Článek

Další komplikace u Polívkovy farmy: Soud odvolal insolvenční správkyni

 
Konkurz bývalé farmy Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku povede nový insolvenční správce, nařídil v úterý Vrchní soud v Olomouci. Dosavadní správkyně Petra Hýsková byla původně společníkem společnosti Edl a partneři, za kterou až do půlky července vykonával funkci insolvenčního správce Michal Edl. Tomu však oprávnění dělat správce vypršelo už na konci roku 2009.
11.12.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bolek (36 článků)
Podobné články

Brněnský soud přezkoumá Polívkovy pohledávky týkající se farmy v Olšanech

 
Krajský soud v Brně by dnes měl přezkoumat pohledávky Boleslava Polívky a také podnikatele a hercova přítele Alexandra Seidla v případu konkurzu Farmy Bolka Polívky na Vyškovsku. 
26.07.2013 08:25 |

podobné články

Nová dražba Polívkovy farmy nebude: Rozdělíme si ji na díly, rozhodli věřitelé

 
Věřitelský výbor bývalé farmy Bolka Polívky v Olšanech se po čtyřhodinovém jednání rozhodl, že se nebude konat opakovaná dražba, ale pouze aukce jednotlivých nemovitostí.
09.12.2013 17:20 |

podobné články

Hušák se chystá podat insolvenční návrh, soud se Sazkou začíná

 
Městský soud v Praze začal projednávat situaci v loterijní společnosti Sazka. K soudci Jaromíru Harmachovi, který vede insolvenční řízení se Sazkou, se dostavili na společný výslech zástupci Sazky a firem, které na ni podaly insolvenční návrhy.
25.03.2011 10:55 |

podobné články

Soud poslal omylem advokátku do exekuce místo firmy. Odškodné: 32 korun

 
Jako přinejmenším neveselý by se dal popsat případ Jarmily Veselé, o kterém informoval server Aktuálně.cz. Na advokátku a insolvenční správkyni soud omylem uvalil exekuci. Tahanice trvaly roky a způsobily advokátce řadu nepříjemností. A odškodné, které za chybu soudu dostala, činilo pouhých 32 korun.
26.11.2016 21:30 |

podobné články

Časovaná bomba na Ostravsku. Kolem firmy miliardáře Světlíka to vře. Insolvenční správkyni čeká soud

 
Zaměstnanci Vítkovických železáren mají už delší dobu hodně špatné spaní. Veledůležitá firma miliardáře Jana Světlíka v těžce zkoušeném regionu není už delší čas v dobré ekonomické kondici. A podle všeho společnost v konkurzu nečeká dobrý osud.
23.01.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Další rána pro Polívku: Nový majitel za jeho farmu nezaplatil!

 
Firma Alkony-CZ, která vydražila bývalou farmu herce Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, už o objekt zájem nemá a požadovaných 15 milionů korun nezaplatí. Minulý týden napsala v dopise insolvenční správkyni Petře Hýskové, že peníze nesloží. A důvod?
07.12.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (524 článků)

Insolvenční rejstřík

 
Insolvenční rejstřík je novým informačním systémem veřejné správy. Jeho základní úlohou je zajistit maximální míru publicity o insolvenčních řízeních a umožnit sledování jejich průběhu. Prostřednictvím insolvenčního rejstříku jsou zveřejňovány veškeré relevantní informace týkající se insolvenčních správců, dokumenty z insolvenčních spisů i zákonem stanovené informace týkající se dlužníků. Insolvenční rejstřík je veřejně přístupný.
10.03.2011 16:40 |

podobné články

Koncerty v O2 Areně prý proběhnou podle plánu

 
Společnost Bestsport, která provozuje pražskou O2 Arenu (Sazka Arenu), podala insolvenční návrh na sebe samu. Důvodem je, že Sazka, na níž podal minulý pátek insolvenční návrh její šéf Aleš Hušák, je jak ručitelem jejich závazků, tak i jejím největším věřitelem v souvislosti s financováním nákladů na výstavbu O2 Areny. Podle mluvčího Sazky Jana Tuny insolvenční návrh nebude mít vliv na konání kulturních akcí v O2 Areně.
01.04.2011 09:35 |

podobné články

Falešná insolvenční správkyně lákala na Liberecku z lidí peníze

 
Falešná insolvenční správkyně vylákala na Liberecku z několika lidí desetitisíce korun. Před jejím působením varuje na svých internetových  stránkách  pražská insolvenční správkyně Helena Horová, jejíž jméno žena zneužila.
04.04.2013 18:30 |

podobné články

Hospodářská komora: Novela insolvenčního zákona neřeší hlavní problém - insolvenční mafii

