Článek

ČSSD si na on-line sjezdu zvolí nové vedení po vypadnutí ze Sněmovny

 
Nové vedení, před kterým bude stát úkol zlepšit volební výsledky i ekonomickou situaci strany, si na dnešním sjezdu zvolí ČSSD. O funkci předsedy sociální demokracie, která se v říjnových volbách poprvé v samostatné ČR nedostala do Sněmovny, se zatím uchází sedm kandidátů. Favority jsou ministryně práce v demisi Jana Maláčová a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.
10.12.2021 06:55 |

podobné články

Podobné články

Zemanovci zvolí nové vedení, na sjezdu promluví prezident Zeman

 
Strana práv občanů - zemanovci si na dnešním sjezdu v Praze zvolí nové vedení. K delegátům promluví také prezident a čestný předseda strany Miloš Zeman. Bude je varovat před případným vládním angažmá po příštích sněmovních volbách. Podle nynějších průzkumů by SPOZ mohla pětiprocentní hranici pro vstup do dolní komory překonat.
23.03.2013 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků)

Zemanovci si zvolí nové vedení, předsedou může být Veleba

 
Strana práv občanů - zemanovci si dnes na mimořádném sjezdu v Praze zvolí nové vedení. Předsedou uskupení, které propadlo v loňských parlamentních volbách, by se mohl stát bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba. Na sjezdu má během odpoledne vystoupit i prezident Miloš Zeman, který je čestným předsedou strany.
29.03.2014 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků)

Vládní KDU-ČSL si dnes v Ostravě zvolí vedení, funkci předsedy obhajuje Jurečka

 
Vládní KDU-ČSL si dnes odpoledne zvolí na sjezdu v Ostravě vedení. Pozici předsedy bude obhajovat ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který je v čele lidovců od ledna 2020. Zatím je jediným kandidátem, není však vyloučeno, že se někdo ke kandidatuře přihlásí až přímo na sjezdu. Sjezd skončí v neděli.
23.04.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (957 článků)

Lidovci si dnes v Olomouci zvolí nové vedení

 
V Olomouci dnes začne dvoudenní sjezd KDU-ČSL, na kterém si strana zvolí nové vedení. Svou funkci pravděpodobně obhájí současný předseda Pavel Bělobrádek, který chce vrátit stranu příští rok do Poslanecké sněmovny. Bělobrádek zřejmě nebude mít protikandidáta. Na sjezdu dnes kolem poledne vystoupí prezident Miloš Zeman.
08.06.2013 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků) , Pavel Bělobrádek (1639 článků)

Lidovci si zvolí nové vedení

 
KDU-ČSL si na sobotním sjezdu v Olomouci zvolí nové vedení. Svou funkci pravděpodobně obhájí současný předseda Pavel Bělobrádek, který chce vrátit stranu příští rok do Poslanecké sněmovny.
08.06.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1639 článků)

Sociální demokracie zahájí sjezd, zvolí nové vedení

 
Sociální demokraté si dnes na sjezdu, který začíná v Praze, zvolí nové vedení. Staronovým předsedou strany by se měl bez problémů stát premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který je jediným kandidátem na funkci. Zajímavější může být souboj o místopředsednické posty, o nichž bude rozhodovat rekordní počet více než 750 delegátů.
13.03.2015 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Nové vedení ČSSD má být zvoleno už v pátek, první den sjezdu

 
V pátek odpoledne a večer bude více než 600 delegátů sjezdu ČSSD v Ostravě volit nové stranické vedení. Program svého 37. sjezdu dnes největší opoziční strana zveřejnila na svém webu. Před volbou osloví zástupce sociálních demokratů nový prezident a někdejší předseda ČSSD Miloš Zeman. Mezi dalšími pravděpodobnými hosty jsou slovenský premiér a předseda Směr-SD Robert Fico či odborový předák Jaroslav Zavadil.
12.03.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (982 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)

Zemana bych na sjezd pozval, členové si to přejí. Jeho vztah s ČSSD je bohužel chladný, říká okresní šéf ČSSD Brno-venkov

 
38. SJEZD ČSSD „Uznávám i Miloše Zemana. S přibývajícími roky na každého člověka doléhá zdraví a zvýrazňují se osobnostní rysy. V tomto kontextu vnímám řadu jeho výroků jako správné, ale příliš výrazné,“ řekl v rozhovoru ParlamentníchListů.cz předseda stranické okresní organizace Brno-venkov Ivo Trubák jen pár dní před začátkem sjezdu ČSSD. Podle Trubáka je ale chybou, že právě Zeman na sjezdu bude chybět. Vedení ČSSD jej mělo podle jeho soudu pozvat, a to z důvodu, že část stálé členské základny si to přeje. „Je totiž chybou na sjezdu reprezentovat jen osobní stanovisko vedení,“ dodal k tomu šéf OVV.
25.02.2015 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků)

