Článek

Costa Concordia, Titanik, zdivočelý bitevník, ostřelovala vládu opozice

 
Při rozpravě před pátečním hlasováním Sněmovny o vyslovení důvěry vládě zazněly desítky proslovů. Svou příležitost vystoupit v rozpravě vycítili zejména opoziční poslanci, a tak stenozáznam zachytil i výroky zákonodárců, o nichž zpravidla bývá slyšet jen sporadicky.
27.04.2012 19:35 |

podobné články

Podobné články

Začalo vyzvedávání obří lodi Costa Concordia: V troskách stále tlejí těla pasažérů!

 
Je to už dvacet měsíců, kdy se potopila výletní loď "Costa Concordia":http://www.extra.cz/tema/costa-concordia u italského Giglia. Teprve nyní se začíná s vyzvedáváním vraku lodi.
16.09.2013 16:05 |

podobné články

Problémy firmy Costa Crociere pokračují: Na výletní lodi hořelo

 
Na obří výletní lodi Costa Allegra plující z Madagaskaru na Seychely dnes vypukl požár, podařilo se jej ale rychle uhasit. Informoval o tom majitel plavidla, italská společnost Costa Crociere, která rovněž vlastní loď Costa Concordia. Ta před více než šesti týdny ztroskotala u toskánského pobřeží. Podle dostupných informací na Costa Allegre nebyl nikdo zraněn, plavidlo se ale nemůže samo pohybovat a je ponořeno do tmy.
27.02.2012 20:05 |

podobné články

Zkáza luxusní lodi Costa Concordia: Ke dnu šlo 14 miliard!

 
Panika a horor – tak popisují okamžiky krátce po nehodě téměř všichni zachránění z lodi Costa Concordia. Alarm byl spuštěn až třicet minut po nárazu. „Tvrdili nám, že se vypnul generátor,“ stěžuje si jeden z cestujících.
15.01.2012 12:05 |

podobné články

Potopila se luxusní loď Costa Concordia: Plavil se na ní i Gott!

 
Pátek třináctého, dvě hodiny scházejí do půlnoci! Pro 3234 pasažérů a 1000 členů posádky luxusní výletní lodi Costa Concordia, mezi nimiž byl podle agentury AFP i jeden Čech, se sedmidenní plavba po Středozemním moři rázem změnila v horor.
15.01.2012 12:05 |

podobné články

Loni se na ztroskotané lodi Costa Concordia plavil i Karel Gott: Ta zpráva mě šokovala!

 
Na nešťastné lodi Costa Concordia se plavil také zpěvák Karel Gott (71). Loni v lednu tu koncertoval před mezinárodním publikem. Plul tehdy z Kanárského ostrova Tenerife do španělské Málagy.
16.01.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4718 článků)

Havárie výletního praníku Costa Concordia: »Kapitán Zbabělec« pláchl mezi prvními!

 
Další nalezená oběť ztroskotaného parníku Costa Concordia, zachráněný člen posádky a všeobecná vlna hněvu, která se valí na kapitána Franceska Schettiniho (52) za jeho neschopnost. Muž, kterému svět přezdívá  »Kapitán Zbabělec« prý totiž plul v nebezpečných vodách, aby zatroubil na pozdrav sestře vrchního číšníka! A navíc utekl z lodi dřív než většina cestujících...
17.01.2012 12:10 |

podobné články

OBRAZEM: Podívejte se, jak jde Costa Concordia ke dnu

 
Loď Costa Concordia je stále v obležení potápěčů. Šance na přežití pohřešovaných nejsou velké.
17.01.2012 16:35 |

podobné články

Nečasův Joch se zamyslel nad katastrofou lodi Costa Concordia

 
Ředitel Občanského institutu Roman Joch se pozastavil ve svém komentáři pro Lidové noviny nad tím, jak to fungovalo v roce 1912, tedy v roce, kdy ztroskotal Titanic. Podle Jocha to bylo tehdy „cons-cons“, tedy fungovalo méně práv a více povinností, méně jistot, ale více odpovědnosti. Ale jak to je v roce 2012, kdy ztroskotala loď Costa Concordia? Podle Jocha tam fungovalo spíše „lib-lab“. A to je špatně.
19.01.2012 15:25 |

podobné články

Nečasův Joch se zamyslel nad katastrofou lodi Costa Concordia

 
Ředitel Občanského institutu Roman Joch se pozastavil ve svém komentáři pro Lidové noviny nad tím, jak to fungovalo v roce 1912, tedy v roce, kdy ztroskotal Titanic. Podle Jocha to bylo tehdy „cons-cons“, tedy fungovalo méně práv a více povinností, méně jistot, ale více odpovědnosti. Ale jak to je v roce 2012, kdy ztroskotala loď Costa Concordia? Podle Jocha tam fungovalo spíše „lib-lab“. A to je špatně.
19.01.2012 16:25 |

podobné články

Petr Kasalický a Jaroslava Květoňová z Plzně o plavbě na lodi Costa Concordia: Pluli jsme a oni hráli Titanic!

