Článek

Co znamená Jeden "hot" a druhý "čehý" a nejen to. Zajímavosti o filmu s de Funèsem

 
Dnes můžeme zhlédnout slavnou francouzskou komedii Jeden hot a druhý čehý, kde opět září slavný Louis de Funès. Co znamená "hot" a "čehý" a jak probíhalo natáčení? O čem vlastně komedie je a stojí za to se na ni podívat? 
10.08.2021 19:45 |

podobné články

Podobné články

Jeden rok hot, druhý rok čehý. To nesmí u policie nastat, varoval Lessy v ČT

 
Policejní prezident, plukovník Petr Lessy, ke konci tohoto měsíce skončí v čele policejního prezidia. Bezpečnostní sbor povede až do jmenování jeho nástupce náměstek prezidenta pro uniformovanou policii plukovník Tomáš Tuhý. „Jsem velmi rád, že se situace stabilizuje a vrátí se do normálních poměrů,“ komentuje předpokládaný vývoj sám prezident Lessy.
16.02.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lessy (799 článků)

Paroubek: V ČSSD jeden hot a druhý čehý!

 
Kdysi mě upozornil můj osobní přítel, první polistopadový předseda ČSSD, prof. Jiří Horák, na vyjádření slavného britského premiéra 19. století lorda Palmerstona, který řekl svým nejbližším spolupracovníkům. že je dobré, aby politické strany byly v důležitých otázkách politicky jednotné. Na tom je mnoho pravdy. Palmerston to vyjádřil zhruba takto: „Je mi jedno, zda celní sazby na dovoz obilí budou takové nebo jiné, ale pokud se na nich dohodneme, tak už to musíme držet.“ Již v 19. století tedy bylo známo, že volič nemiluje rozhádané strany.
12.03.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (38 článků) , Jiří Paroubek (4239 článků)

Světaznalý Milan Syruček: Jsme ukolébáni blahobytem. USA si myslely, že se jim nemůže nic stát, a odnesly to nejvíce

 
HŮŘ UŽ BYLO? Unáhleným hledáním nepřítele odvádíme pozornost od jiného nebezpečí, které pak může nečekaně udeřit. Za desítky let jsme stále nedefinovali svůj národní a státní zájem, a tak nejedeme jeden hot a druhý čehý, ale jako splašené jednospřeží, které vysypalo kočího. Václav Havel na začátku svého působení ve vrcholné politice nevybral hned lidi hodící se pro daný resort a pak se s následky setkával ještě dlouho. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinářský nestor a autor desítek publikací literatury faktu, osmaosmdesátiletý Milan Syruček. Kritizuje se prý s gustem, až když o nic nejde a je nebezpečí zažehnáno...
31.05.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6224 článků)

Brazilec Bruno (37) servíruje Pražanům originální hot dogy. „Ty tradiční brazilské by nejedli,“ tvrdí. Proč?

 
Párek v rohlíku – to je doména stánkařů napříč nejen celou Prahou, ale takřka celou republikou. Že se však nemusí jednat vždy jen o „kus“ masa s hořčicí a kečupem vsazený do bílého rohlíku, se snaží Pražanům předvést Brazilec Bruno Del Nero (37). Hot dogy v jeho podání jsou nejen pastvou pro oči, i chuťové buňky si přijdou na své víc, než u běžných hot dogů bývá zvykem.
24.11.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Del Del (14 článků) , Bruno Bruno (24 článků) , Bruno Bruno (24 článků)

Marek Řezanka: STAN hot, KDU čehý

 
Pokud ve vedení strany jsou lidé, kteří – pokud bychom jim věřili to, co hlásají - popírají jeden druhého, je taková strana nedůvěryhodná.
21.06.2017 11:45 |

podobné články

FANOUŠEK SLOŽIL ČECHOVI PÍSNIČKU, oslavuje v ní gólmana Chelsea

 
Fanoušek fotbalistů Chelsea Chris Cohen složil písničku oslavující českého brankáře Petra Čecha. Jde o předělávku hitu z 80. let Hot, hot, hot od skupiny Arrow.
22.04.2011 15:25 |

podobné články

Nikdy nezklame, fanoušek složil píseň o Čechovi

 
VIDEO: Fanoušek fotbalistů Chelsea Chris Cohen složil písničku oslavující českého brankáře Petra Čecha. Jde o předělávku hitu z 80. let Hot, Hot, Hot od skupiny Arrow.
22.04.2011 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1203 článků)

Nová alba: Okurková sezóna s Hot Chip, P.O.D. i Frusciantem

 
Přestože v oblasti vydávání nových alb panuje „okurková sezóna“, najde se pár zajímavých nahrávek, na které je dobré upozornit. Například novinka britských Hot Chip, kteří ve svém hudebním ranku dosáhli již slušného renomé. Pozor si dejte i na rockový nášup v podobě osmé desky kapely P.O.D. nebo minialba bývalého kytaristy skupiny Red Hot Chili Peppers, nyní sólisty Johna Fruscianteho.
25.07.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: John Frusciante (7 článků)

