Článek

Čtvrtek bude s 38 °C nejteplejším dnem týdne. Silné bouřky s krupobitím přijdou večer

 
Ve čtvrtek k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu, takže v odpoledních maximech naměříme 32 až 36 °C, v Polabí a na jižní Moravě bude až 38 °C. Máme před sebou dvacátý tropický den letošních prázdnin. Bouřky mohou být ojediněle silné tj. doprovázené krupobitím a přívalovým deštěm. V bouřkách bude zesilovat vítr na rychlost 70 km/h, jinak bude foukat mírný jihovýchodní o rychlosti do 20 km/h.
09.08.2018 06:25 |

podobné články

Podobné články

V pondělí se teploty vyšplhají nad třicítku. Pak přijdou bouřky s krupobitím a větrem

 
V pondělí očekáváme nadprůměrné teploty. Vyhoupnou se až na 33 stupňů Celsia. Od západu ale přijdou velmi silné bouřky s krupobitím a větrem. 
06.07.2014 13:45 |

podobné články

Meteorologové varují: K východu ČR postupují silné bouřky s krupobitím

 
K východu České republiky postupují velmi silné bouřky s krupobitím, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouře zasáhly současně Moravu i Čechy, nyní jsou na Znojemsku a na Nymbursku. Podle výstrahy meteorologů se objeví velmi nebezpečné bouřky postupně v dalších částech Jihomoravského a Středočeského kraje, dále v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
22.08.2012 16:35 |

podobné články

Na severu slunce, na jihu bouřky. Nedělní počasí rozdělí Česko, sledujte radar

 
Silné bouřky zítra rozdělí počasí v Česku – zatímco v severní polovině území bude polojasno až oblačno, v jižní polovině území bude zataženo až oblačno, během odpoledne místy přeháňky nebo bouřky. Bouřky budou i silné, tj. doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až kolem 40 mm, krupobitím a zesílením větru na rychlost kolem 70 km/h. Také teploty se budou lišit mezi severem a jihem – na severu území bude 26 až 30 °C, na jihu 23 až 27 °C. Bouřka může teplotu skokově snížit až o 5 °C. Foukat bude mírný severní vítr o rychlosti do 20 km/h.
22.07.2018 07:25 |

podobné články

Ve čtvrtek bude 35 °C, hrozí kolapsy. Pak přijdou silné bouřky, sledujte radar

 
Čtvrtek přinese extrémně zátěžové počasí pro naše zdraví. Před přechodem studené fronty bude do Česka vrcholit přiliv teplého jižního vzduchu – kvůli tomu se nejvyšší odpolední teploty zastaví na 29 až 33 °C, na jižní Moravě bude až 35 °C. Odpoledne se budou místy vyskytovat silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, ty budou zatěžovat labilní jedince. Naše pocitová teplota bude zvyšována vlhkostí vzduchu – tzv. heat index bude při 33 °C na 35 °C, při teplotě 35 °C se budeme cítit na 38 °C.
20.07.2017 05:45 |

podobné články

Aktuální varování: Čechy a Vysočinu zasáhnou silné bouřky s krupobitím

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí odpoledne varoval, že vysoké teploty v některých krajích doprovodí silné bouřky doprovázené krupobitím. Výstražná zpráva meteorologů se týká i následujících dnů a její platnost má vypršet až ve středu večer.
18.06.2012 17:50 |

podobné články

Přes sever Čech postupují silné bouřky s krupobitím

 
Přes Děčínsko a Českolipsko postupují v pondělí večer velmi silné bouřky s nárazovým větrem a místy také s krupobitím. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před velmi nebezpečnými bouřkami, které postupně během první části noci zasáhnou Liberecký kraj.
20.08.2012 22:20 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky s dešti a krupobitím, varují meteorologové

 
Česko zasáhnou odpoledne a večer silné bouřky, ojediněle doprovázené přívalovými dešti, krupobitím a nárazy větru. Výstraha, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí od úterních 12:00 do 22:00 pro všechny kraje kromě Jihomoravského, Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského.
11.09.2012 11:20 |

podobné články

Meteorologové bijí na poplach: Přicházejí drtivé bouřky s krupobitím! Hrozí záplavy! PŘEHLED ohrožených míst

 
Možná jste se radovali, že se dnes konečně ochladí, ale bohužel se bude jednat o velmi drastickou změnu. Poté, co v odpoledních hodinách mohou teploty vystoupat až na vražedných 38 ºC, přijdou velmi silné bouřky, vichry a krupobitím. Podívejte se, jaké kraje jsou nejvíce ohroženy.
20.06.2013 12:00 |

podobné články

Po vedru přijdou bouřky s krupobitím a větrem

 
Celou republiku zasáhnou v příštích dvou dnech v důsledku veder silné bouřky. Meteorologové varují před lokálními přívalovými dešti s krupobitím a silným větrem.
06.07.2014 12:45 |

podobné články

Meteorologové varují Čechy: Zítra udeří vedra, poté bouřky s krupobitím!

