Článek

Další úder počasí: Řítí se na nás přívalové deště, bouřky a krupobití

 
Český hydrometeorologický ústav vydal na úterý novou výstrahu. Odpoledne by měly dorazit silné bouřky doprovázené přívalovými dešti a krupobitím. Počasí jako na houpačce trápí Česko již delší dobu a tento týden nebude výjimkou. Na vině je podle meteorologů vlnící se jet stream, tedy tryskové proudění. 
12.07.2021 14:15 |

podobné články

Podobné články

Česko zasáhne krupobití i přívalové deště! V těchto krajích hrozí největší nebezpečí silných bouřek

 
Česku hrozí další velmi silné bouřky. Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) vydal výstrahu, kde varuje, že mají v úterý večer přijít bouřky, přívalové deště i krupobití, které budou trvat až do středečních 6:00 hodin. Dají se prý očekávat škody na majetku, výpadky elektřiny i problémy v dopravě. 
29.06.2021 12:30 |

podobné články

Tohle se na nás valí: Bouřky, kroupy a přívalové deště!

 
Silné bouřky, krupobití a přívalové deště. Takové boží dopuštění se podle meteorologů řítí na celé Česko.
13.05.2011 12:15 |

podobné články

Počasí v Česku: Bouřky, kroupy a přívalové deště!

 
Kdo si neužil přes víkend krásné počasí, v následujících dnech si to určitě nevynahradí. Čeká nás deštivý týden. Hrozí bouřky, krupobití a přívalové deště!
11.05.2009 11:20 |

podobné články

Počasí v Česku: Bouřky, kroupy a přívalové deště

 
Česko v následujících dnech čekají časté přeháňky, přijít mají podle meterologů i bouřky, vichřice a krupobití. Přívalové deště mohou znovu rozvodnit menší vodní toky.
24.05.2010 16:40 |

podobné články

Bouřky v Česku? Žádné drama. Jen trocha deště, místy krupobití…

 
Bouřky, které se prohnaly převážně polovinou území Česka, nenapáchaly výraznější škody. Rovněž přívalové deště a krupobití měly spíše lokální charakter.
11.06.2014 20:20 |

podobné články

Moravu potrápí silné bouřky. Doprovodí je krupobití a přívalové deště

 
Silné bouřky hrozí odpoledne v krajích Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském. Doprovodí je přívalový déšť, ojediněle i krupobití a nárazy větru. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od 12:00 do 20:00. K večeru budou bouřky slábnout, další by ale měly do Česka dorazit ve čtvrtek.
15.06.2016 12:15 |

podobné články

Přívalové deště v Německu ničily domy a braly životy. Meteoroložka Honsová prozradila, jestli se to může stát i u nás

 
Českou republiku a okolní státy sužují v posledních dnech extrémně silné bouřky a přívalové deště. Nejhůře bouřky zasáhly sousední Německo.  Ve městě Adenau se kvůli lijákům a extrémním bouřím zřítilo šest domů. Podle posledních informací zemřelo na místě 20 lidí. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, kdy bude počasí stabilnější a čím to je, že je letos v létě počasí tak proměnlivé?
15.07.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1129 článků)

POČASÍ: Po tropech přijdou kroupy, přívalové deště a teplota poletí dolů

 
Extrémní teploty ukončí během středy studená fronta, která přinese ochlazení až o 10 °C a silné bouřky. Očekává se i krupobití a přívalové deště.
09.06.2014 10:15 |

podobné články

Ve středu přijdou bouřky a někde i krupobití, varují meteorologové

 
Meteorologové v úterý varovali, že v souvislosti s přechodem studené fronty se ve středu objeví bouřky, které mohou doprovázet přívalové deště, silné poryvy větru a ojediněle i krupobití.
24.06.2014 12:05 |

podobné články

VÝSTRAHA: Českem se ženou velmi silné bouřky a krupobití!

