Článek

ČSSD nesouhlasí se změnou DPH, chce daňovou progresi

 
Opoziční sociální demokraté nesouhlasí s dnešním rozhodnutém vlády zvýšit daň z přidané hodnoty o jeden procentní bod na 15 a 21 procent a se zrušením zelené nafty. ČSSD navrhuje obnovení daňové progrese a zvýšení daní firmám.
23.05.2012 15:30 |

podobné články

Podobné články

ČSSD chce zásadní reformu daní směrem k progresi, řekl Sobotka

 
Aktuální nastavení českého daňového systému vyhovuje velkým a bohatým, cílem ČSSD nejsou kosmetické úpravy daní, ale zásadní reforma směrem k progresi. Novinářům to po dnešním jednání širšího vedení sociální demokracie řekl předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. Konkrétní parametry reformy chce sociální demokracie představit na jaře příštího roku, píše ČTK.
10.12.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9551 článků)

Paroubek představil cestu z krize, chce změnit hospodářský systém

 
ČSSD představila ve čtvrtek vlastní ekonomický koncept rozvoje České republiky. Předseda soc. dem. Jiří Paroubek zopakoval, že chce obnovit daňovou progresi, zvýšit některé spotřební daně a zároveň snížit výdaje státu. Program představil na mezinárodní ekonomické konferenci, které se zúčastnili i představitelé partnerských sociálně demokratických stran.
21.01.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3926 článků)

Nečasův kompromis nestačí, Šťastný odmítá daňovou progresi pro nejbohatší

 
Ačkoliv premiér a předseda ODS a Petr Nečas nastínil v pondělí výkonné radě strany kompromisní návrh daňového balíčku, jeho podpora ze strany rebelujících poslanců není ani zdaleka jistá. I přes ústupek v tom, že by se nezvyšovala základní sazba DPH, existují i další třecí plochy. Poslanec ODS Boris Šťastný přiznal, že má dlouhodobě velký problém se solidárním zdaněním lidí s nejvyššími příjmy.
16.10.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (411 článků) , Petr Nečas (9348 článků)

ČSSD proti boháčům... Koalice: S námi ale ne!

 
Zavést daňovou progresi, aby chudším zůstalo v portmonce více peněz, a naopak bohatým a firmám se daně zvýšily. To je nové volební téma ČSSD.
12.12.2016 09:25 |

podobné články

Poslanci odhlasovali vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě

 
Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila rozsáhlou vládní novelu zákona o daních z příjmů, která zejména zvyšuje daňovou slevu na druhé a další dítě, vrací daňovou slevu důchodcům a omezuje výdajové paušály živnostníků. Obsahuje i některá opatření proti daňovým únikům. K závěrečnému schvalování se poslanci vrátí pravděpodobně na zářijové schůzi
17.07.2014 14:30 |

podobné články

Sněmovna kývla na vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě

 
Poslanci řekli ano změnám na vyšší daňovou slevu na druhé a třetí dítě a také odsouhlasili, aby se daňové slevy pracujícím a podnikajícím důchodcům vrátily na daňovou úlevu 24 840 korun ročně. Na druhou stranu se naopak omezí výdajové paušály živnostníků na dva miliony korun. Norma nyní putuje do Senátu.
24.09.2014 10:40 |

podobné články

Kongres Trumpovi schválil klíčovou daňovou reformu. Kritici: Bohatým bude líp

 
Kongres Spojených států ve středu schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh už v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli procedurálním pochybením musel následně odsouhlasit pozměněnou verzi, kterou potvrdila také sněmovna, čímž schvalovací proces skončil. Zákon nyní zamíří k Trumpovi k podpisu. Prezident na Twitteru přijetí reformy označil za historickou daňovou úlevu pro Američany.
20.12.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5486 článků)

ČSSD slíbila 13. důchod, zrušení poplatků a daňovou progresi

 
Sociální demokraté tvrdí, že dokážou vybojovat takové změny, které přivedou Česko během následujících 15 let mezi deset zemí s nejvyšším životním standardem v rámci EU.
13.03.2010 12:00 |

podobné články

Návrh ČSSD na obnovení daňové progrese dostal stopku

 
Sněmovna dnes odmítla v prvním čtení sociálnědemokratickou novelu zákona o daních z příjmů, která obnovuje daňovou progresi.
27.09.2011 12:55 |

podobné články

Mládek z ČSSD: To je radost, jednat s lidovci

 
Na dvou úrovních včera jednali sociální demokraté s lidovci. Ve sněmovně expertní týmy obou stran dohadovaly daňovou progresi a registrační pokladny, v Lidovém domě pak šéfové stran Bohuslav Sobotka a Pavel Bělobrádek ladili další postup koaličních vyjednávání. Informují o tom Lidové noviny.
21.11.2013 09:27 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9551 článků) , Pavel Bělobrádek (1620 článků)

Paroubek: Daně - hratelná karta proti Babišovi?

 
Zcela nepochybně ano, ale ne v tom pojetí, jak to zatím rozvíjí vedoucí představitelé ČSSD. Mluvit o tom, že se ještě sníží zdanění nízkopříjmových plátců daně, už hraničí s nerealismem. Nízké daně už lze jen obtížně ještě dále viditelně snižovat. A stejně tak, pokud jde o daňovou progresi – je to naprosto spravedlivý požadavek. Ale...
05.01.2017 15:15 |

podobné články

Hamáček proti Babišovi. Jde o daně. A do toho přišlo varování z Národní rozpočtové rady

 
Od Nového roku by se měl zrušit výpočet daně ze superhrubé mzdy. Návrh Andreje Babiše (ANO) počítá se sazbou nově počítané daně ve výši 15 %. Předseda ČSSD Jan Hamáček s tím nesouhlasí – místo toho navrhuje daňovou sazbu 19 % a zároveň chce zvýšit daňovou slevu na poplatníka. „Zrušení superhrubé mzdy nesmí rozvrátit veřejné finance!“ odůvodňuje Hamáček náhlou změnu názoru. V létě totiž podporoval návrh premiéra Babiše.
27.10.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20063 článků) , Jan Hamáček (2338 článků)

Podvody s DPH stojí Česko miliardy ročně. Expertka popsala způsoby, jak je utnout

 
V celé Evropě zmizí kvůli různým podvodům s DPH asi 150 miliard eur (asi 3,8 bilionu korun). Podle expertky za to může „vymazání“ hranic, ale i další faktory – největší podvody na DPH totiž prý vznikají při příhraničním obchodování. O problematice výběru DPH jsme se bavili s daňovou poradkyní, vysokoškolskou pedagožkou a členkou Unie daňových poradců Hanou Zídkovou.
20.05.2018 05:20 |

podobné články

KSČM slibuje daňovou progresi a státní pomoc firmám v problémech

 
Komunisté slibují lidem ve volebním programu, že zruší takzvanou superhrubou mzdu a zavedou progresivní zdanění lidí i firem. Hodlají prosadit státní odkup akcií podniků, které se dostávají do ekonomických problémů.
29.03.2010 11:45 |

podobné články

Povodňovou stokorunu navrhnou VV nahradit daňovou progresí

 
S kompromisním návrhem, který by měl vyřešit spor o povodňovou daň mezi vládními stranami, chtějí přijít Věci veřejné (VV). Místo jednotné stokorunové sazby pro všechny zaměstnance navrhují výši poplatku rozdělit podle výše příjmů například na 50, 100 a 150 korun, tedy jakési progresivní zdanění v malém. Právo o tom informoval zdroj z VV.
26.08.2010 06:40 |

podobné články

Nevyměnili jsme sliby za koryta, hájí svou partaj Babák

 
Poslanec za Věci veřejné Michael Babák odmítá nárůst přímých daní, naopak daňovou progresi by podpořil.
10.03.2011 18:15 |

podobné články

Středočeský kraj nesouhlasí s dočasnou změnou integrovaného povolení pro neratovickou Spolanu

 
Středočeský kraj nesouhlasí s 18. změnou integrovaného povolení pro akciovou společnost Spolana Neratovice pro výrobu kaprolaktamu a kyseliny sírové. Negativní stanovisko jako vyjádření územně samosprávného celku schválila Rada Středočeského kraje na jednání dne 8. srpna 2016.
12.08.2016 19:40 |

podobné články

Žonglující Nečas: Říkal daně, myslel složenou daňovou kvótu

 
Nejednoho člověka muselo při informaci o plánovaném zdvojnásobení sazby DPH napadnout, že to příliš nekoresponduje s předvolebním slibem ODS udržet daně na současné úrovni. Tuto výtku odrazil premiér Petr Nečas v rozhovoru pro HN tvrzením, že v ODS tím měli na mysli složenou daňovou kvótu.
25.02.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9348 článků)

Senátoři ČSSD zkusí odložit daňovou reformu. Ať platí až po volbách, říkají

 
Senátoři ČSSD dostali za úkol změnit v horní komoře daňovou reformu tak, aby začala platit až po parlamentních volbách, řekl dnes novinářům předseda opoziční strany Bohuslav Sobotka. ČSSD takové odložení účinnosti reformy prosazovala už v Poslanecké sněmovně, vláda však hovoří jen o možnosti odložit ji na počátek roku 2014.
11.11.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9551 článků)