Článek

Cyril Svoboda dostal u lidovců „náhubek“. Přesto promluvil na kameru

 
„Předseda strany dělá něco jiného, než říká. Já jsem nic KDU-ČSL nezpůsobil, to oni si ublížili sami. Takové způsoby chování lidé nemají rádi,“ říká Cyril Svoboda.
05.07.2024 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (473 článků)
Podobné články

Cyril Svoboda o manželce: Vypadá dobře, ale prý nemá co na sebe

 
Bývalý ministr Cyril Svoboda zavítal na výstavu o Marilyn Monroe bez manželky, o to víc ji před kamerou iDNES.cz chválil. Šaty jí prý sluší, protože vypadá dobře. Potíž je jen v tom, že často lamentuje nad tím, že nemá co na sebe. Další články k tématu: Cyril Svoboda dostal padáka z ministerstva zahraničí Cyril Svoboda míří na post velvyslance v OSN
07.10.2013 01:20 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Monroe (487 článků) , Cyril Svoboda (473 článků)

Cyril Svoboda vzpomíná, jak zkazil Kalouskův plán a říká: Ano, žijeme ve vybydleném starobinci

 
Bývalý předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda, který v minulosti vykonával funkci ministra zahraničí, vnitra a pro místní rozvoj, vyloučil, že by se v případné budoucí vládě s ČSSD a ANO stal ministrem nebo náměstkem. „Teď je potřeba dát šanci nové generaci,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Cyril Svoboda, který dnes vede soukromou diplomatickou akademii. Současnou situaci v ČSSD přirovnal k boji dvou křídel v KDU-ČSL, který skončil odchodem Miroslava Kalouska a jeho příznivců do nové strany TOP 09.
08.11.2013 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (473 článků) , Miroslav Kalousek (7862 článků) , Miroslav Svoboda (180 článků)

Cyril Svoboda teď radí: Vstoupit do eurozóny, nejlépe už zítra a bez referenda. Jinak budeme v EU jen salutovat

 
ROZHOVOR Pokud jsme právní stát, musíme respektovat i rozhodnutí organizací, jejichž jsme členy, říká bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda k našemu odmítání povinných kvót pro rozdělení uprchlíků v zemích Evropské unie. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prohlásil, že bychom měli okamžitě přijmout euro, a vyjadřuje se i k boji s terorismem. „Nad teroristy nevyhrajete s pomocí pandurů, nadzvukových letadel nebo raket, ale tím, že máte informace ze sítě teroristů, abyste je mohli likvidovat. Nechci zpochybňovat potřebu pandurů nebo nadzvukových letadel, ale v boji proti terorismu jsou nám tyto nástroje platné jako mrtvému zimník,“ prohlásil Cyril Svoboda.
14.06.2017 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (473 článků)

Učte se u Merkelové, doporučuje všem českým politikům Cyril Svoboda

 
ROZHOVOR Bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda doporučuje politikům, kteří chtějí uspět ve volbách, aby se chovali jako německá kancléřka Angela Merkelová, která nelavíruje a pevně drží svoji linii. „To je silný postoj, který na voliče samozřejmě působí. Když společnost uvidí, že ani v době kritiky neměníte názor podle toho, jak se mění nálada ve společnosti, tak vám to vždycky prospěje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Cyril Svoboda.
04.07.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2856 článků) , Cyril Svoboda (473 článků)

ANO začíná mít nemoci velkých stran. Zkušený Cyril Svoboda je diagnostikoval podrobněji

 
ROZHOVOR Prezident republiky nemůže jmenovat premiérem někoho, proti komu se vede řádné trestní řízení, to by byla jeho vizitka, říká dlouholetý politik, právník a vysokoškolský pedagog Cyril Svoboda. Žasne, když poslouchá některé výroky kandidátů na prezidenta. Například Michal Horáček prohlásil, že by Andreje Babiše jako hlava státu jmenoval předsedou vlády, protože podle něj prezident ani vzhledem k presumpci neviny nemá jinou možnost. „Prezident není ničím vázán, může jmenovat, koho chce. Premiér ani nemusí být předsedou vítězné strany, dokonce nemusí být ani člen žádné politické strany,“ oponuje Cyril Svoboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A jako „dar vlasti“ nabízí všem prezidentským kandidátům kurs o právech a povinnostech prezidenta ve své Diplomatické akademii. Potřebují ho prý všichni kromě Miloše Zemana, ten si ale podle něj jen svévolně dělá, co chce.
18.08.2017 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (854 článků) , Andrej Babiš (26374 článků) , Cyril Svoboda (473 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Cyril Svoboda by si přál vyrazit do sněmovny s motorovou pilou