KDU-ČSL: Nový předseda se zvolí na mimořádném sjezdu 25. ledna

 
Širší vedení strany odsouhlasilo navržený termín mimořádného sjezdu, na kterém se zvolí nový předseda lidovců. Sjezd se uskuteční v sobotu 25. ledna 2020 v hotelu Ambassador v Praze.
14.12.2019 08:40 |

podobné články

KDU-ČSL: Nový předseda se zvolí na mimořádném sjezdu 25. ledna

 
Širší vedení strany odsouhlasilo navržený termín mimořádného sjezdu, na kterém se zvolí nový předseda lidovců. Sjezd se uskuteční v sobotu 25. ledna 2020 v hotelu Ambassador v Praze.
14.12.2019 23:45 |

podobné články

Zelení si na víkendovém sjezdu zvolí nové vedení

 
Strana zelených si o víkendu zvolí nové vedení. Do čela sedmičlenného předsednictva bude volit muže a ženu (předsedu a 1. místopředsedu), kteří společně s dalšími členy předsednictva budou mít dvouletý mandát.
21.01.2016 08:25 |

podobné články

Zemanovci si zvolí nové vedení, na sjezdu vystoupí prezident

 
Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ) si dnes odpoledne zvolí nové vedení. V čele neparlamentního uskupení už nebude pokračovat současný předseda Lubomír Nečas, kandidáty do vedoucích funkcí ale strana zatím nepředstavila. Na zasedání SPOZ v pražském Top Hotelu dorazí i čestný předseda strany prezident Miloš Zeman, který vystoupí s projevem.
07.03.2020 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků)

Trikolóra si zvolí nové vedení, post předsedkyně obhajuje Majerová Zahradníková

 
Hnutí Trikolóra si na dnešním sjezdu zvolí nové vedení. O pozici předsedy usilují čtyři kandidáti. Obhajovat funkci bude překladatelka a bývalá poslankyně za ODS Zuzana Majerová Zahradníková, kterou vyzvou antropolog a vysokoškolský pedagog Ivo Budil, právník a podnikatel Jindřich Rajchl a projektový manažer Robert Troška. Sjezd se bude konat v pražském hotelu Olšanka, bude však neveřejný.
29.01.2022 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Budil (64 článků)

Moderní, svižná, úderná. Petříček s Maláčovou představili na sjezdu svou vizi ČSSD

 
V pátek dopoledne zahájila on-line dvoudenní sjezd sociální demokracie, na němž si delegáti zvolí předsedu strany a další členy vedení. Kandidát na šéfa strany, současný ministr zahraničí Tomáš Petříček, děkoval spřízněným organizacím, které výborně fungují a jsou dobrým základem jak pomoci při restartu sociální demokracie. Rovněž vyzdvihl i zahraniční spolupráci se sesterskými stranami po celé Evropě či s europoslankyní Radkou Maxovou. S projevem vystoupila také ministryně sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová; kladla důraz na debatní kempy a zapojování členů do přípravy programu. „Volební program musí být stručný, úderný a členové ho musí znát, jako když bičem mrská,“ dodala na sjezdu.
09.04.2021 15:00 |

podobné články

ODS na Praze 1 si zvolí nové vedení

 
Občanští demokraté z Prahy 1 si ve čtvrtek zvolí nové vedení. Oblastní sněm s nově zaregistrovanými členy se sejde poprvé od zrušení místní organizace. Tu zrušilo pražské vedení strany kvůli ostrým sporům mezi členy.
22.09.2011 10:15 |

podobné články

Zelení: Strana slaví 30 let existence a chystá se na přelomovou změnu vedení

 
Strana zelených si o víkendu 25. a 26. ledna na svém sjezdu v Ústí nad Labem poprvé v historii zvolí spolupředsednickou dvojici. Zároveň Zelení na sjezdu oslaví 30. narozeniny od založení strany a prvního sjezdu, který proběhl 17. února 1990 v Brně.
10.01.2020 16:00 |

podobné články

Piráti si počátkem ledna zvolí vedení, Bartoš chce pokračovat

 
Piráti si na počátku ledna zvolí nové vedení. V čele strany chce pokračovat dosavadní předseda Ivan Bartoš, který Piráty letos poprvé dovedl do Sněmovny. Informovala o tom dnes mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Volba pětičlenného republikového předsednictva vyplývá ze stanov strany, podle nich se musí uskutečnit do tří měsíců od voleb do Sněmovny.
27.11.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Strana zelených si na sjezdu zvolí nového předsedu

 
Strana zelených si dnes na svém pražském sjezdu zvolí nového předsedu. O post lídra se spolu utkají dosavadní šéf strany Ondřej Liška a předseda její pražské organizace Petr Štěpánek. Zelení v podzimních sněmovních volbách nedosáhli na poslanecká křesla, díky překročení tříprocentní hranice hlasů však mají nárok na pravidelné státní příspěvky.
25.01.2014 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (912 článků) , Petr Štěpánek (912 článků) , Ondřej Liška (370 článků) , Ondřej Štěpánek (42 článků)

Vedení ČSSD zvolí část delegátů. Jejich řady rozšíří ženy

 
Na březnovém sjezdu delegátů ČSSD bude více žen a mladých lidí. Právě ty v sobotu zvolí ústřední výkonný výbor strany.
12.02.2011 08:00 |

podobné články