Článek

Co pohání katapult na letadlových lodích? ABT!

 
Na letadlových lodích jsou přední kola letadel vždy připevněna ke katapultu, který tryskáč dokáže pořádně urychlit, aby nespadl do vody. Víte co jej pohání? My už to víme. Volkswagen Golf GTI upravený od ABT.
27.07.2009 02:35 |

podobné články

Podobné články

Katapult bude pokračovat, přestože většina původních členů zemřela

 
Frontman typické české "bigbítové" skupiny Katapult Olda Říha oznámil na svých internetových stránkách, že Katapult nekončí. Většina jeho původních členů je sice po smrti, ale Říha chce dále koncertovat.
07.10.2009 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Říha (34 článků)

Olda Říha: Katapult je mrtev, ať žije Katapult!

 
Legendární skupina Katapult začala psát novou historii. Její lídr Olda Říha (61) k sobě našel mladé parťáky Andyho Budku (25) a Ondřeje Timpla (30).
20.10.2009 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Říha (34 článků)

Olda Říha z Katapultu: Revoluci jsem propil!

 
Katapult měl přímo osudově 16. listopadu 1989 koncert v pražské Lucerně. „Šel jsem pak na panáka s kamarádem Ivanem Kytkou,“ vzpomíná lídr kapely Katapult Olda Říha (61). „Seděli jsem až do rána, popíjeli a shodně nadávali na komunisty,“ dodává.
17.11.2009 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Říha (34 článků) , Ivan Říha (1 článek)

Legenda Katapult představila songy z chystaného alba

 
Legendární skupina Katapult v novém složení představila skladby z nového alba.
30.01.2010 10:50 |

podobné články

Katapult chystá album a turné!

 
Obnovená skupina Katapult natáčí ve studiu novinkové album, které má název Radosti života. Olda Říha (61) nahradil své zesnulé kamarády – baskytaristu Jiřího Dědka Šindeláře (†60) a bubeníka Karla Kášu Jahna (†59) – o téměř dvě generace mladšími muzikanty. A už za pár dní s nimi vyráží na turné.
09.02.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Říha (34 článků) , Jiří Šindelář (12 článků) , Oldřich Dědek (18 článků) , Jiří Šindelář (12 článků)

Nová CD - Karel Gott, Jan Burian i Katapult

 
Tento týden mezi novými nahrávkami najdete desku, na které uslyšíte, jak to vypadá, když Karel Gott zpívá lidovky s cimbálovou kapelou. Z českých titulů jmenujme ještě Jana Buriana s deskou Dvanáct druhů samoty, nebo zbrusu nový Katapult 2010 a jejich Radosti života.
28.04.2010 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5636 článků) , Jan Burian (187 článků)

KATAPULT - to je nová zbraň mexických pašeráků

 
Pašeráci drog snažící se dostat zakázaná narkotika přes mexicko-arizonskou hranici zřejmě testují novou metodu: katapult.
27.01.2011 10:40 |

podobné články

Národní divadlo odpálí Katapult! Začínali jsme ze s*aček a kam to dotáhli, tvrdí Říha

 
Skupina Katapult, o které se před lety psalo, že svým jednoduchým rockem "rozdělila národ", zahraje 30. ledna na Nové scéně v pražském Národním divadle. Součástí koncertu v nečekaném prostředí bude projekce dokumentu Jana Gogoly ml. s názvem Rock života, který popisuje život lídra kapely Oldřicha Říhy, který musel po úmrtí svých spoluhráčů začínat od nuly.
06.01.2012 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Říha (34 článků)

Katapult to dá lidem tvrdě do huby na Nové scéně

 
Fanoušky bezmezně milovaná a četnými kritiky až nenáviděná skupina Katapult, o které se před lety psalo, že svým jednoduchým rockem "rozdělila národ", zahraje 30. ledna na Nové scéně v Národním divadle (ND) v Praze.
07.01.2012 07:10 |

podobné články

Nová alba: Katapult a Sade naživo, John Mayer možná naposledy

 
Nový týden přináší mimo jiné živou desku skupiny Katapult a také záznam z vystoupení zpěvačky Sade. Tu jsme mohli loni vidět v Praze. Smutný osud možná čeká novinku zpěváka Johna Mayera. Po jejim vydání si musí odpočinout, protože má nemocné hlasivky. Vyšel i nový Santana, za řeč jistě stojí Britové Keane.
16.05.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: John Mayer (46 článků)