 
I přestože HK ČR oceňuje snahu Ministerstva spravedlnosti řešit nejpalčivější problémy v oblasti insolvencí, novela insolvenčního zákona, která je právě v mezirezortním připomínkovém řízení, má řadu nedostatků. Především neřeší koncepční problém, kterým je tzv. insolvenční mafie. „V novele chybí řešení klientelistických vazeb, tedy situací, kdy je soudcem jmenován konkrétní insolvenční správce s cílem finančně zlikvidovat domnělého úpadce a odstranit tak konkurenci,“ vysvětluje právní expertka HK ČR Markéta Schormová.
17.06.2015 12:46 |

podobné články

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

 
Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou podmíněnou pohledávku týkající se nákladů na případné zavírání dolů. Vyplývá to z údajů v insolvenčním rejstříku. Insolvenční správce neuznal mimo jiné rovněž dvě pohledávky největšího věřitele OKD, banky Citibank, dohromady za více než deset miliard korun. Jde o dluhopisy, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež je majitelem OKD, a společnost OKD za ně ručila.
26.07.2016 10:20 |

podobné články

Čachry kolem zkrachovalé Polívkovy farmy: Koupí ji "kamarád", který ji chce Bolkovi znovu prodat!

 
Tohle asi čekal jen málokdo! Herec Bolek Polívka (63) má velkou šanci se dál starat o svoji zadluženou farmu v Olšanech na Vyškovsku, kterou teď spravuje konkurzní správce.
30.07.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (524 článků)

Čachry kolem zkrachovalé Polívkovy farmy: Koupí ji "kamarád", který ji chce Bolkovi znovu prodat!

 
Tohle asi čekal jen málokdo! Herec Bolek Polívka (63) má velkou šanci se dál starat o svoji zadluženou farmu v Olšanech na Vyškovsku, kterou teď spravuje konkurzní správce.
30.07.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (524 článků)

Dražba Polívkovy farmy nevyšla. Vítěz nezaplatil

 
O bývalé farmě herce Bolka Polívky bude opět rozhodovat věřitelský výbor. Společnost Alkony-CZ, která farmu vydražila, totiž nezaplatila do páteční noci požadovaných 15 milionů korun. První dražba objektu je tak definitivně zmařená.
07.12.2013 12:45 |

podobné články

Nový majitel Polívkovy farmy: Za kolik ji koupil Bolkův kamarád miliardář Seidl?

 
Po dlouhých peripetiích si může Bolek Polívka konečně oddychnout. Jeho farma má totiž nového majitele a není jím nikdo jiný než Polívkův dlouholetý kamarád podnikatel Alexandr Seidl. Za kolik tuto usedlost i s ochrannými známkami koupil?
11.02.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (524 článků)

Jeden průšvih za druhým: Neschopní soutěžící Farmy neuhlídali další zvíře a čeká je tvrdý trest

 
Další krušné chvíle zažívají soutěžící Farmy. Opět se ukázalo, že se zvířaty nemají příliš velké zkušenosti. Poté, co jim na začátku soutěže utekla koza, za což dostali od majitele farmy opravdu drsně vynadáno , jim teď utekla i mula.
10.07.2012 19:45 |

podobné články

Bestsport čeká reorganizace, řízení povede Cupka

 
Schůze věřitelů společnosti Bestsport rozhodla dnes o reorganizaci firmy podle věřitelského návrhu. Druhou možností byl konkurz. Věřitelé odvolali insolvenční správkyni Danielu Urbanovou a na její místo ustavili insolvenčního správce Sazky Josefa Cupku.
28.06.2011 12:40 |

podobné články

Lesy ČR: Ryze účelové žaloby

 
K žalobám podaným společností LESS & FOREST s.r.o. a insolvenční správkyní proti Lesům ČR
12.02.2013 18:00 |

podobné články

Firma, která vydražila prokletou nemovitost: Polívkovu farmu už nechceme!

 
Polívkovu farmu vydražila za 15 milionů, ale teď se k zaplacení již nemá. Firma Alkony-CZ, které má připadnout farma známého herce v Olšanech na Vyškovsku, už o objekt nemá zájem. Minulý týden napsala v dopise insolvenční správkyni Petře Hýskové, že peníze nesloží.
05.12.2013 21:40 |

podobné články