Článek

Čtrnáct nominací na Českého lva získal Hořící ker

 
Film polské režisérky Agnieszky Hollandové věnovaný Janu Palachovi Hořící keř získal rekordních 14 nominací na výroční ceny Český lev. Dvanáct nominací má snímek Zdeňka Tyce nazvaný Jako nikdy. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to oznámilo vedení České filmové a televizní akademie (ČFTA), která prestižní ocenění udělí pojedenadvacáté. 
22.01.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků) , Jan Palach (151 článků)
Podobné články

MÓDNÍ POLICIE: Jak slavní zvládli black tie? Vede Kotek i bez motýlku

 
Slavnostní pražská premiéra trilogie Hořící keř byla ve stylu hollywoodských premiér a měla i svůj dress code. Hosté v pozvánce našli poznámku: black tie. Vyrovnali se s ní po svém. Někdo ji dodržel, jiný si s ní hlavu nelámal. Černých motýlků ale bylo mezi herci z filmu pomálu. Další články k tématu: Premiéru Hořícího keře navštívili herci i diplomati SPECIÁL: Synova oběť, matčin boj. Uvádíme Hořící keř o Janu Palachovi Hořící keř o Palachovi se po premiéře přesune do Rotterdamu DO KINA: Nejlepší film do kin nejde, nejhorší je zapatlá výkaly
25.01.2013 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (151 článků)

Hity Českého lva? Film Hořící keř a úchvatná moderátorka Emma Smetana

 
FOTOGALERIE: Český film už zná držitele sošek Českého lva. Konkurenci převálcoval film Hořící keř. Podívejte se také na hosty slavnostního večera, mezi kterými vynikala krásná Emma Smetana.
22.02.2014 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Körner (12 článků) , Viktor Tauš (37 článků) , Jan Palach (151 článků)

Nejvíc nominací na ceny kritiky má film Hořící keř

 
Nejvíc nominací na Ceny české filmové kritiky, které budou předány 25. ledna v pražském Divadle Archa, získal snímek režisérky Agnieszky Hollandové Hořící keř. Scénář dramatu o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v posrpnovém Československu napsal Štěpán Hulík. Jeho název zazní na finálovém večeru 25. ledna v pražském Divadle Archa desetkrát, dnes za organizátory informovala Uljana Donátová.
02.01.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Nominacím na České lvy vládne Hořící keř

 
Nejvíce nominací na České lvy, celkem čtrnáct, má drama Hořící keř Agniezsky Holland. Spolu s ním jsou na nejlepší český film roku nominovány snímky Jako nikdy, Klauni, Revival a Rozkoš. Ceny budou vyhlášeny 22. února v pražském Rudolfinu.
22.01.2014 11:55 |

podobné články

Filmy Můj pes Killer a Hořící keř byly doporučeny k nominaci na Evropské filmové ceny

 
Dva filmy z domácí produkce byly doporučeny k nominaci na Evropské filmové ceny. Jsou jimi Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové a koprodukční česko-slovenský snímek Můj pes Killer, který natočila režisérka Mira Fornayová.
30.09.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Hořící keř získal nominaci festivalu v Monte Carlu

 
Minisérie věnovaná odkazu Jana Palacha Hořící keř má tři nominace na Zlatou nymfu mezinárodního televizního festivalu v Monte Carl, oznámila Pavla Brožková ze společnosti HBO Europe, pro kterou toto třídílné drama natočila režisérka Agnieszka Hollandová. 
02.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Ivan Trojan si získal Zlatou nymfu za Hořící keř

 
Herec Ivan Trojan získal na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu Zlatou nymfu za svůj výkon v třídílném dramatu věnovaném odkazu Jana Palacha Hořící keř. ČTK to dnes oznámila Pavla Brožková ze společnosti HBO Europe, pro kterou toto třídílné drama natočila režisérka Agnieszka Hollandová. 
14.06.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (220 článků) , Agnieszka Holland (53 článků)

Do boje o Oscary nasadí Česko Hořící ker

 
O prestižního Oscara by se mohlo za Česko ucházet drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové. Do nominací v kategorii Nejlepší cizojazyčný film je vyslala Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
23.09.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Do boje o Oscara jdou za Česko Donšajni a ne Hořící keř

