Článek

ČR se rozloučí s předsedou Senátu, vláda vyhlásila státní smutek

 
Česko se dnes naposledy rozloučí s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS), který před dvěma týdny zemřel. Smuteční shromáždění se uskuteční v teplickém divadle a pražském Rudolfinu. Vláda na dnešek vyhlásila státní smutek, vlajky na úřadech budou staženy na půl žerdi a v poledne se v celé zemi rozezní sirény.
03.02.2020 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků)
Podobné články

Kubera (†72) může mít v Senátu lavičku i popelník. Kolegové navrhují státní smutek

 
V Senátu den po úmrtí jeho předsedy Jaroslava Kubery (ODS) skončilo zasedání organizačního výboru. Jeho členové chtějí připravit důstojné rozloučení se svým dlouholetým kolegou, který zemřel náhle v pondělí dopoledne, když se mu udělalo nevolno v teplické kanceláři. Rodina si nepřeje státní pohřeb. Senátoři proto navrhují, aby vláda nebo prezident vyhlásili státní smutek. V Senátu by mohla být umístěna jako vzpomínka na zesnulého předsedu také památeční lavička s popelníkem.
21.01.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků)

Státní smutek za Jaroslava Kuberu: Ve stejný den jako poslední rozloučení

 
V pondělí 3. února se budou lidé moct naposledy rozloučit s Jaroslavem Kuberou (†72, za ODS). Vláda zároveň na tento den vyhlásila na počest zesnulého předsedy Senátu státní smutek. Kuberovy rodné Teplice už mají pietní místo, kam zarmoucení občané kromě květin pokládají i krabičky cigaret.
27.01.2020 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků)

Poslední sbohem Jaroslavu Kuberovi: Teplice, Rudolfinum, sirény a státní smutek

 
Česko uctí památku zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery v pondělí 3. února. Vláda vyhlásila státní smutek, po celé zemi se rozezní sirény a proběhnou dvě poslední rozloučení. První v jeho milovaných Teplicích, druhé pak v pražském Rudolfinu. Všechny informace o rozloučení najdete tady.
31.01.2020 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků)

Veřejnost se s Kuberou rozloučí 3. února

 
Poslední rozloučení s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou bude pro veřejnost 3. února v Teplicích. Rakev se státní vlajkou bude vystavena v místním divadle. Tento den by mohl být případně vyhlášen i státní smutek. Kubera náhle zemřel v pondělí.
22.01.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků)

Vláda vyhlásila státní smutek na tři dny

 
Kabinet Petra Nečase rozhodla, že státní smutek bude trvat od středy do pátku.
19.12.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9307 článků)

Státní smutek v ČT: Mění se program v hlavním vysílacím čase

 
Tři dny trvající státní smutek, který vyhlásila vláda k uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla, zásadně zasáhne do večerního vysílání veřejnoprávní televize. Už ode dneška až do pátku zařazuje ČT od 20 hodin na prvních dvou programech pořady, jimiž připomene osobnost bývalé hlavy státu. Zpravodajská ČT24 zprostředkuje přímý přenos slavnostního převozu ostatků na Pražský hrad i samotný smuteční obřad v katedrále svatého Víta.
20.12.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5563 článků)

Kubera od Zemana dostane Řád bílého lva, na jeho počest bude státní smutek

 
Nedávno zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) posmrtně obdrží od prezidenta Miloše Zemana nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva. Informoval o tom deník Blesk. Na Kuberovu počest bude rovněž 3. února vyhlášen státní smutek, rozhodla vláda. Vlajky na státních institucích budou vyvěšeny na půl žerdi.
27.01.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků)

Kdo bude předsedou Senátu? Škromach, Štěch, Gajdůšková?

 
Na první schůzi po každých volbách do třetiny horní komory Parlamentu senátoři volí předsedu a místopředsedy Senátu. Dosavadním předsedou je už od roku 2004 Přemysl Sobotka z ODS. To se teď změní, protože v horní komoře má po posledních volbách převahu levice. Kdo bude novým předsedou Senátu a druhým nejvyšším ústavním činitelem v zemi?
24.10.2010 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (476 článků)

