Článek

Další změny na nádraží Zvonařka: Země nikoho okolo nového "autobusáku" se konečně promění

 
Zvonařka byla dlouhá léta ostudou Brna. Špinavým nefunkčním nádražím, v jehož okolí se sdružovali bezdomovci. Po nedávné rekonstrukci, která trvala 15 měsíců a stála 100 milionů, město plánuje i zvelebení nevzhledného okolí nádraží.
14.03.2021 10:55 |

podobné články

Podobné články

Největší autobusové nádraží Zvonařka v Brně: Za 100 milionů z něj udělají svítící superterminál

 
Největší autobusové nádraží v Česku, brněnská Zvonařka, prodělá během dvou let stěží uvěřitelnou proměnu. Z nevzhledného areálu se stane supermoderní  terminál. Rekonstrukce bude stát 100 milionů.
26.10.2017 15:40 |

podobné články

Nejhorší místo na jižní Moravě? Zvonařka v Brně! Vzduch je zamořenější více než v Ostravě

 
Nelichotivé prvenství získala lokalita u brněnského autobusového nádraží Zvonařka. Polétavý prach je tam ve vzduchu tak často, že výrazně překračují tuzemské i evropské normy. Podle odborníků na ovzduší nikde na jižní Moravy nenajdete horší místo! Pozadu dokonce zůstávají také Praha a některé části Ostravy.
27.12.2018 10:30 |

podobné články

Vánoční dárek za 100 milionů: Zmodernizovaná Zvonařka přinese komfort řidičům i cestujícím

 
Léta patřilo k ostudám Brna, ještě do Vánoc ale ukáže mnohem přívětivější tvář. Brněnské centrální autobusové nádraží Zvonařka po stomilionové injekci znovu přivítá cestující. Kompletně hotová jsou všechna nástupiště, moderní výpravní budovu otevřou 1. ledna.
23.12.2020 11:35 |

podobné články

Natáčení filmu v sobotu uzavře tramvajové obratiště Zvonařka. Linka 23 pojede do Nuslí

 
Tramvajové obratiště Zvonařka na Vinohradech se o víkendu uzavře kvůli probíhajícímu natáčení filmu. Omezení ovlivní provoz tramvají číslo 23, které dočasně pojedou po jiné trase. Cestující zavezou až do Nuslí.
23.02.2018 13:35 |

podobné články

Stávka autobusáků: Stát to bude na jihu!

 
Z plošné stávky »autobusáků« toho zřejmě moc nezbude. Ve většině krajů autobusy zítra normálně vyjedou. Největší problémy se čekají v jižních Čechách, kde budou stávkovat dva největší dopravci.
05.04.2017 08:55 |

podobné články

Stávka autobusáků na jižní Moravě: Velké firmy pošlou pro své zaměstnance taxíky!

 
Kvůli stávce autobusáků přistupují velké firmy k nouzovým řešením dopravy svých zaměstnanců. Někde vypraví své vlastní autobusové spoje, jinde dokonce taxíky!
05.04.2017 13:20 |

podobné články

Nedostanete se kvůli stávce autobusáků do práce? Na náhradu mzdy nemáte nárok

 
Nejasnosti kolem stávky řidičů v některých krajích přetrvávají. Co je však jisté, je to, že lidé, kteří se kvůli čtvrteční stávce v dopravě nedostanou do zaměstnání, nemají nárok na náhradu mzdy. Stávku autobusáků jako legitimní podpořil šéf ČMKOS Josef Středula. Z Asociace krajů přitom zní, že plošně se bude stávkovat jen v Jihomoravském kraji.
05.04.2017 18:55 |

podobné články

Odborářský předák Pomajbík o stávce autobusáků: Chceme mzdu, ne almužnu!

 
Kolik řidičů linkových autobusů bude dnes kvůli mzdám stávkovat? To včera nedokázal jednoznačně říci ani šéf jejich odborářů Luboš Pomajbík (54). Premiér Bohuslav Sobotka (45, ČSSD) navíc večer navrhl vládě dát na platy autobusáků 420 milionů Kč.
06.04.2017 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Za první rok správy nádraží vynaložila SŽDC za opravy a přípravu staveb 215 milionů korun

 
Právě před rokem proběhl dlouho očekávaný převod nádraží pod SŽDC. Za první rok správy nádraží vynaložila následně státní organizace do oprav, stavebních úprav nebo projektové přípravy přes 215 milionů korun. Zcela dokončených je 149 stavebních akcí za bezmála 110 milionů, další desítky větších či menších oprav běží. Proměnou prošla třeba nádraží v Kostomlatech nad Labem, Dobříši či Rakovníku. V srpnu se dokončí i poslední etapa rekonstrukce náchodského nádraží, cestujícím slouží nové nádraží v Karlových Varech či České Lípě.
10.07.2017 14:50 |

