Článek

Další hosté ostravských Colours: dorazí slavný Kronos Quartet i jazzová Hiromi

 
Po sedmi letech se na Colours of Ostrava vrátí Kronos Quartet. Jazzová klavíristka Hiromi zahraje sólově, Shabaka Hutchings a Paolo Fresu s kapelami.
09.01.2019 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Shabaka Hutchings (2 články)
Podobné články

Další hosté ostravských Colours: dorazí slavný Kronos Quartet i jazzová Hiromi

 
Po sedmi letech se na Colours of Ostrava vrátí Kronos Quartet. Jazzová klavíristka Hiromi zahraje sólově, Shabaka Hutchings a Paolo Fresu s kapelami.
11.01.2019 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Shabaka Hutchings (2 články)

Na Colours of Ostrava vystoupí Kronos Quartet a Kimmo Pohjonen

 
Nejznámější smyčcový kvartet, zaměřený na soudobou hudbu, bude hostem jedenáctého ročníku festivalu Colours of Ostravaa. Kronos Quartet na festivalu vystoupí s finským akordeonistou Kimmem Pohjonenem a samplovým mágem Samuli Kosminenem, se kterými nedávno vydal vynikající album Uniko. V pondělí o tom informovali pořadatelé festivalu.
14.11.2011 13:40 |

podobné články

Kronos Quartet: Martynov nám napsal úžasnou hudbu

 
Americký Kronos Quartet, který v létě vystoupí na festivalu Colours of Ostrava, je asi nejznámějším smyčcovým kvartetem, které se věnuje výhradně soudobé hudbě. V lednu mu vyšlo album věnované hudbě ruského skladatele Vladimira Martynova. Na otázky odpovídal houslista a vedoucí souboru David Harrington.
31.01.2012 10:30 |

podobné články

Colours nabídnou vedle The Cure také Kronos Quartet a Hiromi

 
Tradičně nabitý program festivalu Colours of Ostrava (17. až 20. července) se vedle hlavních hvězd The Cure nebo Florence + The Machine soustředí i na hvězdy jazzové a alternativní.
09.01.2019 16:40 |

podobné články

Fascinující úvod Colours of Ostrava obstaral Kronos Quartet

 
Hned první den festivalu Colours of Ostrava potvrdil jeho výjimečnost. Žádný jiný dramaturg než Zlata Holušová by si neodvážil zkombinovat v programu písničkáře Rufuse Wainwrighta, smyčcový kvartet Kronos interpretující výhradně soudobou hudbu, a skotskou převážně instrumentální kytarovku Mogwai, která si libuje ve vytváření zvukových stěn. Risk se vyplatil.
13.07.2012 02:50 |

podobné články

Osobnosti: Rufus Wainwright (13 článků)

Nová CD - Kronos Quartet, Simple Minds i Divadlo Semafor

 
Právě vychází nová deska hudebních experimentátorů Kronos Quartet, po šestnácté se hlásí i skotští Simple Minds a vy milovníci humoru: Zavěste prosím, volá Semafor. Nabídku doplňuje reedice známé desky Robert Křesťan - Druhá tráva z roku 1991.
03.06.2009 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Křesťan (10 článků)

Na světě vzniká tolik krásné hudby, že se Kronos Quartet neohlíží

 
Legendární smyčcový Kronos Quartet vystoupí ve čtvrtek v pražském Rudolfinu. Přestože je koncert součástí turné ke čtyřiceti letům existence, skupina se nemíní vracet do minulosti a na programu má skladby, které dříve nehrála.
13.11.2014 10:41 |

podobné články

V Ostravě vystoupí smyčcový kvartet Kronos s finským akordeonistou

 
Kronos Quartet, který v létě vystoupí na festivalu Colours of Ostrava, je asi nejznámějším smyčcovým kvartetem věnujícím se výhradně soudobé hudbě. V lednu mu vyšlo album věnované hudbě ruského skladatele Vladimira Martynova. Na otázky Novinek odpovídal houslista a vedoucí souboru David Harrington.
20.06.2012 08:30 |

podobné články

Kronos kvartet slaví čtyřicet, ale neohlíží se

 
Nejvýznamnější komorní soubor zaměřující se na soudobou hudbu, americký smyčcový Kronos Quartet, vystoupí ve čtvrtek v rámci turné ke čtyřiceti letům existence v pražském Rudolfinu. Přestože by to mohla být příležitost k ohlédnutí, uvede většinou nová díla.
10.11.2014 09:55 |