Olda Říha: Katapult vždycky vzbuzoval emoce

 
Skupina Katapult vydala nové album Made In Rock’n’roll. "Na albu Made In Rock’n’roll jsou staré pecky, písně z alba Radosti života a dvě nové – Made In Rock’n’roll a Oči. Tím pádem je to vlastně řadová deska, protože na ní jsou dvě skladby, které ještě nebyly nahrané," řekl v rozhovoru pro Právo Olda Říha.
31.05.2012 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Říha (34 článků)

Nová alba: Polemic, Daniel Mrózek, Killing Joke nebo Katapult

 
Slovenská ska legenda Polemic oslavuje pětadvacet let existence a vydává k tomu album se zajímavými hosty. Ideální dávka hudby na prosluněné počasí, které se konečně přihlásilo. Daniel Mrózek, známý z Hlasu Československa, vydává svůj debut, Killing Joke nabízejí výběr svých singlů a například Katapult oslavuje životní jubilea svého frontmana, samozřejmě také albovou kolekcí.
01.05.2013 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Mrózek (37 článků)

RECENZE: Katapult oslavil dvě výročí najednou

 
Frontman a jediný zakládající člen v sestavě skupiny Katapult, kytarista a zpěvák Olda Říha, se ke svým sedmdesátým narozeninám v různých rozhovorech příliš neznal. Letošní oslavu vztahoval spíše ke čtyřicátému výročí vydání prvního, stříbrného alba. Takže kapela své aktuální turné nazvala dvojsmyslně Turné 2018 - Šťastné narozeniny.
16.11.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Říha (34 článků)

Hrdlořezové Islámského státu už prý míří do Evropy. Jsou schovaní mezi uprchlíky na lodích z Afriky!

 
Zločinecké gangy ve Středomoří pašují do Evropy bojovníky Islámského státu - ukrývají je ve člunech mezi uprchlíky z Afriky, tvrdí poradce libyjské vlády Abdal Basit Harún, jehož dnes citovala britská zpravodajská stanice BBC. Úřady v Itálii a Egyptě již dříve varovaly, že radikálové by se mohli do Evropy dostat na lodích s migranty. Nicméně experti upozorňují, že je velice obtížné ověřit či vyhodnotit taková tvrzení.
17.05.2015 12:40 |

podobné články

Opilec na náplavce: Z pistole střílel po labutích a po lodích, slavil tak příchod nového roku

 
Běžkyně si na náplavce na Nový rok všimla opilého muže. Ten v ruce držel pistoli a střílel po labutích a po lodích, které poblíž kotvily. Případ oznámila na tísňové lince pražské městské policie, která přijela celou věc řešit.
02.01.2018 17:05 |

podobné články

Pražští hygienici kontrolují kvalitu pitné vody na vltavských lodích

 
V rámci plnění regionálního úkolu pro rok 2018 se Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) zaměřila na ověření způsobu zásobování pitnou vodou na lodních dopravních prostředcích (dále jen „lodě“) provozovaných na řece Vltavě, a zároveň kontrolu její jakosti. V rámci státního zdravotního dozoru provádí HSHMP kontrolu na lodích disponujících akumulační nádrží, kterou provozovatel napouští pitnou vodou z veřejného vodovodu.
16.08.2018 15:10 |

podobné články

Proč se na rakouských lodích nehraje La Paloma

 
Známá píseň La Paloma se hraje všude, ale na rakouských lodích si ji neposlechnete. Proč vlastně?
06.03.2020 11:10 |

podobné články

Pozor na bělošské sexuální násilníky

 
Přichází k nám, aby si vzali naše ženy. Aby plodili. Pohání je síla jejich pudu, jejich nenasytného údu. Tak si čeští rasisti a xenofobové veřejně zastoupení židobijcem Adamem B. Bartošem nebo lidovým myslitelem Františkem Ringo Čechem představují uprchlíky z Afriky a Blízkého východu. Problém je, že vrchní čeští xenofobové si vybrali špatný cíl. Pokud někoho pohání sexuální pud do všech koutů světa, jsou to běloši z Evropy a Spojených států.
31.07.2015 21:20 |

podobné články

Osobnosti: František Ringo Čech (145 článků) , František Bartoš (15 článků)

Třetina internetu jede na WordPressu, tipují rakouští analytici

 
Ať už navštívíte jakoukoliv stránku, máte velkou šanci, že ji pohání WordPress. Zpočátku především blogovací a dnes v podstatě univerzální CMS platforma totiž podle rakouské analýzy W3Techs pohání každý třetí web.
12.03.2018 14:15 |

podobné články