 
Češi, připravte se na pořádné tropy! Zítra teploty na našem území překročí třicítku, místy se rtuť teploměru vyšplhá až na 33 stupňů Celsia. Poté přijdou od západu velmi silné bouřky s krupobitím a větrem. Meteorologové varují i před lokálními přívalovými dešti, které mohou rozvodnit malé toky. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav a platí až do úterý.
06.07.2014 14:10 |

podobné články

Ve čtvrtek přijdou do Čech silné bouřky. Meteorologové varují i před krupobitím

 
Území Čech zasáhnou ve čtvrtek odpoledne a večer silné bouřky, které mohou být doprovázeny vytrvalým deštěm, kroupami a větrem s nárazy až 70 km/h. Náhlý déšť může ojediněle zatopit níže položená místa a sklepy. Vyplývá to z varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČMHÚ).
30.08.2017 11:30 |

podobné články

Do Česka vtrhly silné bouřky s krupobitím

 
Do Česka dorazily avizované silné bouřky doprovázené krupobitím, nárazy větru až 90 km/hod. a vydatný déšť. První byly zasaženy Krušné hory a sever Čech.
26.05.2009 15:50 |

podobné články

Sever Čech zasáhly silné bouřky s krupobitím

 
Přes Děčínsko a Českolipsko postupovaly v pondělí v noci velmi silné bouřky s nárazovým větrem a místy také s krupobitím. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před velmi nebezpečnými bouřkami, které postupně během první části noci zasáhly Liberecký kraj.
20.08.2012 23:10 |

podobné články

Silné bouřky udeří odpoledne na jihozápadě Čech. Hrozí i kroupy, sledujte radar

 
Silné bouřky na jihozápadě Čech ve čtvrtek a bouřky silné až velmi silné na celém území Česka v pátek. Takové je aktuální varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro nejbližší hodiny. Jako první by se měli mít na pozoru lidé v Karlovarské, Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji, a to od 12 do 22 hodin. Právě tady mají být v pátek bouřky ještě silnější.
31.05.2018 05:45 |

podobné články

Čtvrtek byl nejteplejším dnem v roce. Na Hodonínsku naměřili 38,3 °C

 
Úterní teplotní rekord 37,3 stupňů Celsia zůstal na špici jen dva dny. S 38,3 stupni Celsia, které byly zaznamenány ve Strážnici na Hodonínsku, jej překonal čtvrtek, který se tak stal dosud nejteplejším dnem v letošním roce. Potvrdili to pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu. Oproti úterý ale ve čtvrtek nepadlo mnoho teplotních rekordů.
03.08.2017 19:10 |

podobné články

Vedro ve čtvrtek unaví každého. Na slunci bude až 45° C a hrozí bouřky

 
Čtvrtek bude nejteplejším dnem týdne. Vzduch se rozžhaví až na 35° C, pokud můžete, naplánujte si volný den. Vysoké teploty budou zatěžovat i zdravé jedince. Extrémní zátěž budou představovat pro chronicky nemocné, starší občany, malé děti, těhotné ženy, kardiaky, astmatiky a alergiky. Pocitovou teplotu navýší vlhkost vzduchu. Když teploměr ukáže 35° C, pocitově se budeme cítit na 38° C. Večer se mohou vyskytnout i bouřky. Meteorologové zároveň varují před požáry.
22.06.2017 05:15 |

podobné články

Česko zasáhly silné bouřky s krupobitím: Potrvají až do úterý, znovu se zvednou hladiny řek

 
Silné bouřky a vydatný déšť už dnes zasáhnou celou Českou republiku. Zvláště menší toky se mohou rozvodnit, na většině území Čech je nebezpečí povodní podle meteorologů extrémní. Bouřky a silné deště budou zřejmě ustupovat až v úterý.
09.06.2013 14:35 |

podobné články

Přijdou silné bouřky, průtrže mračen i kroupy

 
Ve čtvrtek odpoledne a večer se v souvislosti s přechodem studené fronty mohou na většině území ojediněle vyskytnout silné bouřky doprovázené silnými dešti a krupobitím. Varoval před nimi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
03.05.2012 11:15 |

podobné články

Na Česko se ženou bouřky s krupobitím a silným větrem

 
Českou republiku zasáhnou ve čtvrtek odpoledne silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami a krupobitím. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v této souvislosti výstrahu pro všechny kraje. Varování platí až do páteční třetí hodiny.
16.06.2011 11:45 |

podobné články