Článek

CzechTourism: Alfons Mucha láká do České republiky i k cestování po světě

 
Muchova stezka, Muchovy výstavy, Muchova oblíbená jídla, Mucha jako spojnice s českým předsednictvím v Radě Evropské unie. To vše aktuálně souvisí s malířem, grafikem a designerem období secese Alfonsem Muchou.
15.10.2022 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků)
Podobné články

Neskutečná krása! Takhle by vypadaly plakáty na seriál Hra o trůny, kdyby je dělal český umělec Alfons Mucha

 
Český "malíř":http://www.extra.cz/tema/malir Alfons Mucha, který žil v letech 1860 až 1939, se proslavil svými unikátními obrazy po celém světě. Unikátní jsou i v současnosti a dodnes ho lidé znají. Jeho úžasné obrazy připomínající dekadentní Francii (jeho stylu se ostatně říká Art nouveau) vypadají pořád moderně a i díky tomu občas dokonce prokouknou do populární kultury.
11.04.2014 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků)

Coby mladík v Praze neuspěl, jako velikán ji přerostl. Před 160 lety se narodil Alfons Mucha (†79)

 
Alfons Mucha (†79) – malířský génius, jehož věhlas sahá daleko za hranice hranice Čech i starého kontinentu. Narodil se 24. července 1860 v moravských Ivančicích, přičemž se do jeho životních osudů několikrát podepsala Praha, zrovna tak jako on se svým mimořádným výtvarným nadáním podepsal do kulturní historie „Matky měst.“ Které z těch okamžiků byly nejzajímavější a nejdůležitější?
24.07.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků)

Vyhrocený spor o Muchovu Slovanskou epopej: Zaplatí Praha 373 milionů Kč? Za pronájem na 25 let a v podzemí

 
Když Alfons Mucha (†78) maloval svou Slovanskou epopej, jistě ho nenapadlo, co za problémy jednou přinese. Spor o dílo oceněné na 8 miliard korun je ostuda. Jenže jediní dědici Jarmila Mucha Plocková (71) a John Mucha (73) se neshodnou.
10.03.2022 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků)

CzechTourism podporuje přijetí jednoduchých pravidel cestování

 
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism plně podporuje postoj aliance European Tourism Manifesto k návrhům Evropské komise upravujících pravidla vnitroevropského i mezinárodního cestování. Především podporuje přijetí srozumitelných a jednotných pravidel pro cestování alespoň v rámci Evropy, která budou v souladu s nejnovější odbornou a vědecky podloženou analýzou Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a budou směřovat k převzetí osobní odpovědnosti každého turisty. Digitální COVID certifikát by měl být standardem a plnohodnotným nástrojem pro cestování bez dodatečného testování či karantény.
10.12.2021 18:10 |

podobné články

Mladý Mucha opět v plné kráse! Radnice v Hrušovanech se pyšní opravenými freskami malířské legendy

 
Skvělou kariéru měl malíř Alfons Mucha (†78) teprve před sebou, slavnou Slovanskou epopej vytvořil až o čtvrtletí později. I tak jsou jeho prvotiny na stropech radnice v Hrušovanech nad Jevišovkou z 80. let 19. století udivující. Veřejnost si je mohla prohlédnout v pátek a v sobotu včetně fresky na stropě v úřadovně starosty.
22.08.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků)

CzechTourism: Česká republika posiluje své propagační aktivity v Indii

 
Ve čtvrtek proběhla za účasti ředitelky ČCCR – CzechTourism Moniky Palatkové, COO VFS Global Vinay Malhotra a velvyslance ČR v Indii, J. E. Milana Hovorky, slavnostní inaugurace zahraniční kanceláře CzechTourism v Mumbai. Pobočka operovaná společností VFS Global funguje již od letošního února a byla otevřena v rámci akčního plánu agentury CzechTourism na posílení propagace České republiky v Indii, která patří mezi hlavní strategické trhy v regionu.
16.09.2017 10:45 |

