Článek

Covid už prodělalo 80 procent Číňanů, tvrdí přední čínský epidemiolog

 
Pravděpodobnost, že v Číně v příštích dvou nebo třech měsících propukne velká vlna případů koronavirové nákazy, je nízká, jelikož se koronavirem infikovalo už kolem 80 procent Číňanů. Prohlásil to přední epidemiolog čínské vlády.
21.01.2023 13:55 |

podobné články

Podobné články

Kdy mohou skončit covidová opatření? Cesta vede přes očkování i promořování

 
Očkování proti covidu-19 pokračuje, v červnu mají přijít na řadu už i šestnáctiletí. Kdy tedy budou moci skončit koronavirová opatření? Odborníci se úplně neshodnou. Imunolog Vojtěch Thon tvrdí, že k vytvoření kolektivní imunity proti SARS-CoV-2 bude třeba, aby se naočkovalo či prodělalo covid 70 až 80 procent populace, epidemiolog Jiří Beran soudí, že stačí naočkovat okolo 90 procent seniorů a chronicky nemocných, u ostatních to není třeba.
15.05.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (76 článků)

První čínský premiér byl zřejmě gay, tvrdí historička

 
Jestli někdo v oblibě u Číňanů předčí Maa Ce-Tunga, pak je to rozhodně první premiér komunistické Čínské lidové republiky Čou En-laj. Vždy zdvořilý a usměvavý politik byl oblíbený také za hranicemi své vlasti. Jako ministerský předseda působil v letech 1949 až 1976. Jeho reputaci ale kazí v očích homofobních Číňanů tvrzení historičky Tsoiové Wing-mui. Ta totiž tvrdí, že deníky a soukromá korespondence významného politika naznačují, že byl gay.
04.10.2016 15:05 |

podobné články

Přední epidemiolog tvrdí, že pandemie skočí do června. Má to důležitou podmínku

 
Pandemie nového typu koronaviru by mohla do června skončit, pokud všechny země světa zmobilizují síly v boji proti této nebezpečné nákaze. Podle agentury Reuters to prohlásil uznávaný čínský epidemiolog Čung Nan-šan.
12.03.2020 23:25 |

podobné články

Zemřel přední český epidemiolog Ježek

 
Ve věku 87 let v neděli zemřel přední český epidemiolog Zdeněk Ježek, který se během své činnosti ve Světové zdravotnické organizaci (WHO) významně podílel na celosvětovém vymýcení pravých neštovic. O jeho úmrtí ve středu informovala jeho dcera Zuzana Zelená.
27.11.2019 18:15 |

podobné články

Přední epidemiolog se bojí unáhleného rozvolňování. Bidenův plán je ale podle něj rozumný

 
Přední americký epidemiolog Anthony Fauci varoval před unáhleným rozvolňováním restrikcí spojených s koronavirem, upozornil na to, že Spojené státy by mohly dopadnout jako Itálie. Tam od pondělí 15. března znovu platí nejvyšší stupeň protiepidemických opatření, na Velikonoce bude dokonce vyhlášena karanténní uzávěra. Fauci však dodal, že návrat k normálu na Den nezávislosti 4. července, což prosazuje prezident Joe Biden, je možný, uvedl deník Daily Mail.
15.03.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (898 článků) , Anthony Tam (2 články)

Zemřel přední český adiktolog a epidemiolog: Tomáši Zábranskému bylo pouhých 52 let

 
Ve věku dvaapadesáti let zemřel přední český adiktolog a epidemiolog Tomáš Zábranský. Ve svých výzkumech se zabýval například úmrtností v populaci uživatelů nelegálních drog a věnoval se výzkumu léčebného přínosu konopí. 
07.07.2021 19:30 |

podobné články

Problémy s důchody už i v Číně

 
Podle průzkumu, který provedla agentura ePanel, se 72 procent Číňanů obává důchodu. Bojí se, že po odchodu ze zaměstnání jim platby od státu nebudou stačit ani na běžné denní výdaje. Mnoho Číňanů tak začalo intenzivně spořit, nebo ukládat do penzijního pojištění.
13.03.2015 16:50 |

podobné články

Paul McCartney se pustil do Číňanů: Pojídání netopýrů je středověké, přestaňte s tím

 
Člen někdejší skupiny Beatles, sir Paul McCartney (77), se pustil do Číňanů. V rozhovoru pro stanici SiriusMX řekl, že jezení netopýrů považuje za středověké a přirovnal ho k otroctví a atomovým bombám. Tvrdí, že pokud čínskou vládu nepřesvědčí o zákazu požívání těchto zvířat pandemie koronaviru, tak ji nepřesvědčí už nic.
16.04.2020 21:51 |

podobné články

Jelen prodělal covid, potvrdil test. A může jich být nakažených hodně. Mění to něco?

