Článek

ČSSD ve ztrátě. A ani lidovci nemají důvod k jásotu

 
Sociální demokraté mají opět problémy s penězi. V posledním roce totiž strana z Lidového domu hospodařila se ztrátou více než 30 milionů korun. Ale třeba u lidovců taky není asi úplně veselo.
29.03.2021 17:40 |

podobné články

Podobné články

Hnutí jako firma: ANO vloni skončilo ve ztrátě čtyřicet milionů

 
Hospodaření hnutí ANO za loňský rok skončilo ve ztrátě 40,4 milionu korun. Ve ztrátě jsou zahrnuty náklady na loňskou volební kampaň. Stojí to ve výroční finanční zprávě, kterou hnutí zveřejnilo na svém webu. V roce 2015 naopak hospodaření druhé nejsilnější vládní strany skončilo se ziskem 26,9 milionu korun, píše ČTK.
01.04.2017 13:10 |

podobné články

Pravice by teď ovládla volby. ODS letí nahoru, VV vstaly z mrtvých

 
AKTUALIZOVÁNO Únorový průzkum volebních preferencí agentury SANEP ukázal, že trojkoalice má opět dostatek příznivců a spolu s lidovci by za stávajícího rozložení sil znovu mohla sestavovat vládu. Nejvíce si polepšila ODS, ve srovnání s předchozím měsícem o téměř tři procenta. Důvod k jásotu mají i Věci veřejné, které se po dlouhé době dostaly přes pětiprocentní hranici.
10.02.2012 11:20 |

podobné články

Pravice by teď ovládla volby. ODS letí nahoru, VV vstaly z mrtvých

 
Únorový průzkum volebních preferencí agentury SANEP ukázal, že trojkoalice má znovu dostatek příznivců a spolu s lidovci by za stávajícího rozložení sil znovu mohla sestavovat vládu. Nejvíce si polepšila ODS, ve srovnání s předchozím měsícem o téměř tři procenta. Důvod k jásotu mají i Věci veřejné, které se po dlouhé době dostaly přes pětiprocentní hranici.
10.02.2012 11:25 |

podobné články

Pravice by teď ovládla volby. ODS letí nahoru, VV vstaly z mrtvých

 
Únorový průzkum volebních preferencí agentury SANEP ukázal, že trojkoalice má znovu dostatek příznivců a spolu s lidovci by za stávajícího rozložení sil znovu mohla sestavovat vládu. Nejvíce si polepšila ODS, ve srovnání s předchozím měsícem o téměř tři procenta. Důvod k jásotu mají i Věci veřejné, které se po dlouhé době dostaly přes pětiprocentní hranici.
10.02.2012 14:10 |

podobné články

Zákon o referendu je hrozbou, míní lidovci a ODS

 
Česko nepotřebuje podle ODS zákon o obecném referendu, jak o něm vyjednává hnutí ANO s komunisty a hnutím SPD. Návrh je populistický a povede k rozmělnění demokracie, uvedl po jednání s lidovci místopředseda ODS Martin Kupka. Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka doplnil, že menšinová vláda sice deklaruje, že chce o návrzích jednat se všemi stranami, k jednání o návrhu referenda, ale lidovci ani zástupci stran přizváni nebyli. Za pojistku mají lidovci nynější rozložení sil v Senátu. 
13.02.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (966 článků)

Lidovci na sjezdu zkritizovali ministra dopravy i Rusko

 
Lidovci na svém zlínském sjezdu kritizovali ministra dopravy Daniela Ťoka za to, že podle nich porušuje koaliční smlouvu. Celý resort je kvůli tomu ve špatném stavu. Ministr ale jakoukoli kritiku odmítá a naopak tvrdí, že se mu na ministerstvu začalo dařit. Lidovci také podpořili místopředsedu strany a ministra zemědělství Mariána Jurečku v otázce biopaliv. Kromě domácích témat se delegáti sjezdu věnovali i zahraničí. Lidovci ostře odsoudili ruskou agresi na Ukrajině, která podle nich ohrožuje stabilitu celého regionu. V neposlední řadě se členové KDU-ČSL také věnovali problému nelegální migrace. 
24.05.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Dan Jureček (18 článků)

