Článek

ČR hrozí příští rok měnová krize, varuje Nomura

 
Největší japonská investiční banka Nomura varuje, že dalším třem zemím hrozí v důsledku narůstajících fiskálních a vnějších problémů v roce 2023 měnová krize, jsou jimi Česká republika, Rumunsko a Maďarsko, uvedla v pondělí agentura Bloomberg.
21.11.2022 21:45 |

podobné články

Podobné články

Česko, Maďarsko a Rumunsko čelí podle Nomury riziku měnové krize

 
České republice, Maďarsku a Rumunsku hrozí v příštím roce měnová krize, a to kvůli rostoucím rozpočtovým a vnějším problémům. Podle agentury  Bloomberg  to ve své dnešní zprávě předpovídají analytici japonské finanční skupiny Nomura Holdings.
21.11.2022 17:30 |

podobné články

Nomura chtěla po ČSOB přes 26 miliard. Marně

 
Nomura vinila ČSOB z nekalé soutěže, kvůli které přišla o banku IPB.
24.06.2009 14:25 |

podobné články

Před 60 lety připravila měnová reforma Čechy o většinu úspor

 
Československá měnová reforma z roku 1953 byla představiteli vládnoucího komunistického režimu prezentována jako opatření namířené proti zbohatlíkům. Ve skutečnosti na ni doplatili všichni, kdo měli alespoň nějaké úspory. Nebylo divu, že po přijetí zákona o měnové reformě 30. května 1953 vypukly na řadě míst nepokoje.
28.05.2013 10:45 |

podobné články

Štěpán Křeček: Měnová politika v USA se může zásadně změnit

 
„Uvolněná měnová politika ve Spojených státech vedla k přehřívání amerického pracovního trhu. To mělo pozitivní dopad na znevýhodněné menšiny, které snadněji nacházely zaměstnání,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
27.08.2020 19:55 |

podobné články

Zvýšit daně, Jurečko? Sebrat schopným a dát těm, co nejvíc křičí? Krádež! To se nedá okecat. Šichtařová dělá jasno

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Měnovou krizi předpovídají České republice pro příští rok analytici japonské finanční skupiny Nomura Holdings. „Pokud by si z jakéhokoliv důvodu, třeba pod dojmem plašení Nomury, velcí spekulanti usmysleli, že koruna oslabí, a chtěli na tom vydělat, pak prostě oslabí a k měnové krizi dojít může; zcela vyloučit to nelze,“ přiznává pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová. Ta si při hodnocení daňových iniciativ vicepremiéra Mariana Jurečky pomohla paralelou alkoholika a hazardního hráče se státem.
27.11.2022 18:05 |

podobné články

Zahradník (ODS): Problém migrace jako antická tragédie?

 
Jedním z nejčastěji používaných slov v článcích a komentářích k problému migrace, je slovo krize. Píše se o migrační krizi, o uprchlické krizi, případně o akutní migrační krizi. Krize, krize, krize. Podívejme se na problém migrační krize z hlediska významu slova krize jako jedné z pěti částí klasické antické tragédie. Těmi jsou, podle Aristotela, expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa.
20.09.2015 21:46 |

podobné články

Evropu čekají hospodářské potíže, varuje měnový fond. Nevyhnou se ani Česku

 
Mezinárodní měnový fond (MMF) varuje Evropu, aby si připravila nouzové plány pro případ silného útlumu ekonomiky. Evropské hospodářství čelí více rizikům a měnová politika už své nástroje vyčerpala, uvedl ve středu fond ve svém ekonomickém výhledu pro Evropu. Odhad růstu ekonomiky regionu ale nechal beze změny na hodnotách zveřejněných v polovině října.
06.11.2019 23:10 |

podobné články

Rostoucí dluhy, obrovská nezaměstnanost. Evropa prý venku z krize není, a hned tak nebude

 
Ani pět let poté, co Evropu zasáhla finanční krize, se z ní Evropská měnová unie nevzpamatovala. Hrubý domácí produkt v řadě států zůstává pod úrovní, kterou měl před krizí, nezaměstnanost v periferních zemích zůstává vysoká. Píší o tom Britské listy.
05.11.2014 17:30 |

podobné články

Udání anonyma vrátilo na scénu kauzu České pivo

 
Kvůli možné manipulaci provedlo Vrchní státní zastupitelství v Praze v uplynulých týdnech hloubkovou kontrolu zhruba devítiletého vyšetřování případu spjatého s krachem Investiční a poštovní banky (IPB), známého jako České pivo. Reagovalo tak mj. na udání anonyma, podle kterého chce dozorový státní zástupce Ladislav Letko a vedení vrchního státního zastupitelství případ, ve kterém jsou stíháni manažeři japonské banky Nomura i samotné IPB, smést ze stolu.
09.06.2009 06:15 |

