Článek

Co mají dodat USA Ukrajincům? Balíček zatím neschválen, ale už otevřen

 
Přiblížilo se jednání o balíčku vojenské pomoci Ukrajině, z něhož budou těžit i Američané. Zbrojaři i armáda. A především Ukrajinci, kteří budou opět mít více střeliva, raket Javelin a dalšího vybavení. Co přesně má balíček obsahovat? Hodně prvků. Včetně šesti miliard na údržbu amerických satelitů. Dodají Američané pomoc Ukrajině i v roce 2025? A pokud ano, budou o ní jednat tak dlouho jako letos? Tyto otázky se vkrádají v situaci, kdy ukrajinská tajná služba odhaluje, jak to pravděpodobně bude s další ruskou ofenzivou.
19.04.2024 22:25 |

podobné články

Podobné články

Zapomíná se kvůli uprchlíkům na Čechy? Vláda dělá málo, tvrdí Schillerová. Koalice vrací úder

 
Humanitární příspěvky, dodávky zdravotnického materiálu i munice, ale i plány na výstavby bytů kvůli přílivu uprchlíků. Česká vláda se vrhla na pomoc Ukrajincům. Podle opozice, ale i některých Čechů, tím ale kabinet Petra Fialy (ODS) odsunuje stranou české občany a zapomíná na ně. Fiala tuto kritiku smetává ze stolu a označil ji za lež. Koaliční poslanci pak vrací úder a útočí na opozici, že touto rétorikou přiživují strach ve společnosti a i jistou nenávist směrem k Ukrajincům, kteří hledají v Česku dočasné přístřeší. Předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová se této kritice brání, odmítá ji a zdůrazňuje, že ANO pomoc Ukrajincům vždy podporovala - jen se ale obává i o blaho Čechů. A dodává, že chtějí slyšet jasný plán, protože vláda zatím dělá málo.
25.03.2022 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6401 článků)

Soutěžte s Blesk Křížovkami o 10 balíčků dětské kosmetiky Biolane!

 
Máte doma miminko? Pak pro něj zajisté také chcete to nejlepší. Soutěžte s námi a vyhrajte pro něj balíček kvalitní francouzské kosmetiky. Pokožka je součást obranného systému člověka, a právě během prvního roku dítěte se imunita dotváří, proto je nutné o pokožku dítěte vhodně pečovat. Biolane je kompletní řada kosmetických a hygienických výrobků pro péči o naše nejmenší, která ochrání dětskou pokožku před vnějšími vlivy a tím napomůže k bezpečnému vývoji imunitního systému a k adaptaci na nové prostředí. Všechny produkty Biolane jsou vyráběny z čistě přírodních látek. Díky absenci vonných esencí nedráždí dětskou pokožku a jsou vhodnou alternativou také pro děti s atopickým ekzémem či přecitlivělou problematickou pokožkou. Všechny výrobky mají pH 5,5 a obsahují unikátní složku Hydra-bléïne®. Odpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte balíček. Nápovědu najdete na www.biolane.cz Máte doma miminko? Pak pro něj zajisté také chcete to nejlepší. Soutěžte s námi a vyhrajte pro něj balíček kvalitní francouzské kosmetiky.Pokožka je součást obranného systému člověka, a právě během prvního roku dítěte se imunita dotváří, proto je nutné o pokožku dítěte vhodněpečovat. Biolane je kompletní řada kosmetických a hygienických výrobků pro péči o naše nejmenší, která ochrání dětskou pokožku před vnějšímivlivy a tím napomůže k bezpečnému vývoji imunitního systému a k adaptaci na nové prostředí. Všechny produkty Biolane jsou vyráběny z čistěpřírodních látek. Díky absenci vonných esencí nedráždí dětskou pokožku a jsou vhodnou alternativou také pro děti s atopickým ekzémemči přecitlivělou problematickou pokožkou. Všechny výrobky mají pH 5,5 a obsahují unikátní složku Hydra-bléïne®. Odpovězte na soutěžní otázkua vyhrajte balíček. Nápovědu najdete na www.biolane.cz
04.01.2012 00:15 |

podobné články

Vyžadovaný pomník pro padlé německé vojáky zatím neschválen

 
O tom, zda bude na hřbitově v Dobroníně vztyčen pomník na památku Němců, údajně zavražděných na konci války, zastupitelé obce v pondělí nerozhodli. Kosterní pozůstatky byly z masového hrobu v lokalitě Budínka u Dobronína vyzvednuty loni v srpnu. Podle antropologů tam byla zakopána těla nejméně 13 lidí. Zastupitelé se k věci vrátí 21. března.
14.02.2011 23:25 |

podobné články

Elitní komentátor: Radši pomáhat Ukrajincům než Afričanům

 
Komentátor Petr Kamberský na serveru lidovky.cz míní, že bychom měli spíše pomáhat Ukrajincům, než uprchlíkům z Afriky. Prý není na místě kritika z Evropské unie, že málo pomáháme Itálii s uprchlíky, jelikož oni prý málo pomáhají Ukrajincům.
27.04.2015 14:01 |

podobné články

Raději Ukrajincům nic neposílejte, jsou slabší, tlačí v Německu na Scholze. Vážné trhliny

