Článek

Cukrovarnický palác na Senovážném náměstí se proměnil v luxusní hotel. Otevře se začátkem roku

 
Památkově chráněný a přes sto let starý Cukrovarnický palác na Senovážném náměstí v centru Prahy prošel rekonstrukcí a kolaudací. Americká společnost Hyatt zde otevře pětihvězdičkový hotel Andaz Prague s 176 pokoji, do zkušebního provozu bude hotel uveden začátkem letošního roku. Vyplývá to z úterní tiskové zprávy developera UBM. V budově měla mimo jiné dřív sídlo Investiční a poštovní banka.
04.01.2022 14:50 |

podobné články

Podobné články

Cukrovarnický palác zažil ministerstvo i zásah URNA. Na jaře tu otevře luxusní hotel

 
Cukrovarnický palác, dominanta Senovážného náměstí, byl bezmála dvacet let prázdný a opuštěný. Až v roce 2018 ho koupila rakouská developerská společnost, která palác přestavila na luxusní hotel. Ten se bude za nedlouho otevírat. Samotný palác si v letech 1913 – 1916 nechal postavit tehdejší cukrovarnický spolek. Novobarokní budovu s kubisticko-novoklasicistními prvky na fasádě navrhli architekti Josef Zasche a Theodor Fischer.
12.01.2022 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Fischer (1 článek)

Na Senovážném náměstí vzniká zbrusu nové parkoviště. Ne všem se to líbí, bojí se haldy vozidel

 
Když vystoupíte z tramvaje na zastávce Jindřišská v Praze 1 a projdete pod Jindřiškou věží, objevíte se doslova na staveništi. Na Senovážném náměstí se ustavičně pracuje. Před očimak údivu kolemjdoucích i místních zde roste nové parkoviště. Budovy mezitím prochází rekonstrukcí. Strůjcem změny je rakouská rodinná firma Julius Meinl. Obyvatelům Prahy 1 však vadí právě nové parkoviště, které mění ráz náměstí, a které bude sloužit hotelovým hostům.
20.10.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (81 článků)

Dubaj – památky, ubytování, pláže

 
Jestli je někde právě teď v zimě opravdu krásně, je to Dubaj, místo kde panuje věčné léto. Pokud máte zájem na vlastní kůži ochutnat pravý orientální luxus, je tahle destinace pro vás tou pravou. Když se řekne Dubaj, asi každý si vybaví obrázky výškových budiv, z nichž ta nejslavnější vypadá jako lodní plachta na vysokém stěžni, vzedmutá poryvem větru. Také luxusní hotely se zlatými vodovodními kohoutky, s bazény vysoko nad rušnými ulicemi a s bohatými obchodními centry. Ano, to všechno je Dubaj, slunečná, moderní, pohostinná metropole v Perském zálivu, vítající za rok miliony zvědavých turistů. Pláže Dubaje Dubajské pobřeží lemují nádherné pláže a každá má svůj vlastní charakter. Místní plážová kultura je nepochybně jedním z nejunikátnějších rysů tohoto města. Jednotlivé oblasti mají vlastní specifické kouzlo. Na Sunset Beach najdete skvělé podmínky pro surfování, Palm Jumeirah nabízí luxusní odpočinek, akcí nabitá je pláž Kite Beach, Black Palace Beach je jako stvořená pro rodiny s dětmi. Módní zábavní a nákupní čtvrť The Beach vdechla dubajskému přístavu nový život, moře, písek, nákupy i občerstvení s prvotřídním zázemím, kavárnami a hřišti pro děti, spousta zábavy, např. jízda na velbloudech a pobřežní vodní park, to všechno je Dubaj. Hotely v Dubaji Symbol Dubaje je Hotel Burj Al Arab, nejluxusnější hotel na světě, jehož jedinečný vzhled je pastvou pro oči. Je určen pro lidi, kteří hledají absolutní přepych a nachází se poblíž pláže Jumeirah. Nedaleký přístav Dubai Marina nabízí ubytování i  v hotelu Hotel Byblos Marina nebo Hotel Wyndham Dubai Marina. K úplným špičkám patří Emirates Palace či Armani Hotel, který zabírá spodních 39 pater nejvyšší budovy světa, jíž je více než osmisetmetrový mrakodrap Burdž Chalífa. Tam se ale běžný turista těžko ubytuje. Levnější hotely se nacházejí zejména v oblasti Deira a Bur Dubai. Deira je místo, kde můžete vidět „Starý Dubaj“ a zažít  kouzlo exotického... Čtěte více Příspěvek Dubaj – památky, ubytování, pláže pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.12.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Marina Black (3 články)

