Článek

Další ruská lež: Dělají Vladimira Putina důležitějším, než ve skutečnosti je, míní analytik

 
Ruský prezident Vladimir Putin měl vyvolat pozdvižení při svém letu do Kaliningradu. Podle ruského serveru topwar.ru mělo jeho letadlo doprovázet hned osm letounů NATO. "Tak jak to podali, je to samozřejmě nesmysl. Už jen z výčtu těch letadel je zřejmé, že k žádnému stíhání nebo agresivnímu následování nedošlo a ani nemohlo dojít," komentuje informace pro eXtra.cz vojenský analytik Jiří Vojáček.
26.01.2024 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)
Podobné články

Chtěl se Ambramovič distancovat od Putina? Na Ukrajině může sledovat své zájmy, míní expert

 
Jaký je vztah Romana Abramoviče a Vladimira Putina? „Nemyslím si, že mezi nimi byla blízká vazba,“ řekl Blesk Zprávám analytik Pavel Havlíček. Podle BBC byl Abramovič jedním z mála oligarchů, kteří se i za Putina udrželi na výsluní. Proč se stal guvernérem na odlehlé Čukotce? Sledoval cestou do Británie zájmy Ruska, nebo se chtěl distancovat od Putina? A stal se nyní prostředníkem při mírových rozhovorech kvůli vlastním zájmům?
03.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků) , Roman Abramovič (93 článků)

Ruská agrese: Už není pochyb, jsme ve válce, reaguje diplomat Kolář na projev Putina

 
Západ je ve válce s Ruskem, již o tom není pochyb, míní diplomat Petr Kolář. Bývalý velvyslanec v Moskvě to pro eXtra.cz uvedl v reakci na mimořádný projev Vladimira Putina, který ve středu ráno vyhlásil částečnou mobilizaci. Podle Koláře to bylo očekávané a akorát to svědčí o tom, že Rusům a zejména jejich prezidentovi teče do bot. "Už to není o boji Rusů proti Ukrajincům, tady sledujeme boj o holé přežití Vladimira Vladimiroviče Putina," uvedl v rozhovoru diplomat.
21.09.2022 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků) , Petr Kolář (729 článků)

Analytik k nedávné show Vladimira Putina: Mnohé se ukázalo a začíná být jasněji...

 
Mezinárodně působící analytik Jan Campbell tentokrát pro ParlamentníListy.cz rozebral tradiční výroční "přímou linku" ruského prezidenta Vladimíra Putina s občany. V letošní roce byla podle něj debata vážnější, než ty minulé, což lze snadno vysvětlit tím, že Rusko opravdu zažívá krušnější časy. To však rozhodně neznamená, že bychom jej měli odepisovat.
23.04.2015 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

Údajného strůjce atentátu na Putina postřelili: Se zraněnou plící leží v nemocnici

 
Údajného atentátníka na ruského prezidenta Vladimira Putina dnes v Kyjevě postřelili. Útočník Adama Osmajeva zasáhl do levé plíce, zraněný muž je ve vážném stavu. Informoval o tom server ruské redakce BBC. Ruská justice viní Osmajeva z podílu na přípravě atentátu na prezidenta Vladimira Putina, Kyjev ho však do Ruska odmítl vydat.
01.06.2017 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

Putina nesundáme, to vzdejme. Místo toho... Z vlivného místa v USA

 
Sankce vůči Rusku měly podle některých politiků vést k tomu, že oligarchové svrhnou Vladimira Putina. Americký politický analytik Ross Douthat ovšem něco takového vidí nejen jako nepravděpodobné, ale dokonce říká, že sankce naopak Putina udrží u moci. Jako příklad dává Kubu, Írán či Venezuelu, kde režimy ani po drastických sankcích nepadly. A varuje, že pokud chtějí USA být ve válce s Ruskem napořád, měly by si uvědomit, proč to dělají. Místo těšení se na konec Putinova režimu doporučuje akademik ve vlivném deníku New York Times Rusko maximálně ekonomicky oslabovat.
06.04.2022 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

„Jedna lež za druhou a inteligentní lidé Západu ze sebe dělají idioty.“ Otrava Skripala a útok v Sýrii pohledem spisovatele Olšera, který mnohé zvedne ze židlí

 
ROZHOVOR „Všechno je podle jasných scénářů USA a Západu, v němž vynikají zejména Britové. Napřed otrava Skripala a jeho dcery, kteří už měli být z jedu „novičok“ dávno mrtví. Novičok je jen fantasmagorie Britů, kteří tvrdí, že otrávený otec a jeho dcera přežili jen kvůli genialitě britských lékařů. Jedna nestoudná lež za druhou a inteligentní lidé Západu ze sebe dělají idioty,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz Břetislav Olšer. Tomahawkový útok v Sýrii je podle něj snahou vyprovokovat Rusko a Putina, aby také zasáhl. „Pak by stačilo pár dalších lží a podvodů a byla by jaderná apokalypsa,“ dodává.
18.04.2018 18:05 |

podobné články

70 úspěšných kroků vlády, chlubil se Fiala. Babiš šel jeden po druhém: Lež, lež, lež. Tři hodiny

