Článek

Covid už měli za sebou, až potom je zabila embolie, líčí záchranář

 
David Vávra (32), záchranář z pražské Zdravotnické záchranné služby (ZZS), u které slouží deset let, si prošel spolu se svými kolegy největším náporem nemocných v únoru a březnu. Za jediný týden převáželi i třicet lidí, pro které byli poslední šancí na přežití.
27.04.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (33 článků)
Podobné články

Smrt rozhodčího Lainky: Už se učil znovu chodit, zabila ho embolie

 
Obrovská smůla stála za smrtí hokejového rozhodčího Pavla Lainky (†24). Poté, co přežil tvrdou ránu pukem přímo do spánku a krvácení do mozku a začal se zotavovat, ho při rehabilitaci zabila embolie.
15.09.2016 16:25 |

podobné články

13. komnata sexuologa Radima Uzla (80): Covid, embolie a zápal plic! Loučil jsem se se životem

 
Jako lékař už viděl ledacos. To, co Radima Uzla (80) čekalo po běžném koupání s přáteli v bazénu, ale předčilo jeho očekávání. „Chytil jsem covid. Přidal se k tomu zápal plic a embolie,“ řekl známý sexuolog v pořadu 13. komnata.
27.02.2021 15:35 |

podobné články

Jona Lorda (†71) z Deep Purple zabila plicní embolie

 
VIDEOKLIP. Britský rocker a spoluzakladatel anglické kapely Deep Purple Jon Lord dnes zemřel. Bylo mu 71 let. Příčina smrti - plicní embolie po dlouhém boji s rakovinou slinivky.
16.07.2012 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jon Lord (8 článků)

Zemřel herec Jiří Krytinář (†68): Zabila ho embolie plic!

 
Zemřel herec Jiří Krytinář, příčinou byla údajně embolie plic. Od narození trpěl těžkou poruchou růstu, ale ani to mu nezabránilo věnovat se své vášni. Hercem byl již od roku 1969, proslul především televizními a filmovými rolemi.
29.09.2015 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krytinář (144 článků)

Zemřela exmanželka Johna Malkoviche. Glenne Headly (†62) zabila plicní embolie

 
V pouhých 62 letech zemřela na následky plicní embolie americká herečka Glenne Headly. Hvězda Broadwaye slavila největší úspěchy v době, kdy byla vdaná za stejně starého herce a producenta Johna Malkoviche.
12.06.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: John Malkovich (123 článků) , Glenne Headly (1 článek)

„Jdi si lehnout, miláčku, neumřu.“ Záchranář (†47) konejšil ženu, boj s koronavirem prohrál

 
Italský záchranář Diego Bianco (†47) jezdil se sanitkou pro nemocnici v severoitalském Bergamu, při výkonu své práce se nakazil smrtícím koronavirem. Muž až do poslední chvíle zůstával optimistický. „Jen si běž lehnout, cítím se dobře. Neboj, neumřu,“ tohle byla jeho poslední slova, se kterými se rozloučil s manželkou Maruskou Capoferriovou. Během noci se jeho stav ale rapidně zhoršil, a nakonec boj s nemocí prohrál. Záchranář po sobě zanechal ženu a osmiletého syna Alessia, informoval list The Mirror.
16.03.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků)

Záchranář Marek rozvážel nákupy seniorům: Měl vážnou nehodu! Kolegové žádají o pomoc

 
Dobrovolný záchranář Marek měl před několika dny vážnou dopravní nehodu, při níž utrpěl otřesná poranění. V tu chvíli dobrovolně rozvážel coby záchranář Czech SAR Teamu nákupy seniorům. Zničil si přitom i svoje auto, kterým jezdí pomáhat. Jeho kolegové teď žádají o pomoc.
26.05.2020 05:45 |

podobné články

Hlavně se nepo... Covidový záchranář z praxe. Nečekaně

 
O hrozbě přetížení zdravotnictví se v souvislosti s covidem-19 mluví již dlouho a množí se předpovědi, kdy k němu dojde. Je zde však zpráva z takzvané první linie, která odpovídá na zdánlivě banální otázku, proč k zahlcení systému dojde. Přinesl jí pardubický záchranář Vojtěch Bořil. Do nemocnic se totiž dostávají i pacienti s minimálními příznaky a i bezpříznakoví, kteří se obávají, že na ně nezbyde lůžko. „Důležité je zachovat si zdravý rozum, situaci nepodceňovat, ale zároveň se z ní neposrat. No a když je mi blbě, tak prostě zůstanu doma, dokud mi nebude dobře – jednoduchý jak facka. A všichni to v pohodě ustojíme,“ apeluje záchranář.
21.10.2020 08:00 |

podobné články

Herečka Regina Rázlová (69): Embolie plic! Bleskový převoz do nemocnice

 
Boj o vlastní život svedla Regina Rázlová (69). Herečka je od Velikonoc v pražské Nemocnici Na Homolce. Postihla ji plicní embolie, zasahovala záchranka a následovala okamžitá hospitalizace!
19.04.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Regina Rázlová (159 článků)

Milan Drobný popsal vážné zdravotní problémy! S čím bojuje půl roku po plicní embolii?