podobné články

Cestování s dětmi nemusí být noční můra

 
S nadcházejícím se létem se ruku v ruce blíží i pro rodiče děsivé cestování s dětmi. Možná i vy máte před sebou minimálně jeden rodinný výlet či dovolenou, na kterou se sice již nemůžete dočkat, ale zároveň vás ubíhající dny ke dni D naplňují obavami. Cestování s dětmi – zvláště pak na dlouhé trasy – je pro většinu rodičů noční můrou. Dítka se nudí a jakmile vás na cestě potká dopravní zácpa, zaseknete se v několika kilometrové kalamitě, je udržení jejich pozornosti doslova nadlidským úkolem. Chcete-li cestování s dětmi přežít bez úhony, přečtěte si dnešní článek.  Zabalte s sebou nějakou dobrůtku Znuděné dítě je jedna věc, znuděné a hladové dítě je věc druhá – často mnohonásobně horší. Snažte se podobné kombinaci předcházet a před jakoukoli cestou – ať už bude dlouhá nebo krátká – s sebou zabalte něco na zub. Cestujete-li s dětmi, není dobré spoléhat se na benzínku či nějaký fasto food, který byste mohli potkat – nejenže je to nezdravé, ale zároveň to leze do peněz. Mnohem lepší je vsadit na kousky ovoce, zeleniny, obložené chleby… Dítka se nesmí nudit – zabavte je Má vše dítě oblíbenou hračku, u které nějaký čas vydrží? Pak není nic jednoduššího, než mu ji zabalit s sebou. Ať už je to tablet, lego panáček, panenka či omalovánky – než vyrazíte, ujistěte se, že jste dítěti něco podobného přibalili. Alespoň na čas se tím zabaví. Film do auta? Jen pro otrlé žaludky Mnoho dnešních aut má tu možnost promítat dětem film či pohádku. Zpravidla je k tomu využíváno zadních částí sedaček řidiče a spolujezdce. Máte-li během cestování s dětmi tuto možnost, neváhejte jí využít. Děti zabavíte i na několik hodin. Ovšem pozor – ne všechny děti zvládají jízdu autem bez žaludečních potíží, proto stává-li se vaší ratolesti, že během jízdy zvrací, nenuťte ji soustředit se na obrazovku.... Čtěte více Příspěvek Cestování s dětmi nemusí být noční můra pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

CzechTourism: Američané cestují zejména kvůli relaxaci, Britové s vědomím: „Žiješ jen jednou“

 
Různé důvody vedou obyvatele nejznámějších anglicky mluvících zemí k cestování. Zatímco obyvatelé Spojených států amerických (USA) nyní mají jako prioritu „Relax a rejuvenation”, aktuální tendencí turistů z Velké Británie je tzv. YOLO (Žiješ jen jednou) a zaměření na udržitelné cestování a selfguided dovolenou. Brity, co se týče cestování, ovlivňuje celosvětový růst cen, časté stávky, nedostatek pracovní síly a válka na Ukrajině. A Američany? Protože jsou od Evropy daleko, rozhodují se podle cen letenek a nákladů na dovolenou jako takových. Jak zaznělo na exportním workshopu, který uspořádal CzechTourism, evropské lety ze Severní Ameriky jsou nyní o 36 % dražší než v roce 2019.
04.09.2023 10:05 |

podobné články

Muchovy obrazy v pohybu. Obecní dům láká na unikátní výstavu

 
V Obecním domě v pátek 21. srpna začne speciální výstava iMucha – slavná sbírka v pohybu. Nejslavnější sbírka plakátů Alfonse Muchy od tenisty Ivana Lendla byla k vidění už v roce 2013 a přilákala rekordní počet návštěvníků, teď ji ale zájemci uvidí v úplně jiném světle. Díky zdigitalizování některé obrazy totiž ožijí a návštěvníky tak přivítá sám Alfons Mucha, kterému svůj hlas propůjčil herec Jiří Dvořák.
20.08.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dvořák (487 článků) , Alfons Mucha (293 článků) , Ivan Lendl (119 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

20 let cestování s agenturou CzechTourism

 
S Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism se pojí celá řada zajímavých aktivit. Kromě toho, že Česko představuje doma i ve světě jako atraktivní turistickou destinaci, nabízí nadšeným cestovatelům na portálu Kudy z nudy akce a tipy na tuzemské cestování.
02.12.2013 09:20 |

podobné články

Skvost české grafiky můžete vychutnat o Velikonocích i vy!