 
„Předražené energie, zaškrcená ekonomika, z řetězu utržená inflace,“ vyčetl Andrej Babiš premiérovi Petru Fialovi v Poslanecké sněmovně. Své vystoupení věnoval projevu Fialy, v němž přednesl 70 úspěšných kroků vlády. Z nich 26 Babiš označil za lež. Na světového lídra si Fiala jenom hraje, o české občany se nezajímá. Vláda nakonec dle předpokladů hlasování o nedůvěře ustála.
18.10.2023 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26149 článků) , Petr Fiala (6173 článků)

Jedna z nejhlasitějších odpůrkyň Putina sepsala jeho osud. Cesta neznámého Vladimira Vladimiroviče na vrchol

 
Masha Gessenová je rusko-americká novinářka, spisovatelka a politická aktivistka. Patří k nejhlasitějším a nejvýznamnějším odpůrcům ruského prezidenta Vladimira Putina v západních médiích. V těchto dnech v České republice vychází překlad její knihy "Muž bez tváře. Neuvěřitelný vzestup Vladimira Putina". ParlamentníList.cz měly možnost knihu pročíst.
14.10.2016 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

Hrozí odpálení špinavé bomby na Ukrajině? Putin zvyšuje napětí, myslí si analytik

 
Bílý dům ostře odmítl obvinění Ruska, že se Ukrajina chystá použít špinavou bombu na svém území a pak obvinit Moskvu. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba v prohlášení na svém Twitteru označil ruská tvrzení za možnou operaci pod falešnou vlajkou a přidal se tak k USA, které obvinily Moskvu, že položila základy pro vlastní eskalaci války. "Z mého pohledu se jedná o rétorickou eskalaci a další zvyšování napětí v reakci na tvrdé odsouzení i rétoriky o nasazení jaderných zbraní ze strany Vladimira Putina a jeho spojenců," okomentoval prohlášení pro eXtra.cz analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček.
25.10.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

Rozsáhlejší útok USA než loni, reakce Ruska... Vojenský analytik si dává dohromady informace k úderu na Sýrii a vyhodnocuje další hrozby

 
ROZHOVOR "Nápadně mi to připomíná větu z jednoho starého protokolu Veřejné bezpečnosti: „Viník nebyl nalezen, proto byl určen,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k případu Skripal vojenský analytik Lukáš Visingr. "Vyšší napětí mezi Západem a Moskvou však ještě neznamená, že by zítra měla propuknout třetí světová válka. Úder, který teď USA, Británie a Francie provedly v Sýrii, sice byl rozsáhlejší než ten americký v loňském roce, ovšem pořád šlo o relativně velmi omezenou akci proti několika cílům," upozorňuje. Vysvětluje i volební úspěchy Vladimira Putina a Viktora Orbána.
14.04.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

Zelenskyj zdrhne, Ukrajina se zhroutí a padne do náručí Putina. To čekal Západ, odhalil Votápek

 
Bývalý český generální konzul v Petrohradu a zahraničněpolitický analytik Vladimír Votápek tvrdí, že stále větší příklon Ruska k zemím jako KLDR nebo Írán ukazuje na slabost ruského prezidenta Vladimira Putina a celého Ruska. Místo aby se Rusko jako jedna z bývalých velmocí soustředilo na celosvětové výzvy pro lidstvo, zbytečně prý zdržuje svými válečnými choutkami. „Dva zoufalci se vzájemně podporují ve svém nekonečném boji proti světovému imperialismu,“ hodnotí Votápek nedávnou návštěvu diktátora Kim Čong-una v Rusku.
19.09.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků) , Kim Kim (1860 článků)

Lednový převrat Vladimira Putina. Velká šachová partie. Znalkyně Ruska radí, co teď sledovat

 
ROZHOVOR Jako velkou šachovou partii Vladimira Putina hodnotí znalkyně Ruska a autorka úspěšné knihy o režimu současného prezidenta Veronika Sušová Salminen nejnovější návrhy na změnu ústavy. Putin se podle ní snaží nově nastavit ústavní procesy v zemi. Neočekává ale, že by se opakoval scénář jeho nástupu před dvaceti lety.
17.01.2020 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

Putina může Navalného smrt dohnat, tvrdí analytik. Rusové vyrazili do ulic, zasáhnout by mohli komunisté

