Článek

Co se diví? Patnáct let nebráníme Česko. Zaorálek připomenul Řehkovi nepříjemnou pravdu

 
Pokud by došlo k válce mezi NATO s Ruskem na východním křídle aliance, profesionální armáda by nestačila a stát by musel přistoupit mininálně k výběrové mobilizaci, varoval náčelník generálního štábu Karel Řehka, Podle jeho slov válka na Ukrajině ukázala, že nezbytné, aby se do obrany zapojila celá společnost, nikoliv jen armáda. PL se ptaly, co k tomu říci. A Lubomír Zaorálek na Řehku tvrdě smečoval.
25.01.2023 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků)
Podobné články

Lédl (KSČM): Celá Praha nevychází z údivu

 
Najednou se všichni diví. Tak by se asi dal nazvat stav, ve kterém se na konci léta v Praze nacházíme. Primátor se diví, co mu to provádějí jeho vlastní ovečky v Dozorčí radě Dopravního podniku hl. m. Prahy. Ty se zase diví, čemu se diví primátor, když mu to přece říkaly. Bývalý ředitel DP se diví, proč byl odvolán on, když vlastně jde o svržení primátora.
18.08.2012 10:30 |

podobné články

To je blábol, ohradil se Zaorálek proti generálovi, kterému se chtělo zvracet. A generál Pavel také blábolí...

 
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Vysvětloval, proč se domnívá, že by čeští vojáci měli ukončit své angažmá v Afghánistánu. Zlobil se na 45. prezidenta USA Donalda Trumpa a vysmál se armádnímu generálovi Karlu Řehkovi, který ho za slova o stažení českých vojáků z Afghánistánu kritizoval. Podle Zaorálka vojenský expert jen „blábolí“.
24.10.2018 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5933 článků) , Lubomír Zaorálek (2844 článků)

Hloupý khaki mozek, vygumovaný. Expert sjel generála, kterému se chtělo zvracet, když slyšel, že by se čeští vojáci měli stáhnout z Afghánistánu

 
Chtělo se mu zvracet, když před třemi lety vyzýval Lubomír Zaorálek ke stažení českých vojáků z Afghánistánu. Řeč je o tehdejším zástupci velitele Mnohonárodní divize severovýchod v rámci sil NATO generálu Karlu Řehkovi, který nazval ubohostí to, co však letos spojenci uskutečnili. „To se jen ukázal hloupý khaki mozek, vygumovaný, který nemá žádné informace,“ reaguje mediální expert Jiří Mikeš na naprostou nepředvídavost generála. Lidé jako on strašně rádi někde bojují a střílejí, ale přitom jim samotným o krk nejde. Sedí schovaní někde v bunkrech a posílají na smrt mladé kluky. Tihle lidé ať táhnou do pekel!
19.08.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků)

Paroubek: Čeští ekonomové se diví

 
Ekonomové z hlavního myšlenkového mainstreamu Česka se velice diví nad tím, že kurz české koruny po ukončení měnových intervencích ČNB rychle neklesá. To je opravdu divné, že? Vedení ČNB za necelé 3,5 roku nasypalo do tohoto nesmyslného "projektu“ 2,5 bilionu korun. To je neslýchaná částka. A pak se čeští ekonomové diví, proč vlastně dochází k tomu, že českou korunu budeme mít ještě celou řadu let. Ať to stojí naše podniky při konverzích do eura, co to stojí.
06.06.2017 13:40 |

podobné články

Ministr obrany Metnar: Výsledek řízení s Řehkou nelze předjímat

 
Výsledek budoucího kázeňského řízení s generálem Karlem Řehkou nyní nelze předjímat. V odpovědi na dnešní interpelaci Heleny Langšádlové (TOP 09) to řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Řehkovi hrozí řízení kvůli vyjádření na adresu Lubomíra Zaorálka (ČSSD), podle kterého by mělo Česko i Severoatlantická aliance zvažovat odchod z Afghánistánu. Langšádlová zdůraznila, že nikdo, ani vojáci, nesmí být trestán za vyjádření osobního a občanského postoje.
01.11.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků) , Helena Langšádlová (327 článků)

