Článek

Dal sbohem Česku, je mu dobře. Vyhozený úředník mezi antilopami

 
Vyhazov z Pozemkového fondu ČR před šesti lety nebyl něčím, co by nějak ublížilo někdejšímu řediteli sekce správy nemovitostí. Jak připomněl server Aktuálně.cz, vybudoval si Ivan Višňák v posledních letech v Jihoafrické republice prosperující firmu Limpona safari, která organizuje pro turisty luxusní dovolené s lovem divoké zvěře.
01.11.2011 11:20 |

podobné články

Podobné články

Vyhozený úředník bude za čtvrt milionu radit, jak stavět silnice. Máme smlouvy

 
DOKUMENT UVNITŘ Vyhozený úředník se do státní firmy vrací za velké peníze. ParlamentníListy.cz už několikrát upozornily na podivné praktiky spojené s lidmi kolem Ředitelství silnic a dálnic. Nyní vyšel najevo další zajímavý případ, jak to v této Ministerstvem dopravy zřizované organizaci chodí.
22.05.2013 17:20 |

podobné články

Vyhozený úředník opět promlouvá: Schwarzenbergovi lidé mi hrozí smrtí

 
VIDEO Bývalý úředník Schwarzenbergova Ministerstva zahraničí Jakub Klouzal, který upozornil na korupci, a přesto byl s vědomím knížete z úřadu vyhozen, promlouvá na dalším videu. Vysvětluje další podrobnosti své kauzy a dokonce uvádí, že mu příznivci knížete vyhrožují smrtí, pokud na Schwarzenberga podá trestní oznámení.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Ministr Žák prý vyhazuje ze msty. Bývalý úředník promluvil

 
Personální „úklid“ Zdeňka Žáka se netýká jen státních firem, ale i samotného Ministerstva dopravy. Podle informací TV Barrandov se však jeho počínání řídí i osobní mstou. Vyhozený úředník Jakub Kopřiva totiž proti odvolání protestoval, a tak Žák vyhodil i jeho matku.
12.10.2013 20:20 |

podobné články

Hrabáč Draco dostal k Vánocům červy v míči: Co dostanou gorily nebo varani?

 
I na zvířata v pražské zoo letos Ježíšek v podobě ošetřovatelů myslel. Například  na první svátek vánoční, v neděli 25. prosince, se zastavil ve výběhu hrabáče Draca, který bydlí s nejmenšími antilopami světa dikdiky Kirkův. Přinesl mu jeho oblíbenou pochoutku červy, ale aby to neměl tak jednoduché, musel si je vyndat z krmného míče.
25.12.2016 19:15 |

podobné články

Taximafie u soudu: Za kilometr chtěli 200 Kč, úředník jim předem hlásil kontroly

 
Taxikář obžalovaný z předražování jízdného u soudu vinu nepopřel. Hájí se tím, že zákazníci byli s cenou za jízdu ve většině případů předem seznámeni. Případ, ve kterém je obžalováno šest taxikářů a bývalý úředník magistrátu, v úterý začal projednávat Obvodní soud pro Prahu 1. Řidičům hrozí za podvod osmiletý trest, bývalý úředník může jít za přijetí úplatku do vězení až na deset let.
01.11.2016 11:45 |

podobné články

Karel dostal nízký důchod, úředník mu nevěřil práci. Stěžují si stovky seniorů

 
Počítání výše důchodů je komplexní a úředník se může zmýlit. Stovky Čechů proto každý rok podávají námitky, protože mají nízký důchod. Jen loni se takových pochybení ukázalo celkem 16. Například pan Karel dokládal svědectví tří lidí, že pracoval v už zaniklém podniku. Úředník tomu uvěřil až po zásahu veřejné ochránkyně práv a ministerstva práce.
18.09.2017 06:15 |

podobné články

HRŮZA V OAKLANDU: Vyhozený student se rozhodl vyvraždit spolužáky!

 
Křesťanská korejská univerzita Oikos v kalifornském Oaklandu se stala dějištěm řádění šíleného ozbrojeného maniaka. Před pár měsíci vyhozený student korejského původu One L. Goh (43) vtrhl do školy v pondělí v 10.30 tamního času.
04.04.2012 12:11 |

podobné články

Vyhozený ruský historik Zubov odmítl nabídku práce z Brna. Zůstane v Moskvě

 
Ruský historik Andrej Zubov vyhozený z moskevské diplomatické akademie kvůli kritice ruské anexe Krymu chce zůstat v Moskvě, i když mu práci nabídlo několik zahraničních univerzit včetně Masarykovy univerzity v Brně. Řekl to dnes z Moskvy České televizi v Otázkách Václava Moravce s tím, že nechce utíkat z boje. 
30.03.2014 15:55 |

podobné články

Dobře placený úředník nakope kmotrům zadek, hájí Bárta Dobeše

 
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) se ve věci udělení sporné odměny na ministerstvu školství zastal svého spolustraníka Josefa Dobeše. Podle něho je dobře zaplacený úředník odolnější vůči korupci a pokud ušetří státu peníze, vysokou odměnu si zaslouží.
12.02.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2830 článků)

Šok v Ordinaci: Vyhozený herec se vrací!

