Článek

Crash testy: Jak je na tom váš vůz?

 
Ostrá světla se rozsvěcují, testovaný vůz se rozjíždí se zlověstným svistem a za okamžik už následuje hlasitá tupá rána, rozlétávají se kousky skla a plastů a pak už jen ticho...
26.07.2009 05:15 |

podobné články

Podobné články

Nostalgie vás praští po hlavě! Crash Bandicoot N. Sane Trilogy dokazuje, že retro stále táhne

 
V 90. letech měla každá konzole svého maskota. Tím, který hájil barvy PlayStation 1, byl dnes už legendární Crash Bandicoot. A i když později sklouznul do multiformátových vod, jsou to právě původní tři díly, které vyšly jenom na první konzoli od Sony, které se fanouškům nejvíce zapsaly do paměti. A nyní jsou zpět na PlayStation 4 v podobě remaku Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Je libo si trochu zavzpomínat?
01.07.2017 20:35 |

podobné články

Zimní bundu v autě sundejte hlavně dětem. Crash testy ukázaly, co je jinak čeká

 
Oblečená zimní bunda do auta podle bezpečnostních expertů nepatří. Neměl by ji nosit ani řidič, ani ostatní cestující. Nebezpečí způsobuje v kombinaci s bezpečnostními pásy, nejohroženějšími jsou malé děti. Pás kvůli bundě není dostatečně na tělo, dítě tak může vyklouznout. Nové rakouské crash testy ale ukázaly, že při nárazu může povolený pás dokonce poškodit orgány. Experti ale varují i před dalším zimním oblečením.
29.12.2019 05:25 |

podobné články

200 proti zdi: Britové vyzkoušeli nejbrutálnější crash test

 
Běžné crash testy se provádějí v rychlosti od 50 do 80 km/h. V britském pořadu Fifth Gear vyzkoušeli, co se stane s Ford Focusem při 120 mph (193 km/h).
25.10.2011 09:40 |

podobné články

Crash Test Allianz upozorňuje na nebezpečí přepravy vánočních stromků

 
Allianz centrum pro technologie (AZT) se v nedávném crash testu zaměřilo na nebezpečí přepravy vánočního stromku. Špatně zajištěné stromky totiž představují riziko nejen pro převážející vůz, ale pro všechny účastníky silničního provozu. Pokud váš strom není dobře zabezpečen, mohli byste si navíc vysloužit pokutu a v případě zaviněné nehody i trestné body.
13.12.2014 14:16 |

podobné články

Detailní fotky amerických crash testů

 
Tento týden jsme vás informovali o zpřísnění amerických crash testů a prvních zkoušek zhruba dvanácti vozů střední a vyšší třídy. S výsledkem dobrý vyšly pouze tři vozy, zbytek měl problém. Volvo bylo jedno z nich, které mělo dobrý výsledek. Od nich jsme dostali nejenom tiskovou zprávu, ale také detailní foto ostatních vozů z testu.
16.08.2012 11:20 |

podobné články

Crash testy starých škodovek

 
Nárazové testy jsou v dnešní době úplnou samozřejmostí a ukazují, jak dobře dokáží automobily ochránit svou posádku. Ale jak tomu bylo dříve. Jak se automobily testovaly před deseti, dvaceti a třiceti lety? Úplně stejně. Můžete se podívat na video, jak naše automobilka testovala své novinky na trhu.
20.08.2012 14:00 |

podobné články

První čínské auto uspělo v crash testu: Zaplaví Evropu?

 
Světe, div se! První čínské auto prošlo evropským crash testem! Sedan Qoros 3 získal nejvyšší možné hodnocení. Díky své ceně, která se v plné výbavě bude pohybovat okolo 550 tisíc, je víc než pravděpodobné, že brzy zaplaví Evropu včetně Česka.
26.09.2013 15:10 |

podobné články

Bezpečnostní testy Hyundaie i30 na videu

 
Máme pro vás dvě nová videa organizace Euro NCAP, která provádí crash testy všech nových automobilů a následně auta dostávají ohodnocení od jedné do pěti hvězdiček. Nový Hyundai i30 je tedy po stránce bezpečnosti podle Euro NCAP špičkovým vozem.
28.05.2012 12:20 |

podobné články

PŘEHLED: Pět nejbezpečnějších aut minulého roku

 
Když se řekne bezpečnost aut, tak se vybaví crash testy společnosti Euro NCAP. Těm z minulého roku kraluje BMW 5 jako nejbezpečnější vůz.
11.02.2011 06:20 |

