Článek

Cyril Svoboda přijel z Francie a varuje: Tisíc kilometrů dál a Ukrajina už není téma. Pokud válka potrvá...

 
„Co se rodí v Putinově hlavě dlouhodobě, netuším, ale vidím, že Rusko má meze svých sil a ty jsou ještě na Ukrajině. Ale už teď je jasné, že Rusko není schopno porazit Ukrajinu a Ukrajina neporazí Rusko,“ říká zkušený diplomat, bývalý ministr zahraničí a pedagog institutu CEVRO Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Pro ParlamentníListy.cz zhodnotil projev prezidenta Ukrajiny v českém parlamentu a vysvětlil, proč současné sankce proti Rusku nefungují, jak by měly.
16.06.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)
Podobné články

Cyril Svoboda o manželce: Vypadá dobře, ale prý nemá co na sebe

 
Bývalý ministr Cyril Svoboda zavítal na výstavu o Marilyn Monroe bez manželky, o to víc ji před kamerou iDNES.cz chválil. Šaty jí prý sluší, protože vypadá dobře. Potíž je jen v tom, že často lamentuje nad tím, že nemá co na sebe. Další články k tématu: Cyril Svoboda dostal padáka z ministerstva zahraničí Cyril Svoboda míří na post velvyslance v OSN
07.10.2013 01:20 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Monroe (471 článků) , Cyril Svoboda (432 článků)

Cyril Svoboda teď radí: Vstoupit do eurozóny, nejlépe už zítra a bez referenda. Jinak budeme v EU jen salutovat

 
ROZHOVOR Pokud jsme právní stát, musíme respektovat i rozhodnutí organizací, jejichž jsme členy, říká bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda k našemu odmítání povinných kvót pro rozdělení uprchlíků v zemích Evropské unie. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prohlásil, že bychom měli okamžitě přijmout euro, a vyjadřuje se i k boji s terorismem. „Nad teroristy nevyhrajete s pomocí pandurů, nadzvukových letadel nebo raket, ale tím, že máte informace ze sítě teroristů, abyste je mohli likvidovat. Nechci zpochybňovat potřebu pandurů nebo nadzvukových letadel, ale v boji proti terorismu jsou nám tyto nástroje platné jako mrtvému zimník,“ prohlásil Cyril Svoboda.
14.06.2017 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)

ANO začíná mít nemoci velkých stran. Zkušený Cyril Svoboda je diagnostikoval podrobněji

 
ROZHOVOR Prezident republiky nemůže jmenovat premiérem někoho, proti komu se vede řádné trestní řízení, to by byla jeho vizitka, říká dlouholetý politik, právník a vysokoškolský pedagog Cyril Svoboda. Žasne, když poslouchá některé výroky kandidátů na prezidenta. Například Michal Horáček prohlásil, že by Andreje Babiše jako hlava státu jmenoval předsedou vlády, protože podle něj prezident ani vzhledem k presumpci neviny nemá jinou možnost. „Prezident není ničím vázán, může jmenovat, koho chce. Premiér ani nemusí být předsedou vítězné strany, dokonce nemusí být ani člen žádné politické strany,“ oponuje Cyril Svoboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A jako „dar vlasti“ nabízí všem prezidentským kandidátům kurs o právech a povinnostech prezidenta ve své Diplomatické akademii. Potřebují ho prý všichni kromě Miloše Zemana, ten si ale podle něj jen svévolně dělá, co chce.
18.08.2017 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (847 článků) , Andrej Babiš (24456 článků) , Cyril Svoboda (432 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)

Cyril Svoboda vzpomíná, jak zkazil Kalouskův plán a říká: Ano, žijeme ve vybydleném starobinci

 
Bývalý předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda, který v minulosti vykonával funkci ministra zahraničí, vnitra a pro místní rozvoj, vyloučil, že by se v případné budoucí vládě s ČSSD a ANO stal ministrem nebo náměstkem. „Teď je potřeba dát šanci nové generaci,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Cyril Svoboda, který dnes vede soukromou diplomatickou akademii. Současnou situaci v ČSSD přirovnal k boji dvou křídel v KDU-ČSL, který skončil odchodem Miroslava Kalouska a jeho příznivců do nové strany TOP 09.
08.11.2013 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků) , Miroslav Kalousek (7558 článků) , Miroslav Svoboda (173 článků)

Učte se u Merkelové, doporučuje všem českým politikům Cyril Svoboda

 
ROZHOVOR Bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda doporučuje politikům, kteří chtějí uspět ve volbách, aby se chovali jako německá kancléřka Angela Merkelová, která nelavíruje a pevně drží svoji linii. „To je silný postoj, který na voliče samozřejmě působí. Když společnost uvidí, že ani v době kritiky neměníte názor podle toho, jak se mění nálada ve společnosti, tak vám to vždycky prospěje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Cyril Svoboda.
04.07.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2825 článků) , Cyril Svoboda (432 článků)