podobné články

RECENZE: Absolutní Kronos

 
Kronos Quartet představuje kategorii samu pro sebe. Soubor zaměřený čistě na soudobou hudbu nejprve dokázal zpopularizovat desítky skladeb a do kontextu vážné hudby uvést i díla stojící mimo ni. Nakonec však vznik desítek dalších děl inicioval, takže se ve čtvrtek v pražském Rudolfinu nevracel do minulosti, i když vystupoval v rámci turné ke čtyřiceti letům existence.
14.11.2014 11:16 |

podobné články

RECENZE: Kronos a DJ Spooky si rozumějí

 
Američané DJ Spooky a Kronos Quartet experimentují na společném albu Rebirth Of A Nation. Bourají nejen žánrové hranice, ale dotýkají se i témat rasismu a propagandy.
02.11.2015 13:40 |

podobné články

JACK Quartet: Inspirovali nás Zorn a Sharp

 
Americký smyčcový JACK Quartet uvede 25. října na Strunách podzimu v pražské La Fabrice díla avantgardisty Iannise Xenakise. Soubor zaměřený na soudobou hudbu je považován za následovníka Kronos Quartetu. Během své kariéry spolupracoval nejen se skladateli vážné hudby, ale i s představiteli newyorské scény, uvedl v rozhovoru houslista Christopher Otto.
24.10.2019 10:34 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Sharp (1 článek) , Christopher Christopher (21 článků)

Do Prahy přijede svérázný interpret písní Kraftwerk, smyčcový Balanescu Quartet

 
Smyčcový Balanescu Quartet patří k nejoriginálnějším hudebním souborům posledního čtvrtstoletí. Kvarteto se soustředilo čistě na soudobou hudbu, zejména na minimalismus, hrálo ale také velmi působivé úpravy písní elektronické skupiny Kraftwerk. Ve středu vystoupí Balanescu Quartet v pražském Paláci Akropolis.
22.03.2013 13:55 |

podobné články

Colours už odtajňuje program, na 11. ročník dorazí Flaming Lips

 
Po proslulém Kronos Quartetu odtajnili pořadatelé hudebního festivalu Colours of Ostrava s velkým předstihem další programovou novinku chystanou na příští ročník. Jednou z hvězd přehlídky, která se uskuteční v polovině července, bude psychedelická kapela Flaming Lips.
06.12.2011 14:30 |

podobné články

Vertigo i Vilém Spilka Quartet mají nová alba

 
Po albu Podvod, kde zpracovali táborákové evergreeny Honzy Nedvěda, vydává jazzová kapela va Vilém Spilka Quartet album Čekání na Toma. S novinkou se hlásí také Vertigo.
19.11.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Nedvěd (127 článků)

Na Struny podzimu přijede Jaroussky, Sonny Rollins či Hiromi

 
Multižánrový festival Struny podzimu opět připravil pestrou přehlídku jazzu, world music a klasiky. Phillipe Jaroussky, Sonny Rollins nebo Hiromi jsou jen některá jména z programu na září a říjen.
24.04.2012 12:00 |

podobné články

Klavíristka Hiromi v Brně hrála vsedě i vestoje, tentokrát ji inspirovala svíčková

 
Jemně i výbušně, vsedě i vestoje včera v Brně koncertovala hvězdná japonská pianistka Hiromi, která zaplnila Janáčkovo divadlo.
04.11.2019 11:45 |

podobné články

Colours uvítají The Killers, Hiromi i spisovatele Fulghuma

 
Další várku kapel, zpěváků, DJů, ale i spisovatelů potvrdil festival Colours of Ostrava, který se koná od 15. do 18. července 2020.
28.01.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: The Killers (17 článků)

Krutost a represe. Jazzová sekce odhalí, co provázelo první vydání Hrabalovy knihy

 
Jazzová sekce chystá reedici původního vydání Hrabalovy novely Obsluhoval jsem anglického krále. Kniha poprvé vyšla ilegálně a její vydání provázela řada tvrdých represí tehdejšího režimu. Jazzová sekce, která se podílela na protikomunistickém odboji, chce pomocí dodatků ke knize demonstrovat nesmyslnou krutost tehdejší doby, kterou si prý dnes mnozí idealizují.
22.04.2014 12:05 |

podobné články