Lidovci a ANO vypustili svá stanoviska k minimální dani pro živnostníky

 
Lidovci tvrdí, že se na koaličním jednání v noci z úterý na středu nedohodli na zavedení minimální daně pro osoby samostatně výdělečně činné. Informoval o tom server iDnes.cz, jemuž místopředseda lidovců Jan Bartošek řekl, že na zavedení minimální daně pro OSVČ se strany nedomluvily. ČSSD tvrdí, že opatření nemá šikanovat živnostníky, ale přimět k placení ty podnikatele, kteří jsou řadu let ve ztrátě, ale jejichž majetkové poměry tomu neodpovídají.
12.12.2013 14:50 |

podobné články

ČSSD a lidovci se předhanějí v regulaci hazardu

 
Téma regulace hazardu se stalo předmětem trumfování mezi soc. dem. a lidovci. ČSSD nyní předložila novelu loterijního zákona, která dává obcím a městům do rukou možnost regulovat všechny typy hazardních her. Lidovci, kteří už novelu loterijního zákona předložili, iniciativu ČSSD chválí, ale vyčítají jí, že neobsahuje zpoplatnění hazardu. Ve hře je přitom ještě třetí novela z dílny senátorů.
25.11.2009 03:45 |

podobné články

Sládek (SPR-RSČ): Žádný důvod k jásotu, ani na jedné straně

 
Ve Francii představuje prezident velmi silného hráče nejen uvnitř země, ale také ve vztahu k ostatním zemím. Není to systém přímo americký, ale i tak má prezident dostatek pravomocí k tomu, aby v podstatě vedl zemi.
08.05.2017 10:20 |

podobné články

Přehřívají ekonomiku, prohlubují krize, lepší by bylo, kdyby nedělali nic. Markéta Šichtařová odkrývá něco, co prý naštve centrální bankéře

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Čtvrteční rozhodnutí České národní banky zvýšit základní sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,5 procenta vede Markétu Šichtařovou k prohlášení, že centrální banka vždy přišla se svým opatřením až po funuse. Nejen tentokrát, ale i s intervencemi proti české koruně. V konečném důsledku je to horší, než kdyby ČNB nedělala vůbec nic. Analytička nevidí důvod k jásotu ani nad 30. místem České republiky v žebříčku sestaveném podle podmínek pro podnikatele. Všímá si dílčích ukazatelů jako vymahatelnost práva a snadnost začít podnikat, kde je naše pozice naprosto katastrofální.
05.11.2017 18:45 |

podobné články

Lidovci nemají kandidáta na předsedu, sjezd odloží

 
Lidovci zřejmě nebudou volit nové vedení strany na svatého Václava 28. září, ale až na konci roku. Oficiální zdůvodnění možného odkladu je, aby netříštili síly před komunálními a senátními volbami. Neoficiálně se ale mezi lidovci mluví o tom, že se zatím nenašel silný kandidát na předsedu.
01.09.2010 06:25 |

podobné články

Lidovci a Starostové chtějí přidat učitelům, omezit byrokracii

 
Koalice Lidovci a Starostové chce zvýšit plat učitelů na 130 procent průměrné mzdy. Usiluje i o omezení byrokracie ve školách a chce umožnit, aby mohli učit i experti z praxe, kteří nemají pedagogické vzdělání. Uvádí se to v programu koalice pro podzimní volby do Sněmovny, který dnes Lidovci a Starostové představili v Praze. Informuje o tom ČTK.
29.06.2017 16:05 |

podobné články

Ondřej Neff: Nejsem ani Mengele, ani asociální zrůda, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl smekat před průvodem homosexuálů!

