Článek

Další vandal na Karlově mostě: Posprejoval zábradlí a sochu sv. Augustina!

 
Už zase! Další vandal se vyřádil na gotické památce v centru Prahy. Zábradlí Karlova mostu zohyzdil nápisy v angličtině.
10.07.2021 12:10 |

podobné články

Podobné články

VANDAL poničil sochu na Karlově mostě! NEZBLÁZNIL SE?

 
Vandal zaútočil na sousoší Svatého Jana z Mathy na Karlově mostě. Francouzský turista se na něj v noci vyšplhal a pak už jen ničil. Ještě na místě ho zadrželi strážníci. Největší sousoší na nejznámějším pražském mostě je poškozeno už poněkolikáté.
27.08.2011 20:00 |

podobné články

Vandalismus největšího kalibru: Cizinec popsal sochu na Karlově mostě arabským nápisem

 
Někteří lidé si opravdu neváží ničeho. V sobotu podle informací policie poškodil osmačtyřicetiletý cizinec sochu svatého Františka na Karlově mostě v Praze. Policie zveřejnila fotky poškozené památky. Vandal napsal na sochu zelenou fixou arabským písmem "svatý František". Nyní je v rukou policie.
04.09.2017 21:05 |

podobné články

Poničili symbol Českých Budějovic: Vandal růžově posprejoval kašnu Samsona

 
Symbol Českých Budějovic, barokní Samsonovu kašnu na náměstí Přemysla Otakara II., poničil vandal. Památku posprejoval, stejně jako i další domy ve městě. Čmáranice se objevily na žulovém podstavci kašny jen pár hodin poté, co sochu Samsona navlékli skalní fanoušci hokeje do dresu HC Motor ČB.
26.03.2015 20:45 |

podobné články

Vandal na Karlově mostě: Arabsky popsal sv. Františka!

 
Vandal počmáral sv. Františka na Karlově mostě. Na sochu cizinec (48) zvěčnil zeleným fixem nápis v arabském jazyce.
05.09.2017 12:10 |

podobné články

Black Lives Matter dorazilo do Česka: Vandal v Praze posprejoval sochu Churchilla

 
Protesty proti rasismu Black Lives Matter se dostaly i do Česka a přinesly s sebou i vandalismus. V Praze totiž někdo posprejoval sochu Winstona Churchilla na stejnojmenném náměstí. Incidentem se na místě zabývá policie.
11.06.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (168 článků) , Matter Matter (135 článků)

Na sochu na Karlově mostě psal arabsky: Podle policie to není vandalismus!

 
Není to vandal, ale musí nahradit škodu! To prohlásila policie o cizinci, který v sobotu arabsky popsal sochu svatého Františka na Karlově mostě.
07.09.2017 05:15 |

podobné články

Karlův most posprejoval vandal. Jde po něm policie a hrozí mu tři roky vězení

 
Neznámý vandal ve středu odpoledne posprejoval část Karlova mostu. Pražští policisté po něm pátrají, případ vyšetřují jako poškození cizí věci. Pachateli hrozí až tři roky vězení, uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Na událost upozornil server Tíseň.tv.
24.02.2016 21:15 |

podobné články

Vandal poničil unikátní barokní most u Mikulova: 400 let starou památku posprejoval

 
Oprava trvala pět let a stála 35 milionů korun. O pouhé čtyři měsíce později poničil 400 let starý most u Mikulova neznámý vandal. Posprejoval ho nápisy, z nichž nejdelší měří pět metrů.
20.11.2020 15:40 |

podobné články

Smutný konec vánoční tramvaje: Vandal ji posprejoval, dopravní podnik polep sundá

 
Vánoční tramvaj, která dělala radost Pražanům, „končí”. Postaral se o to vandal, který ji posprejoval. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) se tak rozhodl polep úplně odstranit.
25.12.2020 12:20 |

podobné články

„Churchill byl rasista.“ Vandal počmáral jeho sochu v Praze 3, stejně jako demonstranti v Londýně

 
Také v Česku se Winston Churchill, který ve 40. a 50. letech 20. století zastával funkci britského premiéra, dočkal „pomsty“. Vandal na jeho sochu, stojící na náměstí Winstona Churchilla v Praze 3, nasprejoval nápis „Churchill byl rasista“ a pod něj přidal slova „black lives matter“ jako odkaz na hnutí, jež upozorňuje na případy zvýšeného policejního násilí a rasismu vůči černochům. Právě na jeho podporu se v souvislosti se smrtí Američana George Floyda konaly o víkendu po celé Evropě demonstrace, jejich účastníci tentýž nápis nasprejovali i na Churchillovu sochu v Londýně.
11.06.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (168 článků) , George George (807 článků)

