Článek

Co jsou ÉČKA a jsou nebezpečná? VELKÝ ROZHOVOR s odbornicí

 
Éčka. To je dnes velmi probírané téma. Mnozí si myslí, že bychom se jim měli vyhnout velkým obloukem, ale pozor, některá éčka mohou být i zdravá a zdraví prospěšná. Vše o "éčkách" nám prozradila nutriční terapeutka Věra Boháčová.
07.03.2014 14:05 |

podobné články

Podobné články

Éčka v potravinách: V čerstvém pečivu jsou jen ta zdravá!

 
Pokud vás zajímá, co jíte, určitě sledujete na obalech tzv. éčka – čili látky, které se do potravin přidávají, aby déle vydržely, lépe chutnal, voněly či vypadaly. Ne všechna éčka jsou ale závadná.
19.09.2013 18:05 |

podobné články

Tyhle "jedy" ohrožují děti! Jak zabránit nezdravé výživě?

 
Jsou určeny dětem, a přitom právě jim mohou zničit zdraví! Řeč je o potravinách, které obsahují nebezpečné přídatné látky, takzvaná éčka. Tato éčka dělají potraviny tak pěkně barevné, sladké, krásně křupající. Ta stejná éčka zároveň vašim dětem mohou způsobit vážné zdravotní potíže. Šest nejnebezpečnějších má čísla E102, E104, E110, E122, E124, E129 a mohou mít na svědomí vyrážky, ekzémy, hyperaktivitu či problémy s dýcháním!
01.09.2011 05:10 |

podobné články

Jedy v jídle: Chtějí je utajit!

 
Češi nepotřebují chránit před jedovatými éčky! Éčka jsou totiž zcela v pořádku. To je šokující názor Potravinářské komory ČR. Přítomnost barviv, aromat, konzervantů, tavicích solí a dalších přídatných látek označených jako éčka, která mohou způsobovat alergie, hyperaktivitu, ekzémy nebo kopřivku, ji nijak netrápí. Potravinářská komora dokonce bojuje proti zavedení nového loga CEFF. Právě tento symbol má označit výrobky bez éček a spotřebitelům usnadnit orientaci v obchodě.
23.09.2011 05:10 |

podobné články

Z čeho je vlastně složen obyčejný BANÁN? Éčka, 75% vody a přírodní chemie, odhalili vědci

 
VĚDECKÁ STUDIE: Možná vás to překvapí, ale i produkty přírody, banány, obsahují éčka. Z čeho všeho jsou složeny a proč je vůbec dobré banány jíst?
21.02.2014 17:05 |

podobné články

Alergici, pozor na éčka

 
V potravinách můžeme najít mnoho látek, které vyvolávají u alergiků silné reakce. Na většinu jsme připravení, protože víme, že je nemáme jíst, ale co taková éčka? Mohou pro alergiky znamenat také nebezpečí?
31.08.2009 07:15 |

podobné články

Éčka v potravinách: 9 věcí, které byste o nich měli vědět

 
Dostáváte neodolatelnou chuť na limonádu, když vidíte její svítivě žlutou barvu a sbíhají se vám sliny na jasně růžovou zmrzlinu? Lákavé barvy, chemické chutě, dlouho dobu trvanlivosti a mnoho dalšího mají na svědomí přídatné látky, které znáte pod názvem „éčka“.
15.03.2013 14:20 |

podobné články

Chovatelé ládují do slepic nebezpečná éčka: Aby byly žloutky žlutější!

 
Honění se za lepším výsledkem často přináší pouze neplechu. Ať už je to ředěný alkohol metylem, či dopované slepice nebezpečnými éčky. Právě na uměle přibarvované žloutky přišla nyní kontrola!
11.06.2013 14:50 |

podobné články

Co našli odborníci v jahodě? 90 % vody, Éčka a cukry. Přesto pomáhají při hubnutí

 
Jsou červené, šťavnaté a zbožňují je děti i dospělí. Jahody jsou prostě hit. Navíc jsou plné vitamínů a minerálů a dietní, protože jsou z velké většiny tvořené jen vodou. Jenže víte, co ještě všechno obsahují?
27.02.2014 06:25 |

podobné články

Turisté, pozor: Nebezpečná ryba ve Středozemním moři. Má smrtící jed

 
Vody Středozemního moře brázdí nebezpečná tropická ryba. Jmenuje se čtverzubec a je prudce jedovatá. Dostala se tam z Rudého moře a množí se. Spolu s tím přibývá i otrav po jejím mylném požití. Nebezpečná je především pro rybáře a strávníky, nikoli pro plavce, koupající se na španělských, italských, řeckých či tureckých plážích. Přesto opatrnosti není nikdy dost.
28.08.2015 13:45 |

podobné články

7 mýtů o jogurtech!