 
Plicní embolie, zápal plic, salmonelóza a trombóza – zní to skoro neuvěřitelně, ale se čtveřicí těchto závažných onemocnění se musel před půl rokem téměř naráz poprat Milan Drobný (75). Ani teď ale zpěvák nemá úplně vyhráno. Byť se pomalu vrací za mikrofon a na pódia, dýchání mu ztěžuje nejen prodělaná embolie, ale i aktuální alergie a astma.
17.08.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Drobný (171 článků)

Klidně si lehni, miláčku, je mi dobře. Záchranář (47) s koronavirem do rána zemřel

 
Záchranář Diego Bianco (†47) ze severoitalského Bergama se v práci nakazil koronavirem. Jeho poslední slova vhání slzy do očí. "Klidně si běž lehnout, je mi dobře. Neumřu," řekl své manželce Marusce Capoferri. Osud ale nad mužovým optimismem převážil, v noci se jeho stav začal horšit a do rána zápas se smrtící nemocí Covid-19 prohrál.
16.03.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků) , Diego Diego (12 článků)

Pražský záchranář Martin: Více vyjíždíme k popáleným dětem. „Okolí sporáku není hrací zóna!” apeluje na rodiče

 
Pandemie koronaviru zcela změnila životy nejen pražských rodin. Kvůli vládním opatřením, která mají zamezit šíření covid-19 napříč společností, tráví rodiče čas se svými ratolestmi převážně doma. A právě tam, v bytě nebo domě, při vaření dochází nyní často k úrazům. Záchranáři zaznamenali více výjezdů k popáleným dětem. Záchranář pražské záchranné služby Martin Siegl na toto téma sepsal dopis všem rodičům, ve kterém na ně apeluje, aby při vaření byli obezřetní a dbali na prevenci.
27.04.2020 06:20 |

podobné články

Krajský lídr KSČM a letecký záchranář: Musíme ihned přitvrdit opatření proti šíření nákazy. Jinak se nám to vymstí

 
ROZHOVOR „Blíží se volby a mám obavu, že jsou určité tendence některých politiků nezavádět teď restriktivní opatření tak úplně moc. Byl bych v těchto opatřeních razantnější. Některé zbytné věci bych už dávno zastavil. Čím déle budeme teď tolerantní a shovívaví a budeme více vyčkávat, tím se nám to nakonec více vymstí a bude nás to stát daleko více. Když nám lidé opravdu odpadnou na covid a zahltíme zdravotnictví,“ myslí si exšéf liberecké záchranky, letecký záchranář a učitel Stanislav Mackovík, lídr KSČM do krajských voleb. „Zdravotnictví je čím dál tím dražší, protože v tom chaosu peníze mizí jako v průtokáči. Nemá to systém,“ domnívá se.
24.09.2020 18:10 |

podobné články

Záchranář: Každých 10 minut výjezd. 3,7krát horší než Bergamo. Lidé, nastupte

 
Jen za úterý přibylo v Česku víc než 15 600 osob nově nakažených koronavirem. Počet úmrtí spojených s nemocí covid-19 za necelý rok překonal hladinu 19 600 lidí. Nemocnice v celé České republice jsou přetížené. Už téměř není kam umisťovat pacienty s covidem v těžkém stavu. Vůbec nejhorší situace panuje v Chebu. Záchranář ze Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Marek Uhlíř se rozhodl lidem popsat, v jak strašné situaci se nacházíme.
25.02.2021 07:50 |

podobné články

Záchranář z Ordinace Petr Vágner: Podruhé nejkrásnější!

 
Urostlý záchranář Radim ze seriálu Ordinace v růžové zahradě Petr Vágner (31) se stal již dvakrát vítězem v anketě nejkrásnější muž ze seriálů.
24.06.2009 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vágner (278 článků)

Sexy záchranář Vágner: Do své role se ´zažral´

 
Herec Petr Vágner (32), alias sexy záchranář Radim Novák ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, se do své role kapánek zažral.
02.12.2009 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vágner (278 článků) , Radim Novák (27 článků)

Záchranář pomohl tonoucímu dítěti. To je v kritickém stavu

 
Zdravotnický záchranář v neděli po poledni v Brně zachránil tonoucí se dítě. Bezvládného těla si muž všiml u splavu na řece Svitavě v ulici Tkalcovské.
09.05.2010 15:40 |

podobné články

Čtyřnohý záchranář Chito: Vyčenichal dva sebevrahy!

 
O příběhu, který žije čtyřnohý policejní záchranář Chito, si mohou nechat zdát i hollywoodští filmaři!
01.07.2011 12:05 |

podobné články

Kdo zpochybňuje 11. září, trestuhodně lže, zlobí se záchranář

 
Před deseti lety byl záchranář Tim Brown očitým svědkem událostí ve Světovém obchodním centru v New Yorku. V rozhovoru pro MF Dnes proto tvrdí, jaký vztek má na šiřitele bludů, které z bůhvíjakých důvodů někteří lidé o 11. září šíří. Ti lidé trestuhodně lžou a urážejí všechny, jejichž památku je třeba pečlivě ochraňovat.
11.09.2011 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tim Brown (1 článek)