Článek

Co se tu neříká. „Když padnou USA, bude líp.“ Dánský politolog chce konec impéria

 
Důležitým tématem před americkými prezidentskými volbami je bezpečnost ve světě a řešení zahraničních konfliktů, do nichž jsou USA zapojené. Zatímco na způsobu řešení těchto konfliktů se Donald Trump a Joe Biden neshodují, oba dva kandidáti shodně zmiňují důležitost udržení silného Západu a jeho obrany. Oproti jejich názorům však vyvstávají i oponentní hlasy lidí, kteří by raději volili politiku ústupků a doufají v oslabení Západu a v rozpad NATO. „To je okamžik, kdy můžeme vytvořit multipolární, mírumilovný, spolupracující svět,“ hlásá dánsko-švédský politolog a výzkumník Jan Oberg. „Nehledám Bidena ani Trumpa. Nemyslím si, že by změnili systém,“ vymezuje se vůči oběma kandidátům.
06.07.2024 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6261 článků) , Joe Biden (1229 článků)
Podobné články

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (1049 článků)

Diváckou cenu deníku Právo získal dánský film Veteráni

 
Dánský film Veteráni získal Diváckou cenu deníku Právo, o ocenění rozhodli sami návštěvníci 45. MFF Karlovy Vary. Křišťálový glóbus převzal během sobotního ceremoniálu dánský velvyslanec Ole E. Moesby. Do první desítky se probojovaly také dva české tituly - populární komedie Ženy v pokušení a dokument Katka.
10.07.2010 19:05 |

podobné články

Adele se dočkala velké pocty: Dostane Řád britského impéria

 
Britská královna Alžběta II.  (87) předá ve čtvrtek 19. prosince Řád britského impéria zpěvačce Adele. Díky tomu bude smět používat titul Miss Adele Adkins MBE, čímž se stane členkou (Member) Řádu britského impéria a na prsou bude nosit stříbrný nesmaltovaný kříž.
18.12.2013 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Alžběta II (224 článků)

Babiš do toho šlape, opozice se jenom brání. Poučení od slavného německého kancléře. V září to bude ještě mnohem tvrdší, tuší politolog Kubáček

 
Jako Gerhard Schröder, když obhajoval mandát kancléře! Známý politolog Jan Kubáček analyzuje předvolební taktiku premiéra. ANO začíná posilovat a stabilizuje voliče. Opozice se jen brání. Andrej Babiš vede ofenzivní kampaň, a ještě přitvrdí. Nic podobného, jako se dělo ve Spojených státech, ale politolog neočekává. „Nemyslím si, že by hrozilo nějaké dobývání Poslanecké sněmovny, obsazování Parlamentu. Tato kultura u nás není,“ podotýká s tím, že žádné barikády po volbách nečeká. Reálně hrozí pat a dlouhé dohadování o sestavení kabinetu. „Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby byl nakonec premiérem někdo jiný než Andrej Babiš, Ivan Bartoš nebo Petr Fiala. Může to být někdo, kdo v dané konstelaci situace bude vadit nejméně, působí kompromisně a dokáže vytvořit pestřejší koalici,“ říká politolog.
02.07.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Petr Fiala (6532 článků) , Jan Fiala (523 článků) , Jan Fiala (523 článků) , Ivan Ivan (2966 článků) , Jan Nic (38 článků)

George Soros hovořil před státníky v Mnichově: Ukrajinské vítězství, konec ruského impéria. To by byla obrovská změna k lepšímu

 
Americký finančník George Soros přijel na bezpečnostní konferenci do Mnichova a veřejně tam hovořil o možném vývoji války na Ukrajině. Ukrajinský útok podle něj může přinést zvrat a vítězství by mohlo znamenat konec ruského impéria.
19.02.2023 06:50 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (283 článků)

Praha po zimě uklízí ulice: Padnou na to miliony

 
Některé pražské městské části mají mimořádné jarní úklidy veřejných prostranství už za sebou, na jiné teprve čekají. Celkově na ně padnou miliony korun.
26.04.2009 21:30 |

podobné články

SLUNEČNÍ BRÝLE NA MÍRU: Víme, které se hodí pro váš tvar obličeje!