Cyril Svoboda by si přál vyrazit do sněmovny s motorovou pilou

 
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Moderátorka Marie Bastlová se však bývalého šéfa diplomacie ptala spíše na českou ústavu, protože Cyril Svoboda byl jedním z jejích tvůrců. To, co host řekl k základnímu zákonu státu, možná leckoho překvapí. Do sněmovny by prý přišel s motorovou pilou.
14.12.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)

Miloš Zeman dělá strategickou chybu, varuje Cyril Svoboda. Musíme se přimknout k nejpevnějšímu jádru EU, ne hledat štěstí s Visegrádem

 
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY „Je to vážné a jak volby v Rakousku ukázaly, slyšíme poslední zvonění za minutu dvanáct,“ varuje ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničí Cyril Svoboda, který vysvětluje: „Buď mainstreamové strany najdou společné evropské řešení rychle a razantní, nebo se budeme dívat na demontáž politického spektra v Evropské unii.“ Svoboda vysvětluje, proč na české politické scéně vnímá bezradnost, jaký by měl být budoucí prezident a v čem dělá prezident Miloš Zeman strategickou chybu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také konstatoval: „Nebojím se slova kvóty.“
07.06.2016 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)

„Ukrajina v EU a NATO? Nepadá v úvahu. O to více ne teď.“ Cyril Svoboda předkládá argumenty

 
„Bylo jasné, že nikdo nepůjde do otevřené války s Ruskem a nepošle do ní vojáky. Pokud na Ukrajině snil někdo o tom, že se někdo bude pouštět do otevřené války s Ruskem, tak byl na omylu,“ tvrdí bývalý ministr zahraničí a pedagog institutu CEVRO Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Podle něj není konání ruského prezidenta Vladimira Putina aktem šílence, ale dobře promyšlená strategie.
27.02.2022 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4466 článků) , Cyril Svoboda (432 článků)

Prezident a tajná služba si to mají vyřídit mezi sebou, ne ne vést válku veřejně. Veterán české diplomacie Cyril Svoboda varuje před mezinárodní ostudou

 
ROZHOVOR „Obavám z vakcíny rozumím, protože lidé se bojí experimentu. Vakcína se objevuje velice rychle a my ještě vůbec nevíme, zda a do jaké míry bude mít nějaké vedlejší účinky,“ vysvětlil lidovec a pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda. Pochopení jako bývalý ministr zahraničí naopak nemá s veřejným konfliktem mezi českým prezidentem a šéfem Bezpečnostní informační služby, jejichž válka může skončit ostudou.
10.12.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)

Prezident a tajná služba si to mají vyřídit mezi sebou, ne vést válku veřejně. Veterán české diplomacie Cyril Svoboda varuje před mezinárodní ostudou

 
ROZHOVOR „Obavám z vakcíny rozumím, protože lidé se bojí experimentu. Vakcína se objevuje velice rychle a my ještě vůbec nevíme, zda a do jaké míry bude mít nějaké vedlejší účinky,“ vysvětlil lidovec a pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda. Pochopení jako bývalý ministr zahraničí naopak nemá s veřejným konfliktem mezi českým prezidentem a šéfem Bezpečnostní informační služby, jejichž válka může skončit ostudou.
10.12.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)

Bez plynu nepůjde průmysl a Ukrajincům už nedodáme nic. Tak je to jednoduché, varuje Cyril Svoboda

 
„Myšlenka, že bude fungovat český průmysl a pomoc Ukrajině bez plynu, je chybná,“ říká bývalý ministr zahraničí, lidovecký politik a pedagog institutu CEVRO Cyril Svoboda. Podle něj válka na Ukrajině skončí smlouvu, protože ani jedna ze stran nebude chtít kapitulovat. Otázka je, jaká bude cena této smlouvy.
03.05.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)

Francie pořádala milionový pochod a ostatní se ptali, kde byla, když teroristé zabili stovky lidí jinde?

 
Středa 7. ledna dopoledne kolem desáté hodiny ráno. Z vozu v centru Paříže vystupují dva střelci a vbíhají "do redakce týdeníku Charlie Hebdo":http://www.extra.cz/tema/charlie-hebdo, kde právě probíhá porada. Na místě zůstává deset mrtvých novinářů a editorů, venku mrtvý muslimský policista a vrátný. Během dalších dvou dní umírá policistka a čtyři rukojmí v pařížském košer obchodě. Dohromady sedmnáct lidí. Francie je v šoku. Francie pořádá třídenní hon. "Francie zabíjí tři teroristy, dva bratry Kouachiovy a Amedyho Coulibalyho":http://www.extra.cz/muze-si-francie-oddechnout-teroriste-z-parizskeho-masakru-byli-zastreleni. Francie pořádá dnes pochod za svobodu, kde je až milion lidí.
11.01.2015 17:32 |

