Článek

ČSSD s ANO se shodly na potřebě schválení rozpočtu

 
Zástupci ČSSD a hnutí ANO se v noci shodli na potřebě schválení státního rozpočtu na příští rok do konce prosince. Strany budoucí koalice také chtějí do konce roku předložit novelu zákona o státní službě, kterou po ČR požaduje Evropská komise. Na tiskové konferenci po nočním jednání to v Lidovém domě řekli předsedové stran Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš. Své závěry chtějí dvě nejsilnější strany budoucí koalice předložit lidovcům.
29.11.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14706 článků) , Bohuslav Sobotka (9531 článků)
Podobné články

ČSSD s ANO chtějí schválení rozpočtu do konce roku

 
Zástupci ČSSD a hnutí ANO se v noci na dnešek shodli na potřebě schválení státního rozpočtu na příští rok do konce prosince. Strany budoucí koalice také chtějí do konce roku předložit novelu zákona o státní službě, kterou po ČR požaduje Evropská komise. Na tiskové konferenci po nočním jednání to v Lidovém domě řekli předsedové stran Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš. Své závěry chtějí dvě nejsilnější strany budoucí koalice předložit lidovcům.
29.11.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14706 článků) , Bohuslav Sobotka (9531 článků)

A je to: ANO a ČSSD zařídí, aby Babiš mohl být ministrem financí

 
Noční jednání potencionálních koaličních partnerů přineslo také posun v otázce potřeby negativního lustračního osvědčení každého ministra vlády. Server Lidovky.cz si všímá, že ANO a ČSSD se shodly na potřebě zrychleného přijetí služebního zákona. Ministři by tak už napříště neměli potřebovat lustrační osvědčení.
29.11.2013 13:20 |

podobné články

Sklenák: Původní vládní návrh na jednoprocentní zvýšení platů neměl šanci na schválení

 
Předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák je přesvědčen o tom, že bylo povinností šéfů zejména koaličních poslaneckých klubů najít shodu na takovém zvýšení platů ústavních činitelů, které by ve sněmovně uspělo. Podle něj se ukázalo, že původní vládní návrh na jednoprocentní zvýšení neměl šanci na schválení. Výbor pro sociální politiku, jehož je Sklenák členem, dnes doporučil zvýšení zhruba o 14 procent, jak se shodly poslanecké kluby. Předsednictvo ČSSD s takovým růstem ale v pátek vyjádřilo nesouhlas.
27.11.2014 14:07 |

podobné články

Osobnosti: Roman Sklenák (107 článků)

Poslanci ČSSD, ANO a KDU-ČSL se shodli: Rozpočet musí být schválený do konce roku

 
Sociální demokraté, hnutí ANO a lidovci se na dnešní večerní schůzce podle jednoho z jejích účastníků shodli na potřebě schválení státního rozpočtu do konce roku. Dohodli se také na vytvoření pracovní skupiny k zákonu o státní službě. V úterý mají vyjednávání pokračovat schůzkou předsedů trojice stran.
02.12.2013 21:20 |

podobné články

V Karlovarském kraji se KSČM a ČSSD shodly zatím jen na programu

 
V Karlovarském kraji se vítězná KSČM s druhou ČSSD shodly zatím jen na programových prioritách. O rozdělení křesel v radě budou ještě jednat. Obě strany trvají na pěti místech v devítičlenné radě. KSČM ale nabídla, že by si ČSSD mohla ponechat místo hejtmana, pokud se spokojí s menším zastoupením ve vedení kraje, řekli ČTK po jednání představitelé obou levicových stran.
21.10.2012 08:05 |

podobné články

Podnikatelé a ČSSD se shodli na potřebě zavedení eura do roku 2015

 
Zástupci podnikatelů a ČSSD se ve čtvrtek shodli na potřebě zavedení eura v roce 2015 a na rozšíření podpory malých a středních podnikatelů prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky.
25.03.2010 12:55 |

podobné články

ČSSD a ODS se shodly na počtu sněmovních výborů

 
Zástupci občanských demokratů se v pátek sešli se svými protějšky z ČSSD. Jak uvedly obě strany, tématem jednání byly organizační záležitosti kolem nového obsazení Sněmovny. Strany se například shodly v tom, že chtějí zachovat současný počet 17 sněmovních výborů.
15.11.2013 15:06 |

podobné články

Rodící se koalice přežila zásadní schůzku. KDU má ale dále výhrady

 
Sociální demokraté, hnutí ANO a lidovci se na dnešní večerní schůzce shodli na potřebě schválení státního rozpočtu do konce roku. Dohodli se také na rozšíření pracovní skupiny k zákonu o státní službě o zástupce KDU-ČSL. Na tiskové konferenci to uvedli předsedové trojice stran, kteří budou v úterý diskutovat o rozdělení resortů v příští vládě.
02.12.2013 23:35 |

podobné články

Vláda schválila návrh rozpočtu na rok 2013. Schodek bude 100 miliard

 
Vláda ve středu schválila návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 100 miliard korun. Aktualizovaný návrh rozpočtu předložený ministerstvem financí po nedávném úspěšném schválení vládního balíčku daňových změn má proti původnímu návrhu výdaje a příjmy o 4,1 miliardy korun nižší. Prvním čtením nového návrhu státního rozpočtu na příští rok se bude Sněmovna zabývat příští středu 28. listopadu.
21.11.2012 11:05 |

podobné články

Týmy ANO, ČSSD a Trojkoalice se mají naráz sejít na konci týdne

 
Potenciální partneři na pražské radnici ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) se poprvé sejdou společně na konci týdne. Nad svými programy se dnes shodly ČSSD a ANO. "Vzájemně jsme si pročítali programy a zjistili jsme, že v tam nejsou neshody," řekl ČTK lídr ČSSD a ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík. Shodu nad programy potvrdila i předsedkyně pražského ANO Radmila Kleslová.
13.10.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Radmila Kleslová (194 článků)

Piráti chtějí sebrat peníze Hradu

 
Sněmovní strany se shodují na potřebě zvýšit prostředky ve státním rozpočtu určené na sociální služby. Nemají ale jednotnou představu o tom, kolik peněz poskytnout a z jaké kapitoly státního rozpočtu je vzít. Mimo to strany plánují i další přesuny peněz v rozpočtu, zejména ve prospěch školství. Informuje o tom ČTK.
12.12.2017 16:00 |

podobné články

Gajdůšková (ČSSD): Schválení státního rozpočtu je úspěch Sobotkovy vlády

 
Schválení státního rozpočtu v současném formátu v první dekádě prosince je velký úspěch vlády Bohuslava Sobotky.
12.12.2014 20:31 |

podobné články

Ano, Romové chtějí jen dávky. Dámy v ČT se shodly

 
Romy nesmíme za každou cenu podporovat. Ne na úkor ostatních a ne bez jejich vlastní odpovědnosti. Na tom se shodly šluknovské ženy ve zvláštním vydání pořadu Tah dámou na ČT24.
20.11.2011 10:50 |

podobné články

Ostrý návrh Babiše: Seknout plošně všechny položky v rozpočtu

 
Jednání ČSSD s ANO o rozpočtu a daních sleduje i server Idnes.cz a odkazuje na výrok šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, který při příchodu na jednání s experty sociální demokracie uvedl, že ANO našlo úspory v řádu miliard korun. Ale už v pondělí večer v ČT Faltýnek řekl, že ANO zvažuje plošné šetření v návrhu rozpočtu. Místopředseda ČSSD Zaorálek hodnotí dosavadní jednání podle Aktuálně.cz jako klidné a konstruktivní.
19.11.2013 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zaorálek (53 článků)

Poslanci budou hlasovat o rozpočtu. Výbor ho doporučil ke schválení

 
Sněmovna se začne v úterý zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok. Končící vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL jej předložila se schodkem 50 miliard korun. Deficit je o deset miliard nižší, než jaký se předpokládá podle schváleného rozpočtu na letošek.
03.12.2017 19:30 |

podobné články

Poslanci už mají na stole návrh rozpočtu na příští rok

 
Poslanci už mají na stole návrh státního rozpočtu na příští rok. Kdy se jím začnou zabývat v prvním čtení, zatím není jisté. Podle předběžných informací by to mohlo být 11. prosince. Už v příštím týdnu mají poslanci schvalovat harmonogram jeho projednávání. Obě největší sněmovní strany, ČSSD a ANO, se ve čtvrtek shodly, že chtějí schválit rozpočet do konce roku. 
29.11.2013 16:25 |

podobné články

Rozpočet je třeba, přestože ho nastavoval ještě Kalousek, říká šéf komunistů

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize proti sobě zasedli dva místopředsedové sněmovny a zároveň dva šéfové parlamentních stran Vojtěch Filip (KSČM) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Shodli se na potřebě rychlého schválení rozpočtu. Navzdory tomu, že jeho základy nastavoval ještě exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Došlo i na téma volby posledního místopředsedy Poslanecké sněmovny.
01.12.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6619 článků) , Vojtěch Filip (1137 článků) , Pavel Bělobrádek (1550 článků) , Václav Vojtěch (84 článků)

Schůzka lídrů evropských zemí se prý shodla na potřebě chránit hranici EU

 
Lídři zemí Evropské unie se ve čtvrtek večer shodli na potřebě chránit hranici schengenského prostoru, řekl novinářům krátce po půlnoci předseda jejich schůzky Donald Tusk. Summit podle něj uvítal návrhy Evropské komise jdoucí tímto směrem, včetně plánu na vznik společné pohraniční a pobřežní stráže. Svůj konkrétní postoj k těmto návrhům by měli příslušní ministři formulovat v první polovině příštího roku.
18.12.2015 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (161 článků)

„Ztroskotanec“ Havel, uprchlíci... Spisovatel Padevět o neustálé potřebě Čechů vytvářet si nepřítele

 
Spisovatel Jiří Padevět se na internetových stránkách časopisu Host rozepsal o české potřebě neustále si vytvářet nějakého nepřítele, proti kterému se musíme vymezovat. Dobře patrná je tato tendence již od roku 1945, kdy takovým nepřítelem mělo být nacistické hnutí Werwolf, ačkoli na našem území bylo riziko střetu s ním minimální. Dnes jsou podobně neviditelnou hrozbou na našem území uprchlíci.
08.01.2016 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havel (368 článků) , Jiří Havel (368 článků)