Bez EU nepřežijeme. Proč to Češi nechápou? diví se Zaorálek

 
Obnovení vnitřních hranic by nerozbilo pouze Evropskou unii, ale i NATO, domnívá se ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Členské státy by pak podle něj nemohly plnit své závazky vůči alianci. Na diskusním setkání o budoucnosti EU s bývalými českými eurokomisaři Zaorálek také řekl, že mu vadí lehkost, s níž se v Česku mluví o tom, že by unie přestala existovat. Pochybnosti o důležitosti EU jsou pro něj nepochopitelné.
08.01.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků)

„Kecy, účelovka, kampaň proti mně.“ Zaorálek parodoval Babiše

 
Andrej Babiš (ANO) se pořádně zostra pustil do Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Označil ho za „žvanila“ a „bezpáteřního člověka“. Svou kritiku však začal překvapivě. „Zaorálek je zakladatel Občanského fóra“. Téhle poznámce se diví lidi na sociálních sítích i samotný Zaorálek. Ve Studiu Blesk obsáhle reagoval na Babišův atak. A s úsměvem. Šéfa ANO začal dokonce parodovat.
26.06.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků) , Lubomír Zaorálek (2844 článků)

„Sexista! Sprosťák!“ Česko bude zastupovat tenisový bouřlivák Nastase, lidé se diví

 
Bývalá světová jednička a známý tenisový bouřlivák Ilie Nastase se stane českým honorárním konzulem v Rumunsku. O jeho jmenování dnes informoval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), který věří, že Nastase bude v diplomacii klidnější než na kurtu. A vyzdvihuje to, že je Nastase v Rumunsku velmi populární. Lidé na sociálních sítích se však právě této volbě diví.
22.09.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků) , Ilie Nastase (2 články)

„To ČT neodvysílá!“ Erik Best začal rýpat do 17. listopadu a věcí kolem

 
Téma blížícího se výročí sametové revoluce zaujalo i novináře amerického původu Erika Besta v jeho „Posledním slově“. Jednak se věnoval tomu, jak česká média hodnotí amerického prezidenta Donalda Trumpa podle dvojího metru, a připomenul při té příležitosti i jméno Pavla Tigrida. A připomenul i slova Václava Havla o tom, že revoluce byla nevyhnutelná. A ptá se, zda by neměla zaznít tato otázka: „Kolik toho za posledních 30 let byla přímá zásluha Čechů, a ne nikoho jiného, a jak úspěšně Češi zvládají záležitosti, které mají ve své režii?
05.11.2019 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6371 článků) , Donald Trump (5933 článků) , Pavel Tigrid (12 článků)

Tři roky byli ve válce. Stále uznávali Mnichov. Archivář u Bobošíkové připomenul mnohé

 
Zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, od jehož úspěšného atentátu letos uplynulo 80 let, považoval český národ za „velmi nepřátelský“, připomenul archivář Vojtěch Šustek pro podcast „Aby bylo jasno“. Čechy měl Heydrich dělit na 4 skupiny a někteří měli být podle jeho plánů „zplyňováni“ či se stát dozorci v koncentračních táborech v Rusku. Archivář připomíná, že navíc před likvidací Heydricha Francouzi a Britové i přes tři roky probíhající válku československé území darované Hitlerovi stále považovali za legitimní součást Německa.
17.06.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Reinhard Heydrich (47 článků)

Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, ale ničeho se nebojte, sliboval Václav Havel v roce 1989. A teď Jiří Svoboda bilancuje...

 
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Bývalý prezident Václav Klaus v týdnu v rozhovoru pro MF DNES ztrhal současnou vládu. A bývalý předseda KSČM, ač z opačné části politického spektra, mu dal v řadě věcí za pravdu. Přitom zavzpomínal na společné politické působení v devadesátých letech, včetně toho, že Václav Klaus na rozdíl od svého předchůdce Václava Havla neměl problém říci lidem nepříjemnou pravdu. Na závěr dal Svoboda bývalému prezidentovi za pravdu i v tvrzení, že arogance elit, považujících běžné občany za úplné blbce, dosáhla v dnešní době naprosto nevídáných rozměrů a ilustroval to citátem teologa Tomáše Halíka.
05.08.2017 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6371 článků) , Václav Klaus (10871 článků) , Jiří Svoboda (511 článků) , Jiří Svoboda (511 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Václav Svoboda (285 článků) , Jiří Havel (470 článků) , Jiří Havel (470 článků)