Nejméně 27 mrtvých. Teroristé s granáty zaútočili na hotel plný cizinců

 
Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek přepadli hotel Radisson Blu v hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Rozjela se rozsáhlá záchranná akce, do které se zapojila maliská armáda za pomoci zahraničních jednotek. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek napadli hotel Radisson Blu v Bamaku, hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Vedle toho se rozjela rozsáhlá záchranná akce, armáda zabila podle posledních informací 5 teroristů. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Podle tamního ministra bezpečnosti už zásah skončil.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/356638/nejmene-27-mrtvych-teroriste-zautocili-na-hotel-v-mali-se-spoustou-cizincu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Ozbrojenci napojení na al-Káidu v pátek napadli hotel Radisson Blu v Bamaku, hlavním městě Mali. Zajali 170 lidí. Propustili ty, kteří dokázali citovat z koránu. Vedle toho se rozjela rozsáhlá záchranná akce, armáda zabila podle posledních informací 5 teroristů. Agentura Reuters s odvoláním na příslušníky mírových sil OSN píše o 27 mrtvých. Podle tamního ministra bezpečnosti už zásah skončil.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/356638/nejmene-27-mrtvych-teroriste-zautocili-na-hotel-v-mali-se-spoustou-cizincu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
20.11.2015 10:40 |

podobné články

Hotel Roku: Nejlepším luxusním hotelem je Mamaison Suite v Praze

 
Nejlepším luxusním hotelem oceněným v rámci prvního ročníku soutěže Hotel roku se stal Mamaison Suite Hotel Pachtuv Palace Praha. Mezi turistickými tříhvězdičkovými hotely zabodoval Family Hotel Okoř a v kategorii čtyřhvězdičkových hotelů zvítězil Hotel Budweiss z Českých Budějovic. Novinářům to oznámil René Hradecký, ředitel agentury Conventia, která je organizátorem soutěže.
15.06.2012 18:45 |

podobné články

Apartmány jako luxusní lodě: V Dubaji se chystají otevřít plovoucí hotel

 
V Dubaji, hlavním městě Spojených arabských emirátů, se chystají otevřít nevšední hotel. Ten má stát na moři a jednotlivé luxusní apartmány se mohou kdykoliv proměnit v lodě! Pokud vše půjde dle plánu, luxusní zařízení se veřejnosti otevře v roce 2023.
22.12.2021 16:40 |

podobné články

Velká razie na stavbě v centru Prahy: Tisícovku dělníků kontrolovalo 50 celníků i psi!

 
50 celníků i čtyři psovodi se psy vyrazili ve středu dopoledne na razii v centru Prahy. V bývalém cukrovarnickém paláci na Senovážném náměstí, který se nyní mění na luxusní hotel, pracuje zhruba tisícovka dělníků. Kontrola se zaměřuje na nelegální zaměstnávání cizinců.
02.06.2021 13:15 |

podobné články

V Praze do roku 2023 otevřou několik nových hotelů: Přibude až 1000 hotelových pokojů

 
V Praze by do roku 2023 mělo přibýt přibližně 1000 hotelových pokojů převážně v pětihvězdičkových hotelech. Zhruba polovina připadne na centrum města. Výraznou měrou k tomu přispěje přestavba Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí na hotel Andaz se 175 pokoji. Druhou polovinu obsáhne hotelový komplex, který se připravuje na zrušeném tréninkovém hřišti fotbalové Sparty na Letné s otevřením v první polovině roku 2023.
11.02.2020 18:45 |

podobné články

Nový luxusní hotel má zlaté i záchody. Bazén na střeše nabízí blyštivý výhled na Hanoj

 
V centru vietnamské metropole Hanoj vyrostl světový unikát – luxusní hotel, jehož exteriér i interiér je pokrytý 24karátovým zlatem. Hotel Dolce Hanoi Golden Lake byl slavnostně otevřen na počátku června, kdy došlo k rozvolnění restrikcí přijatých kvůli pandemii koronaviru. V budově s 25 podlažími a 342 pokoji lze nalézt zlaté dlaždičky, zlatem obkládané stěny, zlaté vany i záchody. Impozantní je i zlatavá fasáda, jejíž lesk je vidět široko daleko, informoval server Lenta.ru.
02.07.2020 10:25 |

podobné články

Chcete si zaplavat v bazénu vyloženém 24karátovým zlatem? Navštivte opulentní miamské sídlo Gianniho Versaceho

 
Vila Casa Casuarina, ve které žil i zemřel legendární Gianni Versace, tento měsíc otevře své brány veřejnosti. Přesněji řečeno – VIP klientele. Stal se z ní totiž "luxusní hotel":http://www.extra.cz/10-uchvatnych-promen-jak-se-ze-stareho-havarovaneho-letadla-stal-luxusni-hotel Villa by Barton G.
22.03.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Gianni Versace (15 článků)

Ubytujte se u Josefa Abrháma! Tenhle luxusní hotel vyženil +GALERIE

 
Josef Abrhám (57) a Libuše Šafránková (59) o svého jediného syna Josefa (36) strach mít nemusí. Přiženil se totiž do rodiny slavného litoměřického malíře a mecenáše Jana Grimma. A vyženil tak i renesanční palác v centru Litoměřic, který teď slouží jako luxusní hotel.
13.04.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Libuše Šafránková (379 článků)

