Článek

Covid se šíří mezi mladými, ministr Vojtěch chce kontrolu klubů

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch požádá hygieniky a policii, aby se soustředili na kontrolu dokumentů o bezinfekčnosti v klubech. Uvedl to v rozhovoru pro iRozhlas.cz. Epidemická situace se totiž zhoršuje hlavně mezi mladými mezi 16 a 20 lety. Nejvyšší čísla hlásí Praha, Středočeský a Plzeňský kraj.
10.07.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků)
Podobné články

Dušek: Covid se v Praze šíří hlavně mezi mladými lidmi

 
Koronavirus se v Česku momentálně nejvíce šíří v Praze. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je to zejména mezi mladými lidmi mezi 16 a 29 lety. Tito lidé mají s ohledem na životní styl více kontaktů a je u nich i menší zájem o očkování.
30.06.2021 13:45 |

podobné články

Policisté a hygienici míří za mladými lidmi do barů a nočních klubů. Kvůli covidu

 
Covid-19 se v současné době nejvíce šíří mezi mladými. I z toho důvodu se policisté a hygienici tento víkend zaměří na kontroly barů a klubů v České republice. Chtějí zjišťovat, jak lidé dodržují rozestupy či zákaz tance. Píše to server iDnes.cz.
16.07.2021 19:30 |

podobné články

Covid se šíří hlavně v Praze mezi mladými, říká Dušek. Jsou málo proočkovaní

 
Koronavirus se v Česku nyní šíří zejména v Praze mezi mladými lidmi od 16 do 29 let. Na společné prezentaci Českého statistického úřadu a Ústavu zdravotnických informací a statistiky to řekl ředitel ÚZIS Ladislav Dušek.
30.06.2021 13:55 |

podobné články

Vojtěch si chce kvůli šíření nákazy mezi mladými posvítit na kluby

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se chce v souvislosti s šířením koronaviru mezi mladými zaměřit na kontroly dodržování koronavirových opatření v klubech, uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas.
10.07.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků)

Koronavirus se v Česku nyní šíří zejména mezi dětmi a mladými, dokládají čísla

 
Vysoká čísla nových případů nákazy koronavirem z posledních týdnů mimo jiné ukazují rozdílnost šíření nákazy v populaci oproti jaru, kdy epidemie propukla. Změnila se především věková struktura nakažených, přičemž je patrné, že razantně přibylo nákaz zejména mezi dětmi a mladými lidmi.
10.09.2020 14:55 |

podobné články

Vojtěch chce od Arenbergera prověrku. Babiš mu naložil řešit covid pasy i přeočkování

 
Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ujal úřadu a hned dostal sadu úkolů od premiéra Andreje Babiše (ANO). Má se zaměřit na dotažení covid pasů, u kterých se podle Babiše první návrh ve Sněmovně „moc nepovedl“, a dále má vypracovat strategii na přeočkování seniorů 65+ a chronicky nemocných pacientů. Vojtěch zmínil, že svého předchůdce Petra Arenbergera nechá zatím jako šéfa fakultní nemocnice na pražských Vinohradech, ale chce od něj prověrku. Nový ministr varoval také před importem mutací z dovolených. Na úvodní tiskové konferenci staronového ministra doprovodil a zaúkoloval premiér Babiš.
26.05.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků)

Vojtěch chce kontroly v klubech kvůli covidu mezi mladými. Kapela mu poslala ostrý vzkaz

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce kvůli nárůstu počtu nových případů koronaviru více kontrol dokumentů o bezinfekčnosti v klubech. Požádá o ně hygieniky a policii, řekl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. Epidemická situace se podle něj zhoršuje hlavně v Praze, částečně ve Středočeském a Plzeňském kraji. Největší nárůst je ve věkové skupině 16 až 20 let.
10.07.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků)

Vojtěch rozprášil další skupinu expertů. Smejkalovi a dalším poslal výpověď mailem

 
Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch z hnutí ANO rozpustil další poradní orgán. Poté, co jeho předchůdce Petr Arenberger (za ANO) ukončil spolupráci s Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES), Vojtěch jen pár dní po svém nástupu rozpustil e-mailem další odborníky z Rady pro řízení epidemie onemocnění covid-19. Informaci Českého rozhlasu potvrdil Blesk Zprávám její člen, bývalý poradce prezidenta a lékař Boris Šťastný. Sám Vojtěch uvedl, že chce zjednodušit a zpřehlednit komunikaci svého resortu.
01.06.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (412 článků) , Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků) , Petr Šťastný (20 článků) , Petr Rada (278 článků) , Petr Šťastný (6 článků)

Česko je na prahu 5. vlny, varují odborníci: Vojtěch si chce posvítit na mladé

 
Testy v pátek odhalily v Česku 278 nových případů koronaviru, to je o 115 víc než ve stejný den minulého týdne. Všechny tři pracovní dny tohoto týdne se denní nárůst nakažených pohyboval nad dvě stovky. Epidemiologové Roman Prymula a Rastislav Maďar tak varují před pátou vlnou koronaviru. V ČR se totiž šíří mutace a nyní nejsou zavedena přísnější opatření. Adam Vojtěch se tak chce zaměřit například na kluby a diskotéky, kde se podle něj šíří nákaza nejrychleji.
10.07.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků)

Zoufalí Řekové: Úmyslně se nakazí virem HIV, aby dostali peníze!