Tak vezmeme pár migrantů a EU dá pokoj, poradil Zaorálek. A narazil: Luboši, to je podraz

 
Končící ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se vyjádřil, že považuje plán šéfa německé sociální demokracie (SPD) Martina Schulze, týkající se federalizace Evropské unie, za těžko uskutečnitelný. Zaorálek míní, že jeho vyjádření bylo směřované hlavně na německou domácí scénu. „Komise může souhlasit s tím, když Češko přijme několik desítek migrantů,“ řekl Zaorálek. To se ale nelíbilo jihomoravskému exhejtmanovi Michalu Haškovi. „Principy se jenom tak neházejí za hlavu, Luboši,“ reagoval rozčíleně v komentáři na svém facebookovém účtu.
10.12.2017 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků) , Michal Hašek (2463 článků) , Martin Schulz (240 článků)

Zeman na sjezdu apeloval na komunisty, venku protestovaly stovky lidí

 
Prezident Miloš Zeman v sobotu na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu. "To, čemu říkáte Vítězný únor, byl prohraný únor. Protože vytvořil monopol moci," řekl Zeman třem stovkám delegátů sjezdu, který má zvolit nové vedení komunistické strany. A doplnil, že každý monopol vede k degeneraci. Připomenul současně popravené za komunistického režimu včetně členů strany.
21.04.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27733 článků)

Richard Seemann: Bundestag si připomenul 80. výročí německé invaze do SSSR

 
Německý Bundestag si na svém středečním zasedání připomenul 80. výročí napadení Sovětského svazu Wehrmachtem 22. června 1941.
10.06.2021 22:05 |

podobné články

Kuriózní záchranná akce se šťastným koncem!

 
Hned dvě netradiční záchrany ptáků mají za sebou ochránci přírody z Plzně. Nejdříve pomáhali mlsnému rehkovi domácímu. Toho zlákala hmyzolapka plná vypasených much.
14.07.2016 14:10 |

podobné články

Šedivý radí novému veliteli armády Řehkovi: „Žádné dramatické změny a pozor na politické tlaky.“

 
Vojsko bude mít nového náčelníka, do čela Generálního štábu Armády ČR by se měl postavit Karel Řehka, průzkumník a letitý příslušník a velitel armádních speciálních sil. Je to člověk na svém místě, bylo by však špatně, pokud by přistoupil k dramatickým změnám, zhodnotil v pořadu Interview ČT24 Jiří Šedivý, bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR. Výhodou Řehky podle něj je, že dokáže číst dezinformace přicházející z obou stran rusko-ukrajinského konfliktu. Hovořil o tom, že Ukrajinci nyní nemají šanci vyhnat ruské vojáky ze své země. A mávl rukou nad výhrůžkami z Ruska kvůli přijetí Finska a Švédska do NATO.
02.06.2022 21:35 |

podobné články

Zaorálek: Se Zemanem shoda o EU, rozpory kolem Blízkého východu

 
Budoucí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem shodl v politice týkající se EU, naopak neshody měli kolem Blízkého východu. Zaorálek to řekl novinářům. Zeman i Zaorálek jsou příznivci vstřícného postoje vůči EU a nechtějí stát mimo hlavní proud integrace. 
28.01.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků) , Miloš Zeman (27733 článků)

Zaorálek: Se Zemanem shoda o EU, rozpory kolem Blízkého východu

 
Budoucí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem shodl v politice týkající se Evropské unie, víceméně také v otázkách ekonomické diplomacie, naopak neshody měli kolem Blízkého východu. Zaorálek to řekl novinářům. Zeman i Zaorálek jsou příznivci vstřícného postoje vůči EU a nechtějí stát mimo hlavní proud integrace.
28.01.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků) , Miloš Zeman (27733 článků)

Zaorálek chce vyšetřit, proč jel zpravodajec Psík do Libanonu

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) bude chtít vyšetřit, proč Vojenské zpravodajství vyslalo svého muže, Martina Psíka, do Libanonu se skupinkou civilistů. Zaorálek to řekl v souvislosti se zadržením skupiny a jejím propuštěním výměnou za nevydání Libanonce Alího Fajáda do USA. Zaorálek to řekl v Partii televize Prima.
14.02.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků)