Článek

Další figurka usazena. Aspen Institut na Hradě. Já to na té americké ambasádě zažil, vzpomíná poslanec

 
Další dílek z mocenské puzzle usazen. Poslanec Jiří Mašek se na sociální sítí rozepsal o tom, co stojí za odchodem hradní kancléřky Jany Vohralíkové, kterou ve funkci vystřídá šéf českého Aspen Institutu Milan Vašina, kolega prezidentova „přítele po boku“ Petra Koláře. „Lidé typu Koudelky a Koláře mají silný, jasně proamerický vliv na silové ministry Rakušana a Černochovou, premiéra Fialu, na prezidenta Pavla i na řadu poslanců a senátorů," uvádí Mašek.
03.02.2024 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (728 článků) , Jiří Fiala (388 článků) , Jiří Fiala (388 článků) , Jana Černochová (965 článků) , Pavel Mašek (18 článků)
Podobné články

Aspen Institute: Dekonspirace

 
Aspen Institute (AI) je mezinárodní nezisková organizace. Založil ji v roce 1950 chicagský podnikatel Walter Paepcke jako Aspen Institute of Humanistic Studies (Aspenský institut humanitních studií). Zaměřuje se údajně na „podporu hodnotově orientovaného vedení lidí a otevřeného dialogu o současných globálních problémech. Spolu s mezinárodními partnery se snaží o vytváření společného základu a hlubšího porozumění v nestranické a neideologické prostředí“. Tato kostrbatá fráze v normální češtině znamená: indoktrinace a převýchova lidí ke „správnému“ světovému názoru. Dnes se tomu říká liberální demokracie, ale podle všech vnějších ukazatelů jde spíše o Hayekem tak dobře popsanou „cestu do otroctví“.
21.07.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Walter Walter (104 článků)

Pravda o Aspen Institutu. A Petru Pavlovi. Eliška Hašková-Coolidge jasně

 
Hostem profesora Ivo Budila byla v debatě Střípky z politiky bývalá ředitelka kanceláře několika amerických prezidentů Eliška Hašková-Coolidge. Mluvila o americké historii, ale také o současnosti. Například o tom, jak se změnil Aspen Institute. Petr Pavel prý bude těžko předvádět kvality, které podle ní má prezident mít, když až do konce držel socialismus. A chválila i Donalda Trumpa, kterého dvakrát volila.
14.03.2023 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6100 článků) , Ivo Budil (78 článků) , Petr Pavel (2753 článků)

Vzdělávací institut CEMI slaví 3. výročí založení

 
Vzdělávací institut CEMI (Central European Management Institut), přední český specialista na manažerské vzdělávací programy MBA a LLM s celoevropskou působností, slaví letos v červnu 3 roky od založení. Institut je průkopníkem v online formě vzdělávání. V čele s ředitelem Mgr. Štěpánem Mikou prošel za dobu svého působení řadou změn. Od letošního roku mají studenti možnost zvolit i právnický obor Corporate Master of Law (LL.M.). Nově chce institut otevřít obory vyučované kompletně v angličtině v zastoupení mezinárodních lektorů.
17.06.2014 13:50 |

podobné články

Mezinárodní konference Aspen Institute Prague připomene rok 1989

 
Aspen Institute Prague organizuje konferenci připomínající 25. výročí pádu komunismu v zemích střední a východní Evropy. Na akci, která proběhne 9. a 10. června v budově Senátu, se sejdou významné osobnosti z České republiky i zahraničí. Mezi hosty je například bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine K. Albrightová, estonský prezident Toomas Hendrik Ilves, někdejší americký senátor a kandidát na viceprezidenta Joe Lieberman či bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová.
09.06.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (126 článků)

Putin jen vychází vstříc Rusům. Západ jedná ve jménu menšin, Rusko ve jménu národa. Putin se rozloučí s liberály na příkaz lidu, říká Zachar Prilepin pro Aspen Review

 
Rusko není pozadu, jen se vyvíjí trochu jinak, než si na západě představujeme. Levice není levice, pravice není pravice. A Putin opravdu jen vychází vstříc svému lidu. To aspoň tvrdí „advokát komunismu“, současný ruský spisovatel Zachar Prilepin. Uvedl tak v rozhovoru pro čtvrtletník Aspen Intitute.
09.06.2015 12:56 |

podobné články

Čtyřnohý cestovatel dobyl internet: Aspen věrně doprovází svého páníčka i do nejdivočejší přírody

 
Kamarád do každého počasí a dobrodruh každým coulem! Tím je čtyřletý zlatý retrívr Aspen, který věrně doprovází svého páníčka, Američana Huntera Lawrence (24), po jeho cestách divokou přírodou v Severní Americe.
04.02.2016 19:20 |

podobné články

Hollywoodské hvězdy skupují Aspen: Vymetají luxusní obchody, jen Paris Hilton lyžuje!

 
Goldie Hawn, Kurt Russell, jejich dcera Kate Hudson nevynechají ani jeden rok, aniž by navštívili horské středisko v Coloradu Aspen. Nechyběla ani Lady Gaga, Mariah Carey či Elton John. Jenže ti místo lyžování přijeli skoupit luxusní obchody.
29.12.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Kate Hudson (170 článků) , Mariah Carey (483 článků) , Goldie Hawn (107 článků) , Elton John (572 článků) , Paris Hilton (658 článků) , Lady Gaga (1494 článků) , John Elton (174 článků)

Alena Vitásková: Memento před volbami - Pohrobci v Aspenu, a co na to zpravodajské služby?

