Článek

Co je tohle za magora? Kandidát ČSSD v Praze to schytal za svou ekonomickou rozvahu. Od všech

 
Jan Smetana, číslo 15 kandidátky v Praze za sociální demokracii, pustil na Facebooku inzerci, která se týká jeho ekonomické studie. Ve zkratce řečeno: co jsme od revoluce prožili, kam jsme se dostali a jak by to ideálně podle oranžové partaje mělo vypadat v budoucnu. Příliš pozitivních ohlasů ovšem nezískal. Vysmála se mu většina diskutujících.
19.10.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Smetana (21 článků)
Podobné články

Kamil Halbich hraje Turka, Hitlera, Stalina i Magora Jirouse

 
Patří k výrazným hereckým osobnostem Švandova divadla v Praze. V nejnovějších inscenacích o Merlinovi hraje Krále Artuše, v Gottlandu Turka, Hitlera, Stalina a Magora. Kamil Halbich se narodil v Liberci před čtyřiačtyřiceti lety. První roli dostal ve dvaceti v Podivném odpoledni doktora Zvonka Burkeho.
29.04.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Kamil Halbich (3 články)

Český underground vzpomíná na spisovatele, básníka a provokatéra Magora

 
Ivan Martin Jirous by se v úterý 23. září dožil sedmdesáti let. Spisovatel a básník, lépe známý pod přezdívkou Magor, byl člověkem mnoha tváří - jakožto jedna z vůdčích postav českého undergroundu, signatář Charty 77 a tvrdý odpůrce totalitního režimu v bývalém Československu byl známý svou neustálou tendencí provokovat. Na druhou stranu byl i autorem něžných veršů. Zejména česká undegroundová scéna vzpomíná na Magora dodnes. Jirous zemřel 10. listopadu 2011 ve věku 67 let.
21.09.2014 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (74 článků)

Plastici křtili desku a vzpomínali na Magora

 
Na středečním koncertu v pražské Akropoli křtila kapela Plastic People of the Universe nejnovější album Non Stop Opera. Jako vzpomínku na nedávno zesnulého Ivana Magora Jirouse kapela pokřtila i CD Magorovy labutí písně, na němž Jirous recituje své nejznámější básně.
16.12.2011 10:10 |

podobné články

Filmové premiéry: Zlomené město, Rok bez Magora, Atomic Age, Zambezia a Hluboko

 
Mark Wahlberg, Russell Crowe a Catherine Zeta-Jonesová hrají v detektivním thrilleru Zlomené město. Dokument Rok bez Magora mapuje životní příběh Ivana Martina Jirouse. Příběh o dospívání je Atomic Age. Na dobrodružnou výpravu se vydává hlavní hrdina animovaného filmu Zambezia. Režisér Lasse Hallström natočil na motivy románu Nicholase Sparkse romanci Bezpečný přístav. Pohled na život v Moskvě, řízený politickými zájmy, to je Čtvrtá mocnost.
25.04.2013 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Catherine Zeta-Jones (155 článků) , Russell Crowe (73 článků) , Mark Wahlberg (69 článků) , Lasse Hallström (5 článků) , Nicholas Sparks (2 články)

Blbec v Bílém domě, propaganda a nová studená válka. Uznávaní američtí konzervativci naložili prezidentu Obamovi a chválí rozvahu Putina

 
Bývalý republikánský prezidentský kandidát Ron Paul, velký kritik americké zahraniční politiky a poradce prezidenta Reagana Paul Craig Roberts a republikánský senátor a válečný veterán z Vietnamu John McCain se nezávisle na sobě vyjádřili k situaci na Ukrajině po pádu malajsijského letadla MH17. Zatímco první dva vyzývají k obezřetnosti, McCain volá po dalších sankcích a vojenské přítomnosti NATO v Pobaltí.
19.07.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Craig Roberts (56 článků) , Craig Roberts (59 článků) , Ron Paul (13 článků) , Paul Craig (56 článků) , John Roberts (2 články)

Dvě třetiny Čechů hodnotí ekonomickou situaci negativně, ukázal průzkum

 
Zhruba dvě třetiny Čechů hodnotí ekonomickou situaci země negativně, podle 21 procent je velmi špatná. Naopak jako příznivou ji vnímá osm procent Čechů. Přibližně čtvrtina pak považuje současnou ekonomickou situaci za "ani dobrou, ani špatnou" a procento se nedokázalo konkrétně vyjádřit. Vyplývá to z březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který má ČTK k dispozici.
30.03.2013 10:40 |

podobné články

Fašistické bláboly odpudivého magora. Okamura to tvrdě schytal za to, že nechce, abyste platili sociální dávky cizincům

 
ANKETA Úsvit Tomio Okamury se tvrdě postavil proti tomu, aby se z peněz českého státu platily sociální dávky cizincům, kteří zde mají dlouhodobý pobyt. Protestuje též proti tomu, aby měli nárok na dávky (a to včetně rodinných příslušníků) v případě, že přijdou o práci.
20.03.2014 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2082 článků)

Chovanec: Náš kraj, naše zodpovědnost v Plzni i v Praze

 
Milan Chovanec je lídrem kandidátky ČSSD a hejtmanem Plzeňského kraje. Od roku 2011 je zároveň i stínovým ministrem dopravy. Klid a rozvahu mu podle jeho slov dodává rybolov. Mezi jeho další koníčky patří historie a překvapivě i politika. Dokázal, že mu nechybí ani silná vůle. Za necelý rok totiž zhubl neuvěřitelných 70 kilogramů. Je mu 43 let a má dvě děti.
15.10.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1401 článků)

