Článek

Další úniky vládních plánů: Rušení zaměstnaneckých benefitů i studentských stipendií

 
Z vládních kruhů nepřestávají unikat další návrhy, jak přinést potřebné miliardy do státního rozpočtu. Podle CNN Prima News se diskutuje například o zrušení daňového osvobození zaměstnaneckých benefitů či obnovení nemocenského pojištění pro zaměstnance. Hospodářské noviny zase přišly s tím, že vláda chce zrušit daňové osvobození studentských stipendií. Podle ekonoma Jana Bittnera by podobné návrhy vedly k redistribuci od těch s nízkými příjmy k těm s vysokými, což zvláště v současné krizi může ohrozit finanční situaci studentů nebo nízkopříjmových zaměstnanců. 
28.04.2023 18:45 |

podobné články

Podobné články

AMSP ČR: Zrušení zaměstnaneckých benefitů poškodí především malé a střední podniky

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) nesouhlasí s návrhem Ministerstva financí na zrušení daňového zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů. Zrušení podpory benefitů nejvíce poškodí malé a střední podniky i individuální živnostníky podnikající např. v oblasti v oblasti sportu, zdraví nebo kultury, pro které benefity představují zásadní zdroj příjmů. Podniky také přijdou o populární nástroj, jak nalákat kvalifikované zaměstnance.
02.05.2023 10:10 |

podobné články

Vláda plánuje zrušit daňové zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů. Nízká úspora přitom nedává smysl

 
Ministerstvo financí uvažuje o zrušení daňového zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů. Bez jejich daňového osvobození by se je však přestalo firmám vyplácet poskytovat, což by v podstatě znamenalo jejich zlikvidování. V tiskové zprávě o tom například informovala Unie zaměstnavatelských svazů České republiky (UZS). Podle ní dnes volnočasové benefity v zaměstnání dostávají více než tři čtvrtiny českých zaměstnanců. Odboráři proto apelují na vládu, aby „v dalších jednáních pečlivě zvažovala dopady jednotlivých opatření na zaměstnance, firmy i státní rozpočet“. Redakce eXtra.cz se pokoušela zjistit, co by zrušení benefitů pro všechny zúčastněné strany fakticky znamenalo.
05.05.2023 18:30 |

podobné články

Následky vládního balíčku? Rušení benefitů se dotkne ordinací, zdraví bude hůře dostupné, varují podnikatelé

 
Zrušení daňového zvýhodnění volnočasových benefitů by mělo za následek, že je přestane poskytovat 94 procent zaměstnavatelů. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila Unie zaměstnavatelských svazů (UZS). Podle dalších čísel poskytuje systém benefitů svým zaměstnancům devět z deseti firem. Redakce eXtra.cz hovořila s dalšími z řad poskytovatelů služeb, kterých by se konec benefitů citelně dotkl.
12.05.2023 21:30 |

podobné články

Musela bych si hledat další práci, říká Kristýna: Rušení benefitů se nelíbí lidem ani firmám

 
Zrušení daňového zvýhodnění volnočasových benefitů, které podle informací eXtra.cz zvažuje ministerstvo financí, by znamenalo potíže nejen pro zaměstnance, ale i pro jejich zaměstnavatele. Z navrhovaného vládního plánu nemají radost ani další podnikatelské subjekty. Redakce eXtra.cz zjišťovala, jak konkrétně by se faktická likvidace systému benefitů dotkla jednotlivých skupin.
07.05.2023 17:30 |

podobné články

Klaus posvětil zamezení vzniku zaměstnaneckých penzijních fondů

 
Prezident Václav Klaus dnes svým podpisem stvrdil novelu, která znemožňuje vznik zaměstnaneckých penzijních fondů v České republice. Úpravu pravidel pro tyto fondy žádala po Česku Evropská unie. Vláda proto připravila příslušnou novelu dle směrnic EU, zároveň ale vzniku zaměstnaneckých penzijních fondů zákonem zamezila.
22.08.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10935 článků)

Sněmovna znovu snížila zdanění zaměstnaneckých benefitů

 
Poslanecká sněmovna přehlasovala veto senátu a znovu schválila zrušení vyššího zdanění zaměstnaneckých výhod. Proti hlasovali poslanci ODS a TOP 09, podpořili ho lidovci, komunisté a sociální demokraté. Sněmovna na žádost vlády schválila minulý týden návrh ve stavu legislativní nouze, aby se tak vyhnula hrozící stávce dopravních odborářů.
09.03.2010 16:55 |

podobné články

Hrozba stávky zafungovala: Poslanci kývli na nižší zdanění!