 
Přestože Německo od počátku války na Ukrajině odmítalo posílat zbraně a kromě velmi krátké etapy Berlín Ukrajincům žádnou vojenskou pomoc ani téměř nezačal dodávat, německý kancléř Olaf Scholz již nyní oznamuje, že i dosti omezená pomoc Ukrajině musí skončit. Zatímco se většina německé veřejnosti v průzkumech staví proti takovému rozhodnutí, část osobností v zemi Scholzovo rozhodnutí podporuje. „Ukrajinská armáda je mnohem slabší než ruská a má jen malou šanci tuto válku vyhrát,“ vysvětlují, proč není vhodné Ukrajinu podporovat. Ukrajincům radí, aby přestali bránit svá města, pomůže to prý rychlému míru.
24.04.2022 10:30 |

podobné články

Poslanci schválili daňový balíček

 
Poslanecká sněmovna schválila daňový balíček v senátní verzi. Nyní jej dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli řekl, že balíček nepodepíše, ale ani nebude vetovat. Balíček tak začne platit.
22.12.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)

Masakru v Denveru se dalo zabránit! Psychiatr nedostal včas balíček od Holmese

 
James Holmes, který minulý týden zavraždil na premiéře Batmana dvanáct lidí, poslal před akcí balíček svému psychiatrovi. Ten však balíček s podrobným plánem vraždění nedostal. Balíček zůstal ležet v třídírně pošty.
26.07.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: James Holmes (36 článků)

Poslanci schválili daňový balíček, výdajové paušály se zvednou

 
Poslanci v pátek schválili vládní daňový balíček. Daňový balíček mění deset zákonů týkajících se daní a zavádí například zdanění zahřívaného tabáku. Prošlo i zvýšení limitů pro využití výdajových paušálů u živnostníků nebo snížení DPH u tepla. Pro daňový balíček hlasovalo celkem 151 poslanců.
21.12.2018 12:20 |

podobné články

Opozice cupuje vládní balíček: Poprava živnostníků, zuří Havlíček. Okamura mluví o podvodu

 
Vládní konsolidační balíček, který kabinet Petra Fialy představil ve čtvrtek, vyvolal početné reakce napříč společností a politickým spektrem. Balíček přinese zvýšení firemních daní, daně z tabáku, alkoholu a hazardu nebo z nemovitostí. Úspory na provoz státu by se měly pohybovat ve výši 11,2 miliard korun. Více peněz chce stát vybrat z tabáku, alkoholu i hazardu. Opozice v drtivé většině balíček tvrdě zkritizovala.
11.05.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6401 článků)

Bitva o úsporný balíček pokračuje: Pokud projde podle představ vlády, Češi se pořádně uskromní

 
Opozice tepe úsporný balíček, který v Poslanecké sněmovně aktuálně vstoupil do druhého čtení. Teď se ho právě opozice bude pokoušet všemožnými pozměňovacími návrhy změnit k obrazu svému. Návrhy budou podávat jak poslanci SPD, tak nejsilnější opoziční hnutí ANO. Nechali se o tom slyšet jejich představitelé. Balíček by měl třeba rušit daňovou slevu na manžela či manželku, zvedat daň z příjmů nebo z nemovitosti. Opoziční politici balíček dlouhodobě kritizují i na sociálních sítích.
05.09.2023 20:25 |

podobné články

Petr Pavel poslušně podepsal konsolidační balíček

 
Prezident Petr Pavel dnes podepsal vládní konsolidační balíček, který má vládě pomoci zlepšit hospodaření státního rozpočtu. O svém rozhodnutí podepsat balíček nejprve informoval ve videu na sociální síti X, informace o tom, že balíček podepsal, se dopoledne objevila na  sněmovním webu .
22.11.2023 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2894 článků)

