Článek

Další nemocnice odpadla. Trutnovu vydržely testovací sady týden

 
Krajská Oblastní nemocnice Trutnov nebude od čtvrtka 2. dubna dělat do odvolání odběry lidem s podezřením na nemoc COVID-19. Důvodem je to, že nemocnice nemá dostatek testovacího materiálu, řekla v úterý mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová.
31.03.2020 15:00 |

podobné články

Podobné články

Další nemocnice odpadla. Trutnovu vydržely testovací sady týden

 
Krajská Oblastní nemocnice Trutnov nebude od čtvrtka 2. dubna dělat do odvolání odběry lidem s podezřením na nemoc COVID-19. Důvodem je to, že nemocnice nemá dostatek testovacího materiálu, řekla v úterý mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová.
31.03.2020 14:50 |

podobné články

Koronavirus se šíří mezi bezdomovci. Sociální organizace zoufale shání testovací sady

 
Stát se snaží zachytit koronavirus mezi většinou obyvatel. Testovat má proto své zaměstnance většina firem, podniků i neziskových organizací. Řada z nich teď také shání testovací sady pro bezdomovce. Například v Hradci Králové se objevila mezi skupinou těchto lidí nákaza, i přesto podle lékařky Armády spásy Andrey Pekárkové není virová nálož mezi lidmi bez domova nijak vyšší než mezi ostatními obyvateli Česka.
25.03.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Králová (9 článků)

Ivanová (STAN): Testovací sady byly dodány bez potřebných pomůcek

 
Jak probíhalo samotestování žáků v Přáslavicích na Olomoucku? První den návratu dětí do školy připomínalo 1. září, až na tu proceduru s testováním. Ve třídách s paní učitelkou případně v přítomnosti rodiče, se samostatně testovalo každé dítě. Bohužel testovací sady byly dodány bez potřebných pomůcek - stojánků na zkumavky.
14.04.2021 09:30 |

podobné články

Rektor UK Zima představuje testovací sady na covid-19 a chřipku

 
Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima se zástupci nové univerzitní dceřiné společnosti GeneSpector představí diagnostické sady pro covid-19 a další virová onemocnění, především chřipku. Laboratoře by také nemoci měly z tohoto testu diagnostikovat rychleji. Tisková konference je naplánována na 11. hodinu, Novinky ji přenášejí živě.
09.09.2020 11:05 |

podobné články

Aničce (†9) odpadla hodina! Možná mohla žít...

 
Jedna jediná vyučovací hodina. Právě ta mohla rozhodnout o smrti zavražděné Aničky (†9) z Prahy! Podle informací Blesku totiž loni ve středu 13. října holčička nekončila ve 12:35, ale už v 11:40 hodin. Poslední hodina její třídě prý nečekaně odpadla. Co ale dívka celý ten čas dělala? Je možné, že šla domů dřív a právě tehdy potkala svého vraha?
23.04.2011 05:05 |

podobné články

Vojanovy sady: Oáza klidu v srdci metropole se ukrývá za vysokou zdí

 
Zahrada s bohatou historií sahající až do 13. století. To jsou Vojanovy sady. Kousek zeleně, která se ukrývá za vysokou zdí. Vznikly v místě zbořeného biskupského dvorce a dlouho fungovaly spíše jako ovocná zahrada. I jméno měly jiné. Ve středověku se zahrada jmenovala po svém majiteli – Pytlíkovská či Flavínovská. Vojanovy sady se zahradě začalo říkat až v 50. letech 20. století.
10.09.2020 05:20 |

podobné články

Místo segwayů nesměli do Záběhlic dinosauři. Přelepené značky vydržely týden

 
Celý týden vydržely v pražských Záběhlicích neznámými vtipálky přelepené dopravní značky. Tabule se zákazem vjezdu segwayů se změnily v zákaz vstupu brontosaurů.
04.06.2017 06:15 |

podobné články

Testování strojových překladačů má za sebou první kolo

 
Více než 100 strojových překladačů z 20 zemí světa se zapojilo do velkého testovacího maratonu, který odstartoval začátkem března v Praze. Jednotlivé instituce a programátorské týmy nechaly svoje softwary přeložit testovací sadu vět a teď čekají, jak tyto strojové překlady obstojí v porovnání s lidskými. Součástí testovací sady jsou mj. také zpravodajské texty ze serveru Novinky.cz.
10.03.2010 10:05 |

podobné články

V Brně vyvinuli testovací sady na JAR mutaci covidu: Nabízí ji všem laboratořím

 
Brněnská laboratoř Elisabeth Pharmacon začala vyrábět testovací sadu, která dokáže zároveň odhalit britskou i jihoafrickou mutaci koronaviru. Právě jihoafrická mutace je pro nakažené nebezpečnější.
10.03.2021 10:00 |

podobné články

Malačka (ČSSD): Na Hatích vznikne mobilní testovací místo. Sloužit má hlavně pendlerům

