Článek

ČSSD si díky senátním volbám přilepší. Zato ODS přijde o miliony

 
ČSSD si díky úspěšným senátním volbám přilepší o skoro šest milionů ročně, druhá nejúspěšnější strana ODS si naopak o necelých devět milionů pohorší. Na své si ale přijdou i nováčci v horní komoře a to Strana zelených, Piráti, či hnutí Ostravak, kteří si každoročně do stranické kasy připíší 855 tisíc korun.
20.10.2012 19:50 |

podobné články

Podobné články

Zeman tuší, kolik lidí přijde k volbám. A vyděsil se

 
Prezident Miloš Zeman očekává, že k nadcházejícím komunálním volbám přijde polovina oprávněných voličů, k senátním pak pětina. Uvedl to při dnešní návštěvě Českého statistického úřadu (ČSÚ), který bude výsledky voleb tradičně zpracovávat.
07.10.2014 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21116 článků)

Vláda bude škrtat na platech úředníků, přilepší poslancům a soudcům

 
Ve středu bude vláda opět projednávat návrh státního rozpočtu pro příští rok. Zatímco se bude škrtat na platech úředníků, stát přilepší ústavním činitelům včetně soudců, poslanců a senátorů. Podle plánů vlády v příštím roce vydá stát na platy a další odměny za práci všech svých zaměstnanců o 324 milionů korun méně než letos.
19.11.2012 21:35 |

podobné články

Důchodci si přilepší. Penze se zvýší průměrně o 200 korun

 
Podle návrhu nové vyhlášky si od ledna důchodci měsíčně přilepší průměrně o 200 korun. Pevná část penze se zvýší o 60 korun na 2400 korun a procentní podíl poroste o 1,6 procenta. Dále se zvednou příplatky k důchodům pro odbojáře, vězně komunistického režimu a pozůstalé po nich.
16.09.2014 19:15 |

podobné články

Rodiny s více dětmi si přilepší, Sněmovna schválila vyšší daňové slevy

 
Rodiny, které mají dvě a více dětí, si přilepší. Poslanci ve středu v závěrečném čtení schválili novelu zákona o dani z příjmů, která zvyšuje daňové zvýhodnění o 1200 korun za rok na druhé dítě. Na třetí a další potom o 3600 korun ročně.
02.03.2016 12:00 |

podobné články

Delší dobu nemocní zaměstnanci si přilepší. Vzrostou jim dávky

 
Zaměstnanci, kteří se nacházejí v delší pracovní neschopnosti, si od příštího roku přilepší. Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal novelu, která zavádí růst procentní sazby od druhého měsíce nemoci. Předloha o pojistném na sociálním zabezpečení také zjednodušuje podnikatelům administrativu spojenou s placením odvodů. O Zemanově podpisu informoval Hrad.
01.08.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21116 článků)

Hejtman Mišák: Doufám, že občané neskočí na špek náhlým spasitelům

 
Stanislav Mišák (ČSSD) je již druhé volební období hejtman Zlínského kraje. Není to však dlouho, co uvažoval o rezignaci. Jak se situace vyvíjí nyní? A co je podle jeho názoru v kraji prioritně třeba zlepšit? V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme se také vrátili v čase k senátním volbám, kde byl v druhém kole poražen Tomiem Okamurou a nahlédli jsme do budoucnosti k předčasným volbám.
23.08.2013 13:55 |

podobné články

Vystrčil (ODS): Největší úspěch roku 2013? Změna zákoníku práce

 
Účast na 350 akcích, návštěva čtyř desítek obcí ve svém senátním obvodu, zorganizování sedmi návštěv historických prostor Senátu i desítky vystoupení k senátním tiskům. Ale především úspěšná změna zákoníku práce, která byla schválena Senátem, Poslaneckou sněmovnou a podepsána prezidentem. To je jen stručný výčet z činnosti krajského zastupitele a senátora Miloše Vystrčila za rok 2013.
19.06.2014 21:01 |

podobné články

Odboráři se dnes vyjádří k volbám i k situaci ve zdravotnictví

 
Odboráři dnes chtějí zveřejnit svůj postoj k blížícím se krajským a senátním volbám. Vyjádřit se chtějí také k situaci ve zdravotnictví. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) oznámí i to, jakou očekává podle svých propočtů míru inflace v příštím roce či čeho by chtěli její předáci dosáhnout při kolektivním vyjednávání.
03.10.2012 06:30 |

podobné články

Nestačím zírat. Jste křivák, okřikl Okamura lidovce

 
Tomio Okamura se kvůli doplňovacím senátním volbám na Zlínsku ostře pustil do kandidáta lidovců, starosty Patrika Kunčary. Vadí mu, že jej nejprve žádal o podporu, a když ji nezískal, rozhodl se Okamuru pomluvit v médiích. Úsvit má na Zlínsku svého kandidáta do Senátu. Šéf Úsvitu proto ve svém prohlášení vyzývá občany, aby přišli k volbám podpořit Pavla Talaše a pomohli tak ke změnám v Parlamentu.
02.12.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2082 článků)

Česká televize propojí ministry se starosty a v metropolích představí kandidáty na primátora

