Článek

Cyklisté ženou město kvůli obousměrkám k soudu

 
Brněnskou radnici čeká soudní pře se spolkem Brno na kole, který na město společně s několika občany podal žalobu kvůli zrušení tzv. cykloobousměrek. Ty jezdcům na kole umožňují projet jednosměrnou ulici také v opačném směru.
10.02.2020 12:00 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Limou projeli obnažení cyklisté, bojovali za svá práva

 
V peruánské Limě bylo tento víkend rušno. O rozruch se postaraly stovky obnažených cyklistů, kteří chtěli poukázat na skutečnost, že jsou kvůli chybějícím nebo ucpaným pruhům pro cyklisty v ohrožení. Další články k tématu: Nazí cyklisté na Zélandu jsou volní, Američan čelí za nahotu v bytě žalobě OBRAZEM: Nazí cyklisté jeli za svět bez aut
11.03.2012 17:55 |

podobné články

Dolínek (ČSSD): Uberte plyn, řidiči, ale i cyklisté!

 
Svou účastí na včerejší jarní cyklojízdě deklaroval náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) svou podporu rozumnému rozvoji cyklistiky v hlavním městě. Zároveň však upozorňuje, že jedinou cestou, jak se mohou cyklisté harmonicky začlenit do pražské dopravy vedle MHD, automobilů a pěších, je vzájemná ohleduplnost. „Budu vždy podporovat všechny rozumné nápady, které povedou k rozvoji cyklistiky v Praze. Zároveň ale vnímám určitou vzájemnou nevraživost zejména mezi cyklisty a automobilisty. Proto bych rád požádal, aby všichni ubrali plyn. Řidiči doslova, když míjejí na silnici cyklistu, ale stejně tak obrazně cyklisté a zastánci cyklistiky,“ říká Dolínek.
17.04.2015 17:31 |

podobné články

Cyklisté budou moct jezdit v podnapilém stavu! Víte, jak tohle pravděpodobně dopadne?

 
Pokud zákon projde Sněmovnou, tak patrně už zanedlouho budeme svědky toho, jak se na silnicích potácí ožralí cyklisté. Podle nového zákona, který putuje ke schválení do Sněmovny, budou moct mít v krvi 0,8 promile. Cyklisté jsou nadšení, ale ostatní lidé zuří.
25.08.2016 21:05 |

podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (76 článků)

Cyklisté v Praze doufají v zázrak: Město chtějí od zákazu kol v centru odradit peticí i dalšími protesty

 
Od dubna už se centrem Prahy na kole neprojedete – v tu doby by totiž měla vstoupit v platnost vyhláška, která omezuje cyklisty na nejfrekventovanějších místech v Praze 1. Zapálení cyklisté jsou však proti. Do 7. března chtějí nasbírat přes 1000 podpisů.
01.03.2018 17:15 |

podobné články

Otec prdelaté Kim Kardashian bude ženou s penisem

 
Bývalý olympijský atlet Bruce Jenner nedávno v pořadu americké televize přiznal, že se stane ženou. V rámci Spojených států slavná tvář reality show a nevlastní otec Kim Kardashian přiznal, že je transsexuální a prodělává přeměnu na ženu. Ačkoli podstoupí i legální kroky a stane se ženou také úředně, operativní přeměnu pohlaví kvůli vysokému věku nepodstoupí. Pětašedesátiletá Bruce, tak bude ženou s penisem.
21.05.2015 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kardashian (1282 článků) , Caitlyn Jenner (77 článků)

Umíral na ulici, dva cyklisté ho okradli

 
Osmapadesátiletý muž zkolaboval na ostravské ulici. Dva cyklisté mu ukradli telefon a bez pomoci ho nechali zemřít.
07.06.2009 08:40 |

podobné články

Policejním kontrolám se nevyhnou ani cyklisté

 
Plzeňští policisté připravují rozsáhlé kontrolní akce cyklistů. Ověřovat budou povinnou výbavu kola a jestli cyklisté nejezdí pod vlivem alkoholu.
09.04.2010 16:20 |

podobné články

V Šumperku se srazili dva cyklisté. Dohromady nadýchali přes 5 promile

 
Dva cyklisté pod vlivem alkoholu se srazili v noci na neděli na osvětlené cyklostezce v Temenické ulici v Šumperku.
23.08.2010 13:35 |