 
K létu neodmyslitelně patří i sluneční brýle, kterých je teď na trhu obrovské množství, a tak je velmi složité vybrat si přesně ty, které nám padnou. Pokud se ovšem budete řídit podle tvaru obličeje, nemůžete udělat chybu. Víme, které padnou právě vám.
07.07.2016 07:05 |

podobné články

Pospěchovi dánský titul zpříjemnil konec rozpačité sezony

 
Český fotbalový obránce Zdeněk Pospěch obhájil s FC Kodaň dánský titul.
06.05.2010 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pospěch (27 článků)

Dánský útočník Tomasson ohlásil konec kariéry

 
Dánský spoludržitel rekordního počtu branek v reprezentačním fotbalovém dresu Jon Dahl Tomasson oznámil v úterý ve čtyřiatřiceti letech ukončení kariéry.
08.06.2011 08:10 |

podobné články

Historický i aktuální. Dánský film Zlaté pobřeží bude soutěžit ve Varech

 
Dosud psal scénáře, stříhal a později točil dokumenty. Teď se dánský režisér Daniel Dencik poprvé pustil do celovečerního filmu. Jeho Zlaté pobřeží bude mít mezinárodní premiéru na letošním MFF Karlovy Vary.
26.06.2015 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Dencik (1 článek)

Delfíni jsou agresivnější, než jsme si mysleli

 
Mezi lidmi mají delfíni pověst mírumilovných a inteligentních zvířat. S tímto by však možná zcela nesouhlasily ostatní druhy zvířat žijících ve stejném prostředí – například stovky menších kytovců, kteří delfínům padnou za oběť každým rokem. Na svých stránkách o tom informoval dánský portál dr.dk.
07.02.2013 18:35 |

podobné články

Potřebujete kurz třicet korun za euro, tvrdí expert. Lidem to prý pomůže

 
Dánský ekonom Lars Christensen v rozhovoru pro Lidové noviny komentuje masivní oslabení koruny, ke kterému přikročila Česká národní banka. Expert má za to, že Česko potřebuje zvednout ceny o nějakých osm procent v horizontu dvou let, k čemuž má právě vést krok ČNB. V konečném důsledku to prý pomůže i domácnostem. Euro by nás podle jeho názoru mělo stát až třicet korun. A pro všechny „brblaly“ má pádnou odpověď.
23.11.2013 12:02 |

podobné články

Dánský herec Thomas Bo Larsen: Z nedorozumění je snadno hon na čarodějnice

 
Ovacemi vstoje odměnilo publikum v karlovarském Thermalu dánský film režiséra Thomase Vinterberga Hon. Po ocenění v Cannes tak představitel druhé hlavní role Thomas Bo Larsen zažíval další velký úspěch. Když jsme se o pár hodin později sešli, ještě z něj sálala radost a říkal, jak úžasný to byl zážitek.
03.07.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Thomas Vinterberg (12 článků)

Nejdivočejší reakce na sportovní triumf v historii? Dánský fotbalista ZASUNUL SVŮJ NÁSTROJ do poháru!

 
Když vás za celý rok tvrdé práce odmění titulem, pak to samozřejmě vyvolá spoustu emocí. Oslavy ale většinou zůstávají pod klubovou pokličkou a co se tam děje, se ven nevytahuje. Dánský sniper Christian Gytkjaer se ale ukázal jako výjimka!
09.11.2016 18:35 |

podobné články

Dánský brankář Lindegaard bude chytat v Manchesteru United

 
Dánský reprezentant Anders Lindegaard se domluvil s Red Devils na tříapůlleté smlouvě.
27.11.2010 14:00 |

podobné články

Nečas: Pospíšil neříká pravdu, o návrhu na Bradáčovou jsem nevěděl

 
Premiér Petr Nečas (ODS) ve čtvrtek zopakoval, že se o úmyslu ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) jmenovat Lenku Bradáčovou na post pražské vrchní státní zástupkyně dozvěděl až po jeho odvolání. Řekl, že Pospíšil "neříká pravdu", když tvrdí něco jiného. Pospíšil Právu řekl, že premiér věděl, že je pravděpodobné, že bude Bradáčová jmenována.
28.06.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků) , Petr Nečas (9423 článků)

Annie Lennox se stane důstojnicí Řádu britského impéria

 
Britská zpěvačka Annie Lennoxo, která se proslavila v osmdesátých letech jako polovina slavného popového dua Eurythmics, se stane důstojnicí Řádu britského impéria. Královna se jí chce odvděčit za její charitativní práci.
31.12.2010 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Annie Lennox (27 článků)

Němci zabavili rozbitý dánský autobus, který roztlačovali cestující

 
Nejen české autobusy mívají problémy v německý mluvících zemích. Berlínská policie se rozhodla zkonfiskovat dánský autobus poté, co jeho řidič a 48 pasažérů zkoušelo nefunkční přepravní prostředek na rampě tamějšího autobusového nádraží roztlačit.
27.07.2009 13:35 |

podobné články

Gus Hansen – dánský pokerový kamikaze!

 
Dánský pokerový šílenec Gus Hansen je nejen skvělým hráčem, ale i vášnivým sázkařem a tenistou. A kdo ví, nebýt pokeru, asi by se živil hrou zvanou jako backgammon.
24.05.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Gus Hansen (6 článků)