Článek

Další koronavirus by mohl vzejít od krys, varovali experti. Na část hlodavců je nákaza krátká

 
Experti z Princetonské univerzity v americkém New Jersey varovali, že příští koronavirus by mohl vzejít od krys. Některé typy hlodavců jsou podle nich totiž asymptomatickými přenašeči respiračních onemocnění, jako byl v minulosti SARS a v současnosti covid-19, uvedl list Daily Mail.
20.11.2021 21:10 |

podobné články

Podobné články

Nemocnici zaplavilo 70 000 krys! Koušou i pacienty

 
Vládní nemocnice v centrální části Indie se snaží zbavit desítek tisíc krys, které se prohánějí v jejích prostorách. Deratizátoři už v nemocnici v indickém státě Madhjapradéš vyhubili více než 2500 krys, ale zdá se, že hlodavců nijak viditelně neubylo.
07.11.2014 11:40 |

podobné články

Nejefektivnější deratizační akce. Zabij 60 krys, dostaneš mobil

 
Zajímavým způsobem se rozhodla charita Lifeline vypořádat s obrovským přemnožením krys ve slumu Alexandra v jihoafrickém Johannesburgu. Každý, kdo přinese 60 mrtvých hlodavců, dostane mobilní telefon. Akce se setkala s úspěchem, ale také s kritikou od ochránců zvířat. Informoval o tom deník The Guardian.
06.11.2012 18:35 |

podobné články

Státní veterinární správa: Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza skotu

 
Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza – nodulární dermatitida skotu. V loňském roce byla nákaza potvrzena v Řecku, kam byla zavlečena z Turecka. Jednalo se o první potvrzený výskyt nemoci v Evropě. V dubnu letošního roku se rozšířila do Bulharska a Makedonie a následně i do dalších zemí balkánského poloostrova. Nákaza rychle postupuje a hrozí její zavlečení i do dalších zemí včetně České republiky. Státní veterinární správa (SVS) proto situaci bedlivě sleduje a připravuje se na možnost zavedení preventivní vakcinace. Nákaza není přenosná na člověka, může však způsobit citelné ztráty chovatelům skotu.
19.08.2016 09:15 |

podobné články

Nový šéf Kanceláře Senátu má vzejít z pěti finalistů

 
Lidé z ministerstva školství, asistent zákonodárců ČSSD Jan Morávek nebo bývalá senátorka Helena Rögnerová patří podle informací ČTK do pětice finalistů, z nichž by mohl příští týden vzejít nový vedoucí Kanceláře Senátu. Vítěze má vybrat vedení horní komory.
26.11.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morávek (54 článků) , Jan Morávek (39 článků) , Jan Morávek (54 článků)

Na americký ostrov se snese sprška otrávených krys

 
Žádný paranormální úkaz, ale promyšlený krok amerického ministerstva zemědělství - to bude "výsadek" zhruba dvou tisíc mrtvých a otrávených krys na americkém ostrově Guam. Důvodem je přemnožení stromového hada bojgy hnědé, který ve velkém decimuje ostrovní ptactvo.
01.03.2013 11:25 |

podobné články

VIDEO: Jen pro otrlé! Kebab z krys! Takhle ho běžně připravují v Číně

 
Číňané jsou opravdu schopní sníst všechno. Už se pomalu není ani čemu divit. Stejně je ale pokrm z krys pěkný hnus! Jak si na něčem takovém můžou vůbec pochutnávat? Kebab z krysího masa už je fakt vrchol.
20.12.2015 12:46 |

podobné články

New York zaplavují hlodavci! Město mají ochránit kočičí hlídky

 
Po betonové džungli města New York se potulují zástupy divokých koček. Některé z nich nově dostávají důležitý úkol – pomáhají omezit populaci krys ve městě. Skupina dobrovolníků odchytává divoké kočky, které nechá vykastrovat a naočkovat. Pokud je to možné, vracejí se tyto kočky na své domovské území, nebo končí v oblastech s vysokým výskytem krys, píše agentura AP.
23.10.2016 09:00 |

podobné články

Krajta přilezla do bytu chovatelky krys v 11. patře!

 
Krajta v kuchyni vyděsila v noci na včerejšek chovatelku krys v České Lípě. Had se do jejího bytu v 11. patře zřejmě stoupačkami vyplazil z přízemí od chovatele exotických zvířat.
11.03.2017 11:05 |

podobné články

Šestnáct let v domě plném krys! Šestičlenná rodina denně bojuje s přemnoženými hlodavci

 
Nepříjemný problém řeší početná rodina z městečka Llanelli ve Walesu. Už několik dlouhých sdílejí svůj domov s hordami krys. Nebohá rodina se sice snaží řešit svůj problém s úřady, ty se ale zatím k větší aktivitě nemají. Nebozí lidé tak musí řešit třeba to, že jim hlodavci užírají jídlo v kuchyni.
05.09.2021 15:50 |

podobné články

Skotský ostrov utratil milióny, aby se zbavil krys, teď ho zamořili králíci

 
Skotský ostrov Canna utratil před několika lety 600 tisíc liber za obří deratizaci, která měla zajistit úplné vymýcení přemnožených hlodavců z ostrova. To se podařilo, poslední krysu tamější obyvatelé spatřili zhruba před čtyřmi roky. Jejich vyhubení však vyvolalo nový problém, na ostrově se nyní prohání nerušeně tisíce divokých králíků.
27.04.2010 18:50 |

podobné články

Inspekce životního prostředí volá po zákazu přípravku na hubení hlodavců. Zabíjí jiná zvířata