 
Náhlá smrt Alexeje Navalného, jednoho z největších ruských odpůrců režimu Vladimira Putina, otřásla nejen světem, ale i částí politikovy rodné země. Krátce poté, co se zpráva dostala na veřejnost, začali lidé v Rusku nosit květiny k památníkům represí a vzpomínali na někdejšího lídra opozice. Leckdo tak nyní doufá, že smrt Navalného otevře lidem oči. Válečný analytik Jiří Vojáček si však takové naděje nedělá. Podle něj to jistý efekt mít bude, pravděpodobně ale nijak velký. 
17.02.2024 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

Sucho je horší než koronavirus, míní Zeman. A opřel se do „zelených aktivistů“

 
Sucho je pro Česko důležitějším a zásadnějším problémem než současná krize kolem epidemie nového typu koronaviru, řekl v pondělí v rozhovoru s ČTK prezident Miloš Zeman. Česko by podle něj mělo kvůli suchu vybudovat nové vodní nádrže a přehrady. Zadržování vody v krajině považuje Zeman za nejpodstatnější opatření, protože nyní podle něj voda z republiky odtéká do sousedních zemí bez užitku. Podle Zemana by se investice měly promítnout i do rozpočtu.
11.05.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28026 článků)

Invaze Ukrajiny? Pro Putina zatím fiasko a chaos, ale vyhráno není, míní vojenský analytik

 
Obrněné transportéry, kterým uprostřed cesty dojde palivo, prošlé jídlo pro vojáky, špatně koordinované údery… ruská armáda na první pohled není ve formě a tak se Ukrajincům daří vzdorovat, i když stojí proti mnohem většímu nepříteli. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra je ze strategického a politického pohledu pro Rusko již nyní průběh operace fiaskem, Putinova armáda naprosto nezvládá zásobování. Další vojenský analytik Dušan Rovenský konstatuje, že v ruské armádě nemá většina vojáků bojové zkušenosti.
28.02.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)

Putin o Vrběticích: Absurdní české obvinění Ruska. A Zemana umlčují, míní šéf ruské diplomacie

 
Ruský prezident Vladimir Putin označil v telefonickém hovoru s francouzským prezidentem Macronem české obvinění Ruska v kauze Vrbětic za absurdní, píše TASS. Čeští vyšetřovatelé kauzy Vrbětice prověřují dvě verze událostí, ale parlament už se rozhodl o vině Ruska – a umlčuje i prezidenta Miloše Zemana. Tak si zas stěžuje ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, šéf diplomacie prezidenta Vladimira Putina. Přitom ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) druhou verzi už vyloučil, minimálně od roku 2018. A totéž udělal i premiér Andrej Babiš (ANO).
26.04.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Miloš Zeman (28026 článků) , Sergej Lavrov (252 článků)

Znepokojivé, jaká je skutečná role Putina? Ohrožen není, míní analytik

 
Bezpečnostní analytik Vojtěch Bahenský v Prostoru X přemítal nad hlavním důvodem, proč Putin ve středu vyhlásil částečnou první mobilizaci od druhé světové války. Hovoří o stabilizaci ruské armády a „nedostatku ruských těl“, díky kterým slavila ukrajinská armáda úspěchy v Charkově. Reakci na vyhlášení mobilizace vnímá však spíše jako přehnanou. Zároveň podle jeho slov jde o jisté přiznání Ruska, že se mu ve válce nedaří.
23.09.2022 13:25 |

podobné články

Znepokojivé, jaká je skutečná role Putina? Ohrožen není, míní analytik

 
Bezpečnostní analytik Vojtěch Bahenský v Prostoru X přemítal nad hlavním důvodem, proč Putin ve středu vyhlásil částečnou první mobilizaci od druhé světové války. Hovoří o stabilizaci ruské armády a „nedostatku ruských těl“, díky kterým slavila ukrajinská armáda úspěchy v Charkově. Reakci na vyhlášení mobilizace vnímá však spíše jako přehnanou. Zároveň podle jeho slov jde o jisté přiznání Ruska, že se mu ve válce nedaří.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Putin v pytli na mrtvoly je v pořádku, je to válečný zločinec, říká analytik Máca. Ruská propaganda to prý ututlá

 
Česká a ukrajinská vlajka a uprostřed podobizna ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly. Takový pohled se nyní nabízí lidem procházejícím kolem budovy ministerstva vnitra. Kontroverzní instalace se dočkala pochval i kritiky. "V Rusku to přecházejí v tichosti, protože tamní propaganda si nemůže dovolit ukázat vůdce v pytli na mrtvoly. To by totiž u velké části Rusů vyvolalo nadšení a děkovali by Česku," říká pro eXtra.cz analytik Roman Máca z Institutu pro politiku a společnost.
31.10.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5291 článků)