podobné články

Co den, to útok. Je tohle budoucnost Evropy? Odpovídá nejen Cyril Svoboda

 
Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a místopředseda poslaneckého klubu Úsvit-NK Martin Lank se v úterních Událostech, komentářích přeli o to, co bude s Evropou dál. Lank volal po tom, aby lidé dostali možnost nosit zbraň, pokud splní příslušné podmínky, aby se mohli bránit sami proti teroristům. Svoboda tento model odmítl. O bezpečnost občanů se podle jeho názoru musí starat stát.
26.07.2016 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků) , Martin Svoboda (71 článků)

Exministr Svoboda k ukrajinské krizi: Putin má navrch a bude to drahé

 
Na summitu v Miláně se po několika měsících znovu setkali prezident Ruské federace Vladimir Putin a prezident Ukrajiny Petro Porošenko. Prvně jmenovaný dal jasně najevo, že Ukrajina už nedostane žádný plyn na dluh. A pokud s tím má země problém, může jí prý pomoct EU, ke které se chce Ukrajina přiblížit. Co tato slova vypovídají o rusko-ukrajinské krizi? V pátečních Událostech, komentářích vystoupil exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Jasně řekl, že ruský prezident opanoval situaci a ukázal, čím se to projevuje.
17.10.2014 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4466 článků) , Cyril Svoboda (432 článků)

Tolik nenávisti a touhy po pomstě. Cyril Svoboda k válce a sankcím kvůli Ukrajině

 
ROZHOVOR Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že pokud bude válka na Ukrajině pokračovat, tak je to pro něj nepřijatelné. Dle jeho mínění eskalace sankcí nic nevyřeší, protože to blokuje cestu k mírovým jednáním. Zároveň zásadně odmítl srovnání Vladimira Putina s Adolfem Hitlerem.
22.08.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4466 článků) , Adolf Hitler (796 článků) , Cyril Svoboda (432 článků)

Když Putin nabízí Evropě spolupráci, je třeba být na pozoru. Cyril Svoboda si pozorně prostudoval ruské záměry a toto zjistil

 
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY „Putin naznačuje, že nastal čas kompromisu, který umožní společné řešení problémů,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničí Cyril Svoboda. „Je to správný krok a doufám, že bude mít následování,“ doplnil také v reakci na otázku týkající se vystoupení prezidenta Ruské federace na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru na téma vztahů s Evropskou unií. Zároveň ale Svoboda upozorňuje: „Každý, kdo čte ruskou bezpečnostní strategii, a já jsem ji studoval pečlivě, ví, že existuje jejich velká ambice být opět velmocí z globálního pohledu.“
22.06.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)

Exministr Cyril Svoboda: Ano, Ukrajina je znásilněná žena. Ale Západ teď udělal dvě zásadní chyby. Rusko se dočká obrovské posily

 
ROZHOVOR Asertivní postoj České republiky k unijnímu návrhu tvrdších protiruských sankcí příliš neočekává Cyril Svoboda, někdejší ministr zahraničních věcí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč Ukrajincům pomůže víc západní konvoj. Reaguje také na hlášky o nácviku jaderných útoků a zdvihá varovný prst nad tím, co mylně považujeme za méně nebezpečné než ukrajinsko-ruský konflikt.
01.09.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)

Fiala to nemá. Ukrajinci ještě zabolí. Cyril Svoboda vidí problémy. Chudí Češi

 
„Vláda musí připravit dlouhodobou strategii, jak zmírnit negativní dopady na Čechy,“ tvrdí lidovecký politik, bývalý ministr zahraničí a pedagog CEVRO institutu Cyril Svoboda. Podle něj pětikoalice zatím žádnou takovou vizi nepředstavila. Rovněž se domnívá, že Putin už válku politicky prohrál a ztratil legitimitu, nyní je čas na odvahu a vůli ke kompromisu. Otázkou je, jestli teď, nebo za dva tři roky, až bude Ukrajina vyčerpaná bombardováním a zničená.
26.03.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (432 článků)

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tuší

 
Čeští politici využívají téma migrace a islamismu, protože o něm mohou říci téměř cokoliv. Čechům totiž chybí zkušenost. Lidovec a pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda tvrdí, že současná volební kampaň nijak nevybočuje, i když upozornil, že migrace bude vážným problémem budoucích let, který může bouchnout jako bomba. V rozhovoru také okomentoval jubileum bývalého prezidenta oslavené na Hradě. Kandidaturu v politice by však Václavu Klausovi nedoporučoval.
22.06.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10750 článků) , Cyril Svoboda (432 článků) , Václav Svoboda (282 článků)