podobné články

Na silnicích je sedm nových značek, cyklisté mohou i do protisměru

 
Na českých silnicích je od úterka sedm nových dopravních značek. Jedna z nich povoluje například vjezd cyklistů do protisměru v jednosměrce. To sice cyklisté dosud na některých silnicích mohli, jednotné značení ale neexistovalo.
14.09.2010 18:00 |

podobné články

Brněnští cyklisté přivítali Nový rok tradiční vyjížďkou

 
Trojice domácích závodníků Favoritu Brno obsadila medailové pozice v tradičním závodě z náměstí Svobody na Brněnskou přehradu, kterým v Brně bývalí i současní cyklisté a sportovci z dalších odvětví každoročně vítají Nový rok.
01.01.2011 13:55 |

podobné články

TO JE KRÁDEŽ! Cyklisté přišli o kola za 12 milionů

 
Šokovaní cyklisté ze stáje Team Type 1 museli odstoupit ze závodu, neměli totiž na čem jet.
26.03.2011 18:45 |

podobné články

Cyklisté nesmějí s vozíkem pro děti na silnici ani cyklostezku

 
Cyklisté, kteří vozí své děti ve vozíku připojeném za kolem, by neměli podle Asociace výrobců a dovozců jízdních kol a velomateriálu (AVDK) vyjíždět na silnice ani cyklostezky. Současný zákon totiž přepravu lidí ve vozících za jízdním kolem zakazuje na všech pozemních komunikacích, kam spadají i cyklostezky. "Zákon je totiž definuje jako místní komunikaci čtvrté třídy," sdělil tajemník AVDK Michal Trojan.
11.07.2011 18:00 |

podobné články

Tohle jedí cyklisté během etapy na Tour de France: Haló, svačina!

 
Stravují se v nezáviděníhodných podmínkách, jinak to ale nejde. Cyklisté na Tour de France stráví v sedle denně šest hodin a víc, přičemž za etapu spálí zhruba 3500 – 4500 kalorií (to je jako horník či dřevorubec při osmihodinové šichtě). Jak zařídit, aby vyčerpáním z kola nespadli a naopak energii tělu dodávali?
17.07.2011 12:15 |

podobné články

Cyklovozíky je nutné uzákonit, nebo zakázat, říká poslanec TOP 09

 
Přívěsné vozíky za jízdní kola, v nichž cyklisté převážejí malé děti, možná budou smět i na silnice a cyklostezky. Podle současných předpisů nesmějí. Poslanec TOP 09 Václav Cempírek však chce navrhnout ve Sněmovně příslušnou změnu zákona tak, aby cyklisté s vozíkem neporušovali zákon. V druhém případě by se podle něj neměly vůbec prodávat.
24.07.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Cempírek (12 článků)

U Opavy se ČELNĚ SRAZILI dva OPILÍ CYKLISTÉ! Skončili v NEMOCNICI!

 
Dva cyklisté pod vlivem alkoholu se srazili v noci na čtvrtek u obce Otice na Opavsku. Oba skončili v nemocnici, informoval policejní mluvčí René Černohorský.
25.08.2011 17:55 |

podobné články

Cyklisté Kulhavý a Prokop mistry světa: Česká show!

 
Tak to byla smršť! Čeští cyklisté na horských kolech vládnou světu. Michal Prokop (30) se stal ve švýcarském Champéry potřetí v kariéře mistrem světa ve fourcrossu, aby jej vzápětí napodobil biker Jaroslav Kulhavý (26)!
04.09.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Prokop (75 článků) , Michal Prokop (75 článků) , Jaroslav Kulhavý (93 článků)

Opilí cyklisté způsobili už stovky nehod, přesto dál klidně popíjejí

 
Opilí cyklisté způsobili od začátku roku už přes 400 nehod, přesto si i nadále neodpírají popíjení na letních zahrádkách. Opilé cyklisty neodrazují ani několikatisícové pokuty.
27.08.2012 06:55 |

podobné články

PŘÍMÝ PŘENOS: Obchoďákem se prohánějí šílení cyklisté

 
Na TN.cz jste sledovali přímý přenos unikátní adrenalinové akce z Liberce s názvem DualMall. Obchodním centrem se budou prohánět cyklisté.
01.03.2013 08:10 |

podobné články