podobné články

Soud potvrdil, že VUZ není veřejným zadavatelem

 
Krajský soud v Brně vynesl rozsudek, kterým potvrdil, že společnost Výzkumný Ústav Železniční, a.s. („VUZ“), není veřejným zadavatelem. Soud se tak v plném rozsahu ztotožnil s argumentací VUZ, že nesplňuje podmínky veřejného zadavatele stanovené zákonem. Zejména soud výslovně uvedl, že VUZ je nezávislým podnikatelským subjektem majícím průmyslovou či obchodní povahu a jeho odbornou činnost není možné považovat za činnost veřejného zadavatele. Tyto dvě okolnosti ve svém souhrnu stavějí VUZ do stejné pozice mezi ostatní soukromé podnikatele.
25.09.2017 20:40 |

podobné články

Crash testy: Nejbezpečnější je golf!

 
Zajímá vás při nákupu hlavně cena, motor a palivo, velikost kufru nebo také to, jak bezpečné je v případě nehody? Pak jistě sledujete, kolik hvězdiček při nárazových testech sdružení Euro NCAP má. Blesk vám nabízí výsledky loňských zkoušek.
09.02.2010 05:10 |

podobné články

Policejní akce pro motorkáře nevyšla, 7 jich zemřelo. CRASH TESTY

 
V pátek a o víkendu na silniic zemřelo nejméně sedm motorkářů. Z toho tři v den, kdy pro ně policisté připravili preventivní akci.
12.07.2009 19:15 |

podobné články

CRASH TESTY: Dětská sedačka se může změnit v past

 
Podívejte se, jaké nejčastější chyby dělají rodiče při usazování dětí do autosedaček. Důsledky mohou být katastrofální.
01.08.2009 19:15 |

podobné články

V USA hodnotí crash testy o poznání přísněji

 
Evropské hodnocení EURO NCAP v poslední době rozdává hvězdičky za výsledky nárazových testů jako na běžícím páse. To v Americe tak štědří nejsou. V testech propadla většina testovaných vozů.
14.08.2012 12:40 |

podobné články

Výzkumný ústav železniční bude využívat lepší datové služby

 
Výzkumný ústav železniční (VÚŽ) získává výrazně rychlejší a lépe zabezpečené datové propojení svých jednotlivých pracovišť. ČD - Telematika totiž v těchto dnech dokončuje pro VÚŽ implementaci řešení, které zajistí kompletní propojení jednotlivých poboček s centrálou s celkovou kapacitou 1 Gbps. Zlepšení služeb včetně internetového připojení brzy ocení také zákazníci VÚŽ, kteří využívají testovací okruh ve Zkušebním centru Velim. Na návrhu řešení se podílel i samotný VÚŽ
02.05.2018 21:50 |

podobné články

Autodrom Most věnoval záchranářský vůz Policejní historické společnosti

 
Policejní historická společnost obohatila svůj sbírkový fond o vůz Škoda Octavia RTP z roku 1998, který sloužil bezmála dvacet let jako záchranářský vůz na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu. Zástupcům společnosti, která se zabývá historií bezpečnostních sborů na území Československa a také historií tuzemského integrovaného záchranného systému (IZS), vůz slavnostně předal sportovní ředitel společnosti AUTODROM MOST Jindřich Hrneček.
04.03.2020 15:25 |

podobné články

Spotřebitelské testy Blesku 2020: Potravinový Sherlock odhalil plány! Kdo půjde pod lupu první?

 
Chcete nakupovat rozumně a kvalitně? Nechcete naletět výrobcům na laciné triky? Pak se i letos spolehněte na testy Potravinového Sherlocka! Spotřebitelské testy Blesku hlídají nákupy za vás! A prohřešky výrobců nezůstanou nepotrestány!
10.01.2020 10:40 |

podobné články

Španělka tvrdila, že je dcerou Dalího: Testy to nepotvrdily, bude platit exhumaci

 
Žena, která si před časem u španělského soudu vymohla odebrání vzorků DNA surrealistického umělce Salvadora Dalího, bude muset uhradit náklady na exhumaci jeho těla a testy otcovství. S odvoláním na soud o tom informoval list El Universo. María Pilar Abelová Martínezová tvrdila, že je dcerou slavného malíře. Testy DNA to ale nepotvrdily.
17.10.2017 07:05 |

podobné články

Rozhlas testoval: Maturitní testy rozdal deváťákům. A zvládli je

 
Na zajímavou věc přišel Český rozhlas, když sám od sebe posuzoval, jak by maturitní testy zvládli žáci devátých tříd. A výsledek je vskutku kuriózní: Žáci totiž testy zvládli zcela bez problémů.
07.06.2011 10:25 |

podobné články