 
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Moderátorka Marie Bastlová se však bývalého šéfa diplomacie ptala spíše na českou ústavu, protože Cyril Svoboda byl jedním z jejích tvůrců. To, co host řekl k základnímu zákonu státu, možná leckoho překvapí. Do sněmovny by prý přišel s motorovou pilou.
14.12.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (473 článků)

Cyril Svoboda: Trump by neměl vyhrát. Začne se mstít

 
Bývalý prezident Spojených států Donald Trump byl v úterý obžalován z falšování obchodních záznamů. Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS komentoval, jak dění kolem Trumpa vnímá: „Choval se přiměřeně. I soud se k němu choval přiměřeně, nepřišel v klepetech. Teď je na vrcholu a má velkou podporu. Divadlo se povedlo,“ uvedl a zmiňoval, jaké to může mít dopady na americké volby v roce 2024. „Pokud by zvítězil, nebylo by to dobře, je to člověk pomsty,“ dodal Cyril Svoboda k prezidentskému kandidátu Trumpovi.
05.04.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků) , Cyril Svoboda (473 článků)

Cyril Svoboda odmítá, že předčasné volby jsou veřejným zájmem

 
Předseda lidovců Cyril Svoboda nadále odmítá snahy politiků uspořádal předčasné volby v původním termínu. Uvedl to v sobotním rozhovoru pro deník Právo. Podle něj je hlavní ctít ústavu, aby nebyla ohrožena demokracie. KDU-ČSL nemá problém s odkladem voleb na listopad. Promluvil i o možných koaličních partnerech.
05.09.2009 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (473 článků)

Můžeme zabránit dohodě ČSSD s KSČM nebo velké koalici, tvrdí Cyril Svoboda

 
Předseda lidovců Cyril Svoboda v rozhovoru pro Právo vyvracel nařčení, že KDU-ČSL směřuje doleva. Podle něj to je záměr konkurenčních rivalů. Jedním z nich je Miroslav Kalousek (TOP 09), který se jako jediný předseda strany svého času paktoval s komunisty, druhým ODS, která měla s ČSSD opoziční smlouvu, upozornil Svoboda. KDU-ČSL se pod jeho vedením bude držet tradic v duchu Josefa Luxe, do koalice půjde podle rozhodnutí voličů.
20.06.2009 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lux (61 článků) , Cyril Svoboda (473 článků) , Miroslav Kalousek (7862 článků) , Miroslav Svoboda (180 článků) , Josef Svoboda (176 článků)

Cyril Svoboda už není věrohodný, řekl náměstek Drulák

 
Exministr zahraničí a bývalý šéf lidovců Cyril Svoboda vede už tři roky spor s ministerstvem zahraničí. V roce 2011 si založil soukromou školu a pojmenoval ji Diplomatická akademie. Tak se už ale jmenuje instituce na ministerstvu. Svoboda nyní usiluje o post velvyslance ve Vatikánu, ministerstvo ale angažmá podmínilo tím, že svou školu přejmenuje. První náměstek ministerstva zahraničí Petr Drulák už ale se Svobodou jednat nechce.
22.06.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (473 článků) , Petr Svoboda (668 článků) , Petr Svoboda (659 článků) , Petr Svoboda (668 článků)

Dánsko nasazuje náhubek. Občan kritizoval islám na Facebooku a teď byl za to odsouzen

 
Minulý týden došlo v Dánsku k přelomovému rozsudku. Okresní soud rozhodl o vině dánského občana, který v listopadu 2013 kritizoval na Facebooku islám. Novinářka Judith Bergmanová poukazuje na obavy z toho, že precedenční rozsudek může nasadit „náhubek“ všem odpůrcům islámu a ohrozit tak svobodu slova.
19.02.2016 20:45 |

podobné články

Prezident si náhubek nasadit nedá, vzkázal Ovčáček senátorům. A to není rozhodně vše

 
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček se důrazně zastal svého hradního pána proti senátorům. Členové horní komory totiž apelovali na prezidenta, aby napříště mnohem více vážil svá slova. Ovčáček kontroval, že si prezident Zeman rozhodně nenechá nasadit náhubek.
03.03.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1402 článků)

