Článek

Co Němci udělali jinak než Češi? Diskotéky nechali zavřené, nenošení roušek pokutovali

 
Zatímco Česká republika, která se nyní potýká s prudkým nárůstem počtu infikovaných koronavirem, během léta přísná karanténní opatření výrazně uvolnila, Německo řadu omezení ponechalo. A v rušení těch stávajících postupovalo jen pozvolně. Až do konce roku jsou stále zapovězeny veškeré velké akce, což se dotklo i bavorského pivního svátku Oktoberfestu.
09.09.2020 20:55 |

podobné články

Podobné články

Klaus, Prymula i Faltýnek dostali pokutu za nenošení roušek

 
Bývalý prezident Václav Klaus, bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, dostali od pražské hygienické stanice pokutu 3000 korun za nenošení roušky v situacích, kdy je povinná. Uvedla to Česká televize.
07.12.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10219 článků) , Jaroslav Faltýnek (316 článků)

Podívejte: Všechny tyhle celebrity si libují v nenošení podprsenky. A podle nového výzkumu dělají dobře!

 
Ač to zní nelogicky, francouzský univerzitní profesor Jean-Denis Rouillon tvrdí, že nenošení podprsenky pomáhá proti povadání poprsí. Nad výzkumem tohoto faktu strávil dlouhých 16 let a zapojil do něj 130 žen. Rouillon údajně došel k závěru, že jediné, čemu podprsenky prospívají, je uvolnění od bolesti zad. Jak je vidět, mnohé celebrity ani na verdikt profesora nečekaly a tento kus spodního prádla byl pro ně nadbytečný už v minulosti.
17.04.2013 18:25 |

podobné články

Bezrukého cyklistu pokutovali, že neměl brzdu na řídítku, které nepoužívá

 
Neuvěříte, za co pokutovali německého cyklistu Bogdana Ioneska, který má pouze levou ruku, pravou má amputovanou. V Kolíně nad Rýnem ho zastavil policista a dal mu flastr za to, že nemá brzdu na pravém řídítku! Kolo má přitom kvůli svému hendikepu upravené tak, aby mohl brzdit levou rukou, druhou brzdu ovládá nohou!
06.07.2014 21:00 |

podobné články

Falešní policisté řádili na italské dálnici. Pokutovali cizince za vysokou rychlost

 
Na severu Itálie řádili falešní policisté. Ital a Albánec se rozhodli zneužít důvěřivosti zahraničních řidičů, zastavovali je a pokutovali. Na kolik peněz si tím přišli, není jasné.
04.08.2015 00:45 |

podobné články

Primátor Prahy Hřib o odpůrcích roušek: Strážníci chytí na 200 lidí denně, jaká je průměrná pokuta

 
Kvůli stále zvyšujícímu se počtu nakažených zavedla vláda v České republice speciální opatření. Na jejich dodržování dohlíží policisté. V hlavním městě Praha se policistům na pokutách za nenošení roušek podařilo vybrat už desítky tisíc korun.
15.10.2020 08:00 |

podobné články

Roušky? Němci ukázali „solidaritu“ po jejich, míní Ivan David. A to není vše. Když řekl své k migrantům u Řecka, vyhrožovali mu

 
ROZHOVOR „Měli bychom Němcům hlasitě poděkovat, že nám opět názorně předvedli, jak si představují ‚solidaritu‘. Měli bychom si to zapamatovat a postupovat podle osvědčeného postupu, „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“. Při vší korektnosti, myslím logické a diplomatické, nikoli politické, bychom si měli uvědomit, že Němci, a nejen Němci, budou chtít vždy svoje problémy řešit na úkor ostatních,“ myslí si europoslanec Ivan David (SPD). „Pokud přijímáme řešení z pozice síly, tedy z pozice, že síla nám chybí, nemůžeme se ničemu divit. Čím více budeme ustupovat, tím v horší pozici budeme. Politiky, kteří ‚udělali kariéru‘ na tom, že se celý život hrbili, a jinak se nikdy chovat nebudou, protože se jim to osvědčilo, nejen nepotřebujeme, musíme se jich zbavit,“ konstatuje.
20.03.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1743 článků) , David David (665 článků) , David David (496 článků)

Hloučky, sundané roušky. Češi o svátcích více porušují nařízení

 
Policie řeší o velikonočních svátcích zvýšený počet přestupků proti nařízením zavedeným v souvislosti s koronavirem. Informovala o tom na Twitteru. Nejčastěji se jedná o shlukování ve skupinách a pití alkoholu či nenošení roušek.
12.04.2020 11:40 |

podobné články

Maroko prodloužilo nouzový stav a pokutuje nenošení roušek. Kdy se sem vrátí Češi?

 
Marocká vláda se ve čtvrtek rozhodla o měsíc prodloužit výjimečný stav, který je v platnosti od poloviny března kvůli šíření pandemie covidu-19. K tomuto rozhodnutí ji přiměl narůstající počet nakažených. Českým turistům zatím toto vládní rozhodnutí plány nepřekazilo. Do Maroka se většinou jezdí na jaře nebo na podzim. Jak Blesk Zprávám řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež, problém by nastal, kdyby toto nebylo poslední prodloužení.
06.08.2020 20:10 |

podobné články

Vojtěch zásadně změnil pravidla pro nošení roušek. Ve školách a obchodech jenom podle semaforu

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na mimořádné tiskové konferenci ohlásil další změny v povinnosti nošení roušek, která má nastat od 1. září. Debata prošla nějakým vývojem od pondělí. Je to poměrně zásadní změna, a proto jsme se k tomu dnes opět vrátili a došli jsme k úpravě toho mimořádného opatření,“ prohlásil Vojtěch. Po vlně kritiky zmírnil plošné nošení roušek ve školách nebo v obchodech, kde se bude situace řídit podle epidemiologické situace v regionu. Zůstává povinnost roušek v hromadné dopravě nebo na úřadech.
20.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1199 článků) , Adam Vojtěch (932 článků)