 
V souvislosti s opatřeními, která proti šíření koronaviru zavádí Rakousko a která nově znamenají pro pendlery pravidelné předkládání negativních antigenních nebo PCR testů, zřídí město Znojmo ve spolupráci se Společností Podané ruce o.p.s. mobilní testovací místo na Hatích, a to na parkovišti u muzea Terra Technica. Mobilní testovací místo bude fungovat od středy 10. února.
08.02.2021 18:20 |

podobné články

Žvýkací testy pro každého: Nemocnice u sv. Anny v Brně otevřela nové testovací místo

 
Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně začala pro veřejnost používat takzvané žvýkací PCR testy na nemoc covid-19. Otevřela i nové testovací místo. Dosud lidé chodili na testy výtěrem z nosu a žvýkací testy nemocnice využívala pro školáky. Nyní jsou i pro samoplátce a lidi, kterým test hradí zdravotní pojišťovna.
10.06.2021 11:00 |

podobné články

Nezapomínejte na blahodárné ořechy! Jak je ošetřit, aby vydržely až do příští sezóny?

 
Ořechy jsou pro naše zdraví velmi prospěšné, často na jejich přísun ale zapomínáme. Když už je chceme do svého jídelníčku zařadit, často zjistíme, že tahle blahodárná pochoutka nepatří mezi nejlevnější. Proto je užitečné uskladnit s rozmyslem a nálažitou péčí vlastní úrodu! Jak to udělat, aby ořechy vydržely až do příští sezony?
28.09.2017 08:15 |

podobné články

Nemocnice Znojmo zahájila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa

 
Znojemská nemocnice dnes spustila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa. V rámci testovacího provozu budou odladěny veškeré logistické nesrovnalosti tak, aby místo bylo připraveno k očkování obyvatel, jehož spuštění bude závislé na dodávce očkovací látky.
30.01.2021 21:40 |

podobné články

Muchova epopej se vrací do Prahy. Dvě sady obrazů už přiletěly z Japonska

 
Do Prahy se z Tokia postupně vrací plátna Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Do města už dorazily dvě sady obrazů, poslední by měla přiletět tento týden. Epopej byla v Japonsku vystavena od 8. března do 5. června a vidělo ji na 662 tisíc diváků. Zda bude zapůjčena do dalších měst, není jasné.
26.06.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (265 článků)

Zoo Liberec: Lidové sady spouští virtuální programy pro veřejnost „ÉČKO LIVE“

 
Přestože je Kulturní středisko Lidové sady z důvodu vládního nařízení již třetí týden pro veřejnost uzavřeno, nezahálí. Pro milovníky kultury připravilo v měsíci listopadu více než desítku různých programů, které bude vysílat z Experimentálního studia virtuálně. Nebudou chybět koncerty lokálních kapel, besedy s výjimečnými osobnostmi, ani pohádka pro děti.
03.11.2020 13:40 |

podobné články

Další rozšiřování pražské zeleně: V parku U Čeňku vznikne „divoká“ část s remízky a ovocnými sady

 
V letošním roce pokračuje další etapa rozšiřování parku U Čeňku. Ten se rozkládá  na rozhraní městských částí Černý Most a Dolní Počernice. Jedná se o jižní část parku, která bude navazovat na  rekreační zónu s dětským hřištěm a hřištěm pro dospělé. Jižní zóna ale bude více divoká. V plánu jsou květnaté louky, sady nebo lesní remízy.
15.02.2021 06:10 |

podobné články

Roušky v Praze i venku? Dokážu si to představit, říká Hlubuček. V Dejvicích přibyla testovací místa

 
Na Vítězném náměstí v místech, kam jsou místní zvyklí chodit na farmářské trhy, přibylo další testovací místo na nemoc covid-19. Pro veřejnost bude fungovat od neděle, příští týden přibude ještě tzv. drive-in testování na Džbánu. Nové odběrové místo si přišel prohlédnout i náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN), který prozradil, že v Praze se zatím nechystá žádné zpřísnění opatření, sám by se ale nebránil nošení roušek na veřejnosti.
15.10.2020 19:45 |

podobné články

Trutnov v roce 2010 slaví 750. výročí vzniku

 
Desítky různých akcí, v rámci kterých město oslaví 750 let od první písemné zmínky o Trutnovu jako městu.
28.12.2009 19:35 |

podobné články

Starosta Trutnova: Nepředbíhejme! Již jednou ODS podle průzkumů 10% měla

 
Podle starosty Trutnova Ivana Adamce (ODS) se už za první republiky nepodařilo oddělit církve od státu a i tehdy nenašli zákonodárci správné řešení. Negativně vnímá ale i ústavní žalobu 28 senátorů na nyní již exprezidenta Klause, kterého si cení za jeho hájení zájmů ČR. Jak ale hodnotí výroky Klause na adresu jeho předchůdce, který měl k Trutnovu blízko? Jak pokračuje dopravní napojení města na Polsko a co stojí za úspěchem radnice, které se opakovaně podařilo sestavit přebytkový rozpočet? Nejen na to se ptali PL.
11.03.2013 11:15 |

podobné články