Ubytujte se u Josefa Abrháma! Tenhle luxusní hotel vyženil +GALERIE

 
Josef Abrhám (57) a Libuše Šafránková (59) o svého jediného syna Josefa (36) strach mít nemusí. Přiženil se totiž do rodiny slavného litoměřického malíře a mecenáše Jana Grimma. A vyženil tak i renesanční palác v centru Litoměřic, který teď slouží jako luxusní hotel.
13.04.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Abrhám (320 článků) , Libuše Šafránková (379 článků)

Hotel Ritz-Carlton na Staroměstském náměstí bude. Otevřít se má do roku 2022, v komplexu vznikne i 26 bytů

 
Hotel na Staroměstském náměstí nakonec přece jen vznikne. Magistrát bude firmě Akroterion dále pronajímat čtyři domy u Staroměstského náměstí, kde se má Ritz-Carlton otevřít do roku 2022, rozhodli radní. Nová smlouva počítá také s vyšším nájemným. Praha koncem loňského roku dosavadní smlouvu s firmou vypověděla kvůli tomu, že nesplnila podmínku, aby soubor budov opravila a zprovoznila do září 2017. Opravy by měly začít na přelomu roku.
29.05.2018 13:25 |

podobné články

Legendární hotel Evropa změnil majitele. Chce mu vrátit slávu z období první republiky

 
Secesní hotel Evropa v centru Prahy koupil od společnosti Julius Meinl zakladatel cestovní kanceláře Exim Tours Ferid Nasr. Chce z něj udělat nejluxusnější hotel ve střední Evropě. Informoval o tom server E15. Hotel je nyní v rekonstrukci, otevřít má na konci příštího roku. Provozovat ho bude celosvětový řetězec Marriott prostřednictvím své značky luxusních hotelů W Hotels.
09.01.2019 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Julius Julius (81 článků)

Prestižní světové ocenění pro slovenský hotel Elizabeth

 
Poslední říjnová neděle se v katarské Doze nesla ve znamení oceňování nejlepších světových hotelů. Mezi řadou prestižních zařízení, která obdržela nominaci, se o cenu ucházel také slovenský hotel Elizabeth. Ten nakonec získal světové ocenění World Luxury Hotel Award 2016 v kategorii „Romantic Hotel“ regionu východní Evropy.
31.10.2016 11:05 |

podobné články

Otevřeli hotel s "nejhorším výhledem na světě": Vyzdobil ho tajuplný Banksy

 
Jeho majitel vtipkuje, že půjde o hotel s nejhorším výhledem na světě. Nový "The Walled Off Hotel" (hotel obehnaný zdmi) v Betlémě totiž stojí přímo vedle několik metrů vysoké zdi oddělující Izrael od Západního břehu Jordánu, který je součástí palestinské samosprávy. Turisty do něj však bude lákat výzdoba z dílny světoznámého britského sprejera Banksyho. Projekt má mimo jiné podpořit dialog na Západním břehu.
14.03.2017 11:00 |

podobné články

Město rekordních mrakodrapů: V Dubaji otevřeli nejvyšší hotel světa

 
V Dubaji otevřeli nejvyšší hotel na světě. Gevora Hotel je vysoký 356 metrů a má 75 pater, informovala agentura AFP. Dosud byl nejvyšším hotelem rovněž dubajský JW Mariott Marquis, který je o metr nižší. Své první hosty nový hotel přivítá v pondělí, napsal místní deník The National.
11.02.2018 18:25 |

podobné články

Slavný Hotel Intercontinental: V roce 1968 ho začali stavět na popud Američanů, byl strohý zvenku, vymazlený uvnitř

 
Hotel Intercontinental je v poslední době skloňován především v souvislosti s právě probíhající rekonstrukcí. Velice zajímavá je však i jeho historie. Brutalistní stavba byla postavena v letech 1968–1974 podle projektu atelieru Epsilon. Už se ale málo ví, že hotel na břehu Vltavy, vznikl ze spolupráce s americkou sítí hotelů International Hotel Corporationonal, a to je až neuvěřitelné kvůli zahraničním vztahům, které v té doby mezi oběma zeměmi panovaly. Zatímco exteriér architekti navrhli poměrně strohý, interiér byl však zcela opačného ražení a spolupracovalo na něm mnoho předních umělců.
31.07.2021 09:45 |

podobné články

První covid hotel v Praze: Polovina zaplněná, hlásí se i manželské páry. O co je největší zájem?

 
První placený covid hotel v Praze očekává, že do konce října bude plně obsazen. Aktuálně plno zhruba z poloviny. Hlásí se stále další zájemci. Řetězec Czech Inn Hotels, který jedno ze svých zařízení pro nemocné s covidem-19 vyhradilo, v případě potřeby otevře pro tyto účely další hotel v hlavním městě, řekl ředitel marketingu Czech Inn Hotels Petr Chábera. Další pražské hotely nabízejí své kapacity ministerstvu zdravotnictví pro pozitivní pacienty.
23.10.2020 15:35 |

podobné články