Článek

CzechMed odmítá resterilizaci jednorázových prostředků

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, dlouhodobě bojuje proti nebezpečné resterilizaci jednorázových zdravotnických prostředků, které nejsou vyvíjeny pro opakované použití. Při jejich vývoji se předpokládá, že budou použity dle doporučení jen jednou a na jednoho pacienta. Opakované použití může přinášet riziko přenosu infekce, poranění a neúčinnosti léčby. Touto „recyklací“ může dojít k porušení účinnosti zdravotnického prostředku a tím i k pochybení v diagnostickém a léčebném procesu. Existuje vysoké riziko přenosu infekce, které v konečném dopadu ohrožuje pacienta a dodatečně zatěžuje zdravotnický rozpočet. Proč se tento nešvar v českém zdravotnictví stále objevuje?
12.09.2013 09:40 |

podobné články

Podobné články

CzechMed: Neoprávněnou resterilizací je porušován zákon

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, upozorňuje na nežádoucí resterilizaci jednorázových zdravotnických prostředků.
23.09.2013 14:35 |

podobné články

CzechMed: Slavíme 15. narozeniny!

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, slaví letos 15. výročí od svého založení. Jak se české zdravotnictví za tu dobu změnilo? Jaké významné události jej ovlivnily? Jak hodnotí CzechMed současnou situaci českého zdravotnictví z pohledu průmyslu zdravotnických prostředků?
18.03.2013 16:45 |

podobné články

CzechMed: Registr bezpečných zdravotnických prostředků

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, komentuje článek, který byl publikován 6. 5. 2013 na ČTK pod názvem „MZ chystá registr bezpečných a účinných zdravotnických prostředků“. Ďábel je v detailu, proto bychom rádi upřesnili několik skutečností ohledně připravovaného zákona o zdravotnických prostředcích.
09.05.2013 11:05 |

podobné články

CzechMed: Podezřele nízká cena, důvod k ostražitosti

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, upozorňuje na prohřešky, ke kterým dochází při realizaci veřejných zakázek ve zdravotnictví. Prohřešky vůči pacientům a lékařskému personálu. Ve snaze plnit úsporná opatření je zanedbávána kvalita zdravotnických prostředků ve prospěch nejnižší možné ceny. A právě podezřele nízká cena by měla být podnětem ke zvýšené ostražitosti.
30.10.2012 13:05 |

podobné články

CzechMed: To nejcennější, co máme? Zdraví!

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, upozorňuje na nedostatečnou míru kvality při výběru zdravotnických prostředků prostřednictvím veřejných výběrových řízení.
15.11.2012 09:30 |

podobné články

CzechMed: Odborníci varují - Pozor na nízké ceny

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, zdůrazňuje otázku kvality, která se v posledních měsících propadává v pomyslném žebříčku kritérií výběru zdravotnických prostředků. Proč zdůrazňovat kvalitu? Protože bezpečnost. Proč řešit bezpečnost? Protože zdraví pacientů i ošetřujícího personálu je prioritou. Jaké souvislosti přináší tendence nakupovat za nejnižší možnou jednotkovou cenu?
21.11.2012 16:15 |

podobné články

CzechMed: Když dva dělají totéž, není to totéž!

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, organizovala výroční konferenci na téma aktuální otázky českého zdravotnictví, zejména pak připravované legislativní změny jak v oblasti regulativy tak úhrad zdravotnických prostředků. Konference se účastnilo na 120 odborníků z oblasti zdravotnictví. Co očekávat od zákona o zdravotnických prostředcích, který nově vstoupí v platnost?
28.03.2013 13:10 |

podobné články

CzechMed: Zdravotnické prostředky – zn. vyrobeno na míru

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, přibližuje základní skutečnosti ohledně průmyslu zdravotnických prostředků.
08.04.2013 19:05 |

podobné články

CzechMed: Politické cvičení za 25 miliard EUR?