VIDEO: Mladíci pomočili sochu na Karlově mostě, do Vltavy pak shodili koš

 
V pátek ráno neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1, kteří obsluhují kamerový systém, že na Karlově mostě u sochy která se nazývá Kalvárie, jsou dva mladíci, kteří na sochu močí. Poté si oba mladí muži všimnou keramického odpadkového koše, jehož vnitřní plechovou část vyndají, a spolu s odpadky hodí do Vltavy.
29.08.2014 19:35 |

podobné články

Arabský nápis na Karlově mostě! Cizinec zeleným fixem »počmáral« sochu

 
Vytáhl na Karlově mostě fixu a pod sochu svatého Františka něco arabsky napsal. Osmačtyřicetiletého cizince u toho viděli jiní turisté. Ti celou událost ihned popsali dvojici strážníků, kteří šli okolo.
04.09.2017 11:20 |

podobné články

Králíka, který požírá pana Mrkvičku, v Plzni posprejoval vandal hákovými kříži: Čeká ho i pět let ve vězení

 
Obří růžovou sochu králíka, který stojí v plzeňské Košutce, »vyzdobil« neznámý vandal hákovými kříži, číslem 88 a písmeny HH. Třítunová socha není poničená poprvé, vandaly přímo přitahuje.
03.11.2017 12:30 |

podobné články

VIDEO: Skupina cizinců lezla po soše na Karlově mostě. Každý zaplatil dva tisíce

 
Čtyři cizinci dostali chuť vyšplhat na sochu na Karlově mostě. Svůj plán uskutečnili ve čtvrtek brzy ráno, kdy na mostě téměř nikdo není, video z jejich akce zveřejnila městská policie nyní.
04.07.2016 13:30 |

podobné články

To je ta party na Karlově mostě! Profesor vyprášil pražskou kavárnu přímo před Moravcem a Drahošem

 
Senátor Jiří Drahoš, poslanec Karel Rais a poslanec Lukáš Bartoň v nedělních Otázkách Václava Moravce debatovali o situaci ve školství v časech covidových. Rais vynadal lidem. Je mu prý líto, jak se lidé v krizi chovají. To je nevychovanost. To začalo už na tom Karlově mostě,“ narazil Rais na letní setkání na Karlově mostě v Praze. „Tady je skupina lidí, která absolutně nerespektuje názory odborníků, a podle toho to taky vypadá,“ rozčílil se.
13.12.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1185 článků) , Karel Bartoň (5 článků)

Formule 1 na Karlově mostě i Hradčanech: Ve spotu hráli vojenští policisté. „Zdokonalovali dovednosti,“ hájí se nadřízení

 
Centrem Prahy se ve středu ránem rozléhalo burácení motoru formule 1. Přivezl jí sem tým Red Bull, který tu natáčel propagační video. Proháněla se mimo jiné po Karlově mostě, po Starém městě a objevila se u Pražského hradu. Na Hradě se natáčení zúčastnila jednotka vojenské policie, která podle Radiožurnálu ve spotu hrála zadarmo. S tím, aby formule jezdila po Karlově mostě, také nesouhlasili radní z magistrátu.
23.04.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Red Red (30 článků)

Karlův most znovu terčem vandalů! Policie hledá muže a ženu, které zachytily kamery

 
Neznámý vandal v pátek posprejoval část Karlova mostu. Modré nápisy v angličtině jsou na pravé straně zábradlí i podstavci sochy směrem k Pražskému hradu asi od poloviny mostu. Policisté v sobotu ráno oznámili, že chtějí mluvit s mužem a ženou, kteří se objevili na záznamech kamerového systému. Předběžná škoda na mostě byla zatím vyčíslena na 100 tisíc korun.
09.07.2021 12:35 |

podobné články

Prznitel hrobu rodiny Josefa Rychtáře má smůlu: Policie už má proti nechutné hyeně jasné důkazy!

 
Netrvalo to ani tak dlouho… Jak Super.cz informoval jako první , v pátek jakýsi nenormální vandal posprejoval říčanský hřbitov. Na obvodové zdi nastříkal s pravopisnou chybou několik nápisů „Richtář je vrah“ a jako by to nebylo málo, červenou barvou posprejoval hrob rodiny Josefa Rychtáře  (56) a navíc ho popsal modrými urážlivými nápisy. Policie ihned zahájila vyšetřování a podle nejnovějších zpráv se zdá, že to nechutnému gaunerovi ani náhodou neprojde!
10.05.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Rychtář (1371 článků)

Z koně chtěl asi udělat zebru: Vandal posprejoval zvíře a ustřihl mu ocas!

 
Kuriózní trestnou činnost vyšetřují policisté na Uherskohradišťsku. Neznámý pachatel posprejoval ve Starém Hrozenkově koně, navíc mu odstranil velkou část oháňky.
27.09.2016 16:30 |

podobné články