Článek

Co o něm odhalí zrychlené mrkání?

 
Inteligence člověka se dělí na několik podkategorií. Kromě té mentální zahrnuje také emoční a sociální. Právě společenské dovednosti na vysoké úrovni usnadňují člověku život mezi jinými lidmi a pomáhají mu dobře chápat řeč těla a gest. Ne každý je v tom dobrý a ne každý umí poznat, kdy o něj protějšek jeví skutečný zájem, a kdy je naopak jen milý. Při přímém kontaktu to odhalí pět hlavních podvědomých prvků chování. Třeba to, že dotyčný zrychleně mrká.
20.10.2016 17:00 |

podobné články

Podobné články

Mozek při mrkání pohne očima. Proč?

 
Singapurští, francouzští a kalifornští neurologové se zabývali fenoménem mrkání. Během něj se zvlhčí oční bulva. Ale nejen to. Podle výzkumů mozek pohne okem z osy vidění. Paradoxně po mrknutí to vůbec neregistrujeme. Oko se okamžitě zaostří na bod před mrknutím. Ale právě tento nepostřehnutelný pohyb vidění činí stabilním a nerozmazaným.
27.01.2017 12:30 |

podobné články

Zemanovi mrká častěji levé oko. Neurolog: Začíná mu selhávat hlava

 
Zdraví prezidenta Miloše Zemana (73) je zvláště před volbami hojně diskutovaným tématem. Je to pravděpodobně také z důvodu, že se Zeman objevuje častěji v televizi. Už dlouho je známo, že hlava státu trpí neuropatií, která zasáhla dolní končetiny a brání mu v plynulém pohybu. Češi si ale nyní začali všímat zvláštního mrkání levého prezidentova oka (z pohledu diváků pravého), jehož víčko se pohybuje ve srovnání s druhým zrakovým orgánem zrychleně a asymetricky.
19.01.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků)

Chce vás? Prozradí to její nohy!

 
Když chce muž zjistit, zda se ženě líbí, měl by se jí podívat na nohy. Zatímco dříve se za znamení ženské přízně pokládal ruměnec či mrkání očima, nyní odborníci zjistili, že nejvíce o skutečných pocitech ženy napoví její nohy.
03.12.2009 16:30 |

podobné články

Vrásky kolem očí: škodí mimika i poloha při spánku

 
Při mrkání se citlivá a jemná kůže v očním okolí neustále napíná a zase svrašťuje. Vrásky na sebe nenechají dlouho čekat. Jak se jich vyvarujeme?
25.12.2009 00:15 |

podobné články

Kontroverzní hračka: panenka simulující kojení pohoršuje rodiče

 
Výrobci hraček se předhánějí, čí panenka se víc podobá skutečnému miminku. Mrkání, čurání a krkání už není nic neobvyklého. Španělská firma přišla na trh s panenkou, která se nechá nakojit. Kojící holčičky ale nejsou to, co by někteří rodiče rádi viděli.
08.08.2011 15:00 |

podobné články

7 zajímavostí o lidském oku: Mrkneme 20x za minutu a oheň vidíme na 27 kilometrů

 
Jedním z nejzajímavějších lidských orgánů je oko. Vyvíjí se až do sedmi let a zdravé dokáže například vidět drobné předměty na 80 metrů nebo plamen svíčky až na 27 kilometrů. Na zdraví oka má vliv mrkání a pláč.
27.02.2014 12:25 |

podobné články

Co ulovila Míša v Africe o víkendu? Jen dvě menší roztomilé kozy

 
"Buvol pořád není, a tak mám odpočinek." To napsala lovkyně Michaela Fialová k těmto fotkám, které o víkendu hodila na Facebook. Buvol sice není, ale zato jsou vidět dvě docela hezké kozičky. Míša ukazuje, že pobyt v Africe není jen zabíjení lvů a žiraf, ale také válení se u bazénu a modelkovské mrkání do kamery.
08.03.2015 11:11 |

podobné články

Ničí Řepku životní styl? Takhle sešel během pár let! Potřebuje restart!

 
Propadlé oči, cukání v koutcích úst, rychlé mrkání. A ve tváři strhaný výraz nalomeného chlapa. Přitom před pár lety pod ostrým pohledem bouřliváka Tomáše Řepky (41) pukaly skály.
28.12.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1181 článků)

Velmi dobré, překvapivé. Zemanova show na Nově prý byla zásadní. Mrkání i to, za co mu už stihli vynadat? Takto...

 
„Velmi dobré. Přišel kultivovaně oblečený, kultivovaně argumentující, důstojný a de facto pokorný politik,“ tak hodnotí nedělní vystoupení prezidenta Miloše Zemana na televizi Nova politolog Jan Kubáček. Rozhovor Miloše Zemana s moderátorem Reyem Korantengem sledovalo v neděli večer 1 a půl milionu diváků. Jan Kubáček pro Parlamentní listy promluvil o tom, co všechno se v debatě Miloši Zemanovi povedlo a sdělil také, že od Jiřího Drahoše bylo podle něj chybou, že nepřišel.
22.01.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23869 článků) , Jiří Drahoš (1147 článků)

Krevní test odhalí blížící se menopauzu

 
Jak zjistit, kdy žena už nebude moci mít přirozenou cestou žádné děti? Vědci tvrdí, že pomůže krevní test, který odhalí blížící se začátek menopauzy.
29.06.2010 00:20 |

podobné články

Petr Jákl: Fotokniha pomohla odkrýt zločin!

 
Herec a režisér Petr Jákl natočil svůj první film Kajínek a jednu z hlavních rolí si ve filmu zahraje i Taťána Vilhelmová. Ta pomocí CEWE Fotoknihy odhalí skrytý zločin. Fotky jí tak dopomohou přijít na stopu, po které se vydá a s úspěchem vše odhalí.
01.07.2010 05:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jákl (217 článků)

Tajemství vesmíru odhalí pražské planetárium

 
Co je to vlastně vesmír a co všechno se v tomto nekonečném prostoru skrývá, odhalí návštěvníkům planetária v pražské Stromovce pořad Tajemný vesmír.
29.11.2010 11:30 |

podobné články

V Praze odhalí sochu k 800. výročí svaté Anežky Přemyslovny

 
Sochu k 800. výročí svaté Anežky Přemyslovny odhalí ve středu v sídle Senátu v průchodu mezi druhým a třetím nádvořím Valdštejnského paláce v Praze. Odhalení sochy je součástí řady akcí při příležitosti narození královské dcery, která se zřekla majetku i nabídek ke sňatku s nejmocnějšími muži tehdejší Evropy a namísto toho následovala ideál sv. Františka. Dílo žáků kamenické a sochařské střední školy v Hořicích posvětí pražský arcibiskup Dominik Duka.
20.07.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Anežka Přemyslovna (7 článků) , Dominik Duka (985 článků)

Strakonický dudák bude mít svou sochu. Odhalí ji na náměstí

 
Legendární dudák se stane novou dominantou jihočeských Strakonic. Bonzovou sochu mu ve městě odhalí už za pár dní.
04.11.2011 17:50 |

podobné články

FIFA slibuje ochranu informátorů, kteří odhalí ovlivňování zápasů

 
FIFA slibuje ochranu informátorům, kteří odhalí ovlivňování fotbalových zápasů, podle ní bude rok 2012 klíčovým v boji proti zmanipulovaným utkáním.
10.01.2012 17:55 |

podobné články

Čeští doktoři bodují: Z krve odhalí nemoci ledvin!

 
Čeští doktoři vymysleli unikátní test, který z krve odhalí poškození ledvin! Jím trpí každý desátý člověk! A následky jsou tragické – pacienti umírají na nemoci srdce a cév právě ve spojení s chronickým onemocněním ledvin. Často neodhaleným…
16.02.2012 12:15 |

podobné články

Tetovaný zub odhalí nemoci!

 
Miniaturní senzor zanalyzuje váš dech a odhalí případnou nemoc! A nosit ho lidé budou přímo v ústech. Vědci z univerzity v americkém Princetonu ho totiž pomocí mikroskopu vytetují na lidský zub!
08.04.2012 05:15 |

podobné články

Nevzrušujte se! Tyhle šaty odhalí vše. Když se vám zvýší tep, zprůhlední

 
Oblečená, neoblečená... Móda ve se stylu "chytré horákyně" už není jen výsadou pohádek. Šaty, které v plné kráse odhalí postavu své nositelky, můžete už brzy vidět v ulicích měst.
10.04.2012 06:05 |

podobné články

Švédská trojka, orgie a sexuální hračky: Monika Lewinsky odhalí tajemství z Bílého domu

 
Nejznámější stážistka na světě Monica Lewinsky (39), která se "proslavila" orálním sexem s tehdejším prezidentem USA Billem Clintonem (66), slibuje, že odhalí další detaily z Bílého domu. Za knihu jí zaplatí čtvrt miliardy korun.
20.09.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (271 článků)