Novým předsedou Senátu je Kubera

 
Novým předsedou Senátu je Jaroslav Kubera z ODS. Senátoři ho zvolili ve středu ve druhém kole první volby 46 hlasy. Do druhého kola společně s ním postoupil Václav Hampl (za KDU-ČSL), který získal 24 hlasů. Kubera by předsedou Senátu rád zůstal celých šest let a zasadil se o to, aby Senát nebyl otloukánkem Sněmovny.
14.11.2018 09:05 |

podobné články

Sobotku čeká nelehké loučení s Kuberou. Poslední podpis šéfa Senátu neplatí

 
Česko se v pondělí zahalí do smutku. Naposledy se rozloučí se zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS, †72). Jeho náhlá smrt šokovala i politiky napříč stranami. Loučit se budou s Kuberou v jeho milovaných Teplicích, kde přes dvacet let dělal primátora, ale i v pražském Rudolfinu. Tam promluví jediný řečník – bývalý šéf Senátu a Kuberův přítel Přemysl Sobotka (ODS). Už od nedělního odpoledne měly být na většině úřadů a státních budov stažené vlajky na půl žerdi.
03.02.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků) , Přemysl Sobotka (476 článků)

MHMP: Uctění památky předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery

 
K uctění památky předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery, který zemřel v pondělí 27. ledna 2020, vyhlásila vláda ČR na 3. února 2020 státní smutek.
02.02.2020 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků)

Requiem v Chrámu sv.Víta a soukromý obřad zakončí smutek za Havla

 
Bohoslužbou v Chrámu svatého Víta v pátek vyvrcholí státní smutek k uctění památky prezidenta Václava Havla. Na poslední rozloučení s ním míří do Prahy minulí i současní světoví státníci. Havlova rodina a přátelé se pak s bývalým prezidentem rozloučí na soukromém smutečním aktu ve strašnickém krematoriu.
22.12.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5563 článků)

Requiem v Chrámu sv. Víta a soukromý obřad oficiálně ukončí třídenní smutek

 
Bohoslužbou v Chrámu svatého Víta v pátek vyvrcholí státní smutek k uctění památky prezidenta Václava Havla. Havlova rodina a přátelé se pak s bývalým prezidentem rozloučí na soukromém smutečním aktu ve strašnickém krematoriu.
23.12.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5563 článků)

Requiem v Chrámu sv. Víta a soukromý obřad oficiálně ukončuje třídenní smutek

 
Bohoslužbou v Chrámu svatého Víta v pátek vyvrcholil státní smutek k uctění památky prezidenta Václava Havla. Havlova rodina a přátelé se pak s bývalým prezidentem rozloučí na soukromém smutečním aktu ve strašnickém krematoriu.
23.12.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5563 článků)

Senátoři chtějí na počest Kubery státní smutek a lavičku s popelníkem

 
Senátoři navrhnou vládě, aby za zesnulého předsedu horní komory Jaroslava Kuberu vyhlásila státní smutek. Předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil zároveň navrhl, aby se na počest Kubery postavila ve Valdštejnském paláci lavička s popelníkem. Kubera byl náruživým kuřákem.
21.01.2020 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (989 článků)

Požáry v Portugalsku zabily nejméně 45 lidí. Vláda vyhlásila národní smutek

 
Portugalsko v úterý vyhlásilo třídenní smutek za oběti lesních požárů, informovala agentura Reuters. V neděli a pondělí v důsledku stovek požárů v centrálních a severních částech země zahynulo nejméně 45 osob včetně teprve ročního dítěte. Kritici se ptají, proč si vláda nevzala ponaučení z posledního neštěstí v červnu, kdy ve středním Portugalsku oheň zabil 64 lidí.
17.10.2017 21:00 |

podobné články

Státní pohřeb obětí z mostu. V troskách našli holčičku (†9), již 41 mrtvých

 
Záchranáři z trosek zříceného mostu v severoitalském Janově v noci vyprostili další tři mrtvá těla, počet obětí úterního neštěstí tak stoupl na 41. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Italská vláda na dnešek vyhlásila státní smutek, v přístavním městě se koná státní pohřeb 19 lidí, kteří při pádu dálničního mostu přišli o život.
18.08.2018 10:35 |

podobné články

V Brazílii byl vyhlášen smutek po obětích požáru

 
NEVHODNÉ PRO SLABÉ POVAHY. Brazílie truchlí kvůli obětem požáru nočního klubu ve městě Santa Maria, při kterém o víkendu zemřelo nejméně 233 lidí. Ve městě by se dnes měly konat první pohřby po tragédii, která je nejhorší svého druhu v této latinskoamerické zemi za posledních pět desítek let. Brazílie dnes vyhlásila třídenní státní smutek. 
28.01.2013 12:25 |

podobné články

Senátorský klub ČSSD: Předsedou opět Petr Vícha

 
Senátor Petr Vícha byl zvolen předsedou Senátorského klubu ČSSD pro nadcházející dvouleté období. Společně s předsedou Senátu Milanem Štěchem a senátorem Radko Martínkem povede jednání s dalšími kluby o obsazení vedení Senátu a jeho dalších orgánů.
20.10.2016 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (761 článků) , Petr Vícha (48 článků) , Radko Martínek (42 článků)