 
1. 9. startuje v České televizi speciální vysílání věnované podzimním volbám. Jeho cílem je mimo jiné posílit zájem veřejnosti o komunální politiku. Zpravodajství České televize proto připravilo doposud nejkomplexnější informační servis o regionálně významných tématech, tři debaty propojující ministry s lokálními politiky a jejich problémy, tři debaty z největších metropolí, ve kterých se představí kandidáti na primátora, i speciální vysílání v průběhu volebního víkendu. Předvolební informační servis nabídne Česká televize také ve vztahu k senátním volbám.
29.08.2014 11:35 |

podobné články

ANO zahájilo kampaň k podzimním volbám, Babiš chce uspět hlavně v Praze

 
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš při zahájení kampaně k senátním a komunálním volbám zopakoval, že za zásadní klání hnutí sice považuje volby do Sněmovny, nicméně chce zabodovat i na místní úrovni. Za největší výzvu přitom považuje uspět v Praze.
01.09.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků)

Známý politolog představil nepříjemnou vizi ukrajinských voleb a vyplísnil Schwarzenberga

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Na úvod svého pravidelného hodnocení politických událostí posledních dní se politolog Zdeněk Zbořil věnuje blížícím se ukrajinským volbám, které podle něj budou jen propagandistickou mlhou s podporou USA a Evropské unie, přičemž militarizace země a hrozba potenciálního konfliktu prý bude dále možná. Vyjádřil se také k sankcím vůči Rusku, k podzimním komunálním a senátním volbám, ale i k výrokům pražského primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) k podpoře Prahy.
15.09.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (656 článků)

Nejvyšší správní soud dostal tři stížnosti kvůli volbám, jednu podali Piráti

 
Nejvyšší správní soud (NSS) v zákonné lhůtě obdržel tři stížnosti kvůli senátním volbám, zabývat se bude dvěma z nich. Jednu podal častý stěžovatel, druhou na poslední chvíli doručila Pirátská strana, řekla dnes ČTK mluvčí soudu Sylva Dostálová. Piráti podle předsedy Lukáše Černohorského zpochybnili výsledky voleb kvůli tomu, že neměli možnost v některých obcích delegovat své kandidáty do okrskových volebních komisí.
31.10.2014 19:01 |

podobné články

Hitparáda profláklých tváří. V čem Miroslava Němcová drhne? Politologové rozebírají demonstrace proti Zemanovi a Babišovi

 
POLITOLOGOVÉ Demonstrace proti mocenskému bloku Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi v řadě měst i protesty při návštěvách vlády v regionech dokazují, že obavy z nástupu autoritářské vlády Andreje Babiše spojené s komunisty ve společnosti neoslabují. A podle politologů se dá očekávat, že po klidnějším prázdninovém létě budou na podzim, vzhledem ke komunálním a senátním volbám, ještě gradovat. „Přibude jich začátkem září, protože celá řada happeningů, protestů a demonstrací se bude vztahovat k podzimním volbám. Už nyní se na nich začínají prezentovat politici z pravostředového světa,“ poukázal na účast některých opozičních politiků na jedné z největších demonstrací, která se uskutečnila minulý týden v Praze, politolog Jan Kubáček.
11.06.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13468 článků) , Miroslava Němcová (1401 článků) , Jan Zeman (326 článků)

HK ČR nesouhlasí se senátním návrhem zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) opětovně vyjadřuje svůj nesouhlas se senátním návrhem zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě (tisk č. 275), který dnes na svém jednání projednala vláda.
28.08.2014 10:35 |

podobné články

Na mítinku ČSSD: Nenastane-li změna, skončíme jako banánová republika

 
REPORTÁŽ (UVNITŘ FOTOGALERIE) Po Hranicích na Přerovsku byl další zastávkou pro předvolební akci sociálních demokratů Vsetín. Dnes dopoledne sem před zdejší městský úřad přišlo několik málo desítek občanů poslechnout si slova předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky a dalších stranických špiček. Politici přesvědčovali přítomné, aby neváhali přijít ke krajským a senátním volbám a zvolili sociální demokraty a vyjádřili tak nespokojenost s vládou Petra Nečase (ODS).
09.10.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Dokážeme to. Jsem s vámi. Historik sepsal k volbám pojednání o nejdebilnějších politických sloganech

 
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Volební kampaň a slogany, jimiž nás oblažují nejrůznější kandidáti, si vybral historik a spisovatel Vlastimil Vondruška pro svůj pravidelný nedělní glosář. Čte-li heslo politiků, že pracují pro nás, vybaví se mu pohled kamer do jednacího sálu parlamentu, kde je většina poslaneckých lavic prázdná. Na tvrzení, že jsou jedněmi z nás, si zase vzpomene vždy, když se důchodcům přidá v rámci valorizace stovka, zatímco politikům se přilepší o tisíce.
25.09.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (106 článků)

ČSSD vyzývá TOP 09 a ODS: Podpořte zrušení sKaret

 
Ústřední výkonný výbor ČSSD dnes vyzval vládní strany TOP 09 a ODS, aby ve Sněmovně podpořily senátní návrh na zrušení sociálních karet, řekl po jeho jednání šéf opoziční strany Bohuslav Sobotka. ČSSD, která za senátním návrhem stojí, si podle svého předsedy myslí, že je důležitější obsah normy než to, kdo ji předložil. sKarty jsou podle ČSSD projekt sociálně necitlivý, diskriminační a nefunkční. 
13.04.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9490 článků)

ČSSD vyzvala ODS a TOP 09 k podpoře návrhu na zrušení sKarty

 
Ústřední výkonný výbor ČSSD dnes vyzval vládní strany TOP 09 a ODS, aby ve sněmovně podpořily senátní návrh na zrušení sociálních karet, řekl po jeho jednání šéf opoziční strany Bohuslav Sobotka. ČSSD, která za senátním návrhem stojí, si podle svého předsedy myslí, že je důležitější obsah normy než to, kdo ji předložil. sKarty jsou podle ČSSD projekt sociálně necitlivý, diskriminační a nefunkční.
13.04.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9490 článků)