 
Omezit používání přípravku na hubení hlodavců, který obsahuje látku bromadiolon nebo radikálně zpřísnit pravidla chce Česká inspekce životního prostředí. Právě tato látka totiž na jaře zahubila na Olomoucku tisíce racků. Zvíře, které látku požije, zemře na vnitřní krvácení.
26.07.2010 21:10 |

podobné články

Inspekce zavřela boskovické Tesco! Myši se tam proháněly mezi regály

 
Kvůli výskytu hlodavců uzavřeli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce prodejnu Tesco v Boskovicích. " V zázemí provozovny - ve skladu potravin - bylo zjištěno velké množství exkrementů hlodavců," uvádí SZPI ve své zprávě.
02.08.2013 15:55 |

podobné články

Invaze obřích hlodavců vyděsila obyvatele metropole: Roznáší parazity a nemoci!

 
Lidé v texaském parku krmí nutrie jako kachny, i to je důvod, proč se tam rozmnožily. Rozezlení občané sdílejí fotky vypasených hlodavců na sociálních sítích. Na nevelkém území uprostřed velkoměsta vznikla během roku a půl kolonie o několika desítkách jedinců. Lidé se bojí, aby jim nezanesly do vody nějakou nebezpečnou nákazu.
13.08.2020 23:00 |

podobné články

Deník referendum: Z voleb může vzejít relativně dobrá vláda - když...

 
Z voleb může podle komentátora Jakuba Patočky vzejít relativně dobrá vláda. Napsal to krátce po uzavření volebních místností pro server Deník Referendum. Bohuslav Sobotka by i přes nízký volební výsledek levice neměl rezignovat. Musí se pokusit o uskutečnění jediné v danou chvíli realistické varianty: vyjednat co nejlepší koalici s ANO a KDU-ČSL.
28.10.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Experti řekli, jak koronavirus může poškodit mozek: Mrtvice, delirium i „pocuchané“ nervy

 
Vědci z londýnské univerzity UCL ve své studii uvedli, že v poslední době u pacientů s koronavirem zaznamenali zvýšený počet případů se zánětem mozku. Zaměřili se proto na to, jak virus způsobující nemoc covid-19 právě mozek poškozuje. Podle jejich závěrů může nákaza vyvolat delirium nebo mrtvici či další vážné poškození. Experti z UCL upozornili, že lékaři by měli věnovat zvýšenou pozornost neurologickým nebezpečím, které koronavirus představuje, uvedl list Daily Mail.
08.07.2020 16:20 |

podobné články

O budoucnosti Národní galerie budou experti jednat v únoru

 
O budoucnosti Národní galerie v Praze (NG) budou na ministerstvu kultury jednat experti i v únoru, řekl ve středu mluvčí ministerstva Jan Cieslar. První schůzka odborníků se konala minulý čtvrtek. Cílem setkání je zjistit, jakým směrem by se měla podle expertů v budoucnu galerie vydat. Ze schůzek by mohla vzejít také kritéria pro výběr nového ředitele. Současný šéf NG Milan Knížák ve funkci působí od roku 1999.
27.01.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cieslar (24 článků)

Podezření na koronavirus v Česku přibývá. U turisty na jihu Čech se nákaza nepotvrdila

 
Případů podezření na koronavirus v České republice přibývá. Tři podezření na koronavirus ohlásil Moravskoslezský a Zlínský kraj. Nákaza u pacientky v pražské Nemocnici Na Bulovce a u čínského turisty v českobudějovické nemocnici se nepotvrdila.
27.01.2020 16:35 |

podobné články

Politické špičky a koronavirus: Nákaza v okolí Zemana, Klause i Babiše. Koho už testovali?

 
Koronavirus se nevyhýbá bohatým ani chudým, mocným ani „obyčejným“ lidem. V zahraničí mu neunikli prezidenti ani premiéři s manželkami. Českého prezidenta Miloše Zemana, který je v rizikové skupině, se podle informací z Hradu daří chránit. I tam už se přitom nákaza objevila. Stejně tak na Úřadu vlády. Do karantény muselo dokonce celé vedení hlavního města. Blesk Zprávy přináší souhrn toho, jak koronavirus zasáhl do životů českých politických špiček.
30.07.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26704 článků)

Další smrtící virus z Číny? Muže tam zabil hantavirus, řádil i v Česku

 
Zatímco Evropu i zbytek světa decimuje koronavirus, objevuje se v Číně, odkud se covid-19 rozšířil, zřejmě další smrtelná nemoc. Muž z Číny s pozitivním testem na hantavirus zemřel po cestě do práce v autobuse. Hantavirus se šíří hlavně močí, stolicí a slinami hlodavců. Má ale částečně podobné příznaky jako koronavirus. Těmi jsou únava, horečka a bolesti svalů, bolesti hlavy, závratě, zimnice a břišní potíže. Pokud se neléčí, může způsobovat kašel a dušnost. Některé druhy hantaviru se objevily v minulosti v Evropě i v České republice. Pacienty se ale podařilo vyléčit.
14.04.2020 06:20 |

podobné články