Článek

Další zádrhel v prezidentské kampani: Trump kvůli bouři odložil předvolební mítink

 
Americký prezident Donald Trump v pátek odložil volební mítink ve státě New Hampshire, který se měl uskutečnit tuto sobotu. Shromáždění se neuskuteční kvůli tropické bouři Fay, která se blíží k východnímu pobřeží USA, zdůvodnil podle agentury Reuters zrušení akce Trumpův volební tým. Mluvčí Bílého domu uvedla, že by se mohlo shromáždění uskutečnit „za jeden či dva týdny“.
10.07.2020 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků)
Podobné články

Policie zadržela studenty, kteří protestovali proti Dělnické straně

 
Na předvolební mítink ultrapravicové Dělnické strany (DS) v Litvínově přišlo protestovat několik mladých lidí proti rasismu. Jejich protest nebyl nahlášen. Policie je na mítink nechtěla pustit, zasahovat museli i těžkooděnci, když neuspěl antikonfliktní tým. Mítink se postupně konal v Postoloprtech na Lounsku, v Litvínově a Mostě. Na akci dohlíží několik desítek policistů.
30.05.2009 11:30 |

podobné články

Dramatický předvolební mítink Trumpa: V centru Tulsy demonstrace, v přípravném štábu nakažení covidem-19

 
Šéf Bílého domu Donald Trump v noci na neděli obnovil mítinkem v Tulse v Oklahomě své předvolební akce, které přerušil na více než tři měsíce kvůli pandemii nemoci covid-19. Učinil tak i přes varování představitelů zdravotnických úřadů a navzdory riziku střetů Trumpových stoupenců a odpůrců ve městě. Na mítink dorazilo méně lidí, než se očekávalo.
21.06.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků)

ČSSD si udělala z jednání sněmovny předvolební mítink, tvrdí ODS

 
Sociální demokraté si udělali z květnové schůze sněmovny předvolební mítink, tvrdí zástupci ODS.
18.05.2010 19:05 |

podobné články

Předvolební mítink v Kutně Hoře se změnil v boj o život. Jeden z účastníků dostal infarkt

 
Předvolební mítink Juliuse Špičáka, který kandiduje do Senátu právě v kutnohorském volebním okrsku, se změnil v drama. Muž z publika dostal infarkt a jen díky rychlému zákroku profesora z IKEM Špičáka se mu podařilo zachránit život.
30.08.2016 20:00 |

podobné články

Trump odhodil roušku a promluvil k lidu. „Jsem imunní,“ prohlásil a zmínil „skvělou kondici“

 
Americký prezident Donald Trump se v sobotu poprvé od návratu z nemocnice do Bílého domu ukázal na veřejnosti, ke stovkám lidí promluvil z balkonu. Po prodělaném onemocnění covidu-19, kvůli kterému byl na tři dny hospitalizován, se prý cítí skvěle. Hlavní lékař Bílého domu Sean Conley posléze uvedl, že Trump už není infekční. Sám prezident v neděli v televizi Fox News prohlásil, že už nemá covid-19 a není u něj riziko přenosu koronaviru na další lidi. Šéf Bílého domu se podle agentury Reuters v pondělí chystá vrátit k předvolební kampani a na předvolební mítinky před listopadovými volbami.
10.10.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků)

VIDEO Co to sakra je? Joe Biden chtěl udělat dojem. Masivní mítink, silný politik, favorit voleb. Ale vylezlo tohle...

 
Spojené státy se kvapně přibližují k prezidentským volbám a oba dva hlavní kandidáti se tak snaží zbývající necelé tři týdny využít k setkáním s voliči. Prezident Donald Trump využil možnosti setkat se s davy svých příznivců, zatímco demokratický kandidát Joe Biden vsadil na setkání lidí zavřených v automobilech a celá akce vyznívala spíše jako autokino. Právě autokino Bidenův mítink připomínal i promítáním titulků, ty však nebyly určené divákům, nýbrž pouze jemu – svůj projev totiž neříkal spatra, nýbrž jej celý četl ze čtecího zařízení. I přes masovější podporu má již být dle některých jako v minulé volbě jisté, že Donald Trump prý nemá šanci. Tentokrát mu dávají na úspěch méně nadějí než minule.
18.10.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků) , Joe Biden (469 článků)