 
ROZHOVOR Pořadatelé Prague Pride nechtějí pouze toleranci, ale upozorňují, že jim jde i o respekt. „Co je to za drzý nesmysl?“ Sexuální orientaci za důvod k respektu nepovažuje spisovatel a publicista Ondřej Neff. Dal za pravdu senátorovi Jiřímu Čunkovi a pěkně se naštval: „Ne. Já nejsem ani Mengele, ani asociální zrůda, ale nevidím jediný důvod, proč bych měl smekat čepici před průvodem homosexuálů. Proč?“ V souvislosti s rozhodnutím o dvojnásobném rodičovství dvou homosexuálů také uvedl: „Je to vůbec nejhorší degradace ženy, kterou dějiny poznaly. Dva chlapi najmou ženskou, aby jim porodila dítě, to dítě jí seberou, zaplatí jí prachy a dítě si odvezou v kočárku a hýčkají ho. Nemám důvod si myslet, že se o něj dobře nepostarají. Ale ten princip, že si někdo najme něčí dělohu a naše feministky a obecně feministky neběhají po ulici a neřvou vzteky? To nechápu.“
04.08.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (332 článků) , Jiří Čunek (863 článků)

Lidovci skončili v téměř milionové ztrátě. Stáhly je tam loňské volby

 
KDU-ČSL loni hospodařila se ztrátou 985 000 korun. Výsledek hospodaření ovlivnily náklady na krajské a senátní volby, které dosáhly 35,2 milionu korun. Vyplývá to z výroční finanční zprávy, kterou strana zveřejnila na svých internetových stránkách. V roce 2015, kdy se žádné volby nekonaly, lidovci dosáhli zisku zhruba 23 milionů korun.
30.03.2017 11:05 |

podobné články

Průměrná mzda se zvýšila, reálně ale máme méně peněz. PŘEHLED

 
Průměrná mzda se v prvním čtvrtletí podle Českého statistického úřadu zvýšila, ale důvod k jásotu tady není. Kvůli inflaci si totiž fakticky za vydělané peníze koupíme méně.
07.06.2012 11:00 |

podobné články

Nezaměstnanost bude strašit Česko dál. Firmy raději přetěžují současné zaměstnance

 
Česko je prý z ekonomické stránky už z nejhoršího venku. Český statistický úřad potvrdil podle nasbíraných aktuálních dat konec recese. Důvod k jásotu? Zatím asi jen k opatrnému. ParlamentníListy.cz se v této souvislosti ale zajímaly spíše o to, jak se tato dobrá zpráva odrazí na míře nezaměstnanosti.
03.09.2013 17:25 |

podobné články

Pašeračka Tereza se raduje: Snížili jí trest o devět měsíců!

 
Tereza Hlůšková (24) má důvod k jásotu. Z rozhodnutí pákistánského prezidenta Árifa Alvího se totiž dostane ven z vězení o tři měsíce dřív. Hlava státu snižovala tresty vězňům jako dárek k tamnímu dni nezávislosti.
16.08.2020 06:05 |

podobné články

„To se můžeme rovnou zabít.“ Markéta Šichtařová smetla plány. Bruselu i Fialy

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Žádný důvod k jásotu pro Česko není, že Evropský parlament ponechal jádro a plyn mezi zelenými, finančně zvýhodňovanými zdroji. „Česká republika považuje jadernou energii za ekologickou už roky. Máme být rádi za to, že nám někdo cizí ‚povolil‘ něco, co my nepovažujeme za špatné a do čeho mu vůbec nic není?“ diví se Markéta Šichtařová takovému přístupu. Podobně otevřeně komentuje zelené plány nizozemské vlády, která rozhodla snížit stavy skotu o 30 %. „Proč končit u krav? Lidstvo by nejvíc snížilo emise dusíku, pokud by spáchalo hromadnou sebevraždu, ne?“ glosuje ekonomka ekologické šílenství.
10.07.2022 17:20 |

podobné články

Lidovci nepodpoří vysoké progresivní zdanění z dílny ČSSD

 
Ačkoli pro zavedení progresivního zdanění příjmu fyzických osob jsou soc. demokraté, komunisté i lidovci – tedy většina ve Sněmovně – návrh ČSSD, aby se příjmy nad 1,2 miliónu korun zdaňovaly 30 procenty, nemá šanci na úspěch. Proti jsou totiž lidovci, kteří jsou pouze pro symbolický rozdíl mezi zdaňovanými pásmy. Nyní existuje jedna 15procentní sazba ze superhrubé mzdy pro všechny.
08.12.2009 03:35 |

podobné články