 
Se šokující zprávou přišla světová zdravotnická organizace WHO. Z ní vyplývá, že v Řecku se z důvodu ekonomické krize šíří dobrovolná infikace virem HIV a roste počet sebevražd. Infikovaným přitom v Řecku náleží pomoc v hodnotě 700 eur měsíčně (cca 19 000 korun). šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html
27.11.2013 07:57 |

podobné články

Vojtěch chce posílit moc nad zákazy. Vykáže ministr Čechy z kadeřnictví, bazénů i obchodů?

 
Vedle zákona o ochraně veřejného zdraví chce ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) posílit moc ještě speciálním zákonem, který by platil do konce roku. Jeho resort by dostal širší a přesnější pravomoci v nařizování různých omezení proti šíření nemoci covid-19, kterou způsobuje nový koronavirus. Sněmovna by mohla zákon o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění covid-19 začít projednávat na schůzi, která začne v úterý 26. května.
16.05.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků)

Na Facebooku se šíří nebezpečné video. Je to vir, který vás připraví o profil

 
Na sociální síti Facebook se šíří falešný doplněk do prohlížeče Google Chrome. Po jeho stažení uživateli hrozí, že ztratí kontrolu nad svým profilem. Hrozba pod označením JS/Kilim se šíří v Česku i v dalších desítkách zemí. Uvedla to v pátek antivirová firma Eset.
15.04.2016 19:30 |

podobné články

Celoplošný příjem propaguje televize Óčko mezi mladými soutěží

 
Hudební televize Óčko hodlá soutěží podpořit mezi mladými do 25 let fakt, že je k dispozici v pozemní digitální síti po celé republice a motivovat je, aby si stanici naladili. Fotografická soutěž Ladič roku, která běží od 3. do 30. září, sbírá záběry z různých prostředí, na nichž bude televize se zapnutým vysíláním Óčka. Posílat je lze přes web či aplikace pro iOS nebo Android. Šest výherců získá iPhone 4.
04.09.2012 15:00 |

podobné články

V Praze zemřeli na chřipku další tři lidé. Nemocných přibývá hlavně mezi mladými

 
Od začátku sezony zemřelo na chřipku už pět lidí, z toho tři minulý týden. Nemocnost ve druhém lednovém týdnu stoupla zhruba o dvě procenta. Nejvíce nemocných přibylo mezi školními dětmi a mladými lidmi do 24 let.
16.01.2017 10:05 |

podobné články

Na zdravotnictví bublá zlost. Ministr Vojtěch chce konec státního tajemníka

 
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (31, ANO) se chce zbavit státního tajemníka Iva Benedy. Nezvládá prý svou práci a stěžují si na něj i zaměstnanci úřadu, Vojtěch už podal žádost na zahájení kárného řízení. Stejný krok udělal v minulosti i jeden z jeho předchůdců, ministr Svatopluk Němeček (ČSSD). Blesk Zprávy mají k dispozici průzkum mezi zaměstnanci resortu i dopis nespokojených ředitelů krajských hygienických stanic.
06.03.2018 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Ministr Vojtěch varoval před dalším „Techtle Mechtle“. Majitel klubu má jasno: „Trapné,“ řekl a neotevřel

 
Poslední velké rozvolnění vládních protiepidemických opatření umožnilo otevřít i taneční kluby. Akorát se v nich nesmí tančit. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) při této příležitosti v televizi Prima opět připomněl loňský případ v pražském klubu Techtle Mechtle, kde se na večírku nakazilo přes 160 lidí. Jak to dnes v znovuotevřeném klubu vypadá?
31.05.2021 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků)

V Praze se šíří covid hlavně mezi mladými lidmi, mají více kontaktů a malý zájem o očkování, uvedl Dušek

 
V České republice opět stoupají koronavirová čísla. Zejména v Praze a okolí se zvedají počty nakažených, hlavně mladých lidí. Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek pro Novinky uvedl, že jde o lidi mezi 16 a 29 lety. Mají totiž hodně kontaktů a je u nich i menší zájem o očkování.
30.06.2021 20:25 |

podobné články

Průzkum STEM: Postupně se snižuje podíl lidí, kteří se domnívají, že u nás panuje silné napětí mezi bohatými a chudými

 
Napětí mezi Čechy a cizinci označuje jako velmi nebo poměrně silné dvoutřetinová většina občanů (66 %). Tento podíl je stejný jako v loňském roce. Třípětinová většina občanů registruje napětí mezi vedením podniků a zaměstnanci (59 %). Poněkud nižší podíl lidí (57 %) vidí silné napětí mezi bohatými a chudými. Od roku 2011, kdy STEM začal tuto oblast sledovat, se postupně snižuje podíl těch, kteří napětí mezi bohatými a chudými považují za silné. Mezi lidmi z domácností špatně finančně zajištěných je však tento podíl stále vysoký. Mírně nadpoloviční většina občanů (56 %) vnímá silné napětí mezi lidmi různých politických názorů. Méně často lidé registrují napětí mezi mladými a starými lidmi (39 %) a zejména mezi městem a venkovem (29 %).
13.04.2017 10:40 |

podobné články

Vojtěch pro Blesk o výhledu pro Česko: „Obavy mám“. Přijde povinné očkování?

 
Ještě letos by mělo do Česka dorazit 10 milionů očkovacích vakcín proti covid-19. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v rozhovoru pro Blesk Zprávy přiznal, že ho zvyšující se počty nakažených nenechávají v klidu. Vláda ale žádný další nouzový stav kvůli vyšším počtům nechystá. Ministr ale apeluje na mladé, aby se nechali očkovat - právě v jejich skupině se nákaza šíří teď nejvíc. I proto mluví o policejních kontrolách v klubech.
16.07.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1479 článků) , Adam Vojtěch (1151 článků)