První dámy v karanténě: Trumpová kvůli kašli vynechala mítink, Macronová se sešla s nakaženým

 
Koronavirus způsobující nemoc covid-19 nadělal „paseku“ i v programu prvních dam Spojených států a Francie. Kamarádky Melania Trumpová (50) a Brigitte Macronová (67) musely tento týden změnit kvůli koronaviru plány, první dáma USA už nemoc prodělala, nadále ji ale trápí kašel, proto nedoprovodila svého manžela na předvolební mítink. To Macronová minulý týden přišla do kontaktu s nakaženým a musí do karantény, příznaky covidu-19 zatím nemá, uvedl list Daily Mail. Co se opatření týče, obě první dámy během pandemie vyzývají k sociálnímu distancování a nošení roušek. Se zakrytými ústy a nosem byla na veřejnosti vícekrát spatřena Macronová, Francouzka v nošení roušky ale nebyla konzistentní a například na oslavách Dne Bastily si vyšla bez ní.
21.10.2020 19:10 |

podobné články

Trump vzal Melanii za ruku, stiskl pěst a na volebním mítinku vzkázal: „Stejně vyhrajeme!“

 
Americký prezident Donald Trump ve svém projevu před voliči v Georgii znovu zopakoval, že prezidentské volby byly podle něj poznamenány rozsáhlými podvody, informuje v neděli agentura Reuters. Na mítink organizovaný Republikánskou stranou do Georgie se Trump původně vydal podpořit dva republikánské kandidáty do Senátu před lednovým finálním kolem místních voleb, rychle ale přešel k tématu údajných manipulací při prezidentských volbách. A byla u toho i jeho choť Melania, kterou dlouho držel za ruku - snad aby zakryl zvěsti o chystaném rozvodu.
06.12.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků)

Mítink ODS přerušila bohoslužba i kampaň senátního kandidáta

 
Na čtvrtečním mítinku ODS na pražském Náměstí Míru musela zasahovat městská policie. Mítink byl totiž na hodinu přerušen kvůli bohoslužbě v blízkém kostele. Toho využil nezávislý kandidát do Senátu Karel Berka se svými příznivci, který na náměstí v té chvíli rozpoutal vlastní předvolební shromáždění.
11.10.2012 17:50 |

podobné články

Ústecký mítink Paroubka: V mé vládě nebude KSČM, ani ježibaby

 
REPORTÁŽ Do Ústí nad Labem dorazil v pátek předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek, aby tu uspořádal další předvolební mítink. Jako hosta sebou přivezl Sergeje Staniševa, předsedu Bulharské socialistické strany, který byl v letech 2005 – 2009 premiérem jedné z nejchudších zemí Evropské unie, Bulharska.
24.04.2010 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků)

Mítink Paroubka: V mé vládě nebude KSČM, ani ježibaby

 
Do Ústí nad Labem dorazil v pátek předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek, aby tu uspořádal další předvolební mítink. Svým voličům slíbil mimo jiné to, že nebude vládnout s komunisty.
24.04.2010 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků)

Trump by chtěl společnou dohodu o odzbrojení s Ruskem. Objevil se však jistý zádrhel

 
Americký prezident Donald Trump dnes hovořil se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem o společné odzbrojovací dohodě, jejíž součástí by byla i Čína. Ta však doteď o dohodu týkající se odzbrojování nejevila zájem. Trump během hovoru také navrhnul odeslat do Ruska pomoc v boji s pandemií nemoci covid-19 . Jejím obsahem má být zdravotnický materiál.
07.05.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3600 článků) , Donald Trump (5685 článků)

Neznámý recesista "zrušil" Paroubkovi mítink

 
Nový způsob, jak pozlobit politiky, našel neznámý vtipálek z Chomutovska. V pondělí zrušil předvolební mítink předsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka. A protože nebyl žádný troškař, odtroubil řečnění hned na třech náměstích najednou: V Jirkově, Kadani a Chomutově.
15.09.2009 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků)

Mítink ČSSD v Ostravě: Michal David, Vlčkův konec a potyčka

 
Na Prokešově náměstí v Ostravě se uskutečnil odpoledne předvolební mítink sociální demokracie.
22.04.2010 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1569 článků)

Hostesky, slavný moderátor a předseda Andrej Babiš. Mítink ANO však ovládl někdo jiný

 
REPORTÁŽ Karlovarský mítink hnutí ANO, bude líp naznačil mnohé. Tak především ukázal, že předvolební akce politické strany může mít vysokou úroveň, obejde se bez politických frází a notorických kverulantů. Ale také, že potencionální voliči jsou již velmi opatrní a pečlivě váží, komu dát hlas.
24.09.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21739 článků)

Na mítink DSSS v Brně dorazilo jen 20 lidí, policie nezasahovala

 
Na předvolební mítink extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), který se konal v sobotu po poledni na centrálním brněnském náměstí Svobody, dorazilo pouze 20 lidí.
03.05.2014 19:35 |

podobné články

I kdyby Schwarzenberg nemluvil a nechodil, Kalousek ho doveze na mítink na vozíku. Moravec to totálně nezvládl. A Babiš úplně změnil taktitku svého hnutí, sděluje svou předpověď mediální veterán

 
ROZHOVOR Komentátor a publicista Bohumil Pečinka, který sleduje českou politiku prakticky už od revoluce, předpovídá, že zásadní boj o moc se neodehraje mezi současnou vládní koalicí a opozicí, ale mezi hnutím ANO a ČSSD. „TOP 09 je ve fázi sestupu, Miroslav Kalousek musí Karla Schwarzenberga držet, protože když ten symbol padne, může padnout celá strana. Proto i kdyby Schwarzenberg neměl mluvit a chodit, tak ho Kalousek na vozíku na předvolební mítink doveze,“ prohlásil Bohumil Pečinka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na zprávu, že za dva roky bude Karel Schwarzenberg lídrem pražské kandidátky TOP 09.
07.10.2015 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3989 článků) , Miroslav Kalousek (7337 článků) , Miroslav Moravec (32 článků)

I kdyby Schwarzenberg nemluvil a nechodil, Kalousek ho doveze na mítink na vozíku. Moravec to totálně nezvládl. A Babiš úplně změnil taktiku svého hnutí, sděluje svou předpověď mediální veterán

 
ROZHOVOR Komentátor a publicista Bohumil Pečinka, který sleduje českou politiku prakticky už od revoluce, předpovídá, že zásadní boj o moc se neodehraje mezi současnou vládní koalicí a opozicí, ale mezi hnutím ANO a ČSSD. „TOP 09 je ve fázi sestupu, Miroslav Kalousek musí Karla Schwarzenberga držet, protože když ten symbol padne, může padnout celá strana. Proto i kdyby Schwarzenberg neměl mluvit a chodit, tak ho Kalousek na vozíku na předvolební mítink doveze,“ prohlásil Bohumil Pečinka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na zprávu, že za dva roky bude Karel Schwarzenberg lídrem pražské kandidátky TOP 09.
07.10.2015 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3989 článků) , Miroslav Kalousek (7337 článků) , Miroslav Moravec (32 článků)

FOTO Měl jsem samopal u hlavy, šokoval Milan Chovanec. Na velkolepý mítink Sobotky a jeho týmu dorazil záškodník

 
Velkou chválou do vlastních řad a útoky především vůči hnutí ANO a „strašení Babišem“ se vyznačoval start předvolební kampaně ČSSD, který se uskutečnil v Plzni za přítomnosti většiny ministrů ze sociální demokracie, řady jejich poslanců a senátorů i hejtmanů Plzeňského a Karlovarského kraje. V čele delegace byl premiér ČR a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Na mítink se přišlo podívat kolem 200 lidí, z toho velká většina kromě ochranky a policistů v civilu byli členové a funkcionáři ČSSD – starostové městských obvodů, krajští a městští radní a zastupitelé, primátora města nevyjímaje.
31.08.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9560 článků) , Milan Chovanec (1425 článků)