podobné články

Třímetrová medúza plave v Japonském moři

 
Obří jedovatá Nomura se objevila u japonských břehů, rybáři mají strach, že na ně zaútočí.
24.07.2009 14:35 |

podobné články

Stát chystal dohodu o beztrestnosti manažerů Nomury

 
Stát před sedmi lety připravoval dohodu, která měla zajistit beztrestnost manažerům japonské finanční skupiny Nomura v kauzách spojených s pádem Investiční a Poštovní banky (IPB). Informovala o tom Česká televize (ČT). Podle ní se o zastavení jakýchkoli řízení proti manažerům banky píše v návrhu smlouvy mezi ČR a Nomurou z roku 2002. Do konečné dohody se ale beztrestnost nedostala, uvedla ČT.
30.08.2009 08:55 |

podobné články

Obří medúzy potopily loď. Posádka unikla smrti

 
Chytat obří medúzy se nevyplácí. Japonské rybáře zaskočily desítky medúz Nomura, které svou vahou po vylovení loď potopily.
03.11.2009 07:10 |

podobné články

Kalousek odtajní vyrovnání s Nomurou po převzetí IPB

 
Ministerstvo financí má v pondělí odtajnit smlouvu o vyrovnání státu s japonskou bankovní skupinou Nomura ohledně zkrachovalé IPB. Smlouva má být na webu ministerstva zveřejněna včetně důvodové zprávy a souvisejících právních dokumentů týkajících se převzetí IPB.
03.01.2011 07:55 |

podobné články

Dohoda s Nomurou ušetřila ČR 17 miliard, chlubí se Kalouskův rezort

 
Česká republika díky dohodě o narovnání s japonskou bankou Nomura ušetřila podle čerstvě zveřejněných materiálů ministerstva financí (MF) celkem 17 miliard korun.
03.01.2011 17:30 |

podobné články

Tvrdá hra s Nomurou: Dle Kalouska ČR ušetřila až 17 miliard

 
Česká republika díky dohodě o narovnání s japonskou bankou Nomura ušetřila podle v pondělí zveřejněných materiálů ministerstva financí (MF) celkem 17 miliard korun.
04.01.2011 08:15 |

podobné články

Praha přijde o 8,5 miliardy, varuje náměstek. Zmínil „nebývalý chaos“ ve Sněmovně kvůli daňovému balíčku

 
Praha má po ministerstvu školství a resortu práce a sociálních věcí největší rozpočet v Česku a už příští týden by měla rada hlavního města schvalovat jeho podobu na příští rok. Už teď je ale jasné, že je stále mnoho neznámých hlavně kvůli projednávanému daňovému balíčku, který teď dorazil do Senátu. Náměstek primátora pro finance Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) upozornil, že rozpočet se bude nejspíše muset příští rok upravovat a nasčítají následky koronavirové krize a také podle něj nepředvídatelné kroky vlády.
26.11.2020 19:25 |

podobné články

Časovaná bomba, blíží se krize. A budeme bezbranní, varuje Markéta Šichtařová, která vyvozuje: Držme se koruny. Jsme ostrov v hloupém světě

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ekonomka Markéta Šichtařová tento týden ve svém pravidelném zamyšlení především varuje před příznaky velké ekonomické krize, připomínající rok 2008. Neznamená to, že krize přijde zítra, ale je nepochybné, že hospodářský cyklus už se zlomil a je za svým vrcholem.
23.07.2017 19:50 |

podobné články

Vláda v pondělí zahájí debatu o rozpočtu na příští rok

 
Vláda v pondělí zahájí debatu o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Ministerstvo financí navrhuje v prvním návrhu, který s největší pravděpodobností dozná ještě změn, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Úřad zároveň ale v materiálu upozorňuje na to, že výdaje je možné zvýšit o 11,5 miliardy korun, tak aby byla dodržena dohoda koaličních stran. Ta počítá příští rok se schodkem 60 miliard korun.
29.05.2016 15:50 |

podobné články

Češi budou kvůli krizi dál tratit. Reálná mzda klesne letos i příští rok, uvádí prognóza

 
Průměrná mzda v letošním roce i příštím roce po zohlednění inflace podle odhadů ministerstva financí klesne. Letos by měla průměrná hrubá mzda dosáhnout 34 682 korun a příští rok 35 006 korun. Reálný pokles by tak měl být letos o 1,6 procenta a příští rok o 0,9 procenta. Nominálně by měla průměrná mzda letos i příští rok mírně růst. Vyplývá to z aktuální zářijové prognózy zveřejněné ministerstvem financí.
28.09.2020 15:30 |

podobné články