Praha zavádí další opatření: Za nenošení roušek hrozí pokuta v řádu desítek tisíc

 
Česká republika čelí koronaviru a vznikají kvůli tomu různá, mnohdy i drastičtější opatření. V MHD, v obchodech, lékárnách a dokonce i venku by občané ČR měli nosit roušky či jiné ochrany tváře. Od středečních 12 hodin budou muset Pražané chodit do veřejných budov, obchodů a MHD pouze se zakrytým nosem a pusou. Pokud tak neučiní, hrozí jim pokuta až 20 tisíc korun.
17.03.2020 23:01 |

podobné články

Tak nic. Pokuty na nenošení roušek neplatí

 
Rozhodnutí pražského městského soudu z minulého týdne, kterým byla zrušena čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, nahraje i hříšníkům, kteří by měli platit za koronavirové přestupky. Píše o tom dnešní deník Právo.
04.05.2020 09:45 |

podobné články

Marian Kechlibar: O úzkých a širokých oknech

 
Overtonovo okno je pojem popisující spektrum myšlenek podle jejich akceptovatelnosti – od “nemyslitelných” až po “aktuální znění zákona”. Je to užitečný koncept. Pokud máte nějaký politický cíl, většinou se snažíte o posunutí tohoto okénka někam jinam. Někdy trochu (nošení či nenošení roušek), jindy naprosto dramaticky (propagace ateismu v islámském světě).
13.07.2020 07:40 |

podobné články

Vlaďka Erbová nedodržovala zákon a přišel trest: Její charita pro děti skončila debaklem

 
Vlaďka Erbová (39) musí řešit samé patálie. Nedávno se musela smířit s nekompromisní pokutou od hygieniků za nenošení roušek při "bazénování" u kamaráda pornomagnáta v době pandemie, nyní vyšlo najevo i to, že Městský soud v Praze podal podnět na zrušení jejího občanského sdružení Vlaďka dětem. Příčinou je to, že jednatelé šest a půl roku kašlali na dodržování zákona.
04.09.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlaďka Erbová (995 článků)

Nenošení roušek není projev svobody, vzkazuje nakažený Kňažko z nemocnice

 
Slovenský herec a bývalý politik Milan Kňažko (75) má covid-19 a léčí se v nemocnici. O nákaze koronavirem informoval na Facebooku.
29.09.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (88 článků)

Zeman: Žádný lockdown, který by ohrozil českou ekonomiku

 
Prezident Miloš Zeman je proti lockdownu, který by ohrozil českou ekonomiku. Je zastáncem důsledného pokutování nedodržování opatření proti šíření koronaviru. Například za nenošení roušek by měla být podle jeho názoru pokuta ve výši 2000 až 3000 korun.
11.10.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24959 článků)

Policisté kontrolovali, jestli hospody skutečně zavřely. Rozdávali také pokuty za roušky

 
Úterý byl na nejméně dva týdny poslední den, kdy mohly mít restaurace otevřeno do 20 hodin, od středy musí už zavřít úplně. Policisté po celé republice se večer vydali kontrolovat, jestli provozovatelé skutečně zavřeli na čas. Vedle toho také v posledních dnech rozdali několik pokut za nenošení roušek.
14.10.2020 12:25 |

podobné články

Prezident Zeman se tvrdě vložil do boje s nákazou: Policie půjde po antirouškařích. Neposlouchejte Šmuclera, Pirka a další, kteří o epidemii nic nevědí!

 
„Skončil stav domluv, požádal jsem ministra vnitra Jana Hamáčka, aby policie ČR využila svého oprávnění a pokutovala nenošení roušek tam, kde je jejich nošení povinné,“ upozornil občany ve svém projevu prezident Miloš Zeman. Podle něho je rouška nejdůležitější zbraní v aktuálním boji proti koronaviru a lidé by neměli poslouchat hlasy, které jsou proti jejímu nošení. Přednost by prý měli dát radám odborníků, za které prezident jmenoval ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO).
16.10.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2586 článků) , Miloš Zeman (24959 článků)

Vystrčilův amatérismus. Tchaj-wanem z Česka udělal pokrytce. Doktor Zbořil věc rozebral i s důsledky

 
ROZHOVOR Tím, že uznáváme jednotnou Čínu, chápeme Tchaj-wan jako její území a vstup na něj můžeme mít jen s jejím povolením. To, co předvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil, je proto diplomatický amatérismus, který udělal z České republiky nečestného pokrytce. Někdejší krajský předseda Svobodných a spolupracovník amerického think-tanku Gatestone Institute Josef Zbořil to srovnává se situací v Náhorním Karabachu, který v roce 2016 sám navštívil. Zamýšlí se nad všepožírajícím egoismem, který se v koronavirové době projevuje i v nenošení roušek s oportunistickými výkřiky opozice nebo nezodpovědných anarchistů, že jimi vláda občany neumlčí.
17.10.2020 14:51 |

podobné články

Klaus a Prymula bez roušek: Schytali pokuty 3000 korun, exministr se neodvolá

 
Bývalý prezident Václav Klaus dostane podle České televize v nejbližších dnech od pražské hygienické stanice rozhodnutí o pokutě 3 000 korun za nenošení roušky na veřejnosti, tedy nedodržení vládního nařízení souvisejícího s bojem proti pandemii. Stejná sankce čeká někdejšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu a předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka za to, že 21. října navštívili v Praze na Vyšehradě restauraci, která měla být kvůli šíření koronaviru uzavřena, a vyšli z ní bez roušky.
08.12.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10219 článků)