Článek

ČVUT: Studenti se s distanční praktickou výukou perou statečně

 
Už více než rok nemají studenti elektrotechniky kvůli pandemické situaci přístup do výukových laboratoří. Mají-li se z nich ale stát kvalitní vývojáři, je pro ně praktická výuka nezbytností. Vyučující z Katedry měření Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT proto ve svých předmětech využívají domácí laboratorní výuku nebo vzdálenou výukovou laboratoř. Navzdory složitějším podmínkám i v rámci distanční praktické výuky vznikají zajímavé projekty. Studenti chystají například snímač svalové aktivity, autonomní modul pro pěstování květin nebo monitorování kurníku.
19.04.2021 17:30 |

podobné články

Podobné články

Studenti z ČVUT učí matiku i fyziku. Pomohou i při technických problémech s on-line výukou

 
Pomoc s on-line výukou nabízejí rodičům studenti fakulty elektrotechnické z pražského ČVUT. Kromě doučování z matematiky či fyziky mohou rodiny také využít pomoc s technickými problémy během on-line vyučování. V současné době je do projektu zapojeno 73 dobrovolníků a hlásí se další. Studenti budou doučovat svěřené žáky minimálně do konce roku, aby byl efekt dlouhodobý. Fakulta elektrotechnická je vůbec první nepedagogická fakulta, která se do pomoci s on-line výukou zapojila.
23.11.2020 17:30 |

podobné články

ČVUT: 73 dobrovolníků z fakulty elektrotechnické pomáhá se vzdálenou výukou

 
Online doučování v matematice a dalších předmětech, konzultace rodinám i správcům školních sítí, zajištění workshopů a počítačového vybavení – to jsou konkrétní formy pomoci, které dobrovolníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) zajišťují pro školy a jejich žáky v době koronavirové epidemie. K dispozici pro praktickou výuku středoškoláků z domova je rovněž inovativní přístroj LEO.
19.11.2020 11:56 |

podobné články

Baxa (ODS): Školství má ke zvládnutí distanční výuky několik domácích úkolů

 
Jarní výuka otestovala připravenost škol na distanční výuku. Teď je ten pravý čas se z jara poučit a připravit se na moderní distanční výuku do budoucna. Stavíme na zkušenosti ředitelů škol, a proto pro zajištění kvalitní distanční výuky doporučujeme ze strany státu a škol naplnění několika předpokladů.
01.09.2020 11:30 |

podobné články

Fakulta architektury ČVUT ocenila osobnosti architektury

 
Při příležitosti oslav 40. výročí obnovení samostatné existence Fakulty architektury ČVUT v Praze (FA) byly uděleny osobnostem české a zahraniční architektury medaile za pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT. Ocenění v podobě Felberovy medaile, Medaile ČVUT a Medaile FA ČVUT získalo 24 významných osobností a 3 instituce.
02.12.2016 09:30 |

podobné články

ČVUT: Výjimečné ocenění za spolupráci na propagaci České republiky ve světě dostala FIT ČVUT v Praze

 
Studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) se od roku 2009 prostřednictvím výstupů ze svých závěrečných prací zapojují do činnosti americké neziskové společnosti Czech-American TV, aby prostřednictvím televizního vysílání zlepšili povědomí o České republice a jejích regionech.
26.05.2021 20:40 |

podobné články

ČVUT: „Převrácená třída" i na univerzitě? Učitel tvoří místo přednášek videa

 
Docent Zdeněk Hurák z katedry řídicí techniky FEL ČVUT experimentuje již několik let s výukou odborných předmětů ve formátu tzv. převrácené třídy. Studenti zhlédnou výklad v podobě animovaných videí na YouTube doma a při hodinách s učitelem pouze společně řeší příklady a diskutují o tématu.
27.09.2018 11:10 |

podobné články

ČVUT: Studenti stavební fakulty vybudovali slaměný dům. Budou zkoumat jeho vlastnosti a chování při požáru