Senát krotí Zemana. Náhubek si nasadit nenechá, vzkazuje Ovčáček

 
Prezident Miloš Zeman by měl být ve svých výrocích zdrženlivější a neměl by poškozovat vážnost ústavních orgánů, ohrožovat ideovou orientaci země nebo spojenecké závazky. Na tom se ve čtvrtek shodli senátoři nejtěsnější většinou. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček označil stanovisko Senátu za "náhubek". 
03.03.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Sežeru vás!, křičel opilec na strážníky: Neměl roušku, potřeboval by spíše náhubek

 
Nejen roušku, ale zřejmě i náhubek by měl nosit agresivní muž (47) z Brna. Strážníkům vyhrožoval, že je sežere, pokud si ho nepřestanou všímat. Ti mu přitom zajišťovali pomoc v obavě o jeho zdraví.
23.03.2020 11:10 |

podobné články

Ilona Csáková čuměla. Teď budete „čumět“ vy

 
Známá zpěvačka Ilona Csáková byla hostem podcastu Druhá strana. A promluvila tam dost otevřeně o covidu. Není prý antirouškař, náhubek nosí tam, kam musí, a obdivuje ty, kteří ho zvládnou mít hodiny v práci. Nechce, aby jí někdo nutil vakcinaci. Covidové pasy údajně zavánějí fašismem. Celá pandemie je podle ní jen velký byznys pro nadnárodní korporace. „Je to záměr. Trénují nás – měj náhubek, nepřekračuj okres…“
22.03.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (596 článků)

Zbyněk Fiala: Náhubek

 
Média, která nesmí mluvit o podstatných věcech, jsou zhoubou demokracie. Ale když se to zakáže, je náhubek aspoň vidět. Prachy ho nasadí i bez zákazu.
03.05.2022 21:40 |

podobné články

Cyril Svoboda promluvil o Zemanovi, Kalouskovi a knížeti. Nečtěte, voliči TOP 09

 
Cyril Svoboda je veteránem polistopadové politiky, který byl v barvách KDU-ČSL u mnoha politických jednání. Nyní se v rozhovoru pro server Česká pozice zamyslel nad současnou krizí. Sněmovní strany si podle něj samy na sebe upletly bič, když umožnily silné postavení prezidenta. A teď se nestačí divit, když toho zkušený Miloš Zeman využívá. Svoboda pro něj má jen slova uznání.
15.08.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (473 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Exšéf lidovců Svoboda peskuje straníky, tvrdý je i Čunek. Jurečka brání vedení

 
Bývalý šéf KDU-ČSL Cyril Svoboda, ale také poradce premiéra Andreje Babiše (ANO), se pustil do kandidátů na předsedu lidovců. „Je to smutek,“ řekl Svoboda pro Blesk Zprávy k dopisům, které adepti na nejvyšší post sepsali straníkům. Podle něj nepřináší nic nového. Chybí mu mladý drzý lidovec, který by dal straně vnitřní dynamiku. Kandidáti na předsedu se brání, po sjezdu a volbě prý strana získá nový elán. Tedy kromě Jiřího Čunka, který zatím svou kandidaturu na předsedu neoznámil, ale může s ní ještě vyrukovat. Ke straně se stoletou historií je kritický i on.
19.01.2019 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků) , Jiří Čunek (896 článků) , Cyril Svoboda (473 článků) , Jiří Svoboda (548 článků) , Jiří Svoboda (548 článků)

To šlo rychle: Cyril Svoboda bourá kavárnu. Babiš, Putin... Silné info

 
Jen co proběhla informace, že někdejší ministr zahraničí a expředseda KDU-ČSL Cyril Svoboda sbírá v Senátu podpisy pro svou kandidaturu na prezidenta republiky, liberálně orientované osobnosti ho odmítly jako „proruského“. Argumentují zejména jeho účastí v diskusním panelu ruské televize RT, kde zasedl po boku Vladimira Putina. Svoboda měl sdělit, že nic jako „evropské hodnoty“ nezná. Europoslanec Zdechovský (KDU-ČSL) usuzuje, že exministr by mohl být kandidátem Andreje Babiše na Hrad. Babišovi coby premiérovi ostatně radil. Expremiér nicméně nedávno uvedl, že „jeho“ kandidátem bude osobnost z řad hnutí ANO. Během čtvrtečního dopoledne Svoboda oznámil, že sběr podpisů končí a kandidovat nebude.
13.10.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Andrej Babiš (26374 článků) , Cyril Svoboda (473 článků)