Kandidát ČSSD to schytal za celou stranu. Pražan ho celého zlil kečupem

 
Volební kandidát sociální demokracie v Praze Miroslav Václavek, který je na čtrnáctém místě kandidátní listiny, se ve čtvrtek ráno dočkal nepříjemného překvapení. Před stanicí metra B Luka byl odpůrcem ČSSD polit kečupem.
24.10.2013 17:00 |

podobné články

Kaplického knihovnu lze podle nadace postavit za méně než 2,5 miliardy

 
Nadační fond pro knihovnu prý má spočítané, že by bylo možné novou budovu Národní knihovny (NK) podle návrhu Jana Kaplického postavit za 2,3 miliardy korun. Fond, který po smrti Kaplického vyhlásil na realizaci architektova návrhu sbírku, chce cenovou rozvahu prezentovat v úterý na tiskové konferenci v Praze. Cena stavby se uváděla z různých zdrojů a s postupem času mezi dvěma a šesti miliardami korun.
12.06.2009 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kaplický (158 článků)

Gajdůšková: Trvalá a pozitivní změna ve školství předpokládá rozvahu a diskuzi

 
Situace, kdy české školství, na které jsme vždy byli hrdí, se v mezinárodních srovnáních propadá, je alarmujícím výsledkem neoliberálních postupů sledujících povětšinou úplně jiné zájmy než zájem úspěšného školství a vědy jako podmínky prosperity země. Náprava je možná jen pokud se vzdělávání a výzkum stanou skutečnou prioritou celé společnosti. Sociální demokraté opakovaně nabízejí prostor k diskuzi na toto téma, a to jak na stranické úrovni, tak i na půdě Senátu.
30.01.2012 15:20 |

podobné články

Čtyři kroky k dobře vybrané hypotéce

 
Vlastní bydlení je díky čím dál tím nižším úrokům dostupnější, banky nabízejí i hypotéky se sazbou pod 1,3 %. A přitvrzují i v boji o klienty. Od prosince totiž začnou platit nová, pro banky méně výhodná pravidla. Proto se snaží do té doby přitáhnout co nejvíc klientů. Jestli jste si to ale vyložili tak, že půjčku v řádu milionů si může dovolit každý, mohli byste snadno spadnout do dluhové pasti. Takový závazek totiž vyžaduje důkladnou rozvahu. Následující 4 body vás provedou tímhle procesem, i když jste úplný začátečník.
13.10.2016 00:10 |

podobné články

Hypotéky jsou rekordně levné. Co si spočítat, aby vás půjčka nezruinovala?

 
Vlastní bydlení je díky čím dál tím nižším úrokům dostupnější, banky nabízejí i hypotéky se sazbou pod 1,3 %. A přitvrzují i v boji o klienty. Od prosince totiž začnou platit nová, pro banky méně výhodná pravidla. Proto se snaží do té doby přitáhnout co nejvíc klientů. Jestli jste si to ale vyložili tak, že půjčku v řádu milionů si může dovolit každý, mohli byste snadno spadnout do dluhové pasti. Takový závazek totiž vyžaduje důkladnou rozvahu. Následující 4 body vás provedou tímhle procesem, i když jste úplný začátečník.
09.11.2016 00:15 |

podobné články

Premiér Babiš: Totálně neschopný Elkán. Nerozuměl, když jsem se ho ptal na rozvahu, výsledovku…

 
Projev na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 3. 2018 k personálním změnám, které provádí vláda Andreje Babiše
09.03.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13458 článků)

Co je to za magora? Nahý muž v Praze vylezl na strom a onanoval

 
Lezl po stromech, houpal se na větvích. Nahý. Šestadvacetiletý mladý muž však v Praze na Letné zašel ještě dál. Začal onanovat, na což policii upozornil náhodný kolemjdoucí...
19.09.2014 13:30 |

podobné články

Češi vládě příliš nevěří, že zvládne ekonomickou krizi

 
Češi mají ze všech obyvatel EU nejnižší důvěru v to, že se vláda dokáže vypořádat se světovou ekonomickou krizí. Víc věří státům s nejsilnějšími světovými ekonomikami, ukázal nový průzkum Eurobarometr.
28.02.2011 15:50 |

podobné články

Prahu dal na první místo, zbytek Česka za ní: Ještě větší blbec, než jsme doufali, schytal to primátor Hudeček

 
Tohle pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) příliš nezvládl. Do kampaně TOP 09 před komunálními volbami vstoupil velmi nešťastně, když důrazně vyzdvihl Prahu nad zbytek republiky. A schytal za to tvrdou kritiku. Hejtman Hašek to přirovnal k filmu "Ještě větší blbec, než jsme doufali". A ozvali se i další - exprimátor Svoboda, či liberecký hejtman Půta. Hudeček se nakonec raději omluvil...
10.09.2014 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (656 článků)

Poslední dílo legendy undergroundu: Labutí píseň Magora Jirouse

 
Legenda českého undergroundu Ivan Martin Jirous (†67), známý jako Magor, naposledy potěší své fanoušky. Dnes večer bude slavnostně uvedeno CD Magorovy labutí písně. Posluchači si tak v podání autora mohou poslechnout všech 183 básní ze stejnojmenné sbírky.
14.12.2011 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin Jirous (18 článků) , Ivan Martin (74 článků)