 
Jen smrt znamená definitivní konec v seriálu! Petr Štěpánek (68) je toho důkazem. Jako docent Eduard Valšík byl před šesti lety z Ordinace v růžové zahradě 2 donucen odejít do Francie a teď slaví velký návrat. Nejsledovanějšímu seriálu přitom dal už dávno sbohem
04.01.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (630 článků) , Petr Štěpánek (630 článků)

Vyhozený úředník zle promluvil o Andreji Babišovi

 
Podnikatel Michal Bláha pracoval na Ministerstvu financí Andreje Babiše (ANO). V rozhovoru pro server info.cz prozradil, jak to na resortu chodilo, když ho řídil druhý nejbohatší Čech a pravděpodobný příští premiér, ale také jeho pozdější nástupce Ivan Pilný, který ve vrcholné politice končí. Na ministerstvu se podle Bláhy odehrávají skandální věci.
06.11.2017 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14079 článků) , Ivan Ivan (1008 článků)

Zkorumpovaný úředník dostal 14 let vězení: Nabonzovaly ho luxusní hodinky!

 
Když se někdo nechá uplácet, měl by si dát pozor, jak vystupuje na veřejnosti. Tvrdě na to doplatil čínský úředník Jang Ta-cchaj. Na to, že si žije nad poměry dobře, upozornily jeho okolí luxusní hodinky!
05.09.2013 13:25 |

podobné články

Úředník v Kostelci nad Orlicí vzal 42 úplatků

 
Úředník Odboru dopravy Městského úřadu v Kostelci nad Orlicí vzal podle policie více než 40 úplatků. Údajně za peníze prováděl registrace problematických vozů dovezených ze zahraničí a upravoval jejich dokumentaci pro snadný prodej v Česku.
05.06.2009 18:05 |

podobné články

SKANDÁL! Rittig jako bůh Zeus. Tento dar dal vysoký státní úředník lobbistovi k narozeninám!

 
Ivo Rittig vyobrazen jako bůh Zeus! Je to jen vtip, nebo je to přenesení reality. Právě takový dar dostal totiž kontroverzní lobbista Ivo Rittig ke svým narozeninám. Skandální na celé věci je to, že obraz mu daroval vysoký státní úředník, který rozhoduje o stovkách milionů ze státní kasy!
21.02.2014 19:35 |

podobné články

Pohřeb Radka (†35), který zemřel v Turecku: Synek mu dal nejdojemnější sbohem

 
Na jeho upřímný úsměv už se může Lenka dívat pouze na fotografiích, které jí po něm zůstaly. Podnikatel Radek Bém (†35) zemřel před několika dny v Turecku, kam odjel pracovně. Rodina a blízcí přátelé se s ním dnes loučili, nejdojemnější sbohem mu dal jeho syn Radeček, který ale na obřadu nebyl.
04.09.2013 14:25 |

podobné články

Ministerský úředník králem silnic! Nově bude jezdit autem s majáčkem, jako má prezident

 
Exkluzivní skupiny lidí, kteří mají právo jezdit s modrým majáčkem a mezi které patří například prezident republiky, členové vlády nebo záchranáři, nově rozšíří i jeden úředník. Konkrétně jde o náměstka ministra vnitra Jaroslava Hrušku.
07.06.2013 06:20 |

podobné články

Vlivný úředník Toman: Rozděloval u Béma miliardy, postavil si luxusní chatu s rybníkem a kurtem!

 
V odposleších mezi exprimátorem Bémem a kmotrem Janouškem figuruje pod přezdívkou Sumec. Podnikatel a bývalý vlivný úředník pražského magistrátu Jiří Toman byl přitom pozván k podání vysvětlení i v kauze Nagyová. Také u něj v pražském bytě proběhla razie. Jenže Toman vlastní ještě jednu nemovitost. Luxusní roubenku v idylickém zátiší u Moravských Budějovic. Kde na to vzal?
24.06.2013 16:40 |

podobné články

Filmaři a hudebníci v Praze ušetří, když úředník uzná, že jsou nekomerční

 
Praha 1 stanovila nová pravidla pro natáčení filmů, videoklipů a také reklam v centru Prahy a v úterý je představila novinářům. Úředníci podrobně rozpracovali pravidla regulující chování umělců ve velmi atraktivní oblasti, kde se pro množství aut a lidí téměř nedá pohybovat. Zároveň si ale nechali možnost výjimky - když se úředník rozhodne, že je umělec nekomerční, dá mu slevu. A nemusí to konzultovat s filmovými nebo hudebními odborníky.
13.10.2009 12:35 |

podobné články

Ruský úředník vyhodil z auta úplatek 10 milionů rublů

 
Ruský úředník, kterého policie pronásledovala kvůli podezření z přijetí úplatku, se pokusil zbavit usvědčujícího důkazu.
25.06.2010 17:15 |

podobné články