Článek

Covidová čísla stále klesají! Před víkendem bylo nejméně nakažených za hodně dlouhou dobu

 
V pátek přibylo v Česku nejméně případů nemoci covid-19 za všední den od loňského 31. srpna. Zaznamenáno bylo 323 nakažených, což je zhruba o 29 procent méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet hospitalizovaných s covidem-19 klesl v pátek na 363, což je nejméně od poloviny loňského září. Jen za poslední dva týdny se počet pacientů snížil asi o dvě třetiny.
05.06.2021 10:50 |

podobné články

Podobné články

Covidová čísla stále klesají: V úterý přibylo 475 nakažených. Kolik lidí prožívá těžký průběh?

 
V úterý přibylo v Česku 475 potvrzených případů koronaviru, o 183 méně než před týdnem. Je to nejnižší úterní nárůst od konce loňského srpna. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Nadále klesá také incidenční číslo. Za posledních sedm dní testy v ČR odhalily 28 nových případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Je to o dva případy méně, než ministerstvo udávalo v pondělí. V těžkém stavu je 80 nakažených.
02.06.2021 08:45 |

podobné články

Proč roste číslo R, když počty nakažených klesají? Jen matematika

 
Ačkoliv počty nově nakažených i hospitalizovaných nyní postupně klesají, v pondělí vystoupalo reprodukční číslo až k těsné blízkosti hodnoty čísla jedna, což by mohlo značit opětovné zrychlování šíření epidemie koronaviru. Nárůst ale může být zapříčiněn způsobem výpočtu čísla R, do něhož se promítly Velikonoce.
12.04.2021 10:00 |

podobné články

Miroslav Forman: Čísla kolem Covid-19? Jen staré známé sčítání jablek s hruškami

 
Počty nakažených, počty nově nakažených, dokonce počty mrtvých. Hrozivá čísla, která již skoro půl roku straší globální společnost. Čísla, která zásadně (a především negativně) ovlivňují naše životy a svobody. Čísla, která zavírají hranice a která vyrábějí tzv. bezpečné, ale i zapovězené země. Čísla, která ohrozila globální ekonomiku a životní úroveň skoro celé světové populace. Jaká je ale realita?
18.08.2020 13:55 |

podobné články

Hamáček varuje: Čísla klesají, ale pořád není vyhráno

 
I když jsou čísla hospitalizovaných stále vysoká, zdravotnický systém by měl současnou situaci kolem koronavirové epidemie zvládnout. Uvedl to ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po jednání ústředního krizového štábu. Zároveň řekl, že dosud stoupající křivka nakažených covidem-19 se otáčí, průměry klesají.
12.11.2020 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Počty nově nakažených i hospitalizovaných klesají, ale pozor! Blatný, Rážová a Dušek varují

 
Ředitel ÚZIS Ladislav Dušek zvedá varovně prst. Čísla nově nakažených i nově hospitalizovaných sice klesají, ale to neznamená, že se lze tvářit, že je vše v pořádku. Není. A pokud by se po rozvolňování nálož ještě zvýšila, budeme ve větších problémech.
27.11.2020 15:25 |

podobné články

Benešová: Nadávají mi, že mám skončit v hrobě. Nová covidová bomba

 
V létě loňského roku předseda vlády Andrej Babiš (ANO) říkal, že je Česká republika „best in covid“. Dnes máme přes 19 tisíc úmrtí spojených s nemocí covid-19. Jen v první den tohoto týdne zemřelo 207 lidí Testy odhalily více než 11 200 nově nakažených lidí. Ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová varuje, že další covidová bomba tiká ve věznicích. Prozradila také, co jí někteří lidé píšou do e-mailu. Posílají ministryni do hrobu.
23.02.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Marie Benešová (397 článků)

Babiš: Nevypadá to dobře. Čísla neklesají tak, jak jsme si představovali

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek uvedl, že přestože čísla související s šířením koronavirové epidemie klesají, situace stále nevypadá dobře. Čísla totiž podle něj neklesají tak rychle, jak si vláda představovala. Je proto podle něj důležité, a to ještě před Vánoci, otestovat co nejvíce lidí, aby se nákaza nešířila v rodinách.
26.11.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků)

Štěpánek (ODS): Česká televize? Spíš Bakalova televize!

 
Ať si klidně někdo říká, že to jsou čísla jen za jeden měsíc. Ať si klidně někdo říká, že to jsou čísla jen z jednoho pořadu. Ať si klidně někdo říká, že ta čísla nejsou reprezentativní. Na podstatě věci to nic nemění. Ta čísla jsou prostě strašná! Jaká čísla? Osmnáct a deset.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Šmucler: Covid případy do luxusních hotelů, vyjde to levněji. Česko nejhorší? Mám jiná čísla

 
ROZHOVOR „Snažím se dodat lidem naději, a kdybych mohl, tak bych to i zorganizoval. Tak se snažím pomáhat proti panice – ta zaplňuje nemocnice, spousta lidí je tam ze strachu. Strach oslabuje imunitu,“ vysvětluje Roman Šmucler, prezident České stomatologické komory. „Nemocnice je třeba zbavit lidí, kteří tam nepatří. Hlavně je třeba hlídat okresy. Praze při dobrém řízení nic nehrozí. Je třeba hlídat, aby někdo pomohl okresní nemocnici, pokud se začne plnit, tento stát je ale malý,“ doporučuje. „Německo mělo mnohem horší čísla na jaře, teď se tam čísla zvyšují. Slovensko mělo minulý týden nejhorší dynamiku epidemie v Evropě. V Česku vždy řešíme jen krátkodobá čísla a čísla, která vyvolávají pozornost,“ dodává.
22.10.2020 12:55 |

podobné články

Počty případů nakažených covidem významně klesají. Méně je i hospitalizovaných. Čas se radovat?