 
Jogurty ve skle neobsahují na rozdíl od těch v kelímcích »éčka«! A dostatek vápníku obsahují jen ty smetanové… Setkali jste se s podobnými názory? Odborníci upozorňují, že jde o naprostou hloupost. Pravdou naopak je, že alespoň jeden jogurt či jiný kysaný mléčný výrobek bychom měli jíst každý den, nejlépe dokonce 2krát denně!
23.05.2012 05:05 |

podobné články

Co skutečně jíme? Zjistěte, co výrobci skrývají za "Éčky"! VELKÝ PŘEHLED

 
Éčka doslova zaplavují náš jídelníček. Zatímco některá jsou bezpečná, jiná jsou zdraví škodlivá a některá dokonce způsobují alergie.
19.04.2012 11:10 |

podobné články

ÉČKA A RAKOVINA: E 951 je toxické a ničí mozek. Kde ho najdete? VELKÝ PŘEHLED POTRAVIN

 
Aspartam (nese označení E 951) už je na trhu více než 30 let a všichni ho hojně využívají. Jenže toto umělé sladidlo rozhodně není tak zdravé a bezpečné, jak se kdysi předpokládalo. Podle studie má velmi negativní účinky na zdraví člověka. Podívejte se, kde ho všude najdete.
15.09.2016 12:45 |

podobné články

Zkušený krajan Jírovec: Clintonová je nebezpečná. Soros a trojské koně neziskovky. Waterboarding na Konvičku, Okamuru...

 
ROZHOVOR Boj proti terorismu je zástupný problém. Je to výborná záminka pro utužování kontroly nad obyvatelstvem a pro vyhazování peněz na zbrojení. Počet obětí teroristických útoků je v Evropě zanedbatelný. Přírodovědec z Kanady Jiří Jírovec, který v současnosti žije víc v Česku než na severu Ameriky, je tentokrát ještě nekompromisnější než jindy. Hillary Clintonová může být podle něj v postu americké prezidentky dost nebezpečná, protože by si tam mohla začít kompenzovat ponížení z kauzy Lewinská.
27.08.2016 19:50 |

podobné články

Téma Horké linky Blesku - rakovina: Odborníci odpovídají na vaše dotazy právě teď

 
Rakovina plic a zažívacího traktu. Nejčastější nádory ženských a mužských pohlavních orgánů. Dědičnost. Nebezpečná mateřská znaménka. Odborníci Blesku na telefonu v Horké lince.
14.11.2017 05:55 |

podobné články

Jsou v potravinách v Česku hormony? A jak škodlivá jsou "éčka"?

 
Jak je to s kvalitou potravin v Česku? Na co si dát pozor? Na otázky čtenářů TN.cz odpovídala Prof. Ing. Jana Hajšlová, CSc., vedoucí Ústavu chemie a analýzy potravin. Tady je výběr z nejzajímavějších odpovědí.
29.03.2013 18:40 |

podobné články

TEST ANGLICKÝCH SLANIN: Která chutná nejlépe, kde je maso a kde jen náhražky a éčka?

 
Anglická slanina je velmi oblíbenou pochoutkou v českých domácnostech. Šéfkuchař pro vás otestoval, které jsou opravdu nejlepší. A naopak, které jsou plné zahušťovadel a škrobů.
10.04.2014 11:35 |

podobné články

Průzkum Blesku: Češi nechtějí chemii v jídle

 
Čechům je prý jedno, co jedí. Éčka jsou v podstatě neškodná. Kdo je nechce v potravinách, ať je nekupuje. Že etikety nejsou čitelné? To přece nikoho nezajímá! S takovými názory se minulý týden »předvedla« Potravinářská komora České republiky. Ale Češi nejsou hloupí!
11.10.2011 23:10 |

podobné články

Blesk odhalil skandál: V BIO potravinách je chemie! A úřadům je to fuk

 
Kupujete si potraviny s označením bio, protože věříte, že je v nich jen čistá příroda? Nebuďte zbytečně důvěřiví! V bio výrobcích jsou éčka, která můžou škodit zdraví.
30.07.2012 05:05 |

podobné články

Máte zlobivé dítě? Možná to zavinila »éčka« a chemie!

 
Je vaše dítko roztěkané, málo spí, hodně se vzteká, nevydrží se delší dobu soustředit, a tak jsou jeho školní výsledky bídné? Nemusí být zlobivé či hloupé. Může mít i vysoké IQ a mimořádné schopnosti. Možná trpí dyslexií, dysgrafií, dyskalkulií nebo ADHD – hyperaktivitou s poruchou pozornosti.
03.06.2013 05:05 |

podobné články