Ukrajincům zbývá 30 až 45 bojových dnů a pak... V USA vše bedlivě sledují

 
Ukrajinské ministerstvo zahraničí se velmi hněvá na lídry zemí G20, kteří se sešli k jednání v indickém Dillí. Ukrajinskému ministerstvu zahraničí se nelíbí, jak byla formulována pasáž o ruském vpádu na Ukrajinu. Mezitím Ukrajinci dávají najevo, že budou dál útočit na ruské strategické objekty, a to i v hloubi ruského území. I za pomoci agentů pohybujících se po Rusku. Předseda sboru náčelníků štábů USA Mark Milley ale varuje, že Ukrajincům tikají hodiny a jednoho dne bude jejich operacím konec.
10.09.2023 09:45 |

podobné články

Lidovci vyzvou vládu, ať přepracuje daňový balíček

 
Lidovci budou ve Sněmovně žádat, aby vláda přepracovala svůj daňový balíček. Část zákona, která se týká daně z přidané hodnoty, podle nich nepřijatelně snižuje příjmy obcí a krajů a vybrané peníze přesouvá do státního rozpočtu. ČTK to dnes řekli první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předseda poslaneckého klubu strany Jan Bartošek. Vládní daňový balíček je na pořadu aktuální schůze Sněmovny, poslanci se jím zatím nezačali zabývat.
25.09.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1172 článků)

Xiaomi v listopadu otevře Mi Store v Hradci Králové. Těšte se na akce a slevy

 
Xiaomi v ČR pokračuje s postupnou expanzí, v rámci které kamennými pobočkami pokrývá vybraná krajská a okresní města. Poslední, a zatím největší Mi Store, byl nedávno otevřen v Opavě. Brzy se dočká i Hradec Králové, v tamním obchodním centru Aupark bude nový Mi Store otevřen 9. listopadu.
27.10.2018 14:05 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem pro Ženy o 5x balíček produktů Dr. Popov

 
Škrábe vás v krku, kašlete nebo jen potřebujete dodat do těla vitamíny? Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte balíček plný zdravých pomocníků! GreenFit obsahuje zelené potraviny v jejich nejúčinnější – organické – podobě, Echinafit kapky obsahují třapatku, která podporuje přirozenou imunitu, Masážní prsní balzám s obsahem éterických olejů pomůže při dýchacích potížích a nachlazení a čaj Islandský vánek obsahuje byliny, které udržují zdravé dýchací cesty: podběl, lišejník islandský a černý bez.
17.02.2014 05:05 |

podobné články

Diplomatka USA radí chudým Ukrajincům: Zkuste Afriku a budete zářit štěstím

 
Bývalá ministryně zahraničních věcí Condoleezza Rice (61) zavítala do Kyjeva, kde vystoupila s veřejnou přednáškou na téma Výzvy v měnícím se světě. Ukrajincům, kteří jsou nespokojeni s klesající životní úrovní po tzv. Majdanu poradila, ať odjedou do Afriky – konkrétně do Libérie. Po návratu na Ukrajinu prý budou zářit štěstím.
12.03.2016 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Condoleezza Rice (1 článek)

Fialův balíček: 5 % Čechů neví, která bije, ale souhlasí s tím

 
Podle průzkumu agentury Median pro Český rozhlas považuje ozdravný balíček za nezbytný 51 % respondentů. Ale jen 46 % mu rozumí. Matematicky tedy minimálně 5 % obhajuje něco, co úplně nechápe. Na sítích je hned několik příkladů lidí, kteří začínají svůj příspěvek „sice nejsem ekonom, ale...“. Ekonomové v mezičase balíček kritizují.
16.05.2023 13:20 |

podobné články

Poslanci poslali Pecinův protikorupční balíček do druhého čtení

 
Po sáhodlouhé diskuzi předala nakonec Sněmovna protikorupční balíček ministra vnitra Martina Peciny k projednání výborům. Poslanci mu ale nezkrátili lhůtu k projednání na 30 dní, návrh má tedy mizivou šanci, že se do voleb stihne projednat. Během debaty kritizovali balíček zejména zástupci ODS, ale i oni nakonec soubor opatření v prvním čtení podpořili.
10.02.2010 17:20 |

podobné články

Zeman vetuje zrušení superhrubé mzdy a snížení daní, oznámil Schillerové. Pirát ho chválí

 
Daňový balíček ještě ani nestihl posoudit a případně upravit Senát, ale už je jasné, že ho vetuje prezident Miloš Zeman. Důvodem je zvýšení slevy na poplatníka, uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Daňový balíček ve verzi, kterou schválila Sněmovna, od příštího roku ruší superhrubou mzdu a zavádí 15 a 23procentní daň z příjmu. Kromě toho ale prošel i návrh Pirátů, podle kterého má narůst roční daňová sleva z 24 840 korun o zhruba deset tisíc. Podle Zemana výrazně narušuje rozpočtovou stabilitu. Nespokojen je také s tím, že navzdory dohodě balíček neobsahuje změny pouze na dva roky.
01.12.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků)