Článek

ČSSD: Co by měli řešit poslanci?

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k náplni práce Poslanecké sněmovny
08.02.2023 22:35 |

podobné články

Podobné články

Poslanci zatím kalamitu na D1 řešit nebudou, ANO bod vetovalo

 
Poslanci kolaps na D1 v úterý ve Sněmovně řešit nebudou. Mimořádný bod, který navrhovali poslanci KDU-ČSL, zavetovali poslanci hnutí ANO. Všechny ostatní poslanecké kluby předem avizovaly, že zařazení mimořádného bodu podpoří.
18.12.2018 17:05 |

podobné články

Chovanec a Babiš na koberečku: Poslanci budou řešit i „prověrku pro Vráťu“

 
Ve Sněmovně začalo páté jednání poslanecké komise, která se zabývá spornou reorganizací policie. Před poslanci začal jako první vypovídat ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který policejní reformu podepsal i přes nesouhlas koaličního hnutí ANO. Jeho předseda a ministr financí Andrej Babiš patřil mezi nejhlasitější kritiky změn u policie a dnes by měl před poslanci také vystoupit. Poslanci by měli vyslechnout i hradního kancléře Vratislava Mynáře kvůli bezpečnostní prověrce, kterou se neúspěšně pokusil získat.
05.09.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků) , Vratislav Mynář (1442 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Poslanci měli řešit zprávu ombudsmanky, místo toho ji cupovali kvůli uprchlíkům

 
Místo souhrnné zprávy o činnosti veřejného ochránce práv za rok 2014, kterou měli poslanci ve čtvrtek řešit, se diskuse opět stočila k uprchlíkům. Debatu začal šéf poslanců Úsvitu Marek Černoch. Do ombudsmanky Anny Šabatové se pustil například kvůli její kritice detenčního zařízení v Bělé-Jezové.
17.12.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (533 článků)

Poslanci budou řešit migrační krizi. A možná i údajný únik tajných informací v kauze Čechů zadržovaných v Libanonu

 
Poslanci by se dnes měli vrátit k diskusi o migrační krizi. Na poledne je navíc svolána mimořádná schůze, na níž by poslanci měli jednat o údajném úniku informací z Bezpečnostní rady státu. Jde zejména o propuštění pětice Čechů zadržovaných v Libanonu, prý výměnou za Libanonce Alího Fajáda. O Fajádovo vydání žádaly Spojené státy pro podezření z terorismu.
12.02.2016 06:25 |

podobné články

Poslanci by dnes měli jednat o vztazích s Izraelem

 
Debata o česko-izraelských vztazích by měla být jedním z témat dnešní sněmovní schůze. Poslanci se zřejmě budou věnovat novinovému článku tří českých ministrů zahraničních věcí, kteří kritizovali izraelské plány na anexi židovských osad na Západním břehu Jordánu. Poslanci by měli také schvalovat novelu, která zlepší informovanost klientů bank, nebo nový zákon, který má pomoci řešit daňové spory v EU.
17.06.2020 06:20 |

podobné články

Pražští poslanci chtějí řešit digitalizaci úřadů, bydlení a platy

 
Noví poslanci zvolení za Prahu chtějí ve Sněmovně řešit digitalizaci úřadů, dostupné bydlení nebo platy. Pražští poslanci by mohli spolupracovat při snaze zlepšit život v hlavním městě. Vyplývá to z ankety, ve které ČTK zjišťovala priority nově zvolených pražských poslanců.
05.11.2017 19:50 |

podobné články

Sněmovna dnes opět rozhodne o rozdělování výnosů z loterií

 
Poslanci by dnes měli opět rozhodnout o rozdělování výnosů z hazardu. Projednávat budou vládní daňovou reformu, která tato pravidla také obsahuje a kterou jim vrátil Senát s pozměňovacím návrhem. Senátorům se nelíbilo, v jaké podobě poslanci rozdělování výnosů schválili. Kromě toho by poslanci měli rozhodovat o dalších zákonech, které jim vrátil Senát. Ještě předtím však poslanci uctí památku zesnulého exprezidenta Václava Havla.
20.12.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6397 článků)

Poslanci budou volit šéfa Sněmovny, do funkce míří Hamáček

 
Do čela Poslanecké sněmovny zamíří s největší pravděpodobností kandidát ČSSD Jan Hamáček, jenž byl na konci minulého volebního období místopředsedou komory. Tajnou volbu vedení Sněmovny mají poslanci na programu ve středu. Místopředsedové by měli být podle dohod ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL, tedy stran jednajících o vládní koalici, čtyři. Poslanci také zřídí výbory a měli by potvrzovat čtyři zákonná opatření, která schválil Senát v době rozpuštění dolní komory.
26.11.2013 15:12 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Poslanci budou dnes volit vedení sněmovny

 
Poslanci budou dnes volit vedení sněmovny. Předsedou se s největší pravděpodobností stane kandidát ČSSD Jan Hamáček. Místopředsedové by měli být podle dohod ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL, tedy stran jednajících o vládní koalici, čtyři. Poslanci také zřídí výbory a měli by potvrzovat čtyři zákonná opatření, která schválil Senát v době rozpuštění dolní komory.
27.11.2013 06:17 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Poslanecká pře kvůli čistce v ČT: Pirát vytáhl obědy s Bobošíkovou, zazněl i „odporný kádrovák“

 
Rada ČT udělala ráznou „čistku“, když odvolala celou dozorčí komisi. To nadzvedlo ze židle senátory, kteří po konzultaci s právníky usoudili, že celá věc byla nezákonná, a proto dostali případ na stůl poslanci volebního výboru. Ti se nyní nemohli domluvit, jestli celou věc řešit. Proti byli zejména poslanci hnutí ANO, kteří mají ve výboru většinu. Naopak ODS bude chtít, aby celou věc řešila celá Sněmovna. Diskuze na výboru se dokonce stočila k útokům o tom, kdo s kým chodí na oběd a s kým se „kamarádí“. Poslanci si také neváhali přímo tykat. Poslanci volebního výboru se nakonec usnesli, že by se věc měla projednat na plénu Sněmovny. Zároveň ale také schválili usnesení, že se politici nemají do situace v mediálních radách vměšovat.
08.12.2020 16:10 |

podobné články

Poslanci chtěli řešit koronavirus. ANO, ČSSD a komunisté to zamázli

 
Opoziční poslanci chtěli v úterý v úvodu schůze slyšet od ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), jaká opatření Česko přijalo nebo přijme kvůli koronaviru. Poslanci ANO, ČSSD a komunistů však debatu neumožnili.
28.01.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1788 článků)

Poslanci by měli řešit koncese na alkohol. Stát chce přehled, kdo jej prodává

 
Poslanci by se dnes měli zabývat návrhy, které mají pomoci v boji s nelegální výrobou a prodejem alkoholu. Na pořadu dnešního jednání je zejména novela živnostenského zákona, která v reakci na loňskou metanolovou aféru zavádí zejména koncese na prodej alkoholu. Projednávat by měli i návrh zákona, který nově upravuje kolkování lahví s alkoholem.
20.03.2013 08:45 |

podobné články

ČSSD řeší nárůst poslaneckých platů, její poslanci však nejsou jednotní

 
Poslanci z klubu ČSSD budou mít zřejmě problém s tím, aby hlasovali pro doporučení sněmovního rozpočtového výboru, které počítá s nárůstem platů zákonodárců o zhruba 14 procent. Proti takovému zvýšení se v pátek postavilo předsednictvo strany. Jak dnes ČTK sdělil předseda rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD), rozhodnutí předsednictva je závazné pro všechny členy strany, tedy i pro poslance. O růstu platů by měla jednat ve čtvrtek koaliční rada a příští týden se bude řešit i v poslaneckém klubu ČSSD.
24.11.2014 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (61 článků)

