Článek

Co to bude dále, pane generále? Pavel za covidu chtěl potírat „do očí bijící dezinformaci“, teď totéž říká Prymula

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Žhavý kandidát na prezidenta generál Petr Pavel volal v úvodu covidové pandemie po razantních trestech za šíření „dezinformací“. „Jedna do očí bijící dezinformace je o původu tohoto viru. Informace, která se objevila v ruských zdrojích a teď stále více i v čínských, a která za původce pandemie označuje Spojené státy a nějakou tajnou výrobnu v laboratořích,“ rozhorlil se tehdy v rozhovoru pro Český rozhlas. Proto Petr Žantovský upozorňuje na aktuální vyjádření epidemiologa Romana Prymuly, že covid má původ v čínsko-americkém výzkumu. Tak co, generále Pavle?
14.01.2023 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1742 článků) , Pavel Roman (348 článků)
Podobné články

Umíte si správně odličovat oči?

 
Pokud patříte k ženám, pro něž je dokonale nalíčená tvář samozřejmostí, bez které nevyjdou z domu, nesmíte zapomínat ani na pořádné odlíčení a následnou péči o pleť dřív, než jdete spát. V průběhu dne se na tváři kromě líčidel usadí i drobné částečky nečistoty, ty spolu s odumřelými kožními buňkami mohou ucpat póry a způsobit výskyt zánětlivých  pupínků. Pokud byste šla spát s nevyčištěnou pletí, nemohla by pořádně dýchat a regenerovat. Proto je odlíčení tak důležité. A správné odličování začíná očima. Čím odlíčit oči Pokožka na očních víčcích je velmi jemná, neměla byste ji otírat silou. Na jemné odličování existuje řada přípravků, s nimiž to jde snadno a bez hrubého stírání. Odličovač očí vybírejte podle toho, jak citlivou máte pleť (na citlivější použijte přípravek s nápisem “sensitive”). Také na voděodolnou řasenku potřebujete speciální odličovač, který si s ní beze zbytku poradí. Na odličování očí můžete použít i jemnou micelární pleťovou vodu, ta si poradí i s make-upem. Jestli tu správnou čistící kosmetiku pro sebe teprve hledáte, nezapomeňte na test na alergickou reakci. Vyzkoušejte si ji nejdříve na pokožce mimo obličej, jestli nepálí nebo nesvědí. Teprve pak ji použijte i na tvář a oči. Správný postup odlíčení očí Jestli používáte kontaktní čočky, odložte je dřív, než začnete s čištěním víček. Pak naneste odličovač na vatový tampon, ten přitiskněte na pleť a nechte chvilku působit, aby se barva na víčcích rozpustila. Teprve potom jemnými tahy setřete ve směru shora dolů. Stejně postupujte i u řasenky, i tady stírejte nanesenou barvu od kořínků ke konečkům. V žádném případě oči nemněte ani silou nedrhněte sem tam, mohla byste si narušit vnější ochrannou vrstvu pleti a způsobit si drobné bolestivé oděrky. Při takovém zacházení s jemnou kůží kolem očí byste také mnohem dříve přišla k očním vráskám. A to jistě nechcete. Na důkladně vyčištěné oči... Čtěte více Příspěvek Umíte si správně odličovat oči? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.02.2018 05:05 |

podobné články

Velký bratr přichází

 
Jak informovala mainstreamová média (tudíž to zcela jistě nebude dezinformace), naše vláda chystá zákon k potírání dezinformací. Vláda prý chce nastavit efektivnější pravidla k potírání dezinformací. Falešné zprávy a agresivní dezinformátory považuje stát za riziko, které vyžaduje novou legislativu. Před několika dny řekl v Právu vládní zmocněnec pro oblast médií a dezinformací Michal Klíma, že „svoboda slova… neznamená svobodu šíření dezinformací, a vůbec ne takových, které záměrně šíří cizí moc, aby ovlivnila politické poměry v jiné zemi.“
19.04.2022 18:10 |

podobné články

Majitelé iPhonů pozor. Telefony mají do očí bijící chybu

 
Podle serveru CyberBlog.cz obsahují chytré telefony od Applu až do očí bijící chybu, kterou se ovšem nikdo nechystá odstranit. Problém nastává u iMessage, jejichž architektura umožňuje end-to-end šifrování a synchronizuje průběžné zálohování, což zajišťuje, že všechna zařízení mají přístup ke stejné historii chatu.
24.11.2021 13:55 |

podobné články

Paroubek (LEV 21): Wagnerová nemá pravdu. Když dva dělají totéž, je to totéž

 
Včerejší interview na ČT s E. Wagnerovou, senátorkou a bývalou místopředsedkyní Ústavního soudu bylo typickým představením politika pravdy a lásky. E. Wagnerová naprosto správně odsoudila sprostoty, kterými českou veřejnost obšťastnil ve svém rozhovoru pro ČRo prezident Zeman, ale pak okamžitě začala tvrdit, že když dva dělají totéž, není to vůbec totéž.
05.11.2014 15:56 |

podobné články

Francouzský Société Générale varuje před zhoršením hospodaření

 
Francouzský finanční ústav Société Générale bude mít ve čtvrtém čtvrtletí pouze nepatrný zisk. Banka totiž musela odepsat další špatné úvěry, tentokrát v objemu asi 1,4 miliardy eur (zhruba 36,8 miliardy Kč).
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Exrozvědčík Polreich: Typickým příkladem lháře a dezinformátora je prý eurotajemník Prouza. A takto manipulace těchto skupin fungují...

 
Bývalý rozvědčík zpravodajské služby Miroslav Polreich, který o své místo přišel v roce 1969, o šíření informací a dezinformací leccos ví. Proto se k tomuto tématu opakovaně vrací. Nejinak tomu bylo i na debatě o šíření informací a dezinformací v demokratickém prostoru, kterou pořádala nadace Železná opona. Tentokrát se Polreich snažil vysvětlit, jak se pozná šiřitel dezinformací a proč je šíří.
31.01.2017 21:00 |

podobné články

Exrozvědčík Polreich: Typickým příkladem lháře a dezinformátora je eurotajemník Prouza. A takto manipulace těchto skupin fungují...

 
Bývalý rozvědčík zpravodajské služby Miroslav Polreich, který o své místo přišel v roce 1969, o šíření informací a dezinformací leccos ví. Proto se k tomuto tématu opakovaně vrací. Nejinak tomu bylo i na debatě o šíření informací a dezinformací v demokratickém prostoru, kterou pořádala nadace Železná opona. Tentokrát se Polreich snažil vysvětlit, jak se pozná šiřitel dezinformací a proč je šíří.
31.01.2017 21:05 |

podobné články

Experti: Vláda v boření dezinformací zklamala. Kolik Čechů věří hoaxům a jakým?

 
Vláda podle expertů zklamala v boření dezinformací, respektive jejich vyvracení nevěnuje tolik pozornosti, jakou by si zasloužily. Navíc se kolikrát sami politici podílí na šíření nebezpečných hoaxů, jak zaznělo na diskuzi analytiků a organizace Evropské hodnoty. Podle nejnovějšího průzkumu tak nyní poměrně hodně Čechů nejenže řadě dezinformací věří, ale i je aktivně pouští dál do širší společnosti. A jaké hoaxy jsou vlastně ty nejznámější? Například, že je ve vakcíně sledovací mikročip, nebo že vám změní DNA.
15.03.2021 05:50 |

podobné články

Přenos covidu-19 přes oči se potvrdil. Problém může být i při měření nitroočního tlaku

 
Nejvýznamnější způsob přenosu covidu-19 je vzdušnou cestou, kdy hlavní vstupní branou jsou ústa a nos. Na začátku roku 2020 již epidemiologové naznačovali, že přenos je možný i přes sliznici očí, ale v té době si nikdo nebyl ničím jistý. V průběhu roku se pak objevovaly různé studie a v červenci ředitel amerického Národního ústavu pro alergie a infekční choroby Anthony Fauci doporučil, aby si lidé raději chránili oči brýlemi. Jaké jsou poslední závěry o přenosu covidu-19 přes oči podle českých oftalmologů?
09.08.2021 05:10 |

podobné články

Děsivé video řeší policie! Na otce holčičky bijící polštář bylo podáno trestní oznámení

 
Video holčičky bijící polštář pálkou od pátečního rána koluje internetem! Dívenku její otec nabádá k tomu, aby si představovala, že je polštář "cikán nebo muslim". Na otce již bylo podáno trestní oznámení a vypadá to, že pro něj toto domácí video bude mít mnohem horší dopad, než si myslel.
04.08.2017 16:30 |

podobné články

Nový ministr vnitra Metnar chce potírat nelegální migraci a digitalizovat správu

 
Nový ministr vnitra Lubomír Metnar chce důsledně potírat nelegální migraci, převaděčství a obchod s lidmi. Hodlá se zasadit o digitalizaci a větší efektivitu státní správy a vyhodnotit zákon o státní službě. Řekl to novinářům poté, co ho do úřadu uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Chce se zasadit také o personální stabilizaci u policie i hasičského sboru.
13.12.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků)

Měl potírat korupci, sám podváděl?! Bývalého protikorupčního policistu obžalovali

 
Měl potírat zločin, místo toho se ho ale sám dopustil! Státní zástupce obžaloval bývalého protikorupčního policistu z podvodu, hrozí mu až osm let vězení. Obžalobě čelí i další tři lidé, kteří expolicistovi úplatek poskytli.
08.11.2019 14:40 |

podobné články

Petr Pavel terčem lživé kampaně: Na videu má povolávat do války, to se ale nestalo. Hoax odsoudila Witowská i Nacher

 
Sociálními sítěmi se jako lavina šíří video, v němž Petr Pavel mluví o nutnosti vstupu do války s Ruskem. Nic takového však ve skutečnosti neřekl. Jde o dezinformaci - neznámý výtečník si dal práci a video sestříhal tak, aby to vypadalo, že generál ve výslužbě usiluje o válku. Sám Pavel zveřejnil skutečné záběry. Dezinformaci odsoudila na Twitteru například novinářka Světlana Witowská nebo Patrik Nacher (ANO).
22.01.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (425 článků) , Petr Pavel (1742 článků)

Lékaři v IKEM umí k transplantacím převážet bijící srdce

 
Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) začal využívat novou metodu odběru srdce. Díky přístroji, který simuluje tep, mohou lékaři převážet bijící srdce. V České republice ročně lékaři provedou přes 70 transplantací srdce.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Jiří Baťa: Otevřený dopis signatářům petice k přijetí 50 syrských sirotků

 
Pane Halíku, pane Kocábe, pane M. Žantovský, pane Gále, paní Wagnerová a další, pane Jane Hrušínský včetně
23.09.2018 09:25 |

podobné články

Dr. Radomír Malý: Otevřený dopis všem zodpovědným za údajný boj s pandemií

 
Vážení pane premiére Babiši, pane ministře zdravotnictví Blatný, pane exministře Prymulo, pane ministře vnitra Hamáčku, pane prezidente České lékařské komory Kubku, paní hlavní hygieničko Rážová!
09.02.2021 09:10 |

podobné články

Češi odvolí a pak to přijde. Prymula chce hned po volbách spustit nouzový stav

 
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) zítra bude před Poslaneckou sněmovnou obhajovat důvody pro zřízení nouzového stavu. „Snažíme se najít ekonomicky co nejméně bolestná řešení, cílená zejména do školství nebo volnočasových aktivit,“ nastínil Prymula možná opatření v nouzovém stavu. Opatření by podle něj měla platit 14 dní, než klesne reprodukční číslo pod úroveň 1. Nouzový stav by chtěl Prymula vyhlásit od pondělí ráno po víkendových krajských volbách.
29.09.2020 15:40 |

podobné články

Prymula udeřil: Už jsme za čarou. Bude se zavírat

 
Hosty Partie Terezie Tománkové na televizi Prima byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula a poslanec a lékař Vlastimil Válek (TOP 09). Prymula konstatoval, že nás nečeká jednoduché období a všichni lidé by se měli začít chovat odpovědně. „Teď už jsme za linií, kdy se to dalo nějak normálně řešit,“ upozornil Prymula. Válek konstatoval, že premiér Andrej Babiš zklamal národ, a teď je na Prymulovi, aby situaci zachraňoval.
27.09.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků)

Když dva dělají totéž... Módní faux-pas celebrit

 
Když dva dělají totéž, není to totéž, říká jedno české přísloví. V následujících případech se moudrost tohoto pořekadla zcela naplnila a došlo tak ke krásným případům, které dokazují pravdivost tohoto starého rčení.
27.05.2013 18:55 |

podobné články