podobné články

Nové budovy na „autobusáku“ na Florenci? Výbor doporučil změnu územního plánu

 
Na pozemcích pražského autobusového nádraží Florenc by mohly v budoucnu vyrůst nové budovy. Výbor územního rozvoje magistrátu v úterý totiž doporučil ke schválení podnět na změnu územního plánu podaný firmou ČSAD Praha, která nádraží a okolní pozemky vlastní. Zároveň výbor souhlasil i se zástavbou sousedního pozemku, který vlastní skupina Penta. Změny územního plánu mají několik úrovní schvalování, na jejichž konci musí být ještě souhlas zastupitelstva.
14.07.2020 17:10 |

podobné články

Tuhý boj o nejkrásnější nádraží Česka. Těsně vyhrál Nový Jičín

 
Nádraží Nový Jičín–město se může od středy chlubit titulem Nejkrásnější nádraží v Česku. Rozhodlo o tom 1100 lidí, kteří pro ně hlasovali mezi desítkou finalistů v 9. ročníku soutěže. Titul pohádkového nádraží si letos odnesla nádraží na úzkorozchodné důlní dráze Kateřina v Karlovarském kraji a nádraží Lašovice v kraji Středočeském.
11.11.2015 13:20 |

podobné články

Anonym nahlásil na Hlavním nádraží bombu, policie ho už zadržela

 
Anonym dnes večer nahlásil uložení bomby na Hlavním nádraží v Praze. Policie evakuovala nádraží v centru metropole, kontrolovala celou budovu i vlaky, které na nádraží zůstaly. České dráhy začaly ihned odklánět ostatní vlaky na jiná pražská nádraží, soupravy metra stanicí Hlavní nádraží na lince C jen projíždějí.
22.11.2015 22:06 |

podobné články

Zvonařku rozbořily bagry, začala rekonstrukce: Po 40 letech tam konečně pojede i tramvaj

 
Stavební stroje se zakously do autobusového nádraží Zvonařka v Brně. Začala jeho celková rekonstrukce, která vyjde na zhruba 100 milionů. Na jejím konci bude nový moderní přestupový uzel. Po 40 letech sem konečně začne zajíždět i tramvaj.
06.02.2020 14:50 |

podobné články

Brněnské divadlo odehraje novou inscenaci na střeše autobusového nádraží

 
Na střeše Ústředního autobusového nádraží Zvonařka odehraje svou novou inscenaci brněnské divadlo D'Epog. Představení nazvané Sólo pro toho, kdo je nejblíž čerpá inspiraci od současných českých a moravských básníků. Jejich texty spojuje s prvky nonverbálního divadla, uvedli divadelníci.
26.05.2013 10:10 |

podobné články

Železniční "guláš" v Brně: Hlavní nádraží vyřadí z provozu obří výluka, jezdit se bude z dolního

 
To zas bude zmatek! Cestující, kteří využívají brněnské hlavní nádražím, se musí připravit na obří výluku. Dělníci proto v předstihu připravují na zátěž dolní nádraží za autobusovým terminálem Zvonařka.
07.06.2018 12:00 |

podobné články

Opravené nádraží Zvonařka v Brně za 100 milionů: Konec kličkování a obrácená nástupiště

 
Jedna z největších ostud Brna je minulostí. Po generální rekonstrukci autobusového nádraží na Zvonařce, která trvala 15 měsíců, z něj vyjíždějí první pravidelné spoje. Proměna stála 100 milionů.
01.02.2021 16:00 |

podobné články

Bude to »haluz«! Obří rekonstrukce hlavního nádraží v Brně zastaví vlaky

 
Brněnské hlavní nádraží čeká od dubna 2018 rekonstrukce za 2,7 miliardy korun. Obří rekonstrukci za pořádný balík nádraží potřebuje i proto, že se dlouho počítalo s tím, že v tuto dobu bude stát nové nádraží někde úplně jinde. To staré se proto nechávalo »dožít«. Jenže na stavbě nového nádraží se ještě ani nekoplo. Cestující tak čekají dva roky útrap…
19.12.2017 09:35 |

podobné články

Chaos a zmar v Budapešti. Maďaři kvůli tisícům běženců uzavřeli nádraží

 
Budapešťské Východní nádraží (Keleti) je uzavřeno na neurčito a cestující byli vyzváni, aby budovu i všechna nástupiště opustili. Právě z tohoto nádraží v pondělí odjely tisíce migrantů do Rakouska a Německa. V úterý dorazily další tisíce běženců na nádraží s cílem dostat se na Západ. Úřady však „okupaci“ nádraží uprchlíky ukončily.
01.09.2015 13:10 |

podobné články

Policie prohledává hlavní nádraží v celé republice: Anonym hrozí bombou

 
Policisté včera museli prohledávat všechna železniční hlavní nádraží v České republice. Anonym totiž ohlásil bombu na hlavním nádraží, ale neuvedl, ve kterém městě. Uzavřena byla kvůli výhrůžce nádraží v Brně, Olomouci, Ostravě, Prostějově, Chomutově, Liberci či Karviné a byl také zastaven nebo omezen provoz vlaků. ČTK to oznámila mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Žádná bomba nalezena nebyla, řekla ČTK mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. Opět otevřena byla nádraží kolem 17:30, vlaky nabraly až hodinu zpoždění.
22.02.2015 12:10 |

podobné články