 
V pátek přibylo v Česku nejméně případů nemoci covid-19 za všední den od loňského 31. srpna. Zaznamenáno bylo 323 nakažených, což je zhruba o 29 procent méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet hospitalizovaných s covidem-19 klesl v pátek na 363, což je nejméně od poloviny loňského září. Jen za poslední dva týdny se počet pacientů snížil asi o dvě třetiny.
05.06.2021 21:45 |

podobné články

Zaměstnancům ČSA ode dneška klesají platy o desítky procent

 
Zaměstnancům Českých aerolinií od dnešního dne klesají platy o desítky procent. Přestože kolektivní vyjednávání pracovních podmínek pro letošní rok ještě nebyla uzavřena, letuškám, stevardům a pilotům podle nového mzdového výměru od února klesají platy až o 40 procent.
01.02.2015 06:41 |

podobné články

Blatný: Hrozí zavření dalších okresů! Covidová JIP lůžka dochází v osmi krajích

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozornil, že během dvou nebo tří týdnů může být situace v celé zemi stejně vážná jako v uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Na dnešní tiskovce nevyloučil proto uzavření dalších regionů. Zvažovalo se již i tento týden - v případě okresu Tachov. V Česku přitom dochází covidová lůžka na JIP a přetrvávají problémy v nemocnicích. Hrozí proto i prioritizace pacientů - vybírání, kdo dostane přednost. Vyčerpání kapacit JIP aktuálně hrozí v osmi krajích.
17.02.2021 06:50 |

podobné články

Na covidová oddělení do FNUSA nastoupili i hasiči

 
Pět příslušníků Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje dnes nastoupilo na covidová oddělení do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Dalších pět přibude za týden. Hasiči zatím stráví ve FNUSA jeden měsíc.
22.02.2021 13:45 |

podobné články

Jiří Weigl: Covidová cesta k inflaci a socialismu

 
Covidová krize už trvá téměř rok a zasáhla nejenom zdravotní stav lidí a fungování zdravotnických systémů. Stala se katalyzátorem změn v ekonomice i společnosti, které směřují k daleko zásadnější proměně našeho světa, než si je většina z nás ochotná připustit.
25.03.2021 12:25 |

podobné články

Covidová smrt přichází rychle: 10 kroků, jak zařídit pohřeb! Co dalšího musíte udělat?

 
Je to smutná realita současné pandemie. Loni v Česku zemřelo přes 129 tisíc lidí, což je o 17 tisíc víc než v předchozím roce. Je to za posledních sto let rekord. Covidová smrt, která oficiálně skolila téměř 12 tisíc Čechů, přichází často rychle. A šokovaní blízcí náhle nevědí, co si počít. Poradíme, na co byste ani přemoženi zármutkem neměli zapomenout.
14.04.2021 06:10 |

podobné články

Záložní covidová nemocnice v Brně se ruší

 
Na brněnském výstavišti se ruší loni v listopadu vybudovaná záložní covidová nemocnice s 320 lůžky. Měla být použita při pandemii koronaviru v případě, že se nemocnice na Moravě zcela zaplní pacienty a pro další už nebude místo.
10.06.2021 09:05 |

podobné články

Beyoncé šokovala fanoušky: Tohle jim před víkendem provedla

 
Beyoncé před rokem a čtvrt vydala nečekaně celé album. Od té doby se podobného stylu chytly další hudebníci, nedávno vydala celé album naprosto bez předchozího oznámení Rihanna. Sama Beyoncé před víkendem fanoušky potěšila novým singlem. Nazvala ho Formation a objevilo se na streamingové službě Tidal jejího manžela Jaye Zeta.
10.02.2016 09:05 |

podobné články

Druhá vlna? Švédsko je v klidu: Nikdy nemělo karanténu a teď mu čísla padají

 
Švédsko je v Evropě trochu úkaz. Když všechny země zaváděly přísná karanténní opatření, severská země neudělala prakticky nic. Žádné zavřené obchody, žádné zavřené restaurace. Všechno fungovalo jako za normálních okolností. Vyústilo to sice ve velký počet nakažených a úmrtí na nemoc covid-19, teď ale Švédsko nemusí řešit druhou vlnu nákazy, která sužuje celý kontinent. Čísla mu každým dnem klesají. Zafungovala kolektivní imunita?
01.08.2020 16:30 |

podobné články

Česko se ještě nezbavilo druhé vlny a čísla začínají znovu stoupat

 
Zatímco v Německu či Rakousku průměrné počty nových případů covid-19 v přepočtu na milion obyvatel setrvale klesají, v ČR pokles zastavil a čísla mají naopak vzestupnou tendenci. Sousední země navíc hlásí násobně nižší hodnoty nakažených.
10.02.2021 18:00 |

podobné články