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, upozorňuje na připravovanou evropskou legislativu. Pod zástěrkou zvýšení bezpečnosti zdravotnických prostředků, byl připraven a odsouhlasen do posledního čtení systém pro schvalování nových výrobků na trh, který se vyznačuje prvky duplicity, nepřehlednosti, nepředvídatelnosti a enormní nákladnosti.
30.09.2013 16:05 |

podobné články

CzechMed: Chceme dohodu, ne nátlak

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, upozorňuje na praxi Všeobecné zdravotní pojišťovny, která opakovaně zasahuje do rozsahu úhrad zdravotnických prostředků.
09.10.2013 12:10 |

podobné články

CzechMed: Pojďme si dupnout společně!

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, reaguje na vyjádření Zdeňka Kabátka, ředitele VZP, který se v nedávném rozhovoru vyjádřil, že „je třeba si vydupat, aby firmy nabízely našemu malému trhu výrobky za stejné ceny, za jaké je nabízí trhu velkému.
06.02.2013 19:25 |

podobné články

CzechMed: Jsme nad nebo pod hranicí „bezpečné ceny“?

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, reaguje na nedávný výrok Milana Kubka, prezidenta České lékařské komory (ČLK). Zmínil, že se neustále stlačují ceny ve zdravotnictví a dostávají se až na hranici tzv. „bezpečné ceny“. Existují sice levné potraviny, ale řada z nich je nekvalitních, proto i nebezpečných. Nedostatek peněz ohrožuje kvalitu, bezpečnost i dostupnost zdravotní péče.
19.02.2013 15:55 |

podobné články

CzechMed: Podle jakého klíče rozdělovat prostředky v českém zdravotnictví?

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, se zamýšlí ve světle dnešních událostí nad prioritami českého zdravotnictví. Prioritou je samozřejmě blaho pacienta, ale na mediální scéně se do popředí dostává spíše spor o to, podle jakých priorit finance ve zdravotnictví přerozdělovat. V zemích EU úspěšně funguje koncept Health Technology Assessment (HTA), který dokáže skloubit jak ekonomickou, tak lidskou stránku zdravotní péče.
15.04.2013 17:20 |

podobné články

CzechMed: Vstup nových výrobků na trh ohrožen? Možná

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, je účastníkem diskusí k otázce optimálního nastavení HTA (Health Technology Assessment) v České republice. Co zavedení HTA bude znamenat pro průmysl zdravotnických technologií? Ovlivní zavedení HTA vstup nových výrobků na trh? Co je cílem celého HTA v České republice?
24.04.2013 21:25 |

podobné články

CzechMed: Informovat či neinformovat? To je, oč tu běží

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, reaguje na kulatý stůl, který se uskutečnil na půdě AmCham (Americké obchodní komory) za přítomnosti ministra zdravotnictví Leoše Hegera.
02.05.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

CzechMed: Usilujeme o bezpečnost nebo větší byrokracii?

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, komentuje aktuální dění ve Francii, kde u 650 pacientů byly implantovány neschválené kloubní implantáty, které údajně nemají certifikát, že splňují evropské normy.
21.05.2013 11:20 |

podobné články

CzechMed: Splatnost 180 dní! Dovedete si to představit?

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, vyostřuje svou reakci v oblasti prodlužující se doby splatnosti faktur zdravotnických zařízení.
05.06.2013 18:45 |

podobné články

CzechMed: Kvalitu nebo kvantitu? Hlasujme pro kvalitu!

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, reaguje na zveřejněnou Výroční zprávu o stavu veřejných zakázek ze strany Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Stává se to již českou tradicí, že nakupujeme hlavně množství bez ohledu na kvalitu.
13.06.2013 11:25 |

podobné články

CzechMed: HTA v nedohlednu. Možná je to dobrá zpráva

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, komentuje aktuální vývoj na poli HTA. Turbulentní změny na naší politické scéně se dotýkají mnoha oblastí, mimo jiné nasměrovaly k ledu i dlouho připravované zavedení HTA. Možná je to skvělá zpráva. Proč?
02.07.2013 10:15 |

podobné články