Největší hot dog na světě. Ten rozhodně najednou nesníte

 
O největším komerčně dostupném hot dogu na světě nelze mluvit jako o rychlé svačince. Se svojí tříkilogramovou váhou totiž vydá za zhruba 45 normálních hot dogů. A než by ho většina jedlíků stihla sníst, tak by se zkazil.
28.09.2012 19:00 |

podobné články

Nečas hot, Schwarzenberg čehý. A Česko je v EU "za kašpara"

 
Cimrman ani kocourkovští by to nevymysleli lépe. Řadu let neměla Česká republika státního tajemníka pro věci EU žádného, během jednoho týdne se ale touto funkcí pyšní hned dva lidé. Důvod? Svár premiéra Petra Nečase (ODS) a šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga (TOP 09).
05.09.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4043 článků) , Petr Nečas (9379 článků)

Nečas hot, Schwarzenberg čehý. A Česko je v EU "za kašpara"

 
Cimrman ani kocourkovští by to nevymysleli lépe. Řadu let neměla Česká republika státního tajemníka pro věci EU žádného, během jednoho týdne se ale touto funkcí pyšní hned dva lidé. Důvod? Svár premiéra Petra Nečase (ODS) a šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga (TOP 09).
05.09.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4043 článků) , Petr Nečas (9379 článků)

Paroubek: Když A. Babiš velí „hot“, může to znamenat i, že myslí „čehý“. Může to znamenat cokoli

 
Andrej Babiš si včera na ČT24 sypal popel na hlavu za to, že jeho hnutí ANO, jakožto hnutí politických amatérů, protože „přece museli vytvořit nějakou vládu“, vyhovělo ČSSD ve zrušení 2. důchodového pilíře a zrušení poplatku za pobyt v nemocnici.
03.06.2014 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků)

Partyšová vs. Štiková: Do objektivů se nahé nastavují obě, která líp?

 
Že Gábina Partyšová  (36) a Ornella Štiková  (21) nejsou právě kamarádky, je věc logická. Navíc jedna dvacítka, druhá třicítka, jedna blondýna (někdy zrzka), druhá bruneta, jedna hot a druhá čehý... Kromě otce dítěte však mají ještě něco společného - mediální pozornost jim vůbec nevadí, ba naopak, rády jí jdou naproti. Občas úplně nahé.
02.08.2014 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1113 článků)

Kaska (TOP 09): Zapomínáme na bezpečnost chodců

 
Budějovická radnice nám předvedla ukázkový příklad rychlé změny pravidel dopravy ve stylu “jednou hot a podruhé čehý“.
20.11.2015 06:31 |

podobné články

Prezidentova opora Kateřina Zemanová (24): Její život v cizině

 
Tady jablko spadlo daleko od stromu! Když  prezident Miloš Zeman (73) zavelí své dceři Kateřině (24) »čehý«, tedy doleva, může si být skoro jist, že se pohne směrem  »hot«. Vlastní životní směr první slečny se projevuje různě. Třeba tím, že i když její otec propadl kouzlu Číny a Ruska, ona studuje ve Spojeném království a v jeho volebním štábu propagovala svým tričkem americkou University of Missouri. Rozdílů je však víc...
30.01.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26980 článků) , Kateřina Zemanová (328 článků)

Válek (TOP 09): Babiš hot a Vojtěch čehý

 
Komentář na facebookovém profilu k úhradám testování
25.08.2021 12:30 |

podobné články

Piti Piti Pa: Louis de Funès hlídal děti, synovce mu hrál vlastní syn Olivier

 
Slavná taneční komedie Piti Piti Pa s Louisem de Funèsem zpočátku ve Francii příliš neuspěla, na vrchol ji vynesla až neuvěřitelná popularita v Německu. Skutečný syn Louise de Funèse hraje v komedii jeho synovce. Nejen tyto zajímavosti se dozvíte v našem filmovém tipu.
17.08.2021 17:10 |

podobné články

Nabídka týdne podle iFaster.cz – sleva na Golf GTI 47 200 Kč

 
Pojem Golf GTI v motoristickém světě něco znamená už od roku 1976, kdy se začala vyrábět první generace. Od té doby se také datuje vznik vozů nazývaných hot-hatches. I přes nevydařenou třetí a čtvrtou generaci se z Golfu GTI stal kult. S posledním modelem se také vrátilo označení GTD, které ve své době využívalo přeplňovanou vznětovou šestnáctistovku vybavenou intercoolerem. Zastoupení značky teď pro následovníka trůnu hot-hatches nachystal zajímavou slevu... Značné oblibě se ale stále těší i menší GTI - Polo totiž odkazuje na původní myšlenku starého Golfu.
19.05.2012 07:45 |

podobné články

Katy Perry – nejžhavější žena planety

 
Katy Perry se v anketě Maxim’s Hot 100 List umístila na prvním místě a stala se tak nejžhavější ženou planety. Předběhla i některé světové topmodelky… Katy Perry slaví úspěchy nejen na hudebním poli! V anketě Maxim’s Hot 100 List se umístila na prvním místě, což jí vysloužilo titul nejžhavější ženy světa. Kráska tak předběhla i modelku [...]
10.05.2010 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Katy Perry (682 článků)