Článek

ČSSD vyzvala senátory ODS, aby neblokovali LS

 
Sociální demokraté vyzývají senátory ODS, aby "zanechali obstrukcí" a neblokovali přijetí lisabonské smlouvy EU. Ve středu to řekl šéf ČSSD Jiří Paroubek.
26.08.2009 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3466 článků)
Podobné články

Zavedení vyšší DPH od ledna je ohroženo, Senát ji projedná až v prosinci

 
Senát využije celou třicetidenní lhůtu na projednání zvýšení DPH. Uvedl to v ČT jeho předseda, sociální demokrat Milan Štěch. Naznačil, že ji zřejmě vrátí do Sněmovny. Protože vyšší DPH musí ještě podepsat prezident Václav Klaus, hrozí, že nemusí platit už od 1. ledna. Ministr financí Miroslav Kalousek už apeloval na senátory, aby zákon neblokovali.
10.11.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Milan Štěch (698 článků) , Miroslav Kalousek (6475 článků)

Zaměstnavatelé: Karenční lhůta má smysl, nerušte ji. Komora vyzvala senátory, aby Škromachův návrh odmítli

 
Drtivá většina zaměstnavatelů (73 %) nesouhlasí se zrušením karenční lhůty. Vyplývá to z čerstvého průzkumu Hospodářské komory ČR (HK ČR) mezi jejími členy, do kterého se zapojilo 1034 zaměstnavatelů. Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý stanovisko podnikatelů dnes odpoledne osobně tlumočil také předsedovi Senátu PČR Milanovi Štěchovi a vyzval ho a ostatní senátory i oficiálním dopisem, aby od zítřka v Senátu PČR projednávaný návrh zrušení karenční doby nepodpořili.
15.03.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (511 článků) , Milan Štěch (698 článků) , Vladimír Dlouhý (511 článků)

Hospodářská komora vyzvala senátory, aby novelu stavebního zákona schválili

 
Veřejné prohlášení akademických pracovníků k novele stavebního zákona ve prospěch ekologických spolků je značně účelové, neboť cíleně vyzdvihuje argumenty, které vyvolávají dojem, že novela omezuje práva jedné skupiny osob, konkrétně dotčené veřejnosti. Ve vztahu k dotčené veřejnosti je však novela v souladu s mezinárodními závazky ČR, vyplývajícími především z příslušných směrnic EU. Hospodářská komora proto dnes oficiálním dopisem apeluje na senátory, aby potřebnou novelu stavebního zákona schválili.
30.05.2017 15:45 |

podobné články

Bývalí komunisté a flanďáci. Komentátor hodnotí antiklausovské senátory

 
Komentátor František Matějka tvrdě odsoudil senátory, kteří se podepsali pod text obviňující prezidenta Václava Klause z velezrady. Na jedné straně podle Matějky stojí někdejší adepti komunistické strany, flanďák František Bublan nebo Eliška Wagnerová, pro kterou sousloví státní suverenita zřejmě nic neznamená. Na druhé straně stojí Klaus, který jako jeden z mála našich politiků za český stát bojuje. Tvrdé zúčtování se senátory uveřejnil Matějka na blogu iDnes.cz.
28.02.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , František Bublan (188 článků) , Václav Matějka (9 článků)

Pardubická ČSSD vyzvala bývalé členy ke složení mandátů

 
ČSSD pardubického okresu vyzvala tři bývalé členy, Vítězslava Novohradského, Pavla Svobodu a Aleše Vavřičku, aby se vzdali svých mandátů v zastupitelstvu města. Novohradského vyzvala také k tomu, aby složil i mandát krajského zastupitele a funkci předsedy dozorčí rady společnosti Nemocnice Pardubického kraje a místopředsedy zdravotního výboru krajského zastupitelstva.
29.12.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (363 článků) , Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (364 článků)

ČSSD vyinkasuje za senátory 41 miliónů, ODS o 8,5 miliónu přijde

 
Opoziční ČSSD bude dostávat ze státního rozpočtu za senátory nově 41,04 miliónu korun ročně, polepší si o 5,99 miliónu korun. Příspěvek pro ODS klesne po nynějších volbách do horní komory o 8,55 miliónu na 12,83 miliónu korun.
20.10.2012 17:50 |

podobné články

Pirátská strana vyzvala ČR, aby nabídla azyl Snowdenovi

 
Pirátská strana dnes dopisem vyzvala ministerstvo vnitra, aby nabídlo azyl v České republice Edwardu Snowdenovi, který vyzradil detaily amerického odposlechového programu Prism. Sdělil to místopředseda Pirátů Jakub Michálek. Strana též vyzvala ministra vnitra v demisi Jana Kubiceho, aby razantně odmítl sledovací praktiky USA.
04.07.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Pirátská strana vyzvala ČR, aby nabídla azyl Snowdenovi

 
Pirátská strana dnes dopisem vyzvala ministerstvo vnitra, aby nabídlo azyl v České republice Edwardu Snowdenovi, který vyzradil detaily amerického odposlechového programu Prism. ČTK to sdělil místopředseda Pirátů Jakub Michálek. Strana též vyzvala ministra vnitra v demisi Jana Kubiceho, aby razantně odmítl sledovací praktiky USA.
04.07.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