 
Zatímco virus SARS CoV-2 způsobující nemoc covid-19 u lidí už začínáme mít relativně prozkoumaný, stále mnoho neznámého panuje u jeho šíření mezi zvířaty. Nakazili se jím již psi, kočky, gorily a šelmy, obvykle tvorové chovaní v zajetí. V divoké přírodě byl virus zaznamenán jen u norků. A nyní do tohoto výčtu můžeme přidat jeleny. Americké ministerstvo zemědělství potvrdilo, že pozitivní test jelenovi skutečně vyšel. Zpráva se objevila krátce po zjištění úřadu, že 40 procent zkoumaných jelenů mělo protilátky proti covidu, takže nemoc prodělalo.
04.09.2021 05:15 |

podobné články

Česko má druhý případ omikronu, je z rodiny první nakažené. A epidemiolog o nových poznatcích

 
V Česku byl potvrzen druhý případ nové varianty nemoci covid-19 omikron. Jde o člena rodiny nakažené ženy, u které byl tento zmutovaný virus zjištěn na našem území jako první. V pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1 to řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. Potvrzení zprávy přišlo ve středu, podle krajské mluvčí libereckých hygieniků Zuzany Balašové ale není nutno přijímat žádná další opatření.  A přední americký epidemiolog Anthony Fauci uvedl, že omikron „téměř jistě“ nezpůsobuje těžší průběh nemoci.
07.12.2021 19:00 |

podobné články

Online Číňanů je více než všech Američanů

 
Počet Číňanů, kteří brouzdají internetem, strmě roste. Už dnes je jich více než všech Američanů.
27.07.2009 15:20 |

podobné články

POVODNĚ A SESUVY PŮDY VYHNALY z domovů přes MILION Číňanů!

 
Více než milion Číňanů muselo opustit domovy na jihu země před povodněmi a sesuvy. Píše to v pátek agentura AFP.
17.06.2011 13:35 |

podobné články

To je síla: Jožo Ráž chce střílet Číňany, policie prověřuje jeho zbrojní průkaz

 
Po prohlášení zpěváka Elánu Joža Ráže (57), že chce střílet Číňany, začala slovenská policie prověřovat jeho zbrojní průkaz. „Nejsem žádný rasista, ale Číňanů se bojím - je jich strašně moc. Proto taky mám doma dvě bouchačky - až sem dorazí tahle asijská vlna, tak prvních pětačtyřicet Číňanů oddělám a poslední tři kulky si nechám pro sebe a svoji rodinu,“ uvedl Ráž pro časopis Instinkt.
12.08.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jožo Ráž (115 článků)

Babiš: Kdyby sem přijel milion Číňanů...

 
Příští týden pokračuje v Bratislavě soud ministra financí a hlavy hnutí ANO Andreje Babiše se slovenským Ústavem paměti národa. V rozhovoru pro Hospodářské noviny se šéf státní pokladny zmínil, že se ho účastnit nebude. Jde tam prý stále o stejné hloupé otázky. Navíc výsledek soudu nijak neovlivní jeho politickou kariéru. V rozhovoru se ministr zmínil i o české energetické strategii a státním podnikání. Potřebujeme prý více Číňanů, říká.
11.04.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25683 článků)

Téměř sto milionů Číňanů bude letos studovat on-line

 
V zemích s rychle rostoucími ekonomikami strmě roste poptávka po kvalifikovaných pracovnících s odborným vzděláním. Čína, která je jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě, se potýká s vážným nedostatkem kvalifikované pracovní síly, řešením je studium přes internet, podle odhadů se pro něj v letošním roce rozhodne až 11 % Číňanů ve věku 15 až 59 let.
03.06.2015 11:36 |

podobné články

Libor Rouček: Jsem v USA a lidé se tu smějí Trumpovi. Alkoholem zdeptaní Rusové mají hrůzu z Číňanů, osa Berlín–Moskva–Peking nebude

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK Jsem v USA a lidé se tu smějí Trumpovi. Nějaká mocenská osa Peking–Moskva–Berlín je naprostá fantasmagorie. I tato vyjádření zazněla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz od bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka. V kontextu vztahů Ruska a Číny také zmiňuje: „Rusko má až panickou hrůzu z demografie na Dálném východě: podél mnoha tisícikilometrové společné hranice žije pouhých 5 milionů – většinou alkoholem zdeptaných – Rusů. Na druhé straně to je 100 milionů, povětšinou velmi pracovitých Číňanů, kteří by východ Ruské federace, když by jim Rusové dali příležitost, bez problémů osídlili.“
13.07.2016 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (308 článků)

Miloš Zeman je nejlepším nákupem Číňanů v Česku

 
Největším a nejpovedenějším nákupem Číňanů v Česku je Miloš Zeman a jemu blízcí politici, kteří tančí podle toho, jak čínské politbyro píská.
21.03.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27738 článků)

Tisíce Číňanů čekalo u posvátné hory: Bez roušek a rozestupů

 
Jakoby žádná epidemie koronaviru ani neproběhla! Takový pocit musel mít člověk při pohledu na davy u posvátné hory Tchaj na severovýchodě země, kam na třicet tisíc Číňanů přijelo v rámci oslav Svátku práce sledovat východ slunce!
03.05.2020 12:00 |

podobné články

Podle přesnějšího měření prodělalo covid-19 zřejmě mnohem víc Čechů, než se uvádělo

 
Zatímco celostátní výzkum na promořenost obyvatel nemocí covid-19 ukazoval na pouhá promile procenta, předběžné výsledky výzkumu na jihu Čech, který využíval přesnější testování, naznačují daleko vyšší počty. Podle prvotních výsledků, které se Právu podařilo zjistit, se přítomnost protilátek proti této nemoci pohybuje mezi pěti až deseti procenty z testovaných.
15.05.2020 15:15 |

podobné články