 
Pouhých čtrnáct dní dělí pražskou kulturní scénu od události, která si svým obsahem a jedinečností nezadá s nejnavštěvovanější expozicí v České republice, výstavou Ivan Lendl:Alfons Mucha. Hlavní producent této loňské výstavy, společnost BigMedia, tentokrát přináší skvost české grafiky, soubor děl Bohuslava Reynka. Výtvarníka a literáta, jenž patří do síně slávy moderního umění, ale málem upadl v zapomnění.
03.04.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Reynek (32 článků) , Alfons Mucha (293 článků) , Ivan Lendl (119 článků)

České centrum Tokio oslaví 10 let svého působení

 
České centrum Tokio letos v prosinci oslaví významné výročí. Během deseti let svého působení zde uskutečnilo více než 350 kulturních akcí propagujících Českou reubliku. Japonské publikum zajímá převážně vážná hudba, české výtvarné umění a český film. Na špici však stojí Alfons Mucha, tvorba Jana Švankmajera nebo slavný Krteček.
09.12.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švankmajer (51 článků) , Alfons Mucha (293 článků)

Nosková a Slezáček pokřtili mlékomat, dali mu jméno Alfons

 
Aktéři muzikálu Děti ráje Michaela Nosková a Bořek Slezáček se rozhodli podpořit zdravý životní styl a pokřtili v Praze na Zličíně první automat na čerstvé mléko. Dali mu jméno Alfons.
08.12.2009 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Nosková (271 článků) , Radka Fišarová (82 článků) , Hana Mašlíková (562 článků) , Bořek Slezáček (275 článků)

Svět podle Muchy nabízí trailer

 
Snímek Svět podle Muchy se zamýšlí nad tím, čím malíř Alfons Mucha fascinuje, proč je dodnes populární po celém světě a proč ovlivnil řadu umělců. Nyní nabízí trailer.
10.03.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků)

CzechTourism: Korejské influencerky jako múzy Alfonse Muchy

 
Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism v Koreji propaguje Českou republiku v rámci projektu Mucha Muse Challenge prostřednictvím tamních influencerek a modelek, které se na svých profilech stylizují do podoby múz slavných plakátů či obrazů od Alfonse Muchy. Jejich fotografie jsou ozdobou korejských sociálních sítí.
28.01.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků)

CzechTourism posiluje propagaci České republiky v Indii, Izraeli a na Blízkém Východě

 
Na začátku letošního roku posílila agentura CzechTourism svou přítomnost na dvou nových strategických trzích a uzavřela smluvní spolupráci s partnery v Indii a Izraeli. Lokální PR agentury operují od února z Bombaje a Tel Avivu a to jako zahraniční zastoupení CzechTourism tzv. 2. stupně. Pobočky zveřejnily plán svých aktivit a jsou připraveny zahájit spolupráci s českými podnikateli a regiony.
01.06.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Baumann (218 článků)

CzechTourism začne lákat cizince zpět do Česka

 
Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism odstartují pozastavené marketingové aktivity v Německu, Rakousku a na Slovensku. CzechTourism tak reaguje na dnešní rozhodnutí vlády ČR, které umožňuje občanům z těchto zemí volně překračovat hranice České republiky bez nutnosti se prokazovat negativním testem na covid-19 nebo jít do karantény.
09.06.2020 16:10 |

podobné články

Agentura CzechTourism otevřela diskusi na téma cestování bez bariér

 
Státní agentura CzechTourism otevřela debatu o zpřístupnění cestování pro lidi se zdravotním znevýhodněním.
21.12.2019 14:30 |

podobné články

České umění se loni v zahraničí dobře prodávalo

 
Výjimečný byl kvalitou i šíří dražených děl z hlediska trhu s českým uměním loňský rok. Podle serveru Artplus, který sleduje umělecký trh, se na zahraničních aukcích v loňském roce objevilo více děl českých autorů než dříve. Vedle jmen, která se na dražbách v zahraničí objevují relativně často, jako třeba Alfons Mucha či Toyen, se loni dražily i práce méně frekventovaných autorů, jako jsou Josef Čapek či Zdeněk Sýkora.
13.02.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Čapek (71 článků) , Alfons Mucha (293 článků) , Zdeněk Mucha (4 články)