 
Přesně před rokem pluli na »lodi smrti« Costa Concordia i Plzeňáci Petr Kasalický (70) s přítelkyní Jaroslavou Květoňovou. Když se dozvěděli o neštěstí, které před týdnem vyděsilo celý svět, pořádně jim zatrnulo. „Viděla jsem záběry ze ztroskotání a rozklepala jsem se. Nemohla jsem tomu uvěřit. Vždyť jsme tam klidně mohli být my! Měli jsme obrovské štěstí,“ vypráví paní Jaroslava.
22.01.2012 12:10 |

podobné články

Začalo odčerpávání paliva z vraku Costa Concordia

 
Nizozemská firma Smit Salvage dnes konečně zahájila operaci na odčerpání 2400 tun paliva z italské výletní lodi Costa Concordia, která ztroskotala před deseti dny s více než 4200 lidmi na palubě u pobřeží Toskánska. Informoval o tom britský deník Daily Telegraph.
24.01.2012 11:55 |

podobné články

Costa Concordia: Prokletý luxus

 
Jako kdyby se potopilo celé město. Na palubě výletní superlodě Costa Concordia bylo celkem 4231 lidí. Když předminulý pátek začal kolos u italských břehů klesat ke dnu, pro zasvěcené nešlo o žádné překvapení. Lodi už dávno věštili špatný osud.
27.01.2012 10:00 |

podobné články

Costa Concordia dilema: zachránit, rozřezat nebo potopit?

 
Je dvakrát větší než Titanic a třikrát delší než fotbalové hřiště, v superlativech se o havarované lodi Costa Concordia mluví dokonce i teď, kdy je z ní polopotopený vrak. Ve svých lepších časech brázdila Středozemí jako malé plovoucí město, jež má na palubě přepychové lázně, taneční sály nebo bazény pro tři tisícovky pasažérů.
27.01.2012 17:05 |

podobné články

Špatné počasí opět odložilo odčerpávání paliva z Costa Concordia

 
Nepříznivé počasí u italského ostrova Giglio si vyžádalo další odklad pátrání po 15 pohřešovaných lidech po ztroskotání italské výletní lodi Costa Concordia. Zahájeno také nemohlo být už v sobotu odložené přečerpávání paliva z lodi, aby se zabránilo ekologické katastrofě, napsala dnes agentura AFP.
29.01.2012 12:45 |

podobné články

Costa Concordia: Odčerpání paliva se nedaří!

 
Pokus začít s odčerpáváním 2400 tun paliva z vraku parníku Costa Concordia včera zmařilo špatné počasí. Uvnitř lodi, která se 13. ledna převrátila na mělčině u italského ostrova Giglio, bylo ale nalezeno tělo 17. oběti. Šlo o ženu, a počet pohřešovaných tak klesl na 15.
30.01.2012 12:15 |

podobné články

Definitivní konec záchranné akce na lodi Costa Concordia. Už jen odčerpání paliva

 
AKTUALIZOVÁNO. Záchranáři dnes definitivně ukončili pátrání po pohřešovaných z výletní lodě Costa Concordia, která ztroskotala v polovině ledna u italských břehů. Podle agentury AFP bylo důvodem rozhodnutí nevystavovat potápěče přílišnému nebezpečí.
31.01.2012 15:15 |

podobné články

Concordia půjde ke dnu. Majitel ji označil za "ztracenou"

 
Společnost Costa Crociere i pojišťovny se zřejmě nebudou pouštět do záchrany lodi Costa Concordia. Oznámil to ředitel společnosti Pier Luigi Foschi. Loď tak bude zřejmě zcela odepsána.
01.02.2012 16:45 |

podobné články

Costa Concordia: Vrak plný cenností láká lovce pokladů

 
Vrak ztroskotané italské lodi Costa Concordia, ve kterém během chaotické evakuace zanechaly tisíce pasažérů a členů posádky prakticky vše, co si přinesli na palubu, ukrývá ve svém nitru nyní opravdový poklad. Podle agentury AP lze v něm nalézt šperky a peníze, ale i starožitnosti, starobylé české sklo z 19. století, zásoby šampaňského a tisíce dalších uměleckých předmětů.
04.02.2012 19:45 |

podobné články

Ztroskotaná Costa Concordia vydala další těla včetně holčičky (†5)

 
AKTUALIZOVÁNO. Dalších osm těl objevili dnes potápěči v potopené části luxusní obří výletní lodi Costa Concordia, která v lednu narazila na útes nedaleko italského pobřeží. Tiskové agentury nejdříve informovaly o nalezení čtyř těl, během dne pak byly nalezeny další čtyři oběti.
22.02.2012 16:10 |

podobné články