! Jeho honda je na odpis!

 
Stříbrný finalista Česko Slovenské SuperStar Miro Šmajda (21) při středeční autonehodě jen o vlásek unikl smrti a už po něm jdou strážci zákona. Za nedodržení rychlosti před havárkou mu totiž hrozí mastná pokuta. „Chválabohu při mně stáli všichni andělé a jsem naživu i přesto, jak hrozivě dopadlo moje auto,“ řekl deníku Aha! Miro.
23.07.2010 12:10 |

podobné články

Lídryni ANO čeká až půlmilionová pokuta za porušení zákona

 
Kandidátka hnutí ANO na starostku Prahy 6 Patricie Pražáková porušila zákon. Server Echo24.cz informuje, že za nedodržení stavebního zákona při rekonstrukci své vily v Břevnově ji čeká pokuta až půl milionu korun.
03.10.2014 08:45 |

podobné články

Opatření nezabírají, musíme přitvrdit, oznámil Prymula. Zavřou obchody i služby?

 
Nálož koronaviru v Česku je mnohem větší, než kolik ukazují čísla pozitivně testovaných, a Česko se tak nevyhne dalšímu zpřísnění opatření, oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v Poslanecké sněmovně. Čísla pozitivních testů podle něj detekují jen špičku ledovce a dosud platné restrikce zatím nenesou efekt. Podle Prymuly i proto, že i přes opatření se lidé stále příliš potkávají. Hned ve středu ráno projedná další zpřísnění vláda, ve hře je i lockdown. Podle serveru Seznam Zprávy Prymula navrhne uzavření obchodů a služeb, tedy například kadeřnictví. Počet případů koronaviru v Česku stále dramaticky roste a pod velký tlak se dostávají nemocnice. Prymula předvídá, že na jednotkách ARO a JIP bude v řádu několika týdnů  1500 až 3000 lidí.
20.10.2020 13:55 |

podobné články

Praha zavádí další opatření: Za nenošení roušek hrozí pokuta v řádu desítek tisíc

 
Česká republika čelí koronaviru a vznikají kvůli tomu různá, mnohdy i drastičtější opatření. V MHD, v obchodech, lékárnách a dokonce i venku by občané ČR měli nosit roušky či jiné ochrany tváře. Od středečních 12 hodin budou muset Pražané chodit do veřejných budov, obchodů a MHD pouze se zakrytým nosem a pusou. Pokud tak neučiní, hrozí jim pokuta až 20 tisíc korun.
17.03.2020 23:01 |

podobné články

Prymula: Opatření nejsou dost silná, dosáhneme nejvýš stabilizace

 
Opatření proti šíření covidu-19 nejsou podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly dost silná. Zpřísnění ale nepomůže, protože se nebude respektovat, řekl dnes v České televizi. Naopak pomoci by v současné době mohly kompenzace, směřovat by měly k lidem v karanténě i ekonomice. Vláda dnes odpoledne bude rozhodovat o zpřísnění protiepidemických opatření ze třetího na čtvrtý stupeň. Obchody ale dál zůstanou otevřené.
14.12.2020 13:30 |

podobné články

Vláda zítra opatření nezpřísní, řekl Babiš

 
Kabinet nebude v pondělí řešit zpřísnění opatření v Česku. Řekl to premiér Andrej Babiš v České televizi. Vláda zpřísnění podle něj projedná nejdříve ve středu. Index PES se už několik dní nachází v pátém stupni, opatření platí pro čtvrtý stupeň s řadou výjimek. Podle Babiše je teď situace trochu jiná než v říjnu, protože fungují antigenní testy a zatím neroste počet lidí v nemocnicích.
20.12.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22169 článků)

Ministr Blatný předpokládá, že zpřísnění opatření by mohlo nastat od 27. prosince

 
Zpřísnění opatření na nejvyšší stupeň protiepidemických opatření by mohlo podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (ANO) nastat nikoliv od pátku 25. prosince, ale až od neděle 27. prosince. Důvodem je podle ministra umožnit lidem, aby se během vánočních svátků setkali s příbuznými. O termínu rozhodne ve středu vláda, řekl dnes poslancům ministr při projednávání žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu do 22. ledna.
22.12.2020 20:30 |

podobné články

Vláda bude dál jednat o zpřísnění koronavirových opatření

 
Vláda bude dnes pokračovat v jednáních o zpřísnění koronavirových opatření v Česku. Na rozsahu opatření se ministři shodli ve středu, dnes se kvůli nim opět sejdou s opozicí.
25.02.2021 06:35 |

podobné články

Únik dat o Romech vyjde ministerstvo na 450 tisíc. Pokutu prý zaplatí

 
Ministerstvu školství byla uložena pokuta 450 tisíc korun za to, že z jeho internetových stránek loni unikly údaje o romských žácích, kteří dostávali dotace na studium. Pokuta je již pravomocná a mluvčí ministerstva ujistila, že pokuta bude zaplacena.
11.07.2012 19:45 |

podobné články

Ministři nesmí řídit své firmy ani podnikat. Pokuta za nedodržení zákona je 50 tisíc

 
Ministři podle zákona o střetu zájmů nemohou být ministry a zároveň řídit své firmy nebo podnikat ve své živnosti. Informuje o tom deník Právo a také upozorňuje na skutečnost, že starý zákon je poněkud bezzubý. Do střetu zájmů se podle odborníků mohou dostat i politici, když například na místě ministra rozhodují o zakázkách firmám, které přispěly na volební kampaň.
04.01.2014 10:15 |

podobné články

Přísná opatření proti covidu budou platit minimálně do 22. ledna, ministr Blatný ale nevyloučil další zpřísnění

 
Česko ve středu druhý den po sobě zaznamenalo rekordní počet nových potvrzených případů koronaviru, přibylo 17.668 nakažených. Kvůli sílící epidemii vláda dnes rozhodla, že opatření zůstanou na nejpřísnějším 5. stupni systému PES nejméně do 22. ledna. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ale nevyloučil ani další zpřísnění. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl České televizi, že vláda požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Nyní platí právě do 22. ledna.
07.01.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22169 článků)

Je to zlé. Velký kus Itálie v karanténě. A chystají se další opatření

 
Italský premiér Giuseppe Conte podepsal dekret o karanténě vůči více než šestnácti milionům lidí v severní Itálii, aby zabránil šíření nového typu koronaviru. Za nedodržení karantény hrozí pokuta, podobně jako v Česku, informuje iDNES.cz.
08.03.2020 12:01 |

podobné články

Přijede vám známý z ciziny? Musíte to nahlásit, jinak pokuta

 
Nové cizinecké zákony z dílny Ministerstva vnitra vzbuzují víc než rozpaky. Nově by například každému Čechovi, který ubytuje občana EU a neohlásí to do tří dnů na policii, hrozila pokuta až 50 tisíc korun. I třeba, kdyby to byl kamarád ze Slovenska. Na zpřísnění zákonů upozorňuje server E15.cz.
26.07.2013 12:35 |

podobné články