 
Odborářům to dokonale vyšlo. Hrozba stávkou kvůli zdanění zaměstnaneckých benefitů zabrala. Sněmovna v úterý přes nesouhlas Senátu prosadila nižší zdanění zaměstnaneckých výhod.
09.03.2010 19:00 |

podobné články

Paroubek chce jednat s Fischerem a Topolánkem o zdanění benefitů

 
Předseda ČSSD Jiří Paroubek požádá dnes premiéra Jana Fischera, aby se v úterý sešli společně s šéfem ODS Mirkem Topolánkem nad zdaněním zaměstnaneckých benefitů.
01.03.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4647 článků) , Mirek Topolánek (2446 článků) , Jan Fischer (1770 článků)

Klaus: Hrozba stávkou je darebná, zrušení vyššího zdanění benefitů nepodepíšu

 
Jednání odborářů je naprosto darebné a falešné. Těmito slovy v úterý večer označil požadavek na zrušení vyššího zdanění zaměstnaneckých výhod a hrozbu stávkou prezident Václav Klaus v pořadu televize Nova. Podle něj odboráři v dopravě bojují se státem, nikoli se zaměstnavatelem, jak by měli. Klaus proto novelu rušící vyšší zdanění benefitů nepodepíše.
02.03.2010 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10935 článků)

ŽIVĚ: Poslanci ustoupili odborům, schválili nižší zdanění benefitů

 
Poslanci přehlasovali veto Senátu a schválili nižší zdanění zaměstnaneckých benefitů.
09.03.2010 06:40 |

podobné články

Klaus vetoval zákon o nižším zdanění benefitů

 
Prezident Václav Klaus vrátil Poslanecké sněmovně zákon o DPH, který snižuje zdanění zaměstnaneckých benefitů.
22.03.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10935 článků)

Poslanci přehlasovali Klause a schválili krajská referenda i nižší zdanění benefitů

 
Sněmovna v úterý přehlasovala veto prezidenta Václava Klause a schválila zákon o krajském referendu. Podobně přehlasovali poslanci i veto novely zákona o DPH, která umožňuje nižší zdanění zaměstnaneckých benefitů. Kvůli jejich zdanění vyhrožovali dopravní odboráři stávkou.
13.04.2010 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10935 článků)

Pražská plastická klinika nabízí sestřičkám plastické operace, aby si je udržela

 
Případ sestřičky Petry Kalivodové z pražské plastické kliniky Iscare, která využila zaměstnaneckého benefitu ve formě plastické operace, rozvířil debatu o tom, zda není podobný typ benefitu amorální. Klinika se brání tím, že je jen na jejích zaměstnancích, zda tuto formu benefitu chtějí či nechtějí využít. Někteří mají za to, že je podobná forma motivace nevhodná.
26.05.2009 14:15 |

podobné články

Hejtman Franc: Pomocí stipendií se pokusíme zachránit nejpotřebnější lékařské obory

 
Královéhradecký kraj vypíše další kolo stipendií pro mediky. Rozdá téměř pět milionů korun.
06.09.2016 19:20 |

podobné články

Královéhradecký kraj rozšiřuje nabídku podporovaných učňovských oborů

 
Dvacítka technických oborů vzdělání, kterou Královéhradecký kraj podporuje prospěchovými stipendii, se od nového školního roku rozroste o dva nové – Pokrývač a Malíř a lakýrník. O rozšíření seznamu podporovaných oborů rozhodla včera krajská rada. Za rok 2014 podpořil kraj technické obory stipendii ve výši 5,5 milionu korun.
10.03.2015 13:56 |

podobné články

Nantl (ODS): Kraj nově podpoří studium ošetřovatelství zavedením stipendií

 
Rada Jihomoravského kraje na svém jednání dne 8. února 2023 schválila změny stipendijního řádu, spočívající v navýšení prospěchových stipendií a úpravě seznamu vybraných oborů vzdělání, ve kterých mohou být žákům středních škol tato prospěchová stipendia poskytována.
10.02.2023 22:25 |

podobné články

Český statistický úřad: Deficit vládních institucí za rok 2021 dosáhl 5,1 % HDP

 
Notifikace deficitu a dluhu vládních institucí - 2021 (Druhé notifikace, údaje notifikované Eurostatem) Deficit vládních institucí za rok 2021 dosáhl 5,1 % HDP 21.10.2022 Kód: 050062-22 Facebook Tweet Pin it LinkedIn Email Na základě pravidelných konzultací Eurostat ověřil výsledek hospodaření a dluh vládních institucí, jež byly publikovány v rámci Rychlých informací 3. října 2022. Bylo potvrzeno, že saldo hospodaření sektoru vládních institucí skončilo v roce 2021 schodkem ve výši 5,1 % HDP, a zadlužení sektoru dosáhlo na konci roku 2021 úrovně 42,0 % HDP.
23.10.2022 09:20 |

podobné články

Za daňové úniky by se měl zabavit majetek, myslí si Zeman

 
Nízké tresty za daňové machinace jsou prezidentu Miloši Zemanovi trnem v oku. Přimlouval by se za to, aby se změnil způsob vnímání těchto deliktů a úniky daní se nepovažovaly za „kavalírské” prohřešky. Současně by se měly daňové úniky tvrdě trestat, včetně zabavení veškerého majetku hříšníkům.
01.06.2014 14:06 |

podobné články

Úniky z trestních spisů mohou ohrozit celou naši zemi, varují poslanci

 
Úniky informací z trestních spisů, jejich účelový výklad a následné ovlivňování veřejného mínění mohou znamenat fatální ohrožení ústavnosti, stojí v závěrečné zprávě sněmovní vyšetřovací komise, jež se úniky zabývala. Dokument dnes dolní komora zveřejnila. Plénum by jej mělo projednat v úterý jako jeden ze závěrečných bodů poslední řádné schůze v nynějším volebním období, píše ČTK.
11.09.2017 16:45 |

podobné články