ODS: Vyzýváme řidiče taxi, aby v zájmu obyvatel Prahy dopravu neblokovali

 
Naprosto chápeme situaci na trhu taxislužeb a jsme si vědomi faktu, že sladění pravidel pro tzv. sdílenou ekonomiku s podmínkami klasických oborů podnikání a řemesel zůstalo kvůli nečinnosti vlády i magistrátu tři roky na mrtvém bodě.
30.09.2017 19:05 |

podobné články

ČLK vyzvala všechny lékaře k podpoře akce Děkujeme, odcházíme

 
Česká lékařská komora (ČLK) vyzvala všechny lékaře, aby plně podpořili akci Děkujeme, odcházíme, při níž už dalo výpověď 3800 nemocničních lékařů. Současně vyzvala zástupce ministerstva zdravotnictví a lékařských odborů, aby se v zájmu občanů urychleně vrátili k jednacímu stolu.
05.02.2011 15:00 |

podobné články

Imigrační úřad se z Dědiny přestěhuje! Chovanec zatím vyřeší bezpečnost a dopravu

 
Obyvatelé Dědiny dosáhli svého a mohou částečně slavit. Po měsících dohadů s radnicí a ministerstvem vnitra kvůli zbudovanému imigračnímu centru přímo uprostřed sídliště, jsou vidět první výsledky. Ministr Milan Chovanec (ČSSD) slíbil, že pro centrum najde jiné prostory a v blízké době jej přestěhují. Do té doby posílí hlavní město autobusovou dopravu a také zajistí parkování pro cizince, aby neblokovali už tak přeplněná parkoviště na sídlišti.
12.04.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1403 článků)

Předseda Senátu ke schvalování zákonů: Vážnější nedostatky nemůžeme přehlédnout, nejsme sebevrazi

 
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) považuje požadavek ODS, která senátory vyzvala, aby co nejrychleji projednali některé normy, za pokrytectví. Ačkoli se budou snažit zákony schválit rychleji než obvykle, zásadní chyby prominout nemohou. V tom případě by se obrátil Senát na vládu, aby vydala zákonná opatření v nezbytných věcech.
17.08.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (698 článků)

Náhrady pro senátory šplhají do statisíců. Provolají i 70 tisíc ročně

 
Náhrady pro senátory se pohybují v řádech statisíců ročně. Někteří z nich dostávají desetitisíce na cestu do práce, i když od ní bydlí pár minut, platí nájemné za kancelář vlastní straně anebo jim nedělá problém provolat až 70 tisíc za rok. Tuto sumu se podařilo provolat dvěma z nich: Tomáši Grulichovi z ODS a Janu Látkovi z ČSSD. Data vyplývají z přehledu, který má k dispozici MF Dnes.
08.04.2016 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Látka (6 článků)

Bárta pod palbou. Výkonná rada ODS ho vyzvala, aby vysvětlil kauzu ABL

 
Výkonná rada ODS vyzvala ministra dopravy Víta Bártu (VV), aby vysvětlil veřejnosti roli agentury ABL ve sledování politiků ODS. Bárta ABL před vládním angažmá vlastnil, bezpečnostní agentura je dosud v rukou jeho rodiny.
17.01.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Hejtmanka píše ekologům: Už neblokujte D8, stejně to nemá smysl

 
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová píše ekologům ze Společnosti přátel přírody. V dopise je prosí, aby už dál neblokovali dostavbu dálnice D8 přes České středohoří. Rovněž jim vytkla, že svými postoji poškozují pověst skutečných ekologů.
21.08.2012 21:55 |

podobné články

Další chytrý řidič parkoval: U Kamenické blokoval SUV průjezd tramvají!

 
Je to asi nějaké prokletí, že řidiči teréňáků neumí parkovat tak, aby neblokovali další dopravu. Během měsíce je to už několikátý případ, který stojí za to. SUV s britskou značkou to ovšem tentokrát odneslo i pár škrábanci.
21.10.2014 19:55 |

podobné články

Děti Země hrozí prezidentu Zemanovi žalobou. Popisoval, jak vymáhají „výpalné“

 
Ekologický spolek Děti Země požádal prezidenta Miloše Zemana o poskytnutí důkazů k jeho tvrzením proneseným v pondělí při návštěvě Jihomoravského kraje. Zeman při setkání se zastupiteli v reakci na dotaz naznačil, že zelení aktivisté požadují „výpalné“, tedy sponzorský dar, aby neblokovali projekty žalobami.
01.06.2017 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21126 článků)

Neblokujte v pátek dopravu a dorazte na vládu, vyzývá Babiš pražské taxikáře

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vyzval pražské taxikáře, aby v pátek ráno neblokovali dopravu v Čestlicích u Prahy. Taxikáři tam ohlásili protest proti memorandu, které nedávno podepsali zástupci vlády se společností Uber. Sdružení vadí, že řidiči Uberu nemají taxametr. Služby účtují přes aplikace v mobilním telefonu. Čestlice jsou nedaleko Průhonic, kde šéf vlády bydlí. Podle informací ČTK dnes Babiš v Brně místo protestu pozval taxikáře na úřad vlády, kde, jak řekl, bude od 6:00.
03.05.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13490 článků)

Svrhněte vládu a pojďme do předčasných voleb, vyzvala ČSSD poslance

 
Největší opoziční strana ČSSD vyzvala koaliční poslance, aby se při hlasování o nedůvěře vládě vyslovili proti kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zopakoval, že jediným možným východiskem ze současné situace jsou předčasné volby.
26.04.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Petr Nečas (9271 článků)