 
Konstrukční řešení a výstavbu domu na bázi slámy, tepelně-vlhkostní stav slaměných stěn, realizaci hliněných omítek, poruchy způsobené nedostatky při návrhu či realizaci stavby, požární charakteristiky konstrukce ze slámy i její samotné chování při požáru budou v praxi zkoumat studenti Fakulty stavební ČVUT v Praze. V prostorách Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT vybudovali za podpory grantu a pomoci sponzora unikátní slaměný dům. Výsledkem experimentálního výzkumu bude řada diplomových prací i zisk cenných informací, které mohou výrazně přispět ke zlepšení poznatků o výstavbě z environmentálně šetrných materiálů a výrobků v praxi.
15.06.2017 14:50 |

podobné články

Formule studentů ČVUT se předvedly na okruhu F1

 
Studenti týmu CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT a studenti týmu eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT otestovali své monoposty na okruhu Yas Marina v Abú Zabí, kde se každoročně pořádá Velká cena Formule 1.
17.02.2020 18:56 |

podobné články

Problémy s distanční výukou: JE TO OBROVSKÝ CHAOS!

 
Strach z distanční výuky, zavedené jako jedno z opatření v boji s nemocí covid-19, má Karolína Křížová (17). Ta 3. rokem studuje na střední zdravotnické škole v Praze. Systém podle ní není jednotný, a pokud to takhle půjde dál, příprava k maturitě jí nejspíš stačit nebude.
11.10.2020 05:15 |

podobné články

Noví žádoucí klienti pro pražské zavřené restaurace? Rodiny s dětmi na distanční výuce

 
S distanční výukou přichází nejedna komplikace. Problémy s technikou jsou jedna věc, ale pro rodiče je také problematické každodenní zajištění obědů pro děti. Zvláště, když musejí sami pracovat. Hlavní město Praha proto iniciovalo spuštění projektu obědů pro školáky a seniory za dostupnou cenu, přičemž pokrmy uvaří restaurace. Předpoklad je, že za dětskou porci rodiče zaplatí 50,- Kč plus DPH. Seznam dostupných restaurací nabídne přehledně interaktivní mapa.
06.11.2020 20:10 |

podobné články

Šimral (Piráti): Modemy, stravování, technická pomoc i poradenství. Praha pomáhá s distanční výukou

 
Hlavní město Praha i při druhé vlně pandemie nemoci COVID-19 věnuje zvýšenou pozornost pomoci rodičům a dětem, které jsou nyní kvůli vládním nařízením odkázány na distanční výuku. V provozu nadále zůstávají pouze mateřské školy.
12.11.2020 04:36 |

podobné články

Školky najely na distanční výuku: Děti to samy nezvládnou, potřebují asistenci rodičů

 
Se zpřísněním vládních nařízení se od pondělka musely uzavřít i školky. Poslední předškolní ročníky ale musí povinně pokračovat distanční výukou, aby byly děti připravené na základní školu. Ministerstvo školství přitom vydalo manuál až poté, co k uzavření došlo. Mateřské školky si tak musely výuku vymyslet samy. Některé využívají domácí úkoly, jiné pak online schůzky přes MS Teams.
05.03.2021 06:30 |

podobné články

Romové: Covid nás má vyhladit. Je to účel

 
Sever Čech vždy musel řešit řadu problémů, především problémů sociálních, ale i otázky spojené s vyšší nezaměstnaností než v jiných regionech republiky. A teď ještě musí bojovat s covidem. Rodiny tu trápí obtíže s distanční výukou i s nedostatkem pracovních příležitostí. V některých bytech na sídlišti Janov v Litvínově nemají ani elektřinu, takže na distanční výuku přes počítač tu mohou zapomenout. A to není zdaleka jediný problém.
06.04.2021 11:15 |

podobné články

Respirátory v budovách, distanční výuka pro cizince: Jak bude vypadat zimní semestr na vysokých školách?