 
Aspen a jeho poslání • Co jsou zač pohrobci v Aspenu • Kdo jsou členové Aspenu • Svaz československo-sovětského přátelství a Aspen
31.05.2021 11:40 |

podobné články

Alena Vitásková odhaluje pozadí: S Aspenem na věčné časy. Kdo v něm je? A proč má takový vliv?

 
Někdejší předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se ve svém komentáři zaměřila na spolek Aspen a jeho členy. „Co je Aspen? Jaké poslání má tento spolek a jeho členové? To z názvu není zřejmé. Důvěřujme našim zpravodajským službám, že se nejedná o seskupení, které by plnilo úlohu nepřátelskou vůči našim národním zájmům, zájmům našich občanů, bylo nepřátelské vůči naší vlasti či demokratickému zřízení,“ poznamenala Vitásková.
31.05.2021 17:30 |

podobné články

Šéf britské rozvědky hovořil v Aspen Institutu: Epické neúspěchy Ruska. Ukrajinci jim ukáží

 
Šéf britské rozvědky Richard Moore uvedl, že Rusko bude mít potíže. A to v otázce toho, aby udrželo v chodu svoji invazi na Ukrajinu. Slova, která Moore pronesl na konferenci The Aspen Institute, přinesl server Aktuálně.cz.
22.07.2022 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Moore (3 články) , Richard Moore (3 články)

Řídí Aspen Institute. Radil Babišovi se zavíráním. A teď má pro Česko recept

 
Ekonom Pavel Řehák, prezident Aspen Institute Central Europe, napsal, že prezidentskými volbami to nekončí. Zdůraznil, že před českými občany leží spousta výzev a nastínil, kudy se vydat, mají-li Češi uspět. Mají dle něho zodpovědně nakládat se svou demokracií.
11.02.2023 15:00 |

podobné články

Mokrý, to byl muž trapasů a také figurka na svazu

 
Kdo byl Pavel Mokrý? Figurka a muž samých přehmatů
21.07.2009 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Mokrý (14 článků)

Lessy byl jenom figurka. Jak z jiné planety, říká Vidím z ODS

 
Člověk z jiné planety a pouhá figurka, která byla snadno ovladatelná jinými. Tak popisuje odvolaného prezidenta policie předseda výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Jan Vidím (ODS) v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.
30.08.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Vidím (76 článků)

Lessy byl jenom figurka. Jak z jiné planety, říká Vidím z ODS

 
Člověk z jiné planety a pouhá figurka, která byla snadno ovladatelná jinými. Tak popisuje odvolaného prezidenta policie předseda výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Jan Vidím (ODS) v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.
30.08.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Vidím (76 článků)

Boj proti dezinformacím? Ne, často jen politický klacek

 
Institut H21 je spojen s osobou Karla Janečka. Samo toto konstatování by možná v někom mohlo vést k mylnému dojmu, že Institut H21 slouží jeho politickým či jiným ambicím. Kdo se ale chce dobrat pravdě odpovídajícího pohledu na věci, ví, že Institut H21 je de facto výzkumná instituce, sice formálně neakademická, ale na úctyhodné odborné úrovni. Jednou z jejich činností je například vydávání knih, jejichž obsah souvisí velice úzce s pojmem svoboda slova. Před nedávnem jsme v PL.cz obsáhle informovali o vydání knihy prof. Nadine Strossen Nenávist, v níž se autorka vymezuje proti cenzurním praktikám a zákazům svobodně vyslovených názorů. Po této knize vydal Institut H21 knihu Johna Stuarta Milla, myslitele z 19. století, s názvem O svobodě myšlení a slova. K této knize se ještě v budoucnu vrátíme.
02.04.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: John Stuart (3 články) , John Stuart (2 články)

Zeman na americké ambasádě opět přiložil pod kotel: Hlupáci. Ten slogan Black lives matter je rasistický

 
Prezident Miloše Zeman se na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA, vyjádřil k heslu Black Live Matter- označil jej za „rasistické“. Zároveň se pustil do kritiky názorových vůdců spojených s protesty, informuje server iDNES.cz.
30.06.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28026 článků) , Matter Matter (145 článků)

Okamura (SPD): Aspen institut na Hradě

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice Hradu za úřadování Petra Pavla.
30.01.2024 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2753 článků)

Aspenský institut se na něm velmi podepsal. Mladý, snaživý, nekompetentní. Zážitky zkušeného diplomata s budoucím ministrem Lipavským

 
V příštím volebním období proběhne intenzivní boj o zachování české státnosti a suverenity, myslí si poslanec SPD Jiří Kobza. Budeme sledovat, jak si čeští daňoví poplatníci budou prostřednictvím navýšených vládních subvencí neziskovkám typu Evropských hodnot platit vlastní úpadek, zahraniční politiku bude nejspíš řídit mladý, snaživý a zcela nekompetentní jedinec zformovaný v Aspen Institutu a užiteční idioti budou likvidovat náš mezinárodní obchod.
04.11.2021 16:25 |

podobné články

„Aspenský institut se na něm velmi podepsal“. Zážitky zkušeného diplomata s budoucím ministrem Lipavským

 
V příštím volebním období proběhne intenzivní boj o zachování české státnosti a suverenity, myslí si poslanec SPD Jiří Kobza. Budeme sledovat, jak si čeští daňoví poplatníci budou prostřednictvím navýšených vládních subvencí neziskovkám typu Evropských hodnot platit vlastní úpadek, zahraniční politiku bude nejspíš řídit mladý, snaživý a zcela nekompetentní jedinec zformovaný v Aspen Institutu a užiteční idioti budou likvidovat náš mezinárodní obchod.
04.11.2021 16:35 |

podobné články