 
Varování meteorologů se naplnilo, Českem se ženou velmi silné bouřky a krupobití. Na některých místech hrozí i lokální přívalové deště s úhrnem okolo 50 milimetrů.
08.07.2014 11:55 |

podobné články

Na Česko se řítí další vlna bouří a krupobití, hrozí povodně: Meteorologové vydali výstrahu

 
Na Česko se řítí další vlna silných bouří, sotva se lidé trochu oklepali z paseky, kterou voda napáchala po celé zemi v polovině června. Meteorologové vydali výstrahu, která platí od pátku. Opět hrozí velmi silné bouřky, krupobití, záplavy a povodně.
25.06.2020 12:25 |

podobné články

Silné bouřky řádí na západě i jihu Čech. Další u Brna a Jihlavy. Sledujte radar

 
Řadu míst v Česku zasáhly silné bouřky, které doprovází silný vítr, lokální přívalové deště či dokonce krupobití. Kolem 20. hodiny byly bouřky na západě i jihu Čech, další řádila kolem Brna nebo na Jihlavsku. Od dnešních 10:00 do 23:00 platí varování Českého hydrometeorologického ústavu. Středa je bouřkovým vrcholem tohoto týdne, upozorňuje ve své předpovědi meteoroložka Dagmar Honsová.
23.05.2018 06:05 |

podobné články

POZOR VÝSTRAHA: Z bouřek a krupobití rovnou do sněhu! MAPY SRÁŽEK

 
Meteorologové vydali výstrahu. Ženou se na nás bouřky, krupobití a přívalové deště, po nich přijde prudké ochlazení , které s sebou dokonce přinese sníh. Jaká je předpověď na další dny?
02.05.2014 15:55 |

podobné články

Silné bouřky, přívalové deště a kroupy znovu zasáhly republiku. VIDEO A FOTO

 
Česko znovu zasáhly bouřky, přívalové deště a kroupy. Nejhorší byla situace na Vysočině, postižené ale byly i další oblasti republiky. V řadě případů museli zasahovat hasiči.
06.05.2012 18:45 |

podobné články

Silné bouřky zasáhly Moravu a část Čech, další se očekávají v noci a ráno

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval, že většinu území zasáhnou v pondělí a úterý velmi silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové deště, krupobití a poryvy větru. To už se potvrdilo na východě Česka, kde se tisícovky domácností ocitly bez elektřiny. Do Čech se bouřky přesunuly v pondělí večer a mají trvat až do úterního rána.
21.06.2021 11:10 |

podobné články

Tropický víkend zakončí bouřky a přívalové deště!

 
Tropický víkend zakončí přívalové deště, bouřky a kroupy. Hrozí v neděli večer a v pondělí zejména na západě republiky. Varoval před nimi Český hydrometeorologický ústav.
04.07.2010 13:50 |

podobné články

Na východ Čech se přiženou silné bouřky. Hrozí i přívalové deště a kroupy

 
Na východ České republiky se ženou silné bouřky. Na české území dorazí během zítřejší neděle. Objeví se i přívalové deště, kroupy a nárazy větru. Místy může déšť rozvodnit menší toky a zatopit sklepy, nárazy větru zase mohou podle meteorologů lámat větve. 
28.06.2014 12:00 |

podobné články

Po šílených vedrech přijdou bouřky: Hrozí přívalové deště a kroupy

 
Na jihu Čech a na celé Moravě hrozí od nedělního odpoledne až do pondělního rána velmi silné bouřky. Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro kraje Moravskoslezský, Olomoucký, Jihomoravský, Zlínský, Jihočeský, Pardubický a Vysočinu. Přívalové deště s kroupami a nárazy větru se ale v Čechách vyskytnou už dnes odpoledne.
13.06.2015 13:55 |

podobné články

Jihu Česka opět hrozí bouřky a přívaly vody

 
Výstraha na silné bouřky platí ve středu pro jih Čech a Moravy, ve čtvrtek pak přejdou bouřky i do středních a východních Čech a na sever Moravy. Kromě krupobití opět hrozí přívalové deště.
26.05.2010 12:05 |

podobné články