 
Vysoké školy v Praze počítají se zahájením zimního semestru s prezenční výukou. On-line výuku budou využívat jen ve výjimečných případech, například pro zahraniční studenty. Počet lidí na přednáškách v současnosti neplánují omezovat. Jako ochranu proti šíření covidu-19 budou v souladu s opatřením vlády vyžadovat na chodbách nošení respirátorů. Na Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT) bude nad to ochrana nosu a úst povinná i při výuce, České vysoké učení technické (ČVUT) to bude doporučovat. Vyplývá to z vyjádření zástupců škol.
15.09.2021 08:10 |

podobné články

Rektor ČVUT chce po Jančurovi omluvu za výroky o „zločinném spiknutí”

 
Rektor ČVUT v Praze Petr Konvalinka se ohradil proti výrokům Radima Jančury v nedělním pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce. Majitel společnosti Student Agency v diskusi o opravě dálnic obvinil ČVUT z účasti na „zločinném spiknutí”. Konvalinka proto žádá Jančuru, aby se vhodnou formou veřejně omluvil, nebo předložil důkazy. ČVUT o tom informovalo v tiskové zprávě.
22.05.2014 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (249 článků) , Petr Václav (950 článků)

Čestný doktorát ČVUT pro Richarda Lednického

 
Doctorem honoris causa Českého vysokého učení technického v Praze bude jmenován zástupce ředitele Spojeného ústavu jaderných výzkumů v Dubně Dr. Richard Lednický, DrSc. Vědecká rada ČVUT v Praze se rozhodla udělit mu titul na návrh děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jako uznání jeho přínosu pro vývoj metod ke studiu kvark-gluonového plazmatu a za podporu základnímu výzkumu na ČVUT.
15.01.2015 12:37 |

podobné články

ČVUT: Soutěž návrhů a zatěžování modelů stavebních konstrukcí ukázala na studentské talenty

 
Soutěž Hala roku Akademik 2017, kterou pro studenty vysokých škol se stavebním zaměřením v ČR i zahraničí uspořádala Fakulta stavební ČVUT v Praze, včera na svém finále ukázala, že stejně důležité jako znalosti a nápad, je i precizní realizace. Úkolem studentů bylo doma podle vlastních představ vytvořit z určených materiálů model stavební konstrukce a tento model podrobit náročné zatěžovací zkoušce. Kritériem pro vítězství byla efektivita modelu, tzn. poměr mezi únosností a vlastní tíhou modelu. Model vítězného týmu, studentů Heleny Cuřínové z Fakulty architektury ČVUT a Jana Mládka z Fakulty stavební ČVUT, vážil pouze 139 gramů, unesl přitom zatížení 42,454 kilogramu. Jeho autoři jím tak prokázali svoje vědomosti, talent, ale i výbornou konstrukční práci.
22.04.2017 14:40 |

podobné články

Oslavy 310. výročí založení ČVUT ukončil videomapping na budovu ČVUT-CIIRC

 
7. září proběhl videomapping na budovy ČVUT - CIIRC a Fakulty elektrotechnické, který ukončil oslavy 310. výročí založení ČVUT. Ty byly zahájeny 17. ledna, tedy v den, kdy byl v roce 1707 vydán císařský reskript, jednoznačně podporující vznik inženýrské výuky.
13.09.2017 09:35 |

podobné články

CIIRC ČVUT se připojuje ke vzdělávacímu programu SAP University Alliances

 
Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze (CIIRC ČVUT) zavádí do výuky vzdělávací program SAP University Alliances, který umožňuje studentům i lektorům po celém světě přístup k nejmodernějším technologiím včetně portfolia pro internet věcí SAP Leonardo a dalších řešení. Cílem spolupráce SAP a ČVUT je připravit studenty na požadavky zaměstnavatelů spojené s digitalizací, ulehčit jim tak vstup do pracovního života a pomoci trhu IT, který se potýká s nedostatkem pracovních sil.
26.10.2017 17:50 |

podobné články