 
O prestižní filmové ocenění Oscar v kategorii neanglicky mluvených filmů se za Českou republiku bude podle všeho ucházet snímek Donšajni Jiřího Menzela a ne drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové. Vyplývá to ze seznamu nominací, který v pondělí zveřejnila americká Akademie filmového umění a věd (AMPAS).
07.10.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Favoritem českých kritiků je Hořící keř

 
Drama o Janu Palachovi Hořící keř je favoritem Cen české filmové kritiky, které budou vyhlášeny 25. ledna v Divadle Archa. Má celkem 10 nominací.
03.01.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (151 článků)

Nejlepším filmem roku je podle kritiků Hořící keř

 
Nejlepším filmem roku 2013 je snímek režisérky Agnieszky Hollandové o Janu Palachovi Hořící keř. Ve čtvrtém ročníku Cen české filmové kritiky pro nejlepší celovečerní hrané a dokumentární filmy v sobotu proměnil šest z deseti nominací včetně těch hlavních - za film, režii i scénář. Jeho autor Štěpán Hulík se stal držitelem ceny pro objev roku.
25.01.2014 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků) , Jan Palach (151 článků)

Češi vyšlou na Oscary Hořící keř

 
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vybrala jako českého kandidáta pro boj o nadcházející Oscary drama Hořící keř režisérky Agnieszky Holland.
23.09.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Tatiana Pauhofová zazáří ve filmu o Palachovi Hořící keř

 
Hlavní roli advokátky Dagmar Burešové v třídílném televizním dramatu o Janu Palachovi ztvární slovenská herečka Tatiana Pauhofová. Příběh o alarmujícím Palachově činu nazvaný Hořící keř, o osudech jeho blízkých a počátcích normalizace začne natáčet polská režisérka Agnieszka Hollandová pro televizi HBO počátkem března. Na dnešním setkání s novináři o tom informovali tvůrci filmu.
22.02.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Pauhofová (89 článků) , Jan Palach (151 článků) , Jana Burešová (7 článků) , Agnieszka Holland (53 článků)

Film Hořící keř o Janu Palachovi je obrazem doby

 
V neděli 27. 1. večer začal kanál HBO vysílat třídílnou filmovou sérii Hořící keř, která je dosud největším projektem jeho středoevropské pobočky. A také chloubou.
28.01.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (151 článků)

Hořící keř má tři nominace na Zlatou nymfu v Monte Carlu

 
Minisérie věnovaná odkazu Jana Palacha Hořící keř má tři nominace na Zlatou nymfu mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu, oznámila Pavla Brožková ze společnosti HBO Europe, pro kterou toto třídílné drama natočila režisérka Agnieszka Hollandová.
03.05.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Hořící keř jde do kin

 
Třídílné drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové půjde 12. září do kin.
02.09.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Do boje o Oscara jdou Donšajni, Hořící keř nesplnil podmínky

 
O prestižní filmové ocenění Oscar v kategorii neanglicky mluvených filmů se za Českou republiku bude podle všeho ucházet snímek Donšajni Jiřího Menzela a ne drama Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové. 
07.10.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Nová DVD: Hořící keř 1.-3. část 2DVD, Liberace!, Stážisti, Útok na Bílý dům a další

 
Třídílné drama Hořící keř, které pro HBO natočila renomovaná polská režisérka Agnieszka Hollandová, vychází ze skutečných událostí, které se udály v souvislosti se sebeupálením Jana Palacha v roce 1969. Michael Douglas a Matt Damon excelují ve filmu o slavném virtuosovi i baviči Liberace! Stážisti je americká komedie, která si bere na mušku přetechnizovaný svět. Jeff Bridges a Ryan Reynolds se představují v rolích dvou policajtů pracujících pro URNA neboli Útvar rozhodně neživých agentů. Nejen americký prezident je v ohrožení ve filmu Útok na Bílý dům.
19.11.2013 07:06 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (170 článků) , Michael Douglas (437 článků) , Jeff Bridges (21 článků) , Ryan Reynolds (170 článků) , Agnieszka Holland (53 článků)

Hořící keř? Utrpení! Děsí mě, kam klesla česká kultura, píše šéfredaktor

 
Třídílný film polské režisérky Agnieszky Holland o Janu Palachovi Hořící keř posbíral nominace na České lvy i Ceny české filmové kritiky. Ne každému se ale líbí. Šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík se na něj nevydržel dívat ani do konce. Něco tak špatného prý už dlouho neviděl.
29.01.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků) , Jan Palach (151 článků)