Opozice chtěla řešit vývoj epidemie. ANO, ČSSD a komunisté to smetli ze stolu

 
Opoziční poslanci chtěli v úterý od vlády slyšet, jak bude řešit zhoršující se epidemiologickou situaci v zemi. „Nových nakažených je třikrát více než ve chvíli, kdy byl vyhlašován nouzový stav,“ zdůvodňoval svůj návrh šéf pirátských poslanců Jakub Michálek. Vládní poslanci podpoření KSČM však debatu neumožnili, při hlasování se většinově zdrželi.
15.09.2020 16:15 |

podobné články

Volebním lídrem ČSSD v Olomouckém kraji bude poslanec Váňa

 
Lídrem ČSSD v Olomouckém kraji v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny bude poslanec Roman Váňa, který v čele kandidátní listiny stál i při sněmovních volbách v roce 2010. Druhé místo na kandidátce ČSSD pro předčasné volby patří poslanci Pavlu Holíkovi a třetí poslanci a šéfovi krajské organizace ČSSD v Olomouckém kraji Jiřímu Zemánkovi. Kandidátku dnes v Olomouci schválil krajský výkonný výbor ČSSD a ještě ji musí musí potvrdit celostátní předsednictvo ČSSD.
19.08.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Roman Váňa (64 článků) , Jiří Zemánek (37 článků) , Jiří Holík (40 článků)

Poslanci budou volit nového prezidenta NKÚ

 
Poslanci by měli v úterý volit kandidáta na nového prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Největší šance má pravděpodobně nynější viceprezident úřadu Miroslav Kala, kterého navrhla opoziční ČSSD. Březnová schůze dolní komory začíná odpoledne. Poslanci by měli projednávat také různé předlohy v úvodním kole schvalování a v takzvaných druhých čteních.
19.03.2013 06:40 |

podobné články

Maláčová šije do „uštěkané“ opozice: „Chtěli v pátek na chalupy.“ Rodičák poslanci nestihli

 
Sněmovna se zasekla. Poslanci měli v pátek na programu hned dvě mimořádné schůze. Na obou se měli zabývat zvýšením rodičovského příspěvku. Na té první, kterou ukončili před půl jedenáctou, ho schválit nestihli. Krátce po půl jedenácté se tak vrhli na další mimořádnou schůzi, na které se nejprve vrhli na daňový balíček. Ani tady ale nakonec poslanci k hlasování nedostali. Nelibě to nesly ministryně Alena Schillerová (za ANO) i Jana Maláčová (ČSSD).
01.11.2019 12:00 |

podobné články

O vyrovnání s církvemi by měli poslanci hlasovat po jménech, míní Sobotka

 
Poslanci by měli o majetkovém vyrovnání s církvemi hlasovat po jménech, aby veřejnost při rozhodování o rozsáhlém majetkovém převodu viděla osobní postoj každého z nich. Novinářům to dnes řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. ČSSD podle něj takový postup ve sněmovně při závěrečném hlasování o zákoně navrhne. Vláda podle ČSSD zakrývá negativní vývoj státních financí a měla by ve špatné hospodářské situaci od návrhu na vyrovnání s církvemi ustoupit.
08.06.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9580 článků)

Poslanci debovali o korupci. Program koalice neschválila

 
AKTUALIZOVÁNO Poslanci sice diskutovali o nákupu vojenských dopravních letounů CASA a zakázkou Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) na vymáhání pohledávek, program schůze ale poslanci neschválili. Opoziční ČSSD chtěla na mimořádné schůzi řešit také majetkové poměry exministra dopravy Aleše Řebíčka a požadavek na odvolání ministra obrany Alexandra Vondry kvůli kauze Promopro.
22.09.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků) , Aleš Řebíček (96 článků)

Sněmovní chaos: Poslanci se hádali o „výslech“ Ištvana a detektivů ÚOOZ

 
Policejní válka se opět přesunula na půdu Sněmovny. Poslanci se totiž dohadovali o tom, jak by se měla řešit a „vyšetřovat“ napjatá situace kolem reorganizace policie. Hnutí ANO navrhlo, aby před poslanci vystoupili policisté z ÚOOZ a také vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Koaličního partnera ČSSD to překvapilo, Miroslav Kalousek (TOP 09) mluvil o nebezpečném precedentu. A